9.mesačné dieťatko chodí samé. Ako sú na tom tie vaše?

vavka33
2. nov 2007

ahoj maminky,zacala som tuto temu,lebo budem rada,ak sem napisete tie,ktorych dietatko zacalo tak skoro chodit,pretoze sa ludia na tym pozastavuju,ze nasa dcera zacala sama chodit den po dovrseni 9tich mesiacov.Je strasne ziva od narodenia a jej psycho-motoricky vyvoj je vzdy popredu oproti inym detickam jej veku a aj jej sestricka zacala chodit tak skoro.
Tesim sa,ze napisete.

vavka33
autor
5. nov 2007

ja verim 😀

zlatucka
6. nov 2007

Ahojte ja mám teraz pocit že môj 10 mesačný chlapček sa nevyvíja tak ako by mal.aj s ním chodíme,bežkáme,chodí sám okolo postele ovsem sa pridržiava.ale nemá odvahu a asi ani nechce sám chodiť.poznám veľa mamičiek a ony vravia že ich 10 mesačne deti už chodili.fnuk a môj nie a nie.mám z toho blbý pocit.

gabika146
6. nov 2007

zlatucka tak vobec nemaj blby pocit nas tiez tak behal a sam sa pustil az ked mal 12mesiacou a teraz mu nestacime 😀

vavka33
autor
6. nov 2007

zlatucka,on nabere odvahu a jedneho dna sa sam pusti a pojde.Lea sa snazila mesiac,potom sa pustila a isla 😉

erika153
6. nov 2007

zlatucka 😅 😅 nejako skoro by si chcela aby chodil tvoj maly nie? uplne staci ked zacne chodit na rok aj to nebude pozadu! moj ma 10a pol a tiez chodi popri nabytku a vobec nemam pocit zeby zaostaval, ale ze sa vyvija presne tak ako ma 😉 😉

vavka33
autor
6. nov 2007

Ericka,mas pravdu,len teraz mam pocit,ze sa asi moja nevyvija ako ma 😀 😀 😀

cat
6. nov 2007

zlatucka, normalne zdrave dieta zacne chodit do 15 mesiacov. Moj sa pustil az ako 14 mesacny a najhorsie co mozes urobit je deti porovnavat..

erika153
6. nov 2007

vavka tvoja lea je kapitola sama o sebe 🙂 ona je sikovnica po niekom z rodicov a nasi drobci su tiez po nas...
cat presne tak.porovnavat deti? to nie... to ako ked niekto ide mudrovat o strave rocneho decka a jedno je 6kilove a druhe 12kilove...tak to je to iste.ziadne dieta nemozno hodit do vreca len podla veku 🙂 takze kliiiiidek...

zlatucka
6. nov 2007

Tak ste ma troška upokojili ďakujem.moja babka mi povedala že sa maličký pustí neskor lebo je tučný ma 10mes a 9500g.no viedla som u rodinnej známej tiež 10mes chlapčeka a on sám behá a je dvakrát vacsi ako môj.no budem nadalej trpezlivá a uvidíme keby sa môj čertik rozbehne sám.este raz vám ďakujem za podporu.

vavka33
autor
6. nov 2007

Ericka,no ked ti mam pravdu povedat,radsej by som bola,keby sa este batolila,ako ostatne deti v jej veku,lebo vsetci sa cuduju,ze uz chodi,akoby bola martan. ☹
vsetko ma svoje vyhody a nevyhody a hlavne ze su nase deti zdrave,nic dolezitejsie nie je,ani vaha,ani to key zacnu chodit a hovorit,ani nic-ked su zdrave a stastne,vsetko postupne zvladnu a naucia sa vtedy,ked bude spravny cas-jedno skor,druhe neskor

erika153
6. nov 2007

vavka nam sa kazdy cuduje ze ma len 10 mesiacov a ze vazi 12kil! tiez ako na martana pozeraju, nic si z toho nerob!
zlatucka ked tvoj je tucny tak co je potom moj?? moj tucny nieje 😉 a ostatni kto si to myslia nech si trhnu nohou. 🙂

sisulik
6. nov 2007

netreba s nicim stresovat...ludia su vselijaki...radi komentuju chude, tucne i normalne (vahovo) deti...je lahke komentovat cudzie ale predtym nez by sme zacali niekoho napr. i dieta komentovat, by sme sa mali zamysliet nad tym, ako by nam padlo, keby niekto takto komentoval i to nase dieta...ale vela ludi na to zabuda...ved my maminky sme take citlivky najme co sa tyka veci okolo nasich deti...ale drzme spolu a budme silne....netreba dieta do nicoho tlacit...vsetko pride samo...

lenadka
6. nov 2007

erika 😀 dobry macko, mas co nosit 😝 moja ma 14 kg 😅 ale ked mala rok vazila 12 kg, tak prirastok za ten dlhy cas nic moc a predsa nevyzera chuda-je normalna, skor sa taha do vysky.
zlatucka moja zacala sama chodit 11 mesacna, tvoj maly je celkom v pohode. Kamoskyna az v 14 mesiacoch a dnes je ovela sikovnejsia v stvrerani sa a behani ako moja aj ked moja zacala skor a su rovnako stare. Vsetko je indi vindi 😀

vavka33
autor
6. nov 2007

Zlatucka,moja ma mala pred dvomi tyzdnami 9600g a nie je tucna,je normalne babo,len ma pevne telicko,svalstvo... 😉

lenadka
6. nov 2007

ja sa tiez niekedy pozeram ked povedia ze babo vazi tolko a tolko a rozmysalm kde to ma ulozene, lebo na to nevyzera 😉

yanikovamamina
7. nov 2007

Maly tiez zacal skoro, ked sa nam na 4-mesacnej kontrole z lahu rovno postavil, ked ho lekarka chytlila za ruky, mala mierny sok. Tiez nam hovorili, ze este nema sediet a stat a neviem co. Chodit zacal v 10 mesiacoch.

Ale chodil bosy doma- strasne plakal, ked sme mu dali topanky, dokedy si ich nevyzul. Ale lekarka vobec nenamietala proti nicomu, ani sedeniu ani chodeniu ani topankam.

A este, ma kamaratku v rovnakom veku, ktora nevedela ani sediet myslim az do 6 mesiacov, no uplne protiklady, aj jej mama bola z toho nestastna. Teraz maju rok a pol a myslite ze vidno rozdiel????? Tak naco take stresy?