1.kvalifikačná skúška. Rady ako ste to písali.

vavka33
16. apr 2008

ahojte maminky i nemaminky ucitelky.Konecne som sa rozhodla,ze si idem napisat kvalifikacku,preto vas chcem poprosit o akekolvek rady,ak ste to uz pisali.
Viem ako postupovat,aj ako to ma byt napisane,skor by som rada vedela ako ste sa na to vrhli vy a kde ste cerpali,kolko vam trvalo to napisat,proste vase postrehy a pripomienky.Normalne sa obavam,ci to napisem,akosi neviem kde a ako zacat

magg
16. apr 2008

vavka, nepomozem ti, lebo mna to tak skoro asi necaka, ale manzel sa chysta a tiez nevie ako a kde zacat, takze fajn, ze si otvorila tuto temu, len dufam, ze niekto poradii

vavka33
autor
16. apr 2008

Magg,ak nieco manzel zisti,alebo ho napadne nech sa podeli o infosky 🙂
Ja som si stiahla tem.okruhy a prihlasku a to ako sa to ma pisat a dalej neviem... 😅

katy2
16. apr 2008

vavka, ja sa tiez na to odhodlavam uz od septembra a nejako som sa k tomu nedokopala.... temy su na stranke MC... my patrime pod KE, ty asi pod BA.... kolegyne, co to pisali, vraveli, ze sa to da stihnut za tri vikendy.... len sa k tomu neviem dokopat...

nera
16. apr 2008

Katy a Ty si si už vybrala tému?A tiež sa chystám...

katy2
16. apr 2008

temu by som mala, len neviem ako a cim zacat... 😒

nera
16. apr 2008

A ktorý predmet si si vybrala?
Či píšeš všeobecne?

katy2
16. apr 2008

nera, chcela by som zo sj.... ale nieco okolo motivacie....

vavka33
autor
16. apr 2008

Katy,ja tiez neviem ako zacat a ani temu nemam,neviem,co by som pisala.Motivacia je vraj najlepsia,lebo sa tam toho da vela napisat,ale neviem co.
Som akasi vymetena z napadov,asi to robi ta RD 🙂
Mam doma jednu pracu kolegyne,este som ju nevidela,ked pozriem,tak vam poviem,ako zacat.
Inak ja som uz raz zacala pisat,ale prestala som,nemala som na to cas.Bolo to pred tromi rokmi.som hlupa,uz som to mohla mat za sebou.

katy2
16. apr 2008

ved to, vraj najhorsie je zacat, potom to uz ide samo... a co je najdolezitejsie, netreba toho vela....

vavka33
autor
16. apr 2008

Ja som skuala hladat aj nejake vypracovane na nete,ale nenasla som.
Esteze mame MK,mozme spolupracovat. 😉

katy2
16. apr 2008

a ty z coho chces robit? z akeho predmetu?

vavka33
autor
16. apr 2008

Ja by som chcela asi hodnotenie.Ja som 1.-4. takze asi zo vsetkeho.Robila som s toho aj diplomovku,a mam k tomu srdcovo blizko.
No mozno by ma bavilo urobit aj matiku,take pracovne listy a rozne aktivity,len neviem,do akej temy by som to dala,asi tiez motivacia,nie?Ja neviem.

katy2
16. apr 2008

ved prave, do motivacie vojde toho vela, myslim, ze by sa to tam hodilo....

vavka33
autor
16. apr 2008

Len zas je to dost obsirne.Musim porozmyslat.Len sa mi nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😅

katy2
16. apr 2008

potom daj nejaky tip...
ja som bola tento rok prilis zatazena IVF, tak sa mi tiez nic nechcelo... teraz cakam na vysledky, este 10 dni... a ked to vyslo, tak sa dam na PN a mozem v pokoji tvorit 🙂

vavka33
autor
16. apr 2008

Dufam,ze ti to vyjde 😉
Ja prave hladam tu pracu mojej kolegyne a neviem,kde je. 😒

vavka33
autor
17. apr 2008

Vcera som si cez net objednala dve knihy.rozhodla som sa ,ze spravim to slovne hodnotenie,tak som si k tomu nasla dajaku literaturu 😎 snad tam nieco bude

zulok
17. apr 2008

Vavka33, skus od PEtra Gavoru, Aki su moji žiaci..., on toho spravil veeela. Ono sa ti moc neoplati kupovat knizky, normalne pokukaj po nete, ak sa ti da, zbehni do kniznice, o tomto je vsade uz fakt mrte.
A aj v tych vselijakych casopisoch ... Pedagogika, Skola a rodicia... no heeejna.
JA som si sla robit rigorozku, ale teda aj mam vsetko vybavene, staci len dat pracu, ale mala som rizikove tehu... atak som musela cely cas lezat a chybaju mi tak dva mesiace do dokoncenia. No, moc sa mi nechce, a ani si neviem predsatvit behat po kniznici...

vavka33
autor
17. apr 2008

Zulok,ja ti poviem,ze ani neviem,kde je tu kniznica.som tu v meste kratko,a vlastne vsetok cas som venovala mojim dvom dceram,cize som tu ako stratena.No ja pojdem aj do kniznic,ale nech mam aj nieco doma svoje.Par veci uz takych mam.
A dakujem ti za tipy,najma za tu knihu.O casakoch viem,ucim uz 10ty rok 🙂

matar
17. apr 2008

baby kvalifikačka sa dá robiť aj ked nerobím? som síce zamestnaná v BA, ale medzitým sme sa presťahovali do bánoviec a do blavy sa už nevrátim (akurát tak dať vypoved) a tu zatial prácu nemám. netreba robiť kvalifikačnu aj s prácou so žiakmi??? sorry, neviem o tom nič, doteraz som myslela že pôjdem na doktorát, ale tak tam skomplikovali podmienky, že sa mi do toho už nehcce.
neviete mi poradiť nejaku stranku s bližšími infoškami? mám vystudovanu slovenčinu-ruštinu, tak bud jedno alebo druhé. dakujem za každú radu (aj za tuto tému 🙂 )

vavka33
autor
17. apr 2008

Matar ani ja nerobim.som na RD.a tiez som sa odstahovala z miesta kde som zamestnana a v septembri nastupim na nove,cize dam vypoved,ale momentalne som doma.
www.mtcba.sk 😉 tam si to najdes

matar
18. apr 2008

dakujem 🙂

vavka33
autor
18. apr 2008

nie je zac. 😉

katy2
18. apr 2008

matar, kvalifikacka sa da robit, ked mas min. 5 r. praxe a nerata sa do toho MD ani RD... musis mat 5 rokov v skole....

martinka211
18. apr 2008

to vazne katy?ja mam 1.kvalifikacnu za sebou a nemam 5 rokov praxe

katy2
18. apr 2008

martinka, u nas v MPC Presov nam jasne povedali, ze musi byt min. 5 r. praxe v odbore 😕 😕

matar
18. apr 2008

no tak nič, ja mám ked nerátam materskú len tri roky ☹

zulok
18. apr 2008

No, nie som si ista, ci ozaj treba stale tych 5 rokov, zavolajte si na studijne a hotovo. Alebo MAtar, rob rigoroznu a to mas ako nahradu 1.kvalig=fikacnej, no, ale ta praca musi byt ovela rozsiahlejsia. Tak neviem, ci budes mat tolko casu pri dvoch nezbednickoch, ale ved uvidis.

martinka211
18. apr 2008

tak podla mna je 1.kvalifikacna jednoduchsia ako rigorozna skuska,kde treba etse aj skusky robit z nejakch predmetov,na 1.kvalifikacnej len obhajis pracu a je to 😉

zulok
18. apr 2008

Martinka, jaaaaj, no v tom mas teda uplnu pravdu. Ale ked sa dakomu nechce cakat este 2 roky, ak by trebalo tych 5 rokov, ale zas s rigorozkou clovek zaberie kooopec casu, to radsej pockat dva roky a uzivat si s detickami. Ja som lenivka 😅 no, ja len , ze aj rigorozka je moznost.
Inak, i ked sa vravi, ze sa to zrusii. Ale oni vkuse daco vymyvlaju, ako tie atestacie pre ucitelov... a teraz su nejake kreditove skolenia, ci co.. mna to minulo, sla som na PN a teraz na matersku, ale kolegyne chodia na daco take 😨