8. marec - MDŽ. Ako vnímate tento sviatok?

jaduska
7. mar 2008

Ako vnímate tento sviatok? Oslavujete, neoslavujete? Dostanete kvetinku od drahého? 😉

emily333
9. mar 2009

veru kazda pozornost potesi my s´me dostavali aj na mikulasa certov 😉

hasleerka
9. mar 2009

no nebol to cudzí chlap ale kolega, s ktorými sme si rozumeli a správal sa k nám úctivo ... totiž niektorí chlapi sa vedia k ženám správam ako k handrám ... a o tom to je!

zanett
9. mar 2009

babatko - hasleerka to vystihla; MDZ se zacalo pred lety (v 19. stol.) slavit vsude ve svete - poprve tusim v USA a byl to jakysi meznik pro zeny bojujici za sva rovnejsi prava (pravo volit atd atd atd) - tedy MDZ ma daleko hlubsi vyznam nez jen 'manzel mi ne/donesl kytku'....bohuzel spousta lidi ani nevi, o cem to je a prijde mi hloupe MDZ srovnavat s Valentynem (ktery je mnohdy jen zabava pro pubertaky)...MDZ melo puvodni politicky (nikoliv komunisticky ovsem!) vyznam, narozdil od nejakyho Valentyna....

gabka32
9. mar 2009

holky je to přeci jedno, někdo slaví svátky, někdo si vzpomene jen tak, jak píše Bábetko. já mdž neslavila, ale stejně mám ten den svátek tak vždycky kytka byla. my zas třeba nemusíme Valentýna, nikdy se to tu neslavilo, tak proč to tahat z usa stejně jako santu... 😒 nejsou hezčí svátky třeba 1.máj, den matek a mdž? ale je to jen můj názor 😵 a můj MM mě taky mile překvapí že občas donese kytičku jen tak 😅

zanett
9. mar 2009

gabko - jen tak na okraj: valentyn neni puvodem americky svatek, tak nevim, proc si nekdo mysli, ze se sem 'taha z USA'...tady v UK se Valentyn slavi uplne stejne jako v USA, ale nikdo v CR nerika, ze se sem 'taha jak Anglie' 😀 Nehlede na to, kolik veci se do CR z USA uspesne natahlo a nikomu to nevadi, ale na Valentyna si kazdej rad plivne (hlavne teda chlapi, aby se nemuseli obtezovat shanenim valentynskyho darku...tak je jednodussi rict, ze je to 'americka kravina' a maji po starostech 😠 😒 🙄 )

gabka32
9. mar 2009

Zanett máš pravdu, Valentýn pocházel z Říma a ne z USa, ale je to prostě tak že u nás se poprvé začla slavit až po r.1989, když se začlo valit všechno ze západu... a nejvíc si myslím že práve ze států - na valentýna se dávají skoro samé americké sladáky.... tak proto je to brané jako "dovoz" odtamtud 😅

jen mi přijde že ten svátek je uměle udělaný hlavně pro obchodníky - aby se prodalo co nejvíce přání, flašek, kytek, však taky ceny jsou na valentýna často dvakrát tak vysoké, tak se těm chlapů ani nedivím....

zato mdž které se u nás slavilo roky, najednou po r.1989 jako by ani nebylo, dokonce ho chtěli vyškrtnout ze seznamu význ.dní... a všichni zas hlásali že je to komunistický svátek, přitom je to mezinárodní den všude po světě akorát u nás ho slavili spíše chlapi 😖

krpatucka
9. mar 2009

Podla mna by sa mal tento sviatok "oslavovat" a nie iba prehliadat. Mamy maju den matiek, ale predsa nie su vsetky zeny matkami, takze si zasluzia aj "ostatne" zeny pozornost a uctu...

kocurik16
9. mar 2009

manžel včera ráno poslal sms na deň žien,škoda,keby bol doma bola by aj kytica,takto musím čakať kým dojde.

zanett
9. mar 2009

gabka - to jo, Valentyn je ted strasne komercni. ale to jsou i Vanoce - pred Vanocema obchody praskaji ve svech a kazdej toho chce prodat co nejvic. A presto Cesi Vanoce slavi i navzdory tomu, ze jsou tak strasne komercni (a neverim tem, kteri maji blby reci o tom, ze slavi nabozensky vyznam Vanoc - tech je opravdu minimum, prumerny Cech se o Vanocich nacpe a tesi se na darky....takze v tomhle si s Valentynem moc nezadaji)....

gabka32
9. mar 2009

Zanett jasně že i vánoce jsou komerční, ale vánoce tu vždycky byly jsou a snad budou 😀 jen Valentýn se tu nikdy neslavil a najednou kdo nekupuje 14.2. kytku, nechodí na večeři, nedává si valentýnky či jinak nevyznává lásku, tak je out. to mi vadí. ale at si slaví kdo chce co chce 😀

zdenallicka
9. mar 2009

My jsme si vcera otevreli sampiko, nakrajeli syr a zeleninu a koukali se na film... Bylo to fajn.. 🙂

Jinak nejsme moc oslavovaci typy... 😅

alon111
9. mar 2009

gabka32 tak ja som out.pretoze ja fakt valentyna nemusim .ale vcera sa manzel premohol a kupil mi kyticu ale urcite za tym nieco bude a on tiez nieco chce lebo bude mat teraz meniny 😀

zuz11
9. mar 2009

my sme vcera oslavovali muzove narodky, moje dodatocne a synove meniny dodatocn takze sme mali doma taku mensiu party 😀 varila som obed pre 12 ludi takze som robila 4 rozne jedla aby si kazdy prisiel na svoje 😀

gabka32
9. mar 2009

jj u nás je taky 8.březen hlavně o jmeninách a výročí svatby a až pak MDŽ. a valentýna a heloween to taky nemusím 😉

zuzi si dobrá, bych se na to vyprdla vařit 4jídla.... 😕

hasleerka
9. mar 2009

gapka super 😀 ja bych sa tiež vyprdla, ja moc oslavy nerobím, a ked, tak len niaky misa, jednohubky a koláč

zuzi obdiv že pri malých drobcoch stíhaš tak variť

zuzu13
9. mar 2009

no jasne ze oslavuejeme.... 😉 a kvetinka musi byt... 😀

slunicko552
9. mar 2009

Tak na mě se každý vyprd 😠 Ale na druhou stranu jsem to zjistila až večer,že vůbec byl svátek MDŽ,chlap to neví doteď 😀 😝 Moc mě to nebere,ale svátek matek tak na to si potrpím 😀 😵

sakura77
10. mar 2009

tak ja som teda vobec nic necakala-ale dostala som ruzicku od manzela a este aj od svokra 😅

mikike
10. mar 2009

len pusu som dostala od manzela, stale mi hovori, naco mi ma davat kvety, ked tolko dostavam od svojich ziakov? 😠

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petasvarc
8. mar 2015

Ahojte.
Vo svojej diplomovke sa zaoberám vylúčením žien zo spoločenského života po narodení dieťaťa. Budem rada ak sa niektorá z Vás zapojí a vyplní môj dotazník je kratučký nezabere vám viac ako tri minúty.
Váš názor ma zaujíma
Ďakujem

https://docs.google.com/forms/d/1OKn0RM0Iz7tR4i...