30-ročné ženy, ako sa cítite?

26. máj 2023

Dnes mam 24 rokov a nič som v živote nedokázala, viem že to znie strašne ale bojím sa tridsiatky 😞 rozprávala som sa o tom aj s mamou, a ona my povedala že ako 30 ročná mala viac sebavedomia a cítila sa vo svojej koži lepšie ako 20 ročná. Môže to byt? Aj starnutia sa bojím… nechcem vyzerať staro… sorry za výlev ale cítim sa strašne a sama neviem prečo

liusa82
26. máj 2023

No ako ked mám pravdu povedať čo sa týka toho starnutia,mne po 30 tke začali prvé mimické vrásky vykúkať ale iba na čele😀 išla som na botox,je po vráskach🙂 a že by sa som sa cítila inak ako ked som mala 20 plus sa nedá povedať.Váhu mám rovnaku ako za mladi,deti síce nemám,ale tie ani nechcem.Plač,ked budeš stará a na dôchodku že si nič nedokázala a nie teraz🙂 to sú teda problémy

luccija
26. máj 2023

Najkrajšie roky boli 30-40 r.
A čo si chcela dosiahnuť veď si len teraz skončila školu?Máš možno na sebe priveľké nároky.
Nie každý musí byť" riaditeľ zemegule "a dosahovať nejaké méty, postupy v kariére, školu.A, keď nie tak bude deprimovany.Ty si nájdeš v čom budeš dobrá a čo Ta bude napĺňať.Ja si pamätám ako som v 25 tke plakala, keď som sa po 4 r rozišla s frajerom strašne som to prežívala.
Máš krásny vek!

pralinka25
26. máj 2023

tak ja mam 40.
do 25 som si zivot brutalne uzila so vsetkym co sa dalo. nelutujem jedinu minutu bola to prima divoka jazda. som stastna ze som mala tu moznost.
po 25 som si zivot zacala uzivat zas inak. skoncila som skolu vxdala som sa a mam deti. prisla zodpovednost, unava stereotyp. ale ... nebelo to take hrozne len to bola zmena, utlm. teraz mam 40 male dieta este stale. uz to nieje taka ta divoka jazda ale osobnostne sa citim lepsie ako v 20. mam zadelene priority. som nad vecou, v pohode, mam rozhlad, prehlad, poznam svoju hodnotu, netrapia ma nepodstatne blbiny, uzivam si vsetko co sa naskytne. necitim sa staro a ani staro nevyzeram. vrasky este nemam, postavu mam lepsiu ako v 20, energie mam tiez zatial dost. za mna stale dobre. si tak stara ako sa citis. a to potom aj zo seba vyzarujes. poznam aj 60 tnikov plnych optimizmu zivotnej energie a elanu a obdivujem ich. a poznam aj letargickych dvadsitanikov valajucich sa na gauci bez zmyslu zivota, bez energie a cielov. nie je to o veku ale o cloveku

banderaska29
26. máj 2023

po 30 ke sa cítim asi takto: Zrelá ako víno a pritom čerstvá ako džús 🙂
lepšie, stabilnejšie (hlavne emočne), pokojnejšie, viem kto som, sebeláska úspešne vybudovaná.. v 24 som bola totalne stratená ! čakajú ta super roky 🙂

h2
26. máj 2023

@banderaska29 Pri tvojom príspevku som si spomenula, čo hovorí o starnutí môj kolega: "Muži starnú, ako víno. Ženy, ako mlieko." 😂

mamelka
26. máj 2023

Vyzerám tak staro ako sa aj citim😂😁 idem mat 35r a mám aj vrásky, mam striez, mam aj celulitidu. Kto je dokonalý? Ale nepotrebujem si nič vylepšovať, možno by bolo fajn pár kg schudnut, ale aj to bude určite. Šedivé vlasy som mala 4 a aj tie som vytrhla🙈 tie inak vždy nájdem na stavbe .... ci som v živote niečo dokázala? Sú veci na ktoré som hrdá. Daj si ciele ktoré chceš splniť a budeš aj ty na seba hrdá. Drzum palce

babulkomale
26. máj 2023

@elizabet173 presne to je to co tu vzdy pisem ze zeny sa dost casto kamsi zenu, len praca, bezat od deti rychlo prec, skoda ze im to dopne az ked sa nieco stane.
Nesmie zostal par rokov doma ked ma chorlave deti, lebo treba mitingy, treba peniaze ( aj ked netreba).
Konikovsky narativ: jasle a opatrovatelka a sup do prace!
Na smrtelnej posteli nikto nelutuje ze nerobil nadcasy.
Ale ze sa nevenoval rodine lutuje kazdy koho sa to tyka.
Potom sem napise ta co sa chce rozvadzat, chce a moze mat dobru pracu, aj flexibilnu plus opatrovatelka, zas milion komentarov ze aka je sebecka ze s kym budu deti 🤭
Kocurkovo tu fakt.

ivangeline
26. máj 2023

Mas 6 rokov do 30tky......Skvelo. Stihla som skolu. Rodinu. Zmudrela. Tesim sa na dalsie vyzvy doma a neskor aj v praci.