1.kvalifikačná skúška. Rady ako ste to písali.

vavka33
16. apr 2008

ahojte maminky i nemaminky ucitelky.Konecne som sa rozhodla,ze si idem napisat kvalifikacku,preto vas chcem poprosit o akekolvek rady,ak ste to uz pisali.
Viem ako postupovat,aj ako to ma byt napisane,skor by som rada vedela ako ste sa na to vrhli vy a kde ste cerpali,kolko vam trvalo to napisat,proste vase postrehy a pripomienky.Normalne sa obavam,ci to napisem,akosi neviem kde a ako zacat

esselte
4. dec 2015

@patulka179 Ahoj, ja chcem práve teraz začať písať druhú atestačnú prácu , chcela by som z prírodovedy, som na 1.stupni, momentálne učím prvákov, chcela by som len vedieť, čo si mala vo výskume,mňa nič nenapadá

esselte
16. jan 2016

@patulka179 ahoj, ja idem teraz robiť druhú atetstačnú prácu v prešove, ale na mpc, nevedela by si mi poradiť, aký názov by som mala dať práci? Chcela by som písať o metodach v prírodovede, alebo len v prvouke v prvom ročníku, teraz je k t omu nová metodika, ale čo dám do výskume, nevieš mi niečo poradiť? Dík

amphibius
5. feb 2016

Zdravim,zacal som dnes s absolvovanim predatest. vzdelavania, no viac ma dnes pani lektorka domotala, ako mi pomohla. V mojom pripade sa jedna o prvu atestacnu skusku, pricom som ucitel pre primarne vzdelavanie a moja praca sa bude tykat matematiky, konkretnejsia zatial neviem. Velmi pekne vopred dakujem za akukolvek pomoc, radu ci dokonca vzor AP ako inspiraciu. Poprosim napisat na maros.maslen@gmail.com
DAKUJEM

katada002
27. feb 2016

Ahoj.Ja som na tom podobne.Aj mna lektorka skôr zneistila. Po prvom stretnuti uz sice viem kolko stran ma mať AP,ako ma vyzerat zvonku,co mam urobit s CD ale neviem ako ju mam pisat. Velmi by mi pomohlo,keby som mohla nahliadnut do hotovej prace . Velmi pekne vopred dakujem dobrej duši,ktora by mi akokolvek pomohla. adamcakovak@centrum.sk

liny74
27. feb 2016

Zdravim, ja som robila minuly rok 1. atestaciu /primarne vzdelavanie/... ak viem pomozem linda.papay@gmail.com

janasu
11. apr 2016

ahojte- prosím Vás, chystám sa písať 1atestačku a potrebvala by som pár rád ohladom písania- vedel by mi niekto odpovedat na par otazok? dakujem

saskijka
14. jún 2016

Ahojte 😉 Prosím Vás, viete mi povedať, dokedy je možné podať žiadosť o vykonaní 1.atestač. skúšky? A aký je vlastne poplatok? Nemôžem sa nejak k Týmto info dostať na nete ☺️ Vďaka. Zuzana

leeaa8
15. jún 2016

Ak niekto potrebujem pomoc pri korekture a uprave , použ.literature...atd..malo zbehli na PC.. piste pomozem s upravou...L.J.

sandy49
16. sep 2016

Ahojte, pracujem v materskej škole. Teraz som začala s písaním 1. atestačnej práce, potrebovala by som nejaký vzor, návrh témy, odborno-metodický problém, ako postupovať....neviem sa pohnúť. Bola by som vďačná, keby niekto bol ochotný mi poslať prácu len k nahliadnutiu. Potrebovala by som trocha nakopnúť 🙂 Ďakujem vopred.

petronela17
21. sep 2016

Ahojte, rada by som sa opýtala, aký je rozdiel medzi kvalifikačnou skúškou a atestáciou. Mám urobenú 1. atestáciu a dnes som mala vyplniť nejaké papiere kde je potrebné uviesť či som absolvovala kvalifikačné alebo špecializačné vzdelávanie. Nie je atestácia vlastne kvalifikačná skúška? A kde by som mohla nájsť niečo viac o špecializačnom a kvalifikačnom vzdelávaní pre učiteľky MŠ ? Ďakujem.

janasu
22. sep 2016

ahojte- otazka- zajtra idem odovzdat AP- prefotila som si aj diplom, absolvovanie o predatestac.vzd. no a doplnim to cestne vyhlasenie, 2x praca, 2x CD- ma tam byt praca v pdf co word?- to som nepochopila a druha vec
treba aj tu ziadost hned? bo som si vsimla, ze je tam, ze podpis riaditela skoly- a to ja uz som mimo skoly a zajtra idem-takze to nestiham dat podpisat+ ten poplatok daky treba uhradit? poradite vdaka 🙂

leeaa8
28. sep 2016

@sandy49 ahojky, rada pomozem , napís mi prosím email: ljanusova@gmail.com

mari2310
30. sep 2016

Ahojte, som úplne na nervy, lebo mi včera vrátili prácu a ja ani z posudku nerozumiem, čo som vlastne urobila zle, mala som na predatestačnom schválený projekt, názov, štruktúru a podľa posudku ZLE. Robila som ju podľa kolegyne, ktorá prácu obhájila a ja Ju mám zle, dokonca ma sprdli, že som na testovanie žiakov použila uvoľnené testy PISA bez súhlasu NUCEMU, a kolegyňa ich mohla mať. Už si pripadám ako na hlavu, babrala som sa s tým mesiac a s deťmi robila pol roka. Predatestačné mi zjavne bolo na dve veci, lebo prácu som napísala zle. Ak by mi bol nikto ochotný dať nazrieť do atestačky zo SJL bola by som mu neskutočne vďačná 🙂

liny74
30. sep 2016

@mari2310 Ahoj, ak viem, pomôžem ... pošli na linda.papay@gmail.com

mari2310
30. sep 2016

@liny74 ďakujem

janasu
1. okt 2016

dievčatá, kde prosím nájdem tie okruhy na obhajoby?

lubhomira
1. okt 2016

@janasu Ahoj, mne okruhy na obhajobu poslali poštou zároveň s posudkami... 🙂

janasu
1. okt 2016

@lubhomira aha ok, tak skusim vydrzat...

jurekovakatka
2. okt 2016

Robi niekto atestacku cez mpc presov? Prisli uz niekomu posudky?? Lebo ja stale čakam a nič :(

magdal79
20. okt 2016

Zdravím Vás, tie ktoré máte za sebou prvú atestačnú skúšku téma Učebné štýly a metódy. Mňa to čaká už o chvíľu, v čašu Mikulášskom, kedy máme v škôlkách najviac práce. Nevedeli by ste mi poradiť otázky k spomínanej téme resp, kde zohnať ich vypracovanie? Neviem ani ako sa mám toho " chytiť" Bola by som Vám vďačná za každú ranu, Ďakujem

nancsy
20. okt 2016

@magdal79 ahoj, ja som si to dala do googla a naslo mi to vypraxovane otazky... Podla nich som sa ucila na atestacnu slusku. Ale pozeram, ze toto je vypracovane velmi obsirne. Ja sim mala menej materialu a presla som...
Skus este pozriet na nete aj ine.
https://1atestacna.files.wordpress.com/2012/04/...

magdal79
22. okt 2016

@nancsy ďakujem za pomoc, mrknem aj toto a skúsim pozrieť aj na nete. Pomohla si mi, vrelá vďaka

veronika0212
24. okt 2016

Ahojte, robil niekto atestacku z anglictiny alebo nemciny na temu ucebne styly a metody vyucovacieho procesu?

lubhomira
24. okt 2016

@veronika0212 Ahoj, áno, ja som robila čitateľské stratégie na predmet Anglický jazyk...🙂

veronika0212
24. okt 2016

@lubhomira ja neviem co s temou..chcela som robit nemcinu, ram som mala vymyslenu temu, ale teraz ucim len anglinu a nebiem co s temou...chcem nieco s didaktickymi hrami,ale neviemako na to, aku temu dat...

gabikaga
3. nov 2016

Ahojte, mate niekto prosim vypracovane temy k prvej atestacii, okruh c) didaktické zásady, organizačné formy vzdelávania, učebné pomôcky, didaktická technika...vďaka...

leeaa8
4. nov 2016

@gabikaga aj mne by to velmi pomohlo...prosim poslite aspon tezy...dakujem
leeaa8@azet.sk Lenka

nancsy
4. nov 2016

@gabikaga daj si to do googla, urcite nieco najdes. Davala som prispevok vyssie, to bol tusim okruh B. Ale pozri aj tam, mizno nieco najdes.

aluska08
9. nov 2016

@lubhomira Ahojky prosim vas mate este tie vypracovane temy k prvej atestacnej skuske, alebo aj niekto iny? dakujem velmi pekne

saskijka
9. nov 2016

Ahojte, prosím vás, robil niekto atestačku z účtovníctva, prípadne z iného odborného predmetu? Vďaka 😉