2,5 ročná dcérka sa "hrá" s jedlom, ale jesť jej chutí

usiko
8. apr 2013

Ahojte, prisla som sem po radu...zase raz....2,5 rocna dcerka: jest jej chuti, poje skoro vsetko co jej uvarim, ak ju krmim...niekedy zje vsetko aj uplne sama.....ale inokedy sedi za tym jedlom, mechri sa, otaca, hrala by sa, drzi to v ustach,,,,,,,no, aj tristrvrte hodinu tam presedime ....nasla som uz rady na trucovanie pri jedle a podla nich mam jedlo zobrat a neponukat nahradu...ale ona, ked jej ho vezmem, zoskoci zo stolicky, uteka ku mne a place ze chce papat....a slubuje ze bude papat sama...ja jej to vratim, a ona zje prve dve lyzicky sama a potom znova to iste hranie sa...pravdupovediac, som z toho na nervy a ......ja neviem, mam pocit, ze jest chce, ale proste robila by cokolvek ine ako jedla......snazim sa ovladat, ale proste uz mi to nejde, a mam pocit ze som zla matka, ze zvysujem na nu hlas a bojim sa, ze ak jej takto jelo beriem, takj u nej vypestujem nejaku poruchu prijimania potravy v neskorsom veku....ak mate nejake rady, ako na nu, alebo ako na mna samu, tak budem vdacna.....a vlastne, ani neviem, odkedy maju deti jest uz len same , bez krmenia......ci ju krmit stale, alebo uz by mala jest sama?

mavisim
8. apr 2013

ahoj, mam dve dcerky, jedna bude mat 4 roky, zacala sama jedavat okolo 2 rokov, bola taka lenivsia a aj teraz sa rada necha nakrmit pritom chodi uz do skolky ale je to iba o jej pohodlnosti, v skolke papa pekne sama podla ucitelky a aj doma to vie ak sa jej chce, mladsia bude mat v juli 2 roky a pomaly uz do 1 roka papava sama, sem tam jej nieco pomozem ale vyzaduje si to iba sama a ide jej to pekne... tymto chcem povedat ze nie vsetky deti zacinaju sami jedavat v rovnakom veku a k tvojej otazke, podla toho co pises mam pocit ze dcerka sa s tebou trosku hra 🙂 asi vie ze aj ked jej to jedlo vezmes, tak jej ho opat das ked zacne prosikat alebo plackat, ja osobne jedlo vezmem ak sa s nim hra, a dorazne jej poviem ze ak ho chce zjest tak hned ak nie, nedostane viac, vacsinou to zaberie a ona si rozmysli ci bude hladna alebo to zje, alebo ju skus namotivovat niecim co urobite potom, napr. pojdete robit oblubenu cinnost, hru ak pekne spapa, u nas dost pomohlo napr. aj to ked jedavame cez vikend spolu ze kto skor spapa polievku bude prvy 🙂 deticky su sutazive a pre ne je aj to motivacia 😉 drzim ti palce urcite to nejako zmajstrujete 😉

usiko
autor
8. apr 2013

@mavisim dakujem🙂 hej, hra sa so mnou, to mi je jasne...tiez som citala ze v obdobi vzdoru to nemame od deti brat osobne, ale niekedy je to strasne tazke,,,,,,ona je inak velmi zlate poslusne dietatko...len to jedlo, to je hra...a dalsia vec je, ze moj muz jej strasne vela dovoli, nesmiem na nu zni zvysit hlas a keby vedel, ze jej to jedlo beriem, tak ma asi ukamenuje,...podla neho su to vojenske praktiky......nie je jednoduche, ked nemam podporu u blizkeho.....skusim ju namotivovat niecim........lebo aj ked jej to jedlo vezmem, napriklad vcera som jej ho vzala a nedala spat.......tak chvilu mi vyplakavala ze chce papat a potom si povedala, ze zajtra bude potom papat a odisla sa hrat.....tak teraz neviem, nechat to tak, a ked sa hra, vziat to jedlo a nevratit? ono, niekedy zje nadherne sama, proste tam presedi pat, desat minut a vsetko popapa....zalezi od nalady strasne,,,,,,,mozno ze ja sa musim na to aj inak pozerat, a nerozculit sa.......ale nie je to jednoduche, ked dvijtyzdnovy syncek place od hladu a ja sa s nou musim natahovat.....

keziah
8. apr 2013

@usiko rozmyslam, ze my sme mali podobne obdobie cca v 3 rokoch, ked sa syn zacal viac krmit sam. sedavala som pri nom a schvalne som sa na neho nedivala, aby som nevyletela z koze- zobrala som si casak, knihu a vysedavala pri nom, kym nedojedol.
ked sa mi narodil druhy syncek, uz na to nebol cas, takze starsi sedel pri jedle sam a par krat sa zabavil rozhadzanim jedla po kuchyni (najma taka dobre mokra ryza na podlahe potesila), ale uz to nerobi 😀
pokial si dieta nechce/nevie dat este rozumne vysvetlit, bud s nim budes bojovat, prikazovat,zakazovat, trestat, alebo to proste neries.. rozhadze jedlo, nedoje, no a co. vyrastie z toho.

usiko
autor
8. apr 2013

@keziah jo, uz uvazujem, ze si zacnem k nej sedavat a citat, ale ked ona sa pyta, ze co citam, a preco a preco a preco...a ja by som vyskocila z koze...propblem je, ze aj ja mam 2 tyzdnove dieta este okrem nej a proste niekedy nie je ta sila, energia a nervy sa k nej spravat jemne a priatelsky ked ma to tak vytaca.......

keziah
8. apr 2013

@usiko uplne ti rozumiem 😀 heh, hej, "preco" faza sa aj u nas uz strasne dlho taha
nemaj na seba a deti privelke naroky (ale najma na seba), mas teraz velmi tazke obdobie
co sa da, to ignoruj a neries okamzite (neporiadok pod jediacim dietatom napr.)