18 mesačná dcérka beží

monika2519
14. mar 2016

Ahojte moja 18 mesačná dcérka nevie alebo nechce chodiť kludne stále akoby bežala. Je to veľmi živé dievčatko ktoré dosť vymýšľa no začala som si všímať ze málokedy kráča kludne asi iba ked ide za ruku sama teda skoro vôbec vonku sa s ňou nedá a popravde sa jej ani moc nechce chodiť sadne si na zem a zbiera kamene ked ju pustim tak sa rozbehne dosť pada aj na kolienka keďže moc nedvíha nôžky a kde tu neubrzdí alebo zakopne nemá s tým niektorá maminka skúsenosť ?

pribinak
14. mar 2016

No mam, je to uplne normalne, ak mam uz diery na kolenách, tak jej kup alebo uši chrániče

katkakovac
14. mar 2016

Rozpravas o mojim synovi? Je to uplne standardne spravanie dietata, niektore deti su trochu zivsie, tak behaju aby vybili energiu😉 co sa tyka zakopavania, robil to aj moj syn. Zmenili sme obuv na maksiu, sirsiu, ohybnejsiu (aj z inych dovodov) a uz viac beha. Obcas zakopne, lebo sa mooc ponahla a nohy nestihaju😀

alaguema
14. mar 2016

@monika2519 je to úplne normálne. Nerozumiem dosť dobre, čo by si ako chcela riešiť 🙂 Deti ako začnú chodiť, tak behajú, vždy behali a behať budú. Moje majú 7 a 5 rokov a z jedného konca domu na druhý neprejdú, ale zásadne prebehnú. Predpokladám, že sa to zmení v puberte, keď sa začnú namiesto behania vliecť ako smola zakaždým, keď poviem upracte si izbu 😀 Aspoň ja som to tak nejak robila...

ajko
14. mar 2016

Tak toto poznám 🙂 Náš dnes už 9 ročný Samko bol presne taký istý.. S ním bol problém ísť kdekoľvek.. Akonáhle vystúpil z auta, chytila som ho za ruku a on behom - doslova ma ťahal 🙂 No, vyzeralo to dosť komicky... žiadne prechádzky u nás neexistovali. Väčšinou som ho "vypustila" na dvor pred domom (máme rodinný dom) a tam som ho nechala vybehať .. Často sme sa ho snažili doslova učiť prechádzať sa - vždy to však končilo krikom a plačom.. Upravilo sa to časom.. Ale tá "živosť" mu zostala dodnes.. Po dome stále "chodí" ako víchor - väčšinou fakt behom 🙂 Takže len trpezlivosť..

siska53
14. mar 2016

@monika2519 nas bol taky isty. V 11.m.aa naucil chodit a lrn co nadobudol vacsiu stabilitu,skor bezal ako chodil. 🙂)
doteraz je velmi rychly (ma 6r.), dakedy mu hovorim,ze je rychly ako neuron.
Zvazujem,ci ho neskor nedat na atletiku.
Vzdy bol akcny uz ako babo a ostalo mu to.
A tiez vela padal,hned sa dakde buchol do dveri.. Ale to vsetko ma po nas,aj ja i muz sme boli take aktivne,rychle deti. 🙂)

miska333
14. mar 2016

@monika2519 moja bola rovnaka a casom sa naucila aj chodit pomaly 😉
Vela krat mala doudierane kolena

katarinamarkova
14. mar 2016

@monika2519 asi kazda 🙂 deti bezne utekaju, skacu, behaju, padaju.......

monika2519
autor
15. mar 2016

@alaguema je mi jasne že sa to časom troška upraví len ma zaujmalo že kedy asi máme veľa rovesníkov okolo a žiadne z deti tak nelieta ako ona 🙂
@katkakovac :D možem sa opýtať ake topanočky ste kupili ? A kedy sa to zlepsilo ?

katkakovac
15. mar 2016

@monika2519 presli sme na barefoot obuv. Iny pristup k topankam, volne prstiky, tensia podrazka. Je ich viacero znaciek, clovek musi najst tu spravnu pre dany typ nohy. A dokonca je tu aj skupina, kde sa da dozvediet viac o tomto type obuvi.... U nas prislo k zlepseniu chodze do mesiaca, vytacal nozicky dovnutra a preto zakopaval. Poradil mi to fyzioterapeut.