3 ročný sa nepýta v noci na toaletu

beejay
19. júl 2012

Trochu nemotorný názov témy... Tak to vysvetlím. Náš malinký má skoro 3 roky. Takmer pol roka už nenosí plienku, a cca 1-2 mesiace nemá plienku ani v noci. Od začiatku sa vždy pekne zobudil a prešiel k nám do spálne nás zobudiť, že musí ísť cikať. Tak s ním vždy ideme na toaletu. Potom pekne zaspinká. Doteraz neboli problémy. Dnes sa však za jednu noc 3krát pocikal. Čím to môže byť spôsobené? Nejaká stresová situácia, ktorú zažil...? Alebo prechladnutím??? Začíname sa trochu obávať, či sa nezačnú volajaké problémy....

Máte niekto podobné skúsenosti, že na začiatku bolo všetko tak, ako má byť a potom zrazu začali komplikácie?

Diky za každú radu a link...

bodka13
19. júl 2012

@beejay ahoj...z jednej noci by som nerobila veľkú vedu 😉 ...treba to odsledovať
-možno tvrdšie spal, - možno vypil viac vody počas dňa, - nie je prechladnutý , - a stalo sa niečo,keď sa pýtaš na prežitú stresovú situáciu?

hanka36
19. júl 2012

🙂 no nechcem strašiť, ale môj manžel sa pocikával v noci do 8 rokov 😎 , takže vôbec sa netráp...on proste tak tvrdo spal,že sa nezobudil....chodili lekárke,ale musel proste z toho vyrásť... a teraz je v poriadku :D , po zdravotnej aj psychickej stránke 😉 ...tiež si myslím,že sa nemusíš trápiť, ešte je maličký,keď len dva mesiace v noci nemá plienku a predtým sa v noci pýtal, to bude len niečo prechodné 🙂 🙂 držím palčeky

beejay
autor
19. júl 2012

@bodka13 Diky za podporu 🙂 Boli sme z toho paff... bo ked sa stane mala jednorazova nehoda, tak OK. Ale on za jednu noc hned trikrat. V poslednom case vela sedi na betone a kresli, tak moze byt ze prechladol, kedze nikdy nezvykol chodi viac ako raz pocas noci cikat. Budeme ho sledovat...
Co sa tyka stresovej situacie... tak v podstate kazdodenny standard - radosti aj starosti, obcasne zvysenie hlasu, ked je zly 🙂 - ale clovek nikdy nevie, niekedy aj z beznych veci vykvitne nieco zle...

beejay
autor
19. júl 2012

@hanka36 Ako sa dozvedam, tak to je dost casty jav, takze asi ozaj netreba prilis stresovat. 🙂

nice202
19. júl 2012

ale to je v poriadku 🙂. mam super kamosku a jej syn 4r. je tiez od 2 rokov bez plienky, ale na noc ju stale pouzival. tvrdo spal a neopytal sa. Zacala to ale robit tak, ze ho o dvanastej v noci vezme na ruky, da vypisat a on v polospanku ani nevie, ze bol hore. krasne sa vypiska.

briketa
19. júl 2012

@beejay nocne pomocovanie je normalne do piatich rokov. dovtedy sa to u kekara neriesi, ci je to jdna noc, ci vacsina noci, lebo je to normalny vyvijovy proces v zivote dietata

danteska
19. júl 2012

maminy do kedy je normalne ked ma dieta v noci plienku? my cez den nemame asi 2 ,5mesiaca ale v noci je teda dost pocikany..ale to aj chapem kedze vypije 2 flase mlieka-ked nedam tak rev..aj na obed byva pocikany a to moc nepije,zje len polievku..

kkattkaa
20. júl 2012

aj ja mam dcerku ktota uz 2roky plienku no v noci este stale ma no obcas sa stane ze ju ma suchu a aj bez plienky sa pyta ist spinkat no stane sa my ze vystihnem ju dat cikat ale viac sa stane ze sa pocika no ale este 3 rocky nema tiez chcem radu ako ju to naucit 🙂
😕 😨 🙂

modrofuzik11
20. júl 2012

nasa sara nema plienky od 1,5 roka. ani v noci. stane sa, ze sa obcas v noci pocika. proste stane sa. neriesim to. beriem to tak, ze je bud prechladnuta alebo mala nejaky stres v skolke. vzdy to hned preslo. keby to bolo trvalejsie, zacala by som s tym nieco robit, inak myslim, ze netreba.

milka1978
24. júl 2012

Ahojte maminky .... ja sa tiež snažím odnaučiť syna od plienok v noci .... niekedy je to úspešné a zobudí sa suchý no veľa krát sa stáva, že je pocikaný akoby spal v bazéne 😒 .... je pravda, že sme začali odnaučovať asi pred 2 mesiacmi .... no začiatky boli super .... večer sa pekne vycikal a ráno vstal suchý .... a teraz sa to nejako pobabralo .... chcem sa ešte opýtať, či neexistuje nejaká podložka do postele na noc, ktorá spĺňa funckiu plienky, že moč vsiakne ale nepretečie do matraca .... už mam z toho čuchania matraca vyťahané ruky 🙂 Ďakujem

milka1978
3. sep 2012

@ajena ďakujem za super typ ;)

danteska
19. sep 2012

moj maly nema od maja plienky cez den..ale po obednajsom a nocnom spanku je poriadne pocikany.. 😒 neviem ako sa "odnauca" dieta od plienok v noci...a to som skusala nedat vecer pit-ale mlieko musi byt,nezaspi inak..ale je to rovnake ci vecer pije viac alebo menej..myslim si ze pomaly by mohol byt uz bez plienky,ale v noci sa nezobudi na cikanie..v lete sa stalo ze mal suchu plienku,ale myslim si ze to bolo skor preto ze vela vypotil..tak neviem ako to mam riesit a dokedy je normmalne ked ma dieta plienku v noci..

anjelicek26
19. sep 2012

@danteska - podla lekarov je to normalne az do 6 rokov veku, hlavne u chlapcov to trva dlhsie 😉 Dieta sa v noci od cikania neodnauca, ono sa prestane pocikavat same. Je to vylucenie hormonu, ktory znizi produkciu mocu pocas noci. Da sa produkcia hormonu naucit? Neda. Takze urcite nestresovat dieta a seba nocnym nosenim na zachod alebo tym, ze mu nedas pit.. zbytocna robota. Kazde dieta dozreje v tom spravnom case.

saza007
19. sep 2012

@danteska musi na to dozriet, nocne pocuravanie resp jeho zastavenie je fyziologicky proces, suvisi s tvorbou hormonu vasopressin. U niektorych deti sa dostatocne tvori uz v 18 tich mesiacoch, u inych v 5 tich rokoch.

danteska
19. sep 2012

@anjelicek26 ja ho ani nebudim v noci,raz som to skusala a plakal potom,nevedel zaspat..ja sa bojim aby nemal nejaku poruchu..aj pocas dna neviem ci sa pyta neskoro ked ma slipky vzdy mokre trocha alebo mu proste ujde.vypyta sa,ale je mokry vzdy trocha..vylucovanie hormonu sa neda naucit to je jasne..ked mal nedavno hnacku tak to sa v noci pekne budil,nepokakal sa..ale cikanie nam nejak nejde..

anjelicek26
19. sep 2012

@danteska - este je maly, daj tomu volny priebeh, vsetko prijde postupne. Da vekova hranica, kedy sa to riesi, je predskolske vysetrenie 😉 Hlavne neporovnavaj s inymi detmi, vobec to nepomoze, kazdy mame doma ine dieta 😉

inffinity
19. sep 2012

Ahojte nase mala ma tri roky a uz to neresim. Na zacatku leta jsem ji nedavala plinku na noc a v noci ji budila curat ale na radu od @anjelicek26 sem tohi nechala. ja sem se nevyspala male sem narusovala spanek a tak jsem ji vratila plinku a sme spokojeni vseci a neresime to 😉 az to prijde tak to prijde 🙂