Absurdity v reklamách. Ostáva mi na nich rozum stáť

kili
4. aug 2008

Naozaj sme my ľudia takí blbí, že nám tlačia tie hovadiny do hláv a tvária sa, že je to úplná pravda?
Nerozumiem, ako môže nový prací prostriedok XY super gold plus vyprať lepšie, keď už XY super gold vypral úplne všetko. Alebo ešte začnú vyrábať niečo špeciálne na super odolné škvny, načo, keď v reklamách ich prací prostriedok vypral všetko aj bez tohto špeciálneho prípravku?
Alebo ma dorazilo, keď Vaniš má "inteligentnú" formulu na vyhľadávanie škvŕn, tak to chcem vidieť 😀 . Skôr vypáli všetko škvrna neškvrna a tam kde je škvna to zreaguje. Nemôžu to povedať normálne, považujú nás za takýc blbých?
Jedine snáď jar propaguje, že je proste naj a nič nemenia a s tým teda aj súhlasím a aj sa mi tá reklama, kde ukazovali všetky predchádzajúce reklami strašne páčila.
alebo sa mi páči reklama na pôžičky (záhadne neviem kto), ako dá vajíčko do mikrovlnky. To pekne vystihujú svoju cieľovú skupinu ľudí 😀
Vám na čom zostáva rozum stáť?

valka
5. aug 2008

pamatate sa na reklamu, ze co by ste robili s kilom zlata? ta tehla bola riadna kravina..kilo zlata (100% zlato) je tehlička s objemom skoro poldeci....tak čo by ste s nim urobili? 😀

asitka
5. aug 2008

nobody...ani keď im to zaspievam 😀

tin.tinka
5. aug 2008

Ahojte 🙂 .

Reklama a skutocnost........................no comment 😝 😝 😝 .

http://pundo3000.com/werbunggegenrealitaet3000.htm

jabber
5. aug 2008

ella1 - ta je super, ta reklama se slepicema 😀

lefika
5. aug 2008

tin. tinka...super stranka 🙂

m311293
6. aug 2008

reklama na jogurty Jogobella :".. jsem šťastná že dávám dětem jen to zdravé, jogurty jím ke snídani, obědu a večeři"

elitera
6. aug 2008

tin.tinka, moc pěkný, oboje 🙂 Ale třeba u tý reklamy a skutečnosti, tam něco odpovídá. A Němci si dávají záležet a píšou na obaly "Serviervorschlag" (návrh k servírování). To podotýkám k těm rýžovým kaším, na kterých je třeba rozpůlená švestka. Ale jinak - dost síla! 🙂

maruschka
6. aug 2008

mne tie reklamy tiež lezú na nervy.Hlavne,ak normálne film trvá dajme tomu 90 min a je v ňom 5 reklám po 10 min.Takže to je podľa mňa hrozné.. 😠 😠

v reklame ma vedia strašne "naštvať" tie uhladené ideálne mamičky s vychovanými šťastnými detičkami.Všade majú poriadok,všetci sú absolútne bezchybne v nálade - viď reklama na Rama,Toffiffe,rôzne syry..

a našim babám sa páči reklama na Rajec-podľa mňa je taká milá,slovenská,nevtieravá-a hlavne sú tam naozajstné zvieratká,nie animované 🙂 🙂

pacna
6. aug 2008

neznasam reklamu s tym ufonom čo pride do roku 1964 to okamžite prepinam. 😠

bibula
6. aug 2008

rajec sa aj mojim deckam paci 😀
u mna je uz vela filmov,ktore dkoncili po 10 minutach,vdaka reklamam,jednoducho nemam chut cakat na pokracovanie filmu kvoli sprostym reklamam.normalne mi to vie znechutit cely film,aj ked za to ten film nemoze. 😖

kajule
6. aug 2008

Ja kdyz jsem vcera byla na zahrade a mela jsem pustene radio, tak me "zaujala" jedna reklama, uz si ji nepamatuju presne, ale neco v tomhle smyslu "vite od kdy jsou ceskonemecke vztahy klidnejsi, od te doby co ze z ferneta vyrabi bavorak". 😅

len
6. aug 2008

Nojo, reklamy v rádiu, to je kapitola sama pro sebe 😀
Nezapomenu, jak jsme byli předloni v Jeseníkách a každé ráno nás u snídaně vítalo nějaké místní rádio slovy "Zahrádkáři pozor! Kůrový mulč za výhodné ceny!" 😀

Jinak teda reklamu na ferneta dost nesnáším (přestože proti fernetu nic nemám 😉 ), možná jsem přecitlivělá, ale slogan "i muži mají své dny" se mě dost dotýká - přála bych chlapovi prožít jednu menstruaci a uviděli(y) bychom, jak by si z toho dělali legraci 😉 A ta příšerná ženská, co je nutno ji vypustit - no commment, vybrali absolutně odstrašující exemplář (netvrdím, že takové nejsou), chudáček chlap vedle ní trpí, ale jednak osobně znám spoustu chlapů, které bych vypustila milionkrát radši, no a druhak - který rozumný člověk jezdí s takovou ježibabou na dovolenou, každý normální už by od ní dávno utekl 😝

halienka
6. aug 2008

Áno, tie reklamy na jogurty ma tiež dobre vytáčajú. Neviem na ktorý jogurt to bolo, kde tá ženská hovorí, že jej manžel je šťastný, len keď má ten jogurt 😀 úplne na hlavu padnuté. Mať takého chlapa doma, že mu zapchám hubu jogurtom a on je šťastný, to by bolo 😀
A potom ešte myslím na tie probiotické mliečka, čo majú "trojí účinek" obnovujú črevnú kultúru, posilňujú imunitu a upevňujú odolnosť organizmu. To mi je hrozne smiešne, lebo všetky tie tri vecu sú vlastne jedno jediné, jeden jediný účinok ale povedané troma rôznymi spôsobmi. A už máme pocit že miesto jednej veci robíme pre seba až tri! iba vypítím mliečka 😀
no a v poslednej dobe mi dosť lezú na nervy tie reklami, že: možno pôjdeš tam a tam a možno stretneš toho a toho a možno sa ti stane to a to atď. a je to reklama na minerálku alebo internet alebo neviem čo, ale príde mi to uhnuté.
U mňa jednoznačne víťazia "kamionisti a Bela čau" 😀 a celkom sa mi páčia reklamy na Axe, teraz tie baby čo sa ovíjajú okolo toho potrubia a nakoniec z toho vyplynie že sa hore sprchuje chlap, celkom vtipná myšlienka 😉

len
6. aug 2008

Nó, kdybyste včera viděli mýho chlapa, udělala jsem k večeři ovocný salát - kopa ovoce a bílý jogurt - jak nadšeně se na to vrhnul a olizoval se až za ušima, tak by jeden i uvěřil, že manžel nemůže být šťasten, když nedostane denně svoji jogobelu 😀 A pak že se říká, že chlap nemůže být bez masa, tolik nadšení už jsem u něj dlouho neviděla 😉 Možná to bylo tím, že v té troše jogurtu bylo asi půl kila OPRAVDU velkých a čerstvých kousků ovoce 😀

halienka
6. aug 2008

Len, a možno to bolo aj tým, že mu ten šalát urobíš zriedka 😉 po takom polroku, to je jasné že ho to poteší 😀 no keby to mal každý deň...neviem neviem 😀 Ja som tak môjmu min. týždeň urobila z mrazených jahôd a mlieka jahodový kokteil - asi po roku 😀 - a tiež bol taký nadšený. Tak vravím, že za rok zas 😀

kajule
6. aug 2008

Teda ale co me kolikrat dostava je, kdyz v televizi zahlidnu reklamu s Horstem Fuchsem apod. nebo v posledni dobe bezi takova se zarucenym pripravkem na zhubnuti a muzete si u toho cist, divat se na televizi, jist,, spat...je to nafukovaci sauna, kterou si doma nafouknete, usadite se do ni a behem 14ti dnu zhubnete uz ani nevim kolik kilo. 😀

len
6. aug 2008

Já vždycky říkala, že nejlíp se obchoduje s lidskou blbostí 😎 Jó, můj obdiv mají všichni, kdo dokážou vymyslet nějakou totální kravinu, na kterou každý skočí, a přitom je to v mezích zákona 😉

Hali, nojo, jenomže kdyby ten jogurt měli konzumovat lidi jednou do roka, tak by to byla reklama celkem na houby 😀 V létě dělám ten salát tak dvakrát do měsíce, takže taky nic moc 😉

jabber
6. aug 2008

Taky je příšerná reklama na nějakou myslím že pojišťovnu - jak ten asi 50letý chlápek odněkud vyleze a mluví k tátovi: ahoj táto, tak jsem si zařídil to a to.... - ježiš já bych ho třískala po hlavě, jen ho vidím 😀

len
6. aug 2008

Tak tu pro změnu nesnáší můj muž, to je schopen od televize vyletět, zařvat - zase Axa! - a vypnout ji tak rychle, že se nestačím dvit 😀
Dneska ráno jsem si pustila ČT zpravodajství, že zase nachytám nějaký absurdity, abych si tu postěžovala, a konečně jsem si uvědomila, proč strávím ráno v klidu půlhodinku cvičením u televize - normálně jedou bez reklam 😎

jabber
6. aug 2008

len - jo vidíš - Axa 😀 , já vždycky u reklamy zaznamenám 'příběh', ale na co to je....to už jde mimo mě 😀

marcellinka
6. aug 2008

mna v poslednom case vytaca ta ako chalan zoberie stop opacnym smerom, ... 😝 😝 😝

marcellinka
6. aug 2008

joj teraz som si spomenula 😀 strasne sa mi paci ta reklama co pride zena a povie muzovi stastnu novinku a on vymaluje celu garaz na modro 😀 hlavne prvy krat ked som cakala na pointu

kili
autor
6. aug 2008

ja som neznášala, teraz už nechodí, reklamu na nejakú poisťovňu, kde chlápek hovorí o tej rade od jehoh otca, už si ju nepamútám, nespomeniete si niekto? Bolo to: Môj otec vždy hovorieval... a povedal takú volovinu, že keby to by nikto nikdy nepovedal a už vôbec, aby sa to predávalo generácie.

lefika
6. aug 2008

no, do konca sept. treba prehlasit zdrav. poistovnu, tak to uz vidno aj na reklamach: aspon vszp uz zacala frontalny utok. to zas bude 🙄

sonoga
6. aug 2008

kili, axa

liliandax
6. aug 2008

ja zas neznasam reklamy na Postovu banku 😝

jabber
6. aug 2008

jo, Axa je fakt příšerná, toho kdo jejich reklamy vymýšlí bych nejradši zastřelila 😀

titkovamiriam
6. aug 2008

inak aj ta reklama na zuvacky,co zje tomu psovi zradlo-neviem ako vy ,a to mame psov ,no mne sa dviha zaludok

monkula
6. aug 2008

miriam, aj mne, fuj 😝
A Poštová banka, fuuuuj, keď stojím na pošte a vedľa mňa papierový trápko s tou veľkou hlavou, tak mám sto chutí ju rozdrapiť... 😀