2008 - septembrové babätká predčasne narodené

jana.hcsba
11. jún 2009

ahojte. tak vytvaram novu temu, chcela by som sa tu s vami stretavat a delit sa o zazitky s nasimi skor narodenymi detickami.

jana.hcsba
autor
11. jún 2009

dufam, ze sa coskoro niekto prida 🙂

bubinko83
11. jún 2009

janka my sme skor narodeny o mesiac .Ale mala som termin v septembri a maly je v auguste. 😉 Prečo ste skor narodeny a o kolko?

maruska39
11. jún 2009

Ahojky,malý je taky narozený předčasně,měl být 22.8 a je 12.7 😉 Počítala jsem právě spíše se zářím,že budu přenášet a ejhle už červenec 😅

bubinko83
11. jún 2009

maruska ahoj,dominik je krasne dietatko.Aj už štvornožkuje? Naš ešte nie.Aj ked robi všetko možne okrem toho 😀

maruska39
11. jún 2009

Ahoj Bubi,no leze,stojí a vyvádí samé neplechy 😅 Filípek je taky krásný chlapeček,co že tak na ten svět pospíchal?

bubinko83
11. jún 2009

maruska ja som mala preeklampsiu a jemu sa určite nechcelo von,ale čo už.Hlavna vec že sme zdravy a v poriadku. 😵 A ty si mala aky dovod tak skoreho porodu?

jana.hcsba
autor
11. jún 2009

no ahojte 🙂
som rada, ze sme sa stretli 🙂

bubinko83: no my sme boli v poriadku cely cas - nemala som ziadne problemy, az v ten den mi z nicoho nic odisla plodova voda a bolo.

lekari nevedia povedat preco - som sa pytala 😉 .

baby a aj ste boli na nejakych speci kontrolach, cviceniach?

jana.hcsba
autor
11. jún 2009

maruska39 : a vy ste sa co ponahlali ?

bubinko83
11. jún 2009

my chodime do rizikovej poradne a k psychologičke ale nič viac.Ale sme uplne v poriadku že vraj tak som happy. 😵 😵 😵

ba80
11. jún 2009

ahojte, aj my sme tu... tp sme ma 23.9. a narodili sme sa 30.8.... 🙂

jana.hcsba
autor
11. jún 2009

bubi: no mi nikde nechodime, raz sme boli u neurologicky a povedala, ze nebude ani zakladat kartu, ze mala je v pohode. tak dufam ze hej 🙂 .

neviem, ci nemam sa ozvat, ze nech nas niekam posle. 😖

my sme narodeni v 35 tyždni.

ba80
11. jún 2009

my nechodime nikam, nastastie je vsetko v poriadku... klop, klop, klop...
mala ma 10 kg, stale sa kojime, lozi, stvorkuje, stoji, vymysla hovadiny, akurat sa jej velmi nechce sediet...

jana.hcsba
autor
11. jún 2009

no baby: tak my este sami nesedime, nechodime, nelezeme ... . 😉 ☹

dufam budeme ok.

ba80
11. jún 2009

jani, neboj, vsetko bude ok, ani niektore deticky narodene v termine skoro nic nerobia, proste sa im este nechce, ked pride jej cas, zacne robit vsetko naraz, uvidis... 😉

jana.hcsba
autor
11. jún 2009

ba80: no to dufam .
ale su zalte tie deticky nase 😀 .
jak na fotky pozeram.baby idem uspavat, tak zatial pa.

zuzana1710
11. jún 2009

ahojte..aj moja mala sa vypytala skor na svet...v 36tt 😉

perlab
11. jún 2009

Ahojte baby, čo to tu vidím za témičku? My sme sa tiež narodili predčasne, o tri týždne skôr. Termín som mala 15.9. a Romanka sa narodila 25.8.2008. Ale vôbec to neriešim, Romika je veľmi šikovná /vďaka Bohu/, štvornožkuje, sedí, pomaly začína chodiť, takže klop-klop-klop. Nemyslím si však, že by bol dôvod, aby bola pozadu, po narodení sme nemali žiadne komplikácie, bola dosť veľká 3400g, 50 cm.
Jani, čo ťa viedlo k založeniu témičky?

Inak, pekný večer prajem, alebo už poniektorým dobrú nocku.

jana.hcsba
autor
17. jún 2009

no ja som sem nemala kedy ist - som pisala , ze mala je teraz hrozna ☹ .

perlab: no ani neviem, mozno to, ze mala je taka mrzuta v poslednom case a k tomu este nesedime, nelezieme a ani nic, len sa otacame, tak sa bojim, ci je vsetko ok a chcela som vediet ako zvladaju ine deticky 🙂

a ani s lekarkou neviem, ci siom spokojna, neviem co robit. a ako sa poznam, ked zmenim, budem este menej spokojna ... .
😖

gucz
17. jún 2009

ahojte tiež mám nedonosené dieťatko, chodím do tejto témy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea..., tak ak chcete tak sa môžte pridať 🙂

jana.hcsba
autor
17. jún 2009

gucz: 🙂

erika107
19. jún 2009

ahojcek babulky

tak mame podobne osudy :o)) moj maly sa narodil 5.8 ale termin som mala 11.9 doslo to velmi necakane cele tehu som mala bez problemov ale 4.8 mi odtiekla voda tak uz sa nedalo nic ine robit ... malunky sa narodil o 15.00 bol to moj najstastnejsi den v zivote :o)) ...ked sme odchadzali z porodnice lekarka ma moc nepotesila maly ma nalez na lavej mozgovej komore... ma svalovy tonus a uz mame za sebou aj operaciu pruhu ... preskakali sme si toho uz vela...chodievame do rizikovej poradne do ruzinova ... ale ideme dalej a verime ze s drobca vyrastie chlap ako hora :o))

teraz mame kiahne takze uz aj to sme si presli .o))

no a co dokazeme vieme sediet i ked niekedy balancuje ... na 4 je a uz zacina robit prve kroky do predu na 4...dnes sa mu podarilo na mna vyliezt ked sme oddychvoali...a tak

bubinko83
19. jún 2009

erika,ja som mala termin 12.9 a rodila som 6.8.Dobre že? 😉 Aky podobny osud sme mali.

erika107
19. jún 2009

tak to hej sranda :o)) a ako sa vam dari?

erika107
19. jún 2009

malinky je krasnucky :o)) ale ako som tak pozerala bol tazsi nas mal len 2340g a 48 cm taky maly chrusticek

bubinko83
19. jún 2009

erika,už si ta pamatam ked som si pozrela album.Sme si raz pisali.Mylsim v nejakej teme o zubkoch.Ozaj kolko mate zubkov?

erika107
20. jún 2009

je to mozne :o)) no uz mame 8 zubkov :o) a vy?

bubinko83
21. jún 2009

my mame len 2 zubky a asi sa tlačia dalšie kedže maly je dost nepokojny a hnačkujeme 🙄

erika107
21. jún 2009

nas nechce najnovsie jest a som z toho na prasky

erika107
22. jún 2009

a uz premyslas nad oslavou narodenin? ja by som chcela vytvorit pozvanku v gimp ale nejde mi to nemam vela casu sa stym hrat cez den tak ma to hneva :o(( jedine po veceroch ale to som uz taka zlomena ze nevladzem :((

mizulienka
25. jún 2009

ahojte, tak aj my sa pridavame 🙂 maly sa mal narodit 3.9. ale zjavne sa mu ten termin nepacil a vybral si radsej 14.8. 😵
sme zdravi, aj zubov uz mame 6, ale nestvornozkujeme, sam sa este neposadi, ale stavia sa uz popri nabytku jedna radost 🙂
ani moj maly nechce poslednych par dni jest, vobec nic, aj ked malemu to asi ani velmi neuskodi, ma uz okolo 12 kg 🙂 chlap jak hora 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre