Ako sa môžem vyhnúť absolventskej praxi?

katka13katka
8. júl 2019

Zdravim vas, z uradu prace ma "nutia" ist na absolventsku prax, kedze som ukoncila koncom maja vysoku skolu. Chodim na pohovory a hladam si pracu, ale na vychode je vsade tlacenka. Da sa tej absolventskej praxi nejako vyhnut? Nechcem, aby ma vyhodili z evidencie ale zaroven nemam ani zaujem pracovat 6-mesiacov za almuznu a nenajst si normalne zamestnanie. Vie mi niekto poradit? 🙂 dakujem

sisa_s
8. júl 2019

Neda 🙂 ak odmietnes, vyradia ta 🙂 takze bud si najst pracu, alebo odist z uradu a platit si sama do zdravotky 🙂

monkabohdalova
8. júl 2019

@katka13katka vyhnúť sa nedá, vyradili by ťa, ale ak si počas tej praxe nájdeš normálnu prácu tak na absolventskú nemusiš potom chodiť,

katka13katka
autor
8. júl 2019

@sisa_s @monkabohdalova

To ste ma teda nepotesili..😪Ta absolventska prax nema nic spolocne s mojim odborom,tak som myslela,ze sa jej budem moct vyhnut. Musim teda usilovnejsie hladat pracu ale dakujem vam za odpoved.

katka13katka
autor
8. júl 2019

A neviete mi prosim este poradit, ak mam koncom jula zaplatenu dovolenku do Talianska, bude to problem? Oni mi len dnes zavolali,ze mam v stredu prist podpisat dohodu o absolvenstkej praxi...🤦‍♀🤦‍♀

simka297
8. júl 2019

@katka13katka nárok na 10 dní voľna máš až po dvoch mesiacoch, poprípade sa so zamestnávateľom alebo dotyčnou osobou čo ťa bude mať na starosti dohodnúť a nadrobiť si napríklad

tanalyn
8. júl 2019

@katka13katka No to neviem či ti úplne pôjde, jedine fakt asi nadrobiť lebo na dovolenku ty ešte nárok nemáš, treba sa s nimi nejako dohodnúť

katka13katka
autor
8. júl 2019

@simka297 Tak to je uzasne fakt, nedaju mi ani na vyber 🤦‍♀ absolventska prax je na urade prace, nejaka administrativa...som zvedava, ci sa s nimi bude dat dohodnut....😑

simka297
8. júl 2019

@katka13katka aj ja som mala absolventskú prax na úrade, úplne mimo môj odbor a závisí od vedúcich, dá sa robiť 8 hodín a z nadrobeného si spraviť voľno a možno aj inak sa s nimi dohodnúť 🙂

katka13katka
autor
8. júl 2019

@simka297 Super dakujem...snad sa to bude dat aj takto 🙂

1sally12
8. júl 2019

Ja som mala abs.prax tiež mimo obor,zo zaciatku som si myslela preboha ake to bude hrozné...🙄..nakoniec som v tom inom obore zakotvila a som tam doteraz 😀 bude dobre neboj ;)

katka13katka
autor
8. júl 2019

@1sally12 Dakujeeem 🙂 tak snad to bude fajn, na druhej strane lepsie nez sediet na zadku👍

1sally12
9. júl 2019

@katka13katka neboj nič,aj ja som mala take stavy ze preboha prečo ma ten urad to núti prijať? :( alebo preboha prečo práve tam, ja chcem robiť vo svojom odbore 😀 ale zvládla som nakoniec,

Veď čo iné mi aj ostalo 😀

barbellka
9. júl 2019

@katka13katka na absolventsku prax ak si doma budes musiet ist inak ta vyradia....netreba to brat ako tragediu clovek sa co to nauci, zvykne si a mozes si popritim hladat robotu..a.j tych 150 eur je viac ako nic, budes mat cosi do zivotopisu..lepsie absolventska prax ako 6 mesiacov doma....ked si medzicasom najdes robotu tak samozrejme nahlasis to sprostredkovatelke a automaticky tam prestanes chodit dnom kedy nastupis do zamestnania.....ked tam prides oznam im kedy ides prec a opytaj sa ci si mozes predom nadrobit