Absurdity v reklamách. Ostáva mi na nich rozum stáť

kili
4. aug 2008

Naozaj sme my ľudia takí blbí, že nám tlačia tie hovadiny do hláv a tvária sa, že je to úplná pravda?
Nerozumiem, ako môže nový prací prostriedok XY super gold plus vyprať lepšie, keď už XY super gold vypral úplne všetko. Alebo ešte začnú vyrábať niečo špeciálne na super odolné škvny, načo, keď v reklamách ich prací prostriedok vypral všetko aj bez tohto špeciálneho prípravku?
Alebo ma dorazilo, keď Vaniš má "inteligentnú" formulu na vyhľadávanie škvŕn, tak to chcem vidieť 😀 . Skôr vypáli všetko škvrna neškvrna a tam kde je škvna to zreaguje. Nemôžu to povedať normálne, považujú nás za takýc blbých?
Jedine snáď jar propaguje, že je proste naj a nič nemenia a s tým teda aj súhlasím a aj sa mi tá reklama, kde ukazovali všetky predchádzajúce reklami strašne páčila.
alebo sa mi páči reklama na pôžičky (záhadne neviem kto), ako dá vajíčko do mikrovlnky. To pekne vystihujú svoju cieľovú skupinu ľudí 😀
Vám na čom zostáva rozum stáť?

aponchie
7. aug 2008

1000x vetsi rasy..xkrat hustsi a delsi a plnejsi a lepsi..sakra to neni ani mozne 😀 si po tom budeme slapat za chvilku

mareklucka
7. aug 2008

Super táma baby,inak viete na ktorý prací prášok je najviac reklám??? No predsa na "BEŽNÝ" 😀 😀 😀

jabber
7. aug 2008

Jo, to mi taky vždycky vrtá v hlavě, co je to ten běžný prací prášek - já ho v krámě ještě v životě neviděla 😕 😀 😀 😀

gucz
7. aug 2008

baby všimli ste si že na najkvalitnejšie produkty ani reklamy nevidno? (napr na krémik proti zapareninám od nivey)
asi je najlepšie kupovať len overené značky a neveriť reklamám na najlepšie, najkrajšie, najúčinnejšie, najzdravšie veci. Niektoré sú totižto tak stupidné, že si pripadám ako bllbec, už len keď ich náhodou sledujem

jabber
7. aug 2008

len - to máš pravdu s těmi čísly, jak se o 74% zvýší lesk vlasů nebo objem řas nebo kýho výra....na druhou stranu, jestli mají ty ženský pocit, že to funguje a jsou spokojené nebo nadšené a dokonce se cítí líp, tak fajn 🙂

tini - já nechápu víc reklam 😀

Holky, vy máte taky na Slovensku zákon o dabování nebo titulkování českých filmů? Já myslela, že takovou hovadinu se slovenskými máme jen my 😕

laola
7. aug 2008

Jak jste tu psaly o těch řasenkách: v jedné reklamě je malinkatým písmem napsáno, že pro výraznější efekt byly použity umělé řasy... Tak nevím, k čemu pak ta řasenka vlastně je... 😅

pirlenka
7. aug 2008

Super téma 😉 😀 😀 😀
Kili, ten konec reklam na léky na Discovery a podobných kanálech je fakt super! Se vždycky s manžou smějeme a napodobujeme 😀

lefika
7. aug 2008

konec reklam na lieky? ja si pamatam akurat to nemecke: zum risiken und nebenwirkungen......nechce sa mi pisat cele, len sa vzdy cudujem, kolko sa to ten clovek ucil, aby to povedal tak rychlo. tiez sme to skusali 😉

pirlenka
7. aug 2008

Lefi, tohle je snad maďarsky 😉

mracik
7. aug 2008

mata, podprahové reklamy ma dráždia najmä v niektorých českých filmoch. Napríklad v Románe pro ženy sa všade povaľovali fľaštičky od Avonu 😖 v inom filme všetci jazdili na aute jednej značky (a nebola to škoda), no a konci filmu boli tieto firmy medzi sponzormi...

lefika
7. aug 2008

ja si vo velmi vela filmoch vsimnem, ze ked ma niekto notebook, je to apple 😉

janinac
7. aug 2008

Mě vždycky dorazí ta "šťatná dokonalá rodina" Všimli jste si, že správná rodina je táta, máma, dvě děti - holčička a kluk (hlavně přibližně stejně starý) a pes... hlavně máma je vždycky perfektně oblečená, dokonce i na úklid - teda jenom pokud používá ty správný prostředky 😀 Noo nevím jak vy, ale já bez napudrovaného nosu bych si nedovolila utírat prach 😀
A pak se mi "líbí" ta reklama na prací prášek...že je jenom pro super mámy...ups já tím pádem nejsem super máma
😀 Hlavně jak ten prcek neví, že to máma dává do pračky, ale že je to "velká - bílá - krabice" noo nevím, ale barvy a tvary se děti učí až někdy kolem školkového věku ne??? 😉 😉 😉

jabber
7. aug 2008

Další kapitola sama pro sebe jsou reklamy zacílené na děti 😖 - na všechny ty Barbie, Robocopy, Baby Anabell, Chou chou živé miminko a štěkací pejsky v sobotu brzo ráno před dětským vysíláním pohádek 😒

sharlotta
7. aug 2008

Jabber, mame...mne to s tym zakonom pride tak, ze po rozdeleni si politici chceli robit naschval, ako male deti v skolke, tak to uzakonili...Niekedy je to az fanatizmus, ako pri tej reklame s Kofolou. A tiez sa mi paci, ked predabuju nejaku cesku frazu, ktora sa do slovenciny neda prelozit a tym padom to cele straca myslienku.

jabber
7. aug 2008

janinac - přesně, celá rodinka jak ze žurnálu, děti spořádaně sedí, usmívají se běloskvoucími zuby a moudrý jsou na svůj věk jak rádio 😀 . Nejlepší je ta reklama, jak je táta vytáhne ráno z postele a táhne je do garáže, aby jim ukázal nějakou novou sekačku nebo co.....bejt jeho manželka, tak ho vezmu něčím po hlavě 😀

sharlotta
7. aug 2008

A vsimnite si v reklamach, ze ked vam tam niekto nieco odporuca, tak ma na ruke obrucku. Aby sme vedeli, ze on ma rodinu a taky clovek by predsa neriskoval s nejakym poistenim, nie? To nam hovorili na VS, ako tieto vselijake vecicky funguju, aj ako je schvalne poukladany tovar v supermarketoch, ze to, co sa kupuje najbeznejsie je uplne na konci, aby ste po ceste prisli na to, co vsetko potrebujete a musite mat. A vchody su schvalne len z jednej strany...

jabber
7. aug 2008

sharlotta - no u nás ten dabing zdůvodňovali tím, že děti už slovensky nerozumí....já teda nevím, jak je možný, že my jako děti rozuměly....třeba semtam nějaký slovo ne, ale to buď vysvětlili rodiče anebo to člověku došlo, co to je....... - nechápu to 😕 😅
Těch prstýnků jsem si ani snad v reklamách nevšimla 😀 , no ale je to tak - taky se nejdražší věci dávají v regálech do úrovně očí 😅

lefika
7. aug 2008

jabber, u nas to zdovodnovali tak isto 😀

sharlotta
7. aug 2008

Ja ucim na strednej a aj deti, ktore sa narodili po rozdeleni vedia po cesky, tak celkom tomu nerozumiem, aky to ma ucel...

len
7. aug 2008

Bych řekla, že děti tomu už nerozumí, protože se to na ně nevalí z TV, prostě to nemají kde naposlouchat 😉

jabber
7. aug 2008

len - no jo, jenže z TV se to nevalí, protože oni nerozumí - prý....to je začarovaný kruh

len
7. aug 2008

No právě 😀 To by mě zajímalo, kdy to začalo... Ale za Československa i v obyčejných večerních zprávách musel být jeden moderátor Čech a druhý Slovák, fakt se to na člověka valilo ze všech stran...

aponchie
7. aug 2008

laola jasne to je jako s praskem na prani treba ariel nebo persil vsude ti nabulikuji,ze jen on a zadnej jinej to nevypere ty skvrny toz sem to zkusila..mala mela bile tricko v 15hod si ho pospinila cokoladovou zmrzkou a v 19hod slo do pracky na 40C a nic..flek zustal a drobne pismo pod reklamou obcas ukaze ,ze to vypere to jo ,ale do hodiny od uspineni a na 60C takze..to snad uz do hodiny vypere i obycejnej prasek... 😝 ty calgonit tablety nekupuju a sou na prd ted byly testoviny a konkretne ty drahe quantum sou na prd..ja mam prasek zlutej a spokojenost...

lefika
7. aug 2008

ale zas je pravda, ze poznam strasne vela ludi, ktorym vadi, ked maju citat knihu v cestine. niekolkokrat sa mi stalo, ked som chcela niekomu nieco pozicat a typek bol strasne rozcarovany, ze "ty to mas v cestine?' fakt nechapem 😕 keby som mu to strkala v anglictine, tak v pohode, ale toto?

k detskym reklamam: otras 😠 som rada, ze moja dcera je sedmispac a kym sa o pol deviatej vytrepe z postele, uz tie reklamy nejdu. rozpravky sice tiez nie, ale ved sa vie zabavit aj inak 🙂

len
7. aug 2008

Lefika, ale víš, že je to pravda? Já když čtu slovensky, tak rozumím normálně, ale prostě se mi to nečte dobře 😒 A jak říkáš - anglicky louskám mnohasetstránkové knihy bez problémů...

sharlotta
7. aug 2008

Ariel je inak naozaj dobry...a drahy 😒 Lefika, mne trosku vadilo, ked som sa mala nieco na VS ucit z ceskej knihy, lebo som to potom musela hovorit po slovensky.

bubaaca
7. aug 2008

dobrá paródia na nemecké reklamy o liekoch: Fur Risiken und Nebenwirkungen fressen Sie die Packungsbeilage und erschlagen Sie Ihren Arzt oder Apotheker. Preklad: pre riziká a vedľajšie účinky zožerte príbalový letáčik a zavraždite svojho lekára alebo lekárnika. 😀

sharlotta
7. aug 2008

Prave som videla reklamu na supervibracny pas, vdaka ktoremu schudnete a bola tam taka supersucha baba, ktora mala tak 17. 😅

aponchie
7. aug 2008

fakt je ariel tak dobrej?tak kde se stala chyba?me totiz nevypral konkretne mzim nic..jen hezky vonel ,ale zadne fleky ani skrvrny po male nevypral 😀

evi3
7. aug 2008

kocky, dobra tema, ja mam reklamy celkom rada, je to zabavne, pravda clovek to nesmie brat v ziadnom pripade vazne 😉
Prva reklama co ma fascinovala bola "to najlepsie pre vasho najlepsieho priatela", tak som sa vtedy zamyslela, co by asi povedala moja naj-kamoska Alenka, keby k narodkam vyfasovala plechovku psieho zradla, zvlast ked mala vtedy svoje vegetarianske obdobie
Momentalne rozmyslam, ci niekedy naberiem odvahu a s tamponom OB sa svizne obtocim okolo tyce v elektricke, mozno ano, ale to by som si musela pred tym hrknut
Stastna rodinka vytiahnuta rano kvoli sekacke z pelechov ma tiez nieco do seba 😀
ale teda poviem vam, ak raz moje dieta bude pchat pod golier na tricku hlinu a paradajky, bude si to prat samo s mydlom s jelenom 😎