Absurdity v reklamách. Ostáva mi na nich rozum stáť

kili
4. aug 2008

Naozaj sme my ľudia takí blbí, že nám tlačia tie hovadiny do hláv a tvária sa, že je to úplná pravda?
Nerozumiem, ako môže nový prací prostriedok XY super gold plus vyprať lepšie, keď už XY super gold vypral úplne všetko. Alebo ešte začnú vyrábať niečo špeciálne na super odolné škvny, načo, keď v reklamách ich prací prostriedok vypral všetko aj bez tohto špeciálneho prípravku?
Alebo ma dorazilo, keď Vaniš má "inteligentnú" formulu na vyhľadávanie škvŕn, tak to chcem vidieť 😀 . Skôr vypáli všetko škvrna neškvrna a tam kde je škvna to zreaguje. Nemôžu to povedať normálne, považujú nás za takýc blbých?
Jedine snáď jar propaguje, že je proste naj a nič nemenia a s tým teda aj súhlasím a aj sa mi tá reklama, kde ukazovali všetky predchádzajúce reklami strašne páčila.
alebo sa mi páči reklama na pôžičky (záhadne neviem kto), ako dá vajíčko do mikrovlnky. To pekne vystihujú svoju cieľovú skupinu ľudí 😀
Vám na čom zostáva rozum stáť?

pebi
6. aug 2008

já teda nemám čas dočítat, ale já jsem alergická na reklamu, jak se ženská "naklání nad postýlkou svého tříměsíčního broučka..." a ten brouček leží na holé nepovlečené matraci...
nebo tolikrát zmiňovaný perwoll.... ženská říká úplně cizí ženské, že z jejího bratra je dospělý chlap a ta druhá (asi uklízečka, protože jeho partnerku by sestra pravděpodobně znala... 😀 ) je "ta, která se stará o jeho košile" - to se mi chce pokaždé chechtat

laola
6. aug 2008

A nejlepší je, když ty prostředky mají náhodou s sebou...

darina77
6. aug 2008

Sisstin, mne sa zdá že Pročko sa stal známym až po tejto reklame.

pebi
6. aug 2008

laola...ty nenosíš prostředek v kabelce???? To je přece "in" 😀 Na prostředky se už i balí ženské, vem si tu, co ji zadrží na letišti a perwoll ji vrátí až příště... 😀

sisstin
6. aug 2008

darina: já ho viděla na Markíze asi před 4rokama poprvý..ted už ho vidět není skoro vůbec.. 😕

laola
6. aug 2008

Pebi, nee. Mám malou kabelku 😀

pebi
6. aug 2008

laola, co s tím budeš dělat? 😕 😀

len
6. aug 2008

No, komická taky byla ta, které na letišti zabavili prášky na zánět močáku a ona to tam líčila s takovým úsměvem 😉 Mám zánět močáku - vy ne? 😵

sisstin
6. aug 2008

jooooooooooooo..ta je drsná... 😅 😅 😅 😅

laola
6. aug 2008

Pebi, asi budu jen tiše závidět 😀 Zánět močáku je taky dobrej 😀

milhaus
6. aug 2008

mne sa nepačila ta čo chodila na kofolu s tymi škoricovymi sušienkami

pebi
6. aug 2008

zánět močáku je bezkonkurenční, ...každá by si ho přála po shlédnutí reklamy

milhaus
6. aug 2008

ja neviem o čom je reč

pebi
6. aug 2008

řeč je o tabletkách Urinal 😉

lefika
6. aug 2008

pamatate si este tu reklamu na tusim dochodkove sporenie so sloganom: ani vy nechcete ostat nikomu na krku? a tam ludia nosili "na koni" svojich rodicov 😒 dokonale trapne 🤐

vojtisek2007
6. aug 2008

některý reklamy jsou otřesný - ale na druho stranu - svůj účel splnily - pamatujete si je 😀 😀 😀

asitka
6. aug 2008

ináč, čo beží teraz tá reklama na axe...a nečíští chlapci sú čístí....mne to príde...ako keby tam ten dotyčný čural...a nie sa sprchoval... 😀 a strašne divné mi príde....že kde on má sprchu...všetky susedky majú obývačky :O))) s rúrou v izbe... 😀

kili
autor
6. aug 2008

tá rúra je fakt dobrá, môže sa na to človek odvolať, keď bude chcieť totálne prerobiť byt a rúru bude musieť visť takto 😀

jasada
6. aug 2008

asi im to s tou rurou nevyslo ☹ . Aj moj starsi syn, ked vidi tu reklamu povie: " Aha a ujo cika".

len
7. aug 2008

Ještě jsem si vzpomněla, co mi totálně nejde do hlavy, jsou veškeré reklamy na kosmetiku opírající se o jakési záhadné statistiky. Jednak při podrobném zkoumání zjistíte, že "výzkum" byl proveden na 50 dobrovolnicích, no to je teda výzkum! A druhak se dozvíte, že budete mít o 49 % hladší pleť, o 68 % méně lámavé vlasy, o 74 % lesklejší vlasy... Sakra - jaká je jednotka pro lesk vlasů, jak se to měří? 😕 Jsem schopná říct, že má někdo vlasy lesklé a někdo ještě o něco lesklejší, ale o 74 %? Kde to vzali? V jakých jednotkách se měří hebkost pleti, množství vrásek, vypnutost pleti nebo objem vlasů?
Jó, kdyby řekli, že po dobu půl roku se 1000 žen mazalo jejich krémem a 1000 žen placebem, přičemž v prvé skupině 854 zaznamenalo zlepšení a ve druhé skupině 123, to by byla jiná, ale ohánět se takovýmhle "výzkumem," jak to předvádějí, je krajně podezřelé 😉

mracik
7. aug 2008

len, to je presne o tom, predstav si krém na vrásky - 49 žien zo sto zaznamenalo rozdiel v hĺbke vrások - takže napíšu, že 49% vyhladenie vrások. Tiež som nerozumela tomu, ako k takým číslam prišli, kým som si neprečítala maličké písmenká na spodku reklamného letáku, že je to riadna blbosť musí pochopiť každý, čo vychodil základnú školu 😒 No ale asi s tými číslami úspech majú, keď majú tak dobré tržby 😅

len
7. aug 2008

Mracik, já ty minipísmenka taky četla... Ale nepíšou tam, že 49 % žen zaznamenalo menší vrásky (no, někde možná jo, u těch "serióznějších výzkumů" - ale většinou ne), ale - budete mít o 49 % menší vrásky 😀 No, ale máš pravdu, lidi jsou blbí, mají pocit, že to přece musí fungovat, když to výzkum potvrdil, tak to kupujou a věří tomu 😠 tuhle jsem četla o výzkumu, který prováděli na 8 (osmi!) ženách 😕

mracik
7. aug 2008

len, ja som to takto našla v Avone, dobre som sa na tom pobavila 😉

len
7. aug 2008

No vida, Avon já nečtu, ale jinak to dělají snad všichni 😀

sharlotta
7. aug 2008

Pisali ste tu o tej kofole, tak u nas to predabovali koli tomu nasmu zakonu...ze ked nieco ide "do eteru" musi to byt po slovensky... 😅

lefika
7. aug 2008

sharlotta, ale je to riadne trapne. mohli to inak dat aj s titulkami: blbo by to vyzeralo tak ci tak, ale aspon by sa nestratila myslienka tej reklamy.

len, na tom avone som sa tiez rehotala. za chvilu bude prieskum, ze zuza z hornej dolnej si krem natrela na prdel, a celkom jej sadol, tak to teraz predavajme za 1500 s reklamou, ze 100percent zien si to pochvaluje 😀

sharlotta
7. aug 2008

No...to uz je trapne odkedy ten zakon zacal platit...Som sa nenormalne bavila na ceskych filmoch s titulkami...aspon od toho uz upustili...

tini
7. aug 2008

Super tema 😉 Rozumiete tej reklame, co ide ten mlady a chyti prvy stop a super kocka mu jasne ze da mail, ale jeho caka ina krvna skupina a nakoniec zoberie internet so sebou von 😅

aponchie
7. aug 2008

ve Zline sla v kine jednou takova vecicka..byl to maraton reklam asi 2dnz v kuse se promitalo..nicmene tolik reklam na vlozky jako je v CR je neskutecne.. 😝 kamarad z UK byl na navsteve a cumel jak tele..pak sem se nad tim zamyslela a mel pravdu pac v cizine toliko always a ria a buhvi ceho neni jako u nas..jinak me se libi reklama pouze na auto a to ne ledajake..jinak nic..nesnasim ty tupe veci jako dobra mama jogurt jak se rodinka spokojene smeje u stolu a deti radi to nechapu,ale jako vubec..moc se mi libi Y..Rubican..atd..zkusim neco najit na netu a vlozim..btw z pohledu bezneho cloveka co nakupuje vicemene podle reklam jsem totalne v pr..a out pac nekupuju podle reklam skoro nic..jogurty activia ani dobrou mamu nejime,balene vody z paradnich pramenu nekupujeme a vanish sem nikdy nekoupila..atdatd 😀

mata79
7. aug 2008

Supre tema a ako sa dobre rozpisala....
Len skoda, ze u nas nie su zakazane podprahove reklamy.....

Inak, co sa tyka kremov na vrasky, tak kamoska zila prechodne v Taliansku a sledovala tam vselijake dokumentarne programy a tam davali, ze jediny krem, ktory naozaj spomaluje prehlbovanie vrasok je Vischy - neviem, ci som to dobre napisala. No a nedavno som zapla 2 a tam bol ten testmagazin prave na temu kremy proti vraskam. Tak ten Vischy tam dokonca skoncil s ohodnotenim dostatocnym a pred nim bolo vela vela znaciek a div sa svete nejaky krem z Lidl s privatnou znackou skoncil druhy najlepsi..... 😨

Mna tiez zivila reklama 4 roky,kym som nesla na matersku a poviem vam, ze mne by nikto nic nepredal. Taky som po tom vsetkom neverec.

Ale ked som sa doma valala s bruskom a cakala kym sa maly narodi, moje naj programy boli Teleschopingy......Je to take presvedcive..... 😀