2 deti v 1-izbovom byte. Žijete tak niekto?

sammy
25. sep 2008

Zijete tak niekto? Myslim tym dve male deti: babatko a surodenec starsi tak o 2,5-3 roky od neho.
Zaujima ma hlavne ako mate riesene zaspavanie, spanie, varenie, "obyvacko-hernu", kde skladujete vsetko oblecenie...Ci sa tak da vobec existovat...

janicka14
13. júl 2009

my byvame tiez v 1-izbaku a mame 8mesacneho syna. Sem tam ma poraza ked neviem odradosti kde co dat aby sme nemali bordel a aj to u nas trosku vyzeralo. Druhe planujeme ale az ked bude maly vacsi a dufam ze dovtedy budeme v 3izbaku. skor dieta nechcem. Ale jak sa hovori nikdy nehovor nikdy 🙂

evaka
15. júl 2009

Moja svagrina byvaju sice v 2 izbaku, ale s tromi detmi. Funguje to tak, ze zo spalne je detska, oni roztahuju pohovku na spanie v obyvacne, ale aj tak sa ten spolocensky zivot toci v kuchyni, nastastie dost priestrannej. Ked boli deti male, tak si ten maly priestor pochvalovala, deti spolu zaspavali, spolu sa hrali, a naucili sa spolu vychadzat a respektovat sa. Deti, ktore su zatvorene vo svojich oddelenych izbach urcite prichadzaju o vela peknych chvil. Problem s malym bytom je az teraz, ked chlapci dospievaju a potrebuju mat vlastny priestor. Dietatko je radost na cely zivot, takze urcite by som sa ho kvoli malemu bytu nevzdala, a casom urcite poriesite aj nejaky vacsi bytik.

zuzu333
15. júl 2009

my sme zili v jednoizbovom asi pol roka ale stacilo.. ja som to tam nevydrzala,teraz sme v 4izbovom a poviem vam je to ovela lepsie,ale mozno aj preto lebo je to uz nase.. s dvomi detmi by som si to nevedela predstavit v tom malom byte.. nebolo by ziadne sukromie ani pre jedneho z nas...

janicka14
15. júl 2009

suhlasim so zuzu333, my sme s jednym dietatom v 1izb. a staci. je este malinky ale ked bude potrebovat izbu
tak dufam ze uz budeme vo vacsom a potom budeme rozmyslat aj nad druhym. tiez sa strojime do 3-4 izb. zalezi od ponuky

zrzulka
15. júl 2009

Tak my byvame v jednizbaku a viem si to predstavit ze budeme mat este jedno ci dve deti. neviem ale ja nas byt milujem a velmi tazko sa mi bude odtialto odchadzat.Aj ked som si vedoma ze casom budeme musiet poriesit vacsi byt ci domcek. je tu kusok z kazdeho nas co v nom zijeme.
A ako to mame vyriesene? Mam stastie ze mame velku kuchynu. to bola podmienka mat velikansku kuchynu. naco by mi bol vacsi byt ked by sme mali minikuchynu? Zatial mala spinka s nami v spalni. Ale uz onedlho planujeme zrusit obyvacku a to bude vlastne jej izba. Ak pride mladsi surodenec tak bude opat s nami nejaky cas v spalni a mala bude vo svojej izbe. Cize sa rusit nebudu. Hracky ma tak ze na pol obyvacky sme jej spravili svoj kutik kde su ulozne boxy a cast ma v policiach.
Mat maly byt znamena mat k sebe blizsie. v nasom pripade to plati 100%. ja by som zatial nemenila🙂

janicka14
15. júl 2009

My sme s manzelom vzdy tuzili mat tzv.hniezdočko lasky,teda on to tak nazyval vzdy, cize mat vlastny byt,podaril
sa nam 1izb. cize to je nase hniezdočko, ale bude casom treba vacsi bytik, takze sa snim budem musiet rozlucit

simema
2. aug 2009

My bývame v jednoizbáku s 2 deťmi ,dcéra ma 5 rokov a syn 16 mesiacov.Pokiaľ bol malý ešte bábenko tak sa ešte celkom dalo,ale teraz je to už o nervy.Našťastie už v septembri sa sťahujeme,už sa nevieme dočkať 🙂

silvia.t
27. jún 2011

Ahojte.Pozeram ze uz tu nikto dlho neprispel,my byvame v jednoizbaku s jednym babom zatial je to OK no neviem si predstavit ako by to bolo s dvoma detmi 😅 co o 9mesiacov bude 😝 je tu este niekto taky? ako to mate poriesene?

katkatt
27. jún 2011

@silvia.t ahoj, nas to caka uz o mesiac 🙂 ako to budem zvladat neviem, najviac mam obavy, ze sa budu deti pri spanku rusit navzajom, ale hadam si zvyknu a ja vymyslim, nejaky rezim a system... uvidime

silvia.t
27. jún 2011

@katkatt no ved toho sa obavam aj ja ☹ stahovat sa zas nechcem lebo uz mi to ide na nervy tu byvame cca 2mesiace a aj sme do bytu dost vrazili..lenze je taky dost miniaturny,za kuchynou ma tamer taky mini kutik s postielkou ale tam nikdy nespi lebo je zvyknuty spat s nami 😝 a dalsia postielka do obyvako-herno-spalni neprichadza v uvahu...

katkatt
27. jún 2011

@silvia.t nam to nastastie pekne vojde, izba je velka, starsieho sme prestahovali do postielky 140x70 a mensi bude mat 120x60. Stvorcove metre nam nechybaju, skor steny 🙂 ale sme si povedali, ze to skusime este chvilu v malom a ked to nepojde, budeme hladat vacsi byt

zu2za3na
20. jún 2012

my byvame v trojizbaku, budeme mať jedno bábo a zatiaľ bývame s rodičmi, máme k dispozícii jednu izbu kde sme natrepali skrinu, komodu na detské veci, postielku. Spálňu majú rodičia, obývačka je spoločná aj kuchyna, wcko a sprcha a už teraz nemám kde dat veci, neviem kde odložím kočík, jedálenskú stoličku a podobne..keby spálňa bola voľná, všetko by sme odkladali tam ale tu už fakt nie je kde chodiť :D