6 ročná dcérka klame

moncici6137
11. nov 2012

Ahojte maminky, potrebovala by som poradiť, mám tri dcérky vo veku 10, 6 a 2roky. Stredná dcérka Simonka si v poslednej dobe začala strašne vymýšľať, klamať a absolútne ma ignoruje. Mužovi natárala, že ku nám chodí ujo a som sa s ním bozkávala a samozrejme oheň na streche. Čo mám robiť? Treba ísť ku psychologičke alebo čo, už som z nej zúfala ☹

hradnapani
11. nov 2012

@moncici6137 v tomto veku je vymyslanie si uplne normalne, to povedz muzovi, aby sa ukludnil a taketo vymyslance predychal. V nasej rodine mame kopu historiek o tom, co sme si ako decka navymyslali (cca v prvej triede ZS) a potom to ucitelky zistovali u rodicov ci je to pravda (napr. dovolenky na hawai - v 80. rokoch 😀
Myslim si vsak, ze pri inspirovani sa zohrava svoje aj televizia. Taketo sceny, kadejake milostne trojuholniky a pod sa odohravaju v kazdom druhom filme a ked vo filmoch, tak mohla nieco taketo zapocut v skole od niekoho a tak. Proste decka si v hlave pospajaju take veci, ze clovek by sa cudoval a s realitou to nema nic spolocne, len chcu byt proste zaujimave. Klud a pevne nervy... s odbornikom by som to riesila, keby bola mozno starsia.

miskakyska
11. nov 2012

@hradnapani nooo,bez urážky...bez vetra sa lístok nepohne 😅 keby to bolo naopak,ty by si mu verila?
@moncici6137 ?

bodka13
11. nov 2012

@miskakyska možno neverila,ale bez potrebných dôkazov by som búrku doma určite nerobila 😉
@moncici6137 v určitom veku sú takéto klamstvá a vymýšľance u detí bežné,alemyslím že keď sa poradíš s učiteľkou,školskou psychologičkou či zájdeš za nejakou mimo školu určite ti/vám to pomôže a neuškodí ....poradí ti ako sa v takýchto situáciách rozprávať s dcérkou a ako jej nenásilne vysvetliť,že si nesmie vymýšľať takéto veci,lebo ubližujú 😉 🙂

miskakyska
11. nov 2012

@bodka13 ako sa ja poznám u nás by lietali taniere hneĎ 😠 😠

jaruska8
11. nov 2012

@moncici6137 Puberta 6 ročných. 😉 Akože, takéto klamstvo ti nezávidím... 😒 Ale to všetko telka, decká vnímajú... 😒 Hovoriť o tom, poprípade psychlogička...

veriiii
11. nov 2012

podla mna nieco videla v TV a skusa to so svojou fantaziou😀

anjelicek26
11. nov 2012

@moncici6137 - ked bude vidiet, ze ta to hneva bude pokracovat 😖 Puberta 6 rocnych to trafilo dobre, mame tiez doma taku slecinku, ktora ma na vsetuckoooo odpoved, ze cloveka ide porazit a vymyslat si vie tiez paradne 😀 😀 Aj ked staci ostat ticho, podozrievavo sa zapozerat a dodat par doplnujucich otazok a uz sa v tom zamota 😀 😀 😀 Nabuduce, ked s tym zacne, spytaj sa, ako vyzera, vlasy, oci, oblecenie, bude chudak mimo 😀 😀 A z manzelom ako pisu babulky vyssie - vymysla si a hotovo, cim viac z toho bude robena afera, tym to bude horsie... prostredne deti sa maju casto potrebu zviditelnit, mozno to chce sa jej trosku viac venovat 😉

bambibam
11. nov 2012

Nepozerá často Dva a pol chlapa? 😀 😀 😀 Tam sú také hlášky.....že niekedy mi ich deti povedia ,ako by tomu chápali a pritom nerozumejú ani polovičke o čo ide. Myslím,že s manželom by ste to mali riešiť s kľudom a porozprávať sa všetci traja a vysvetliť jej ,že ubližuje aj Vám aj sebe.

moncici6137
autor
12. nov 2012

@miskakyska vôbec nikam nechhodím, a ked idem tak s detmi a nemám ani dôvod prečo by som manžela chcela podviesť.

moncici6137
autor
12. nov 2012

@anjelicek26 Simonka bola vždy stredobodom pozornosti, v škôlke ani v škole sú neni s ňou problémy, ale ako príde domov tak koniec sveta. Absolútne sa nevie hrať, len sestrám robí zle.

luciaaak
12. nov 2012

hlavne by muz na to nemal reagovat, lebo ked dcera uvidi, ze ho to hneva alebo sa kvoli tomu hneva na teba, tak si bude vymyslat este viac

jara24
12. nov 2012

@moncici6137 porozpravala si sa s dcerkou o tomto konkretnom klamstve sama medzi styrmi ocami? ja by som sa na tvojom mieste snazila zistit, preco si dcerka nieco take vymyslela a ci vobec domyslela dosledky. kazde dieta predsa chce, aby sa jeho rodicia mali radi. snazila by som sa jej vysvetlit, ze ocka velmi lubim a nikdy by som sa s cudzim muzom nebozkavala, lebo nechcem ocinovi ublizit. ci si uvedomuje, ze ked mu nieco take natara, tak on sa bude pre to trapit. prehnala by som to fakt do extremu a povedala jej, ze pre taketo veci sa manzelia niekedy rozvadzaju a ci by chcela to, aby ste sa vy dvaja rozviedli. proste by som sa jej snazila ukazat, ze su to vazne veci a jej klamstvo moze mat realne nasledky.

snazila by som sa najprv zistit to, ci ma to klamstvo premyslene a aj jeho dosledky, alebo nie. ak nie, tak by som na tie dosledky poukazala a ak to premyslene ma, tak to je uz vaznejsi problem. v tom pripade ma nejaky problem s tebou alebo s tvojim manzelom a vo svojej detskej hlavicke si to poskladala tak, ze ak vas dvoch postve protio sebe, bude to pre nu vyhovujuce. v tom pripade je tam uz nejaky iny problem, ktory to klamstvo spusta, a ten by mozno bolo potrebne riesit aj s odbornikom, podla mojho nazoru...

moncici6137
autor
12. nov 2012

@jara24 samozreume, že som sa s ňou o tom rozprávala, ale zas mi tvrdila, že to nie je pravda, že to ona nepovedala, nemôžem z nej vypáčiť pravdu. Už v zúrivosti, v hneve som jej nakričala, že odídem a ju nechám s tatom ☹

jara24
12. nov 2012

@moncici6137 a ako na to zareagovala, ked si jej povedala, ze odides?
neporozprava sa ani s ocinom? bez nejakych vycitiek, kriku a hnevu, len si ju posadit na kolena a kludne sa s nou rozpravat a snazit sa najst tu pricinu.
starsej sestre tiez nic nepovie? nedebatuju spolu oni dve vecer v posteli pred tym ako zaspia?

mne sa to javi skor tak, ze problem ma s tebou. ze chce, aby si bola ty za tu zlu aj v ociach ocina. mozno s nim by sa dokazala porozpravat...

ale nie som odbornik, nepoznam vasu rodinku. to je len taky moj pocit, ako by som to riesila ja, keby sa to dialo u nas. mam sedemrocnu dcerku. niekedy ju nespoznavam , ako sa "hra" na velku a dupne si nohou, hundre, aj oblbovat skusa, ked nieco vyvedie. ale ma este chvile, ked je z nej take pritulne maciatko a vtedy sa s nou da porozpravat o kadecom.

kveta
12. nov 2012

@moncici6137 Necitala som diskusiu. Deti uz od styroch rokov mozu byt manipulatormi a to naozaj zakernymi.

ivett1
12. nov 2012

@moncici6137 ľahká pomoc😉 ... žiadny výsluch medzi štyrmi očami, lebo to len dcérka bude pokračovať vo svojom fantazírovaní, ale normálne... zavolať si ju a spolu s tatom vyzvedieť, čo tým ten malý 6 ročný "básnik" chcel povedať ... 😉 ... máme doma tiež takú malú "diktátorku a manipulátorku" - prváčku ... vždy musí byť všetko tak, ako to chce ona ... keď sa chcem dopátrať pravdy, tak zaberá jedine konfrontácia😉 ... aj v prípade, že hovorí niečo, čo kamošky robia a ona to nemôže robiť, lebo my jej to nedovolíme... stačí len spomenúť, že zavolám kamoškinej mame a opýtam sa, či naozaj ... a už je to inak🙂

talula
12. nov 2012

@moncici6137 ja nemam doma 6rocnu dceru, a este som takyto problem neriesila, ale spominam si na jednu knihu, kde autor spomina, ze za klamstvo dostal vzdy najvecsi trest ako za ine zlerobenie a vdaka tejto vychove sa aj v dospelosti uspesne zdrziavat klamstvu...

moncici6137
autor
13. nov 2012

Maminky, tak na druhý týždeň v utorok máme prvé sedenie u detského psychológa. Mám z toho strach, neviem čo nás tam čaká, tak uvidíme 😢

mandarinkaa
16. feb 2013

je to normalny vyvoj... prestane s tym...