Adrenalínový relax

viamka
19. okt 2007

😀

tilly
20. jan 2008

viamka to čo je za kočík? kde si ho kúpila? do koľko je kíl? 😀 veľa otázok 😀 bývam v šamoríne, tu je vždy trošku teplejšie, juh je juh 😀

dnes sme boli celý deň vonku, milujem toooo, super bolo, susedia si kúpili malého retrievrika, krásnučkého, na spapkanie, taký je mäkkučký, huňatučký, ako vankúšik 😀

viamka
autor
21. jan 2008

expi, dohodnute! ale to si prehliadla, ze v buducom zivote. ale keby sa mi dnes alebo v najblizsich dnoch nieco stalo, tak prosim ta, pri stavbe budy nech tvoj drahy zohladni moje sucastne miery. budem schopna sa prevtelit tak do novofunlandana, srnci ratlik momentalne nepripada v uvahu 😒

tilly, kocik je do 36 kg.............link toi poslem, ale skor ho vycmucha expi! kupili sme ho v prahe, ale da sa aj cez net kupit! s postovnym cca 2.000,- sk ceskych! povodne som chcela fafin C4, ale teraz som rada, ze mam tento. skladny je jedna radost! stale ho mam v aute. dik fafa 😀 ked najdem link, urcite ho sem dam.

nezabudnite sa dnes usmievat, je pondelok!

verulka
21. jan 2008

jajaj, tak vcera bolo fakt krasne, boli sme pozriet tigre, no potom sa mi pochytili detvakxy, tak som rozmyslala, ze ich tam necham ako krmivo 😠 ale potom sa nastastie ukludnili.
Certica, hodnoty mam 4,57 a potom 5,08- takze ani mne cukrovka nehrozi...zato ta slaninka hej 🙄
Baby, ja som vcera 1x od zaciatku tehu dostala chut na cigu, sice len na chvilku, ale predsa...Nastastie to hned preslo 😉
vimaka, na diplomovku sa radsej ani nepytaj, stale intenzivnejsie upadam do depresie z nej 🙄 ale tento a dalsi tyzden mame v robote fofry- vysvedcenia atak a potom uz zhuru do boja 😉
Babulky- hlavne tilly- pls neviete ako je to s narokom na dovolenku? Ja nastupujem 9.3. a neviem zistit na kolko dovolenky mam vlastne narok ( na r 2008 mam 20dni) nasa "skvela" ekonomka mi tvrdi, ze len na 3 dni- za realne odpracovane mesiace, ale baby okolo mna vravia, ze mam narok na dovolenku aj opcas celej MD- cize od nejakeho oktobra, co je 15dni...kde to mam zsiti? please poradte 😅

viamka
autor
21. jan 2008

verulka na socialnej poistovni ti to povedia presne, lebo ta vasa hviezda = uctovnicka musi za teba posielat mesacne vykazy po celu tvoju md! a dovolenka sa pocita pocely cas zamestnania.ale na precerpanie dopredu sa len tazko presviedca zamestnavatel, lebo organizacia moze byt zrusena, alebo ty nemusis byt cely narok na rodicak na rodicaku. alebo po rodicaku tam nemusis nastupit a tak.... preto sa dovolenka vacsinnou cerpa az ked po rodicaku naozaj nastupis! takze vela bab je potom prekvapenych, ked nastupia spat do prace a zamestnavatel ich posle hned na docerpanie dovolenky = zo zakona, vacsinnou cca 14 dni a viac, samozrejme je to mile prekvapenie, kedze deticky stihnu v skolke hned ochoriet a pod......... takze bojuj! ak by si mala problem, mam kamosku na soc. poistovni, ktoru pravidelne telefonicky zneuzivam. a ona sa chuda vzdy tesi ked jej volam, ze aku chutovku zase mam......

tilly toto pre ilustraciu: http://detsky-bazar.i-bazar.cz/kocarky/quick-sm...

my mame modry a samozrejme ak najdem predajcu, poslem link, lebo tam je lepsie nafoteny, aj zlozeny v tom ruxaku. alebo mi posli mail a ja ti odfotim ten nas.............ak nebudem leniva fotit 😅

viamka
autor
21. jan 2008
verulka
21. jan 2008

viamka, ja som pisala na soc. poistovnu a odpislai mi, ze to nie je v ich kompetencii...ALe teoreticky by sa malo dat vycerpat si dovolenku pred nastupom na MD...Ja by som chcela 5dni na jarne prazdniny a 5dni pred nastupom na MD( cize by som posledny krat bola v praci 22.2) mylsim ze moj zamestnavatel by mi tu dovolenku schvalil 😉 diky za info...
inak ten kocik vyzera ako ufo...

viamka
autor
21. jan 2008

ktory???? ten nas? no diky!!!! 😅 my si ideme s mangelom kupit bycikle (boze nikdy tam neviem dat spravne Y/I), a malemu ten vozik za bycikel, tusim ho mas aj ty, nie? videla som ti ho na fotkach v albume, ako ste ho skladali! je tam pohodlna sedacka? ja som ho este nevidela nazivo..............a prajem ti prijemnu dovolenku 😀

tilly
21. jan 2008

viamka, ale tam sa ti nevyspí, že?
ja práve chcem niečo polohovateľné, aby sa mi tam aj vyspal, lebo teraz predávam zappíka, a gesslein swift je polohovateľný, tak uvažujem nad tým...

tilly
21. jan 2008

jaaaaaaj, pomoooooc, teplotujeme, neviem prečo, nič iné mu nie je, môže to byť tá moraxella???
nemá ani sopel, ani nekašle, ani ho vraj nič nebolí... aj dosť pije, aj dosť je, aj je veselý, aj zuby už má všetky...
a už to má 24 hodín...

dúfam, že sa ráno zobudíme s laryngoškou, alebo nejakou inou hnusobou ☹

verulka
22. jan 2008

tilly, tak ako ste na tom?
Viamka, kolko rokov ma tvoj krpec 😅 ano my sme to kupili, je to relativne velke hebedo, ale sklada sa to lahko...sedacka -neviem ako je tam pohodlna, my sme to mali rozlozene len chvilku a detom sa tam lubilo...kazdopadne je tam dost miesta. Ja tam budem vkladat vajicko pre babono
Bicykle su super...Ja planujem vyuzivat tu karicku len toto leto, potom nam uz staci ta sedacka na predne riaditka- mam obavu, ze by mi nepreslo, ak by som do karicky davala vacsie dieta, nakolko by nemalo vyhlad 😒 ale to su moji krpci taki...viamka, ked budes mat cestu do BA klido dojdi mrk na zivo 😉
no tie kociky mi pripadaju ako ufa 😅

tilly
22. jan 2008

ja to nechápem, má teplotu, cca. 38
nič iné mu nie je...
normálne sa hrá, občas je trošku mrzút, v noci sme horšie spali, za to sme spali do pol desiatej...
a hovorí, že ho nič nebolí, nekašle, nesoplí, nie je zachrípnutý, trošičku mal srajdu ráno, ale len keď kakal do záchoda sa mi to zdalo riedke, že by to z neho tielo sa nedá povedať...

vôbec neviem, čo mu môže byť, už to má jeden a pol dňa, má význam volať lekárke alebo tam ísť? (zas ťahať ho do BA...)

verulka
22. jan 2008

tilly, este vydrz- mne povedali 3 dni a potom radsej chod, ak sa nic nezmeni...treba zistit pricinu teploty, ak to neprejde

viamka
autor
22. jan 2008

tilly, jasne, ja to viem tiez, za dieta moze mat 3 dni teplotu a ked klesne ok, ked nie = k dokimu. do troch dni sa na 90% este nieco prida: sopel, kasel, usko, krk, zuby, hnacka, vysyp a tak...... trpezlivo ho pozoruj! su aj "dobre" teploty: pri kiahnach napriklad. antipiretika striedaj, a tekutiny, tekutiny, tekutiny....... ak sa ti nezda stolica, na 24 hod vysad mlieko a mliecne a drazdive a farbene veci (cerv. paprika v jedle, cvikla a tak) a obmedz mu potravu na chleboviny (chlieb, pecivo, cestoviny, piskotove veci a tak) a vyvar masovo zeleninovy, ryzu, ci zemiaky. maso obmedz. uvidis, co po 24 hod vykadi. nepodcenuj stolicu, tak sa napr. diagnostikuje slepak. koniec strasenia, urcite zacne soplit! virusov lieta o sto dvesto!

verulka vekmojich deti a ine podrobnosti ip

tilly
22. jan 2008

viamka, ďakujem, mliečko mu od včera nedávam, pije strašne veľa, akurát, že piškótky dnes papal...

aj doktorke som sa už dovolala, povedala, že to sú také virózky, tie tri dni je to OK, ak bude mať ešte zajtra, tak pozajtra tam pôjdem, mám mu dávať niečo na zrážanie, mám nurofen a brufen a panadol, tak to budem asi striedať... našťastie fakt veľa pije, teraz napr. teplotu nemá a na zrážanie sme mu dávali naposledy v noci, a boli sme trošku vonku, len v kočíku...

slepááák 😲 to môže mať dvojročné decko slepák 😲 no tuším začnem sledovať hovienka, aké by mal mať, keby bolo zle?

verulka
22. jan 2008

tilly, neboj sa mate len virozu 😉
viamka, diky 😉

viamka
autor
22. jan 2008

ziadne, keby bolo zle. a nerob paniku! bude mat sopel!!!
😉

tilly
22. jan 2008

hej, vyzerá to na sopel, asi sa moraxella ozvala 😠

viamka
autor
22. jan 2008

mi odlahlo. tak si za vodou! teplotu uz mal, sopel prejde za tri dni a vikend ste uz v poho 😉

a slubujem, ze si dam nabuduce pozor a nebudem ti pisat take skarede veci! 😅

tilly
22. jan 2008

tak ja totálne nechápem, už nie je ani teplota a sopel sa neukázal... teplotu mal naposledy o tretej, to sme mu zrazili a potom sa už nevrátila, ani večer, ani keď zaspával

viamka
autor
22. jan 2008

a co chces chapt???? tes sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja by som sa tesila. 😉

certica
23. jan 2008

bre rano deti 😀

verulka
23. jan 2008

caf certi, vitaj doma 😀
tilly, vsak viroza, neee 😎 😀

tilly
23. jan 2008

veď sa teším, len sa bojím, aby ešte niečo neprepuklo, ale nevyzerá to, celé dopoludnie sme boli vonku a teraz spí, teda už tuším kričí, tak idem pááá

viamka
autor
24. jan 2008

no co? ako to vypada s marodom???

pamatate sa, ako som sa z konkurzu katapultovala na nieco ine a medzi sviatkami som bola na pohovor? tak motyka vystrelila! preco sa teda netesim??? chcela som stravit este pekne leto s deckami, maly sa mi zda maly a ............. pochybnosti je vela. ale odmietnut sa bojim, ved strielajucich motyk zase nie je az tak vela! navyse je to "ponuka, co sa neodmieta"............hm je mi cudne

verulka
24. jan 2008

viamka, tak ber...ono divne pocita su v cajchu 😉 okrem toho vzdy mas skusobku- ak sa nebude lubit alebo to nebudes chciet tak...jednoducho das vypoved 😉
a gratulujem 😎

fafa
24. jan 2008

Viamka, wau...i ked v tvojom pripade mam pocit, ze motyka by stielala dost casto... 😎 ja som sa tiez odhrabala trochu skor a nelutujem....a mala je taaakaaa spokojna v skolke....

tilly
24. jan 2008

viamka, nooo, nechápem, domčo je už úplne OK, vôbec nič mu nie je...

gratulujem k robotke 😉 neboj, to sú normálne pochybnosti, mne sa tiež tak strašne do roboty nechce chodiť, tak tam viac nechodím ako chodím, ale od budúceho týždňa sa mi to tak nakopí, že budem umierať pri tom... ale dúfam, že so školou budem mať na chvíľku pokoj...

môj je tiež v škôlke, resp. u opatrovateľky veľmi spokojný, tak ja som spokojná tiež, hlavne sa tam poriadne naje a vecí, čo sú bio, lebo je to všetko domáce 😀 oni majú sliepky, zajačiky a pod. na dvore, takže aj trošku prírody má, to sa mi páči... len sa bojím, že ho nedostanem nikam do škôlky od septembra

viamka
autor
24. jan 2008

tilly, od teraz ma volaj samanka!to tvoje dieta intuitivne vyzdravelo, ked videlo, ako pucis oci na obrazovku! 😀 😀 😀 na tie spravy odomna!

baby dakujem

este podam spravy, ak bude o com! 😅

viamka
autor
26. jan 2008

no este raz vam dakujem, vsetkym, co ste mi volali a pisali! ste zlate 🤐 cmuk

spravy: v piatok musim nastupit = skolenie o bezpecnosti prace, prac. zmluva a tak. a v pondelok vyrazam na tyzdnove skolenie v ba. 😅 ked to rozdycham, ozvem sa. prijemny vikend prjem a kto chce prist dnes na obed, nech sa paci, dnes sa mi vydaril. zajtra sme v nr, fafa kup nescu kavu! 😀 a mliecko! 😀 😀 😀 tentoraz ta neminieme!!!!

certica
26. jan 2008

vaau viamka, tak to gratulieren 😎 . a kde v blave? normalne tyzdnovka s prespavanim, ci jak?
prave sa dopujem hrozienkami v coko 😝 , som teraz 4 najblizsie 4 dni bez mangela
tilly, tak to bola rychlovka. bud rada 😉