11 týždňová dcérka sa budí každú hodinu úderom polnoci

helka29
18. jún 2013

Ahoj mamičky prosím Vás vedeli by ste mi niektorá poradiť, ako mám moju 11-tyždňovu dcérku naučiť nejakému spánkovému režimu v noci :( každy deň ju okúpeme 17:30 vypije mi 150ml a zaspinka nadherne spinká až do 22:30 potom sa zobudi na hlad žiaľ vypije iba 60ml a zaspi presne o polnoci pripadne 00:35 sa prebudi a chce jesť zasa vypije necelu 60 a zaspi nepomaha ani budenie ani cajik chce proste nutrilon ked ho vypije tu svoju 60 zaspinka no žial iba na hodinu a to sa mi opakuje až do rana teda do 4:30 potom ako šibnutim prutika je mala hore a džavoce - pripadne sa háda s kolotočom alebo rozhadzuje ručičkami alebo sa otača - už ma pokusy pretočiť sa na bruško čo ju jeduje ak sa jej to nedari a začne mrndžať až plakať takto vystraja do 6:30 potom sa dožaduje mliečka to už vydruli 90ml a zaspi spinka až do 9:30 potom sa hrajeme papa o 11:30 90ml zas sa hrame pripadne ju necham v postielke džavotať, alebo sa opat hada s kolotočom takto savyblazni do 15:30 opat sa napapa spapa 90ml a zaspi ako drevo zobudi sa až o 17 a to uz vie ze sa bude kupat tak ju okupeme a znova spapa po kupani 120 pripadne 150ml a zaspi. Tento rituál sa mi opakuje každy deň. skušali sme už aj zmenu okupali sme ju až večer 19:30 napapala sa a zaspala o 20 no opat 22:30 bola hore ako keby mala v sebe budik každu noc sa budi presne na minutu už sme zufalí ako jej mam zmeniť nočny režim ako mi prespala cele tehotenstvo v brusku pocas dna a v noci kopala tak isto to mam teraz a neviem ju odnaučiť aby mi spinkala v noci . Konecne som ju odnaucila nespat cely den ,spinka mi uz len 2x ( to mi robi asi tyzden ze konecne nespi cely den) aj ked priznam sa v daždivých dnoch sa stane že mi prespi celý den, lebo je leniva , ale v noci je opat hore. Uz som vazne skusala vsetko dokonca cely den bola hore aj ked uz bola zla ako cert a plakala ocka si trela udrzali sme ju hore az do kupania najedla sa zaspala ale po polnoci bum zasa kazdu hodku hore a o pol piatej džavotanie mala bola uz aj u lekara žiaden vitamin jej nechyb vraj je to jej vrtoch z bruska. poradte ako sa ho zbavit???? malicka ma teraz 63cm a 5800g podla tabulky na krabicke nutrilonu by mala papat 150ml kazde 3hodky co ona nezvladne iba po kupani raz. inak papa malicko :( aj ked je cvalik no ako mi ma spat v noci neda sa do nej nadžgať viac mliečka :( proste spapa 60 niekedy iba 30 a zaspi :( prosim help

anicka87
18. jún 2013

@helka29 ahoj 🙂 v prvom rade urcite ju nenut nasilu pit mliecko, ked jej staci 60ml tak nech, sama vie kolko jej treba, nedivaj sa na tabulky z Nutrilonu. A co sa toho spanku tyka, mam pocit ze pises o mojom malom 🙂 On bol velmi narocne babatko, uz v porodnici som zistila, ze to len neje a spi 😀 Moj syn bud spal alebo plakal, takze o to som to mala horsie, ziadne dzavotanie v postielke neexistovalo, hned ako rozlepil ocka tak plakal az na rukach sa ukludnil. No a presne ako tvoja mala, moj chodieval spinkat o 16,30 v jej veku na nocny spanok, o 20tej sa napapal a od 23 - 24h v noci katastrofa, kazdu hodku, niekedy aj pol hodku hore, tak som ho musela zakazdym cca 15min uspavat na fitlopte, to som si ani nestihla lahnut a uz bol hore. Skusali sme vsetko, cez den menej spanku /to bolo uplne najhorsie riesenie, cim menej spal cez den, tym horsie spal v noci/, posunut mu cas spinkania, prelozit postielku... Nic nezaberalo. az ked sa asi v 7mesiaci naucil stvornozkovat a nasadili sme 2 spanky cez den tak sa to zlepsilo. Doteraz mi neprespi celu noc, niekedy je hore raz, inokedy aj 5x. Som sice niekedy unavena, ale uz som si na to zvykla. Radu ti nedam ziadnu, ale aspon ta chcem povzbudit, ze v tom nie si sama a raz sa urcite konecne poriadne vyspime /dufam 😀 / Drzim palce 😉

sense
18. jún 2013

no moja sa budi pravidelne o pol stvrtej a nie a nie zaspat ked ju ucicikame a zaspi tak na pol hodinu a zas to iste a takto to ide do pol osmej rano ked je konecne hladna naje sa potom na hodku zdriemre a zas je hore a to ma len necelyvh 9 tyzdnov a potom ze babatka len jedia a spia....a o takom nuecom ze spia 15h denne si mozem nechat len snivat .....takze radu ti asi tiez nedam ale ako pise anicka nie si v tom sama

kokorunecka
18. jún 2013

Fúú, neviem ti poradiť, len ma zaskočilo, že si napísala, že ti konečne spí len dva razy do dňa...Ja som teda toto neriešila vôbec, ani mi to nenapadlo... Moja malá spala, kedy spala, jedla kedy jedla... Na UM bola od šiestich týždňov.

michaelkanr
18. jún 2013

podla mna nie je prirodzene, aby take male babo prespalo celu noc, je normalne, ze sa budi. mozno ani nechce papat, len byt pri mamine. ja som to nejako nesilila, asi po 6 tyzdnoch sme ziskali vecerny ritual, ale v noci to bolo kadejako, aj dve hodiny bol maly hore. nezasvietila som velke svetlo, len tlmene, mojkala som sa s nim, kojila ho. casom sa tato nocna epizoda skracovala, asi od 4. mesiacov spi celu noc s prestavkami na papanie, rano je hore ako kedy. niekedy ledva oci rozlepim🙂 babatku sa casto meni rezim, spanok, moze byt cyklus dvojtyzdnovy a potom sa to zas upravi. skratka to ber ako to je, casom to bude lepsie. urcite by som ale vyrazne nezasahovala do spanku - ani denneho ani nocneho. ked chce babatko spinkat aj cez den, treba ho nechat. zda sa mi, ze sa velmi snazis upravit rezim babatka podla svojich predstav, lahsie to pojde, ked sa to vyvinie prirodzene, dieta sa - podla mna- aj tak prisposobi cyklu celej rodiny, lebo to citi.

miku1
18. jún 2013

@helka29 Čo sa týka papania, nenúť ju piť viac než chce. Ona sama dobre vie, koľko zvládne a ako často papať potrebuje. Na ten spánok, ti poviem len jedno...myslím, že tvoja dcérka je ešte príliš maličká na to, aby spala len 2x denne. Určtie by som ju nechala spať zakaždým ako je unavená. Z vlastnej skúsenosti viem, že čím lepšie a častejšie mi dieťa spalo cez deň, tým lepšie spalo aj v noci. Boli chvíle, kedy sa mi malá budila aj každú pol hodinu - hodinu...Radu ti teda nedám žiadnu, akurát keď tak takú, že treba vydržať. Časom si sama určí svoj režim ktorý jej vyhovuje. Ešte je fakt príliš maličká.

mimikas
18. jún 2013

@helka29 jaj presne viem o com pises, mojmaly vstavalpravidelne o 22:00 ako hodinky a bol hore do 4:30 a potom spal cely den,ja som sa ho snazila budet ale neslo to, mal pomiesanekedy je den a noc. No skus na nu v noci nerozpravat, nerozsvetcovat svetlo, len nachovat a spat, ak ked bude hore tak sa ju snaz nevsimat, len ked bude plakat tak ju utis, inak nam sa to potom neako upravilo same od 4 mesiaca vedel presne kedy je den a kedy noc. Takze len vydrz, ono to prejde. Este ma napada ze ci nie je len smadna ked tak malo mlieka pije, skus jej dat prevarenu cistu vodu medzi krmenim

adrianakru
18. jún 2013

Každé dieťa je individuálna osobnosť. Proste jej to takto vyhovuje, nevie rozlíšiť deň a noc. Ak povzbudia tieto slová, tak staršia dcéra sa budila každé dve hodiny do 2 a pol roka. Stále som si hovorila, že bude chodiť, potom behať, nabehne na tuhú stravu, nedala som ju cez deň spať, unavila som ju totálne vonku. Ale prišla noc a ona to svoje ako švajčiarske hodinky. Okolo dvoch rokov sa zobudila,sadla na posteľ a vypýtala si rožok a šunku. Chodievali sme k homeopatičke,konzultovala som to s ňou a tá mi poradila, nech v noci vydržím, nedám jej jesť, zasvietim lampu, vysvetlím, že v noci sa nepapá ale nech vydržím,bude plač a určite to prejde. Jej názor bol, že je už veľká a je to zlozvyk, a my dieťaťu chceme maximálne vyhovieť. Urobila som to tak,a dcéra druhú noc celú prespala a začala štandardne spávať. Ale 11-mesačná je ešte maličká, treba vydržať, aspoň budete mať na čo spomínať.Želám veľa síl a trpezlivosti.

kacena4
18. jún 2013

@helka29 aj ja som mala take ciperne dieta 😀 rano som ho vzdy dala do autosedacky do obyvacky a ja som spala na gauci ako sa dalo popr. rukou hojdala 😖 skus ju povyzliekat mozno je jej teplo v perinke som nikdy nenosila letne deti je im tam teplo teram mam malilinke a spi len v bodynku

domak2
18. jún 2013

Ja by som ju reklamovala, asi je pokazena 😀 😀 😀 Ale vazne , dieta nie je robot, a je este malicka. Spi kedy spi ona ak si unavena a ono sa to postupne upravi. Ty jej mozes akurat robit rezim, ale kedy sa mu ona prisposobi je len na nej 🙂

helka29
autor
18. jún 2013

Dakujem dievčence 🙂 rezim spanku som jej chcela upravit kvoli tomu ze kamosky co so mnou boli na predporodnom kurze a maju take stare babatka ako ja, len je medzi nimi rozdiel dva tyzdne tak im deturence jedia 150ml kazde 3 hodky cez den a v noci chrnia celu noc iba nad ranom o 3 pripadne o 2 ich dokrmia. tak som si myslela ze nieco robim zle kedze moja princezna vyvadza aj ked je zasa pravda ze ta moja kocena uz od dvoch mesiacov krasne drzi hlavicku a aj sa otaca a predbehla kamosov aj v reptani- to ma asi po mne mne sa tiez usta nezavru ked raz spustia (deformacia z prace prednasam na vyske) a taktiez v noci som jej chcela upravit rezim hlavne kvoli manzelovi , cely den totiz jazdi v aute a ak sa nevyspi tak je to hrozne- nesustredi sa pri soferovani a stale mam obavi aby sa cosi nestalo a nepomoze ani ked odide do inej izby nasa tak dzavota ze ju pocut vsade esteze susedia pod nami a nad nami su dochodcovia hluchy ako poleno a nemaju spalnu priamo pod ani nad nami. Malinku nenutim jest lebo to nema zmysel raz som to skusila a vygrckala mi to teraz ked ma dost si ruckami flasu sama odsunie pripadne vytlaci cumel jazykom. Plackat mi neplacka ani na nu nerozpravam v noci ani nesvietim len jej dam flasu nech sa napapka odgrgne a dam ju opat spinat - grga ako stary chlap po 10 pive :D

ale som nesmierne rada,ze to niesom sama a ze moja malinka je uuuuplne v poriadku ze aj ostatne deticky su take ze v noci nespinkaju. S manzelom to teda budeme musiet ustat a tesit sa na den ked sa jej ten rezim sam upravi a bude buvkat celu nocku. Dakujem vám všetkým za rady a povzbudive slova ste užasne maminky 😉

jankaja
18. jún 2013

@helka29 podľa mňa tak malé dieťa by malo mať min. 3 denné spánky, ráno, poobede a podvečer. A je príliš skoro na nejaké testovanie typu "udržať ju hore, aby v noci lepšie spala".

mona333
18. jún 2013

my mame 10 mesiacov a laura vypije vecer max 120ml, ked jej dam viac,tak vypije nasilu a budi sa v noci casto,lebo ma pretazene brusko,skus jej dat vecer 120 a uvidis co to spravi,ci sa bude budit skor

pacica
18. jún 2013

Je to normalne ze sa budi , jenmoc malicka takze vyzaduje si teba.po case sa to zmeni uvidis,aj u nas to tak bolo

ladyka8
18. jún 2013

Tiež si myslím že je normálne že neprespí celú noc, moja má 17 mesiacov a raz za noc sa zobudí, je to individuálne. Písala si, že sa kúpete o 17,30 nie je to priskoro? Kúpeľ svojim spôsobom tiež uspáva a keď zaspí po kúpeli a papaní, tak mi to príde celkovo také "priskoré." Ale je to váš režim 🙂 Keď sa nám narodila dcérka, od prvého dňa sme fungovali tak, že o 19. kúpko, potom mliečko (do 14 mesiacov bola kojená) a o 8 už spinkala a takto fungujeme dodnes. Zobudí sa o pol noci, dám dudku a spinká do rána 7-8. Možno by si mala posunúť to kúpko a celkovo by sa jej posunul režim. Každý deň dodržiavať a ozbrojiť sa trpezlivosťou 🙂

miriem
18. jún 2013

Moj maly ma rok a pol a budi sa aj 3-4 od polnoci do rana. Zvykla som si nejak na to. 11tyzdnove babatko je prilis male na to, aby si mu robila a uravovala rezim dna. Ja som to vobec neriesila, ked chcel spat, tak spinkal, ale urcite este aj v pol roku aj neskor mi spaval viac ako len 2x denne. Ono plati pravidlo, cim lepsie spi cez den, tym lepsie spi v noci. Viem, clovek by si povedal, ze je to naopak, ale nie je. Takze ak ma potrebu spinkat viac ako 2x denne, tak by som jej to nemenila....

linda20111
18. jún 2013

@helka29 mozno sa budi aj od smadu... teraz su velke horucavy, dusno...pises ze cajik nechce, skus jej urobit trochu sladsi, ten by jej mal chutit. inac pozeram ze ma plienku na hlave, to je kvoli comu?

kitty88
18. jún 2013

@helka29 a ona cez den medzi tymi dvoma spankami nie je unavena? lebo si myslim, ze na tak male dieta dost malo spinka... hovori sa, ze ako spi dieta cez den, tak aj v noci, mne sa to v prvych mesiacoch potvrdilo, ze ked cez den spala zle a malo, tak aj noc bola horsia a naopak, ked cez den spinkala dobre a dlhsie, tak aj v noci... tiez sa mi zda, ze ju davate spat dost skoro, preto je aj skor rano vyspata. ja by som ju davala spat viackrat cez den a vecer ulozit neskor. a este - mne sa osvedcilo, ked som ju davala spat podla rad dr. weissblutha a spanok bol ok, skus pozriet tu: http://weissbluthmetoda.wordpress.com/

iasse
18. jún 2013

tak moja skúsenosť s mojim malým. On sa jedoval strasne, plačkával veľmi. Keď nespal tak vacsinou plakal. Všetko sa zmenilo keď som prestala používať kočik a kúpila si nosítko. Od vtedy ako vymenený. Prestal plakat, spokojny a vyrovnaný. Ďalšiu vec ktorú som zmenila je že začal spávať so mnou v posteli. On ako keby cítil zo mna že sa spí a tak spí i on. Inak moj malý sa kojil v noci i 7-8 krát. Bolo to veľmi vyčerpávajúce. Ale vydržali sme a teraz (ma 1 rok) a spí od 22. do 8-9 hodiny a max 2 krát chce mliečko, niekedy ani to... A asi budete musiet rešpektovať malej spiaci režim, ono sa to ešte bude menit. U nás zaspanie niekedy bolo o polnoci, inokedy az okolo 1. a potom zase od 19,30.
Držím teda palce a ono sa to utrasie, treba vydržať!

andrejka1974
19. jún 2013

moja skusenost so starsou dcerkou do pol roka denny spanok 2 krat po 20 minut a od 15.00 do 2.00 rev v kuse, nic nepomahalo, po pol roku konecne denny spanok sda predlzil na 1 hodinu dvakrat denne , teraz ma 4 roky a ked ju dam spat poobede tak spi aj 3 hodiny 🙂 🙂 🙂 🙂 co ti poradim, treba len vydrzat a ver mi, kazde dietatko aj mliecka vypije rozne moja najmensia dcerka sa aj teraz este 2 krat zobudi v noci na mliecko ma 14 mesiacov a pri tom na veceru ma uz krupicovu kasu 🙂 🙂 🙂 🙂 neboj sda casom bude lepsie

linda81
19. jún 2013

@helka29 nuz...asi len pretrpiet...🙂....nasa bola taka ista...ona uz po cas tehotenstva mala aktivnu fazu vzdy od druhej do rana a to jej aj ostalo....ako kocky pisu,vypije, kolko potrebuje,( deti su nervozne aj ked su prepapane..)...ja som prve 4 mesiace skoro nic nespala...a cez den to iste...ona strasne malo spavala....teraz v nedelu bude mat 5 mesiacov...a poslednych 8 dni spi od cca 21 do 6 rana...proste tak sama od seba zacala spavat...vecer sa este napapa a do rana spinka...asi to chce len cas...

helka29
autor
20. jún 2013

@linda20111 lindi to si ona sama takto na ocka stahuje plienku ak nema plienku nezaspi :( sama sa to akosi nauci taz sme jej nechali plienocku vedla hlavky a ona si ju ruckou takto potiahla a odvtedy ak nema plienku nechce spat skusali sme jej ju aj vziat ked zaspinkala no ako nahle si ju v spanku nenahmata tak zacne mrndžať 🙂