Adrenalínový relax

viamka
19. okt 2007

😀

expertka8
22. sep 2008

...baby...vy superstar/y/...neverim...ze prave vy mi neporadite 🙄
...silvester???....juuuuj...brala by som silvester mimo domu.... ☹
...a najlepsie s nejakou super partiou...OK...pripojim sa do relacie..."Snivajte s nami"... 😀

tilly
23. sep 2008

tak ja neviem, vybavujem silva pre 6 rodín, tak to je o nervy, už sme mali asi 4 alternatívy a vždy sa niekomu niečo nepáčilo 😠

certica
23. sep 2008

silvester? 😕 what does it mean, harvepino? 😀
som rada, ze sa tu sepleti... 😀
ex, obavam sa, ze ani ja nepototo...neporadim 😅

viamka
autor
28. sep 2008

expi, mne to uveris najviac, ze ani netusim o com je rec, kedze ta uz roky presviedcam o svojej IT negramotnosti 😅 , ale ked sa k tomu svojmu milacikovi konecne dostanes, hod sem link, nech vieme, ze o co ide a o co prichadzame ......

tilly, na majitela ma moj muz vizitku, poslem ti kontakty, volaj tam, zabookuj to, aby potom nedvihaj cenu...........

vsetkym sopliacim prajem skore uzdravenie, a vsetkym matkam taxikarkam, co vozite deti na ''cinnosti'' prajem stastne jazdenie. do nas to skoro jeden magor v piatok poobede napalil, valil sa y vedlajsej, ja po hlavnej, tri deti v aute. skoncili sme 1 cm od jarku, ale vyhli sme sa mu. tri deti v aute priskrtene pasmi a cvrk v nohavickach ..........

verulka
29. sep 2008

viamka a nebol aj nejaky fyzicky utok na skveeho sofera? 🙄
inak ja sa idem zajtra velmi razenporozpravat na policiu 🙄 ma predvolai, ze som stala na taom kusku holej zeme pri baraku 😝 vsak imtop vysvetlim...oznam za stierac mi dali v sobotu rano 😠 vypocuju si o nakupoch na vikend so 4 detmi a mojej neochote slapat opl km od najblizsieho volneho miesta ka baraku obvesana taskami a este aj s prveskom na bruchu...ked nemaj co robit, nech kontroluju a AJ POKUTUJU tych poondiatych psickarov 🤐 🙄 😠

certica
29. sep 2008

tilly, vsetko najlepsie k meninam aj sem
ja uz mam zas doma aj vikiho, zajtra rano s nim idem na vyter, uz aj on ma zelene sople a som zvedava, jak dopadne martin. mesiac sa nevieme vyhrabat z toho, no ale ved takmer nulova liecba, ani sa nedivim 🙄

vy ste jak na tom verul? teda ronik

tilly
29. sep 2008

viamka, práveže zdvihol cenu.. od pôvodnej cenovej ponuky o 500 Sk na osobu... 😠 teda jeden deň mi dal ponuku 1500 na osobu aj so silvestrom a hneď na druhý deň cenu zdvihol na 2000... takže nie je o čom... nediskutujem, škoda, lebo vyzeralo to tam krásne...

k niektorým šoférom sa radšej ani nevyjadrujem, stále ma to vytáča, tá hnusná arogancia a agresivita niektorých vodičov a najviac milujem takých, čo sa predbiehajú a tlačia a decká nepripútané v sedačke im tam lietajú po aute, no hnus...

certi, diiiiik, cmuk 😉

aj domčo je doma so soplami 😀 čakala som to o týždeň skôr, takže sa v podstate teším, že to tak dlho vydržal 😀

verulka
29. sep 2008

tily, aj ja zelam vseeetko naj..tusim by som mala aj bratovi napisat sms 😀
certi, my v pohodicke, mierne soplikuje, ale taky bezny jesenny soplik...akurat mi volala ajka zo skoly, ze ma asi teplotu 😒 no uvidime

viamka
autor
29. sep 2008

oslavencom vsetko naj!!!
tilly, my sme dostali ponuku na apartman mezonetovy 5 lozkovy takto:
650 na osobu a na noc za muza a za mna
350 za 9 rocne dieta a dalsie dve zadara - 5 a 3 rocne s ranajkami vsetci. ak sme tam vecerali, tak polievka v mise a hlavny chod so salatom a dezertom - 3 sisky napr. stalo 150 sk, smiesne prachy. takze sme si davali ja s muzom menu, polievku cela rodina a decka mucnik a platili sme s 5x cajom 350 sk vsetci ............
ak aj akceptujem, ze na silvestra sa ceny zdvojnasobuju, tak aj tak je to 2000 vela. tak este hladajte.

a elektricka je blizko, hoci teraz je to asi uz jedno 😉

viamka
autor
30. sep 2008

😎 aspon tot, nech sa nam tema neprepadne

certica
1. okt 2008

pocuvajte, znalkyne - viamka, verulka...
vcera som bola pre vysledky z vyteru (este furt nie su 🙄 )+ robili aj vikimu. nasa dokina je teraz na dovolenke, tak tam ma nejaku svoju znamu-zastupujucu.
martin je uz od zac. septembra zasopleny a len teraz sa mu dalo do poriadku hrdlo a kasel, teploty vobec nemal (ani viki). ide o to, ze viki zacal chodit do skolky systemom - 3 dni v skolke, tyzden a pol doma... cely mesiac. vzdy dovlece nejaku virozu spojenu s kaslom a soplami a martin sa v tom vezie takisto. v podstate sa martin nestihne vyhrabat z jednej virozy, viki donesie nejaky iny druh a mato akoby stale pokracuje v chorobe. teraz maju obidvaja zelene sople.
akoze ja som s tym ratala, ze zaciatky budu taketo, aj ked som verila, ze martina to aspon sem tam obide, ze je trochu chraneny mojim mliekom.... no ale ta lekarka na mna zacala takym stylom, ze ked budem vikiho davat do skolky, ZDEVASTUJEM si uplne maleho, lebo vraj mu to hrozne nici jeho imunitu v takomto malom veku. takze mam velmi zvazit, ci budem starsieho davat do skolky aj nadalej. a vraj su teraz obidvaja velmi oslabeni a nachylni na akukolvek chorobu a ze sa mam pripravit na to, ze sa z toho budu teraz veeelmi dlho dostavat. mam s nimi chodit normalka von, lebo prekureny byt im neprospeje (co aj suhlasim), ale zaroven sa mam modlit, aby sme nestretli niekoho choreho 😀 .
no pripadala som si jak debil a krkavcia matka, co sa zahrava so zdravim svojich deti. vraj vikimu staci dochadzka do skolky posledny rok pred skolskou. je v poriadku? ja jej hovorim, ze on potrebuje aj kolektiv, ja mu ho tak nezabezpecim, ani mu nestacim na hranie atd. aj som rozmyslala nad jednou sukr. skolkou, ze aspon 2xtyzdenne by tam chodil, je tam cca 10 deti a ona mi na to, ze pri takom pocte tiez nezabezpecim, aby boli vsetky decka zdrave, museli by byt max. 3.......... no totalne negativne a pesimisticky sa na mna vrhla. divim sa, ze sa mi o nej nesnivalo. uvazujem, ze mozno odsuniem na jar tu skolku, ale este sa porozpravam s nasou lekarkou. tymi chorobami bude musiet raz prejst tak ci tak, otazka, ci to dajme tomu o pol roka, rok bude pre martina prijatelnejsie. no neviem

sorry, za nezazivnu a zdlhavu story, ale zaujimalo by ma, co si o tom myslite

certica
1. okt 2008

jasne aj fafa by mi mohla hodit nejaky ten postreh, expi atd 🙂

expertka8
1. okt 2008

...certi ...zlatko...
...ako keby si pisala o nas... 🙄
...ja som nastupila do noveho zamestnania od 2.septembra...samozrejme...ze som si musela ryxlostou svetla vyriesit nastup Dajka do MS....OK...tento problem sa vyriesil...maleho prijali..
....ALE......nastup do skolskeho kolektivu spravil svoje.... 😔 ...
...klasicky scenar...dieta je neustale usoplene 😔
...vzhladom k tomu...ze som nastupila do noveho zamestnania...nemozem si dovolit OCR...ani dovolenku...a tak sa neustale preliecujeme domacou medicinou...samozrejme...ze som nic nepodecnila a ku detskej lekarke xodim ako na klavir....vzdy mi ho dosledne pozrie..skonstatuje...ze dyxanie a hrdlo ma ciste...len tie nekonecne sople.... 😖
....nasadili sme IMUNAL....na podporu imuninity a momentalne sa "klop-klop" drzime uz /az/ 3.den.... 😉
....pediatricka moj postoj v ziadnom pripade neodsudzuje a sama sxvaluje...ze dieta pri kazdom "zakaslani ci tecucom sopli"..nemoze byt doma....ved si buduje imunity 😉
...a ja zastavam identicke stanovisko...kym maly za sebou netaha creva...nema teploty...ci nejaky zapal...nie ej dovod na neustalu OCR 😔
....a nex ma niekto "skusi" titulovat k"krkavcom matkou".... 😠 ????

...v MS sme vcera vyfasovali slovnicek...kde po kazdek xorobe musi dat pozitivne stanovisko pediater...ze dieta je po xorobe ZDRAVE 😉
...z dovodu...ze deti sa po tyzdennej domacej liecne vracali do zariadenia xore....a tym padom sa xoroba prenasala v detskom kolektive...
...certi..skus toto riesenie navrhnut v MS....
...ved budme uprimni....rodic..ktory je na dlhsej OCR ako tyzden je v zamestnani dost nepopularny 😔

...baby..je to strasne tazke sklbit poziciu matky a pracovnu poziciu...ax jaaaaj.....

...aj ja som uvazovala pri nastupe do zamestnania nad nejakou pani na strazenie...ale z hladiska " vclenenia do detskeho koletivu"....to nebolo riesenie...
😔

...moja mama si zaspominala na casy...ked som ja nastupila do MS....2 tyzdne v zariadeni...2 tyzdne doma....zamestnavatel z nel bol na nervy....takze kazde dieta/rodic/ si tym musi prejst....

...daj mi exo....ako ste to vyriesili...??? 😉

tilly
1. okt 2008

viamka, dík

čerti a nebolo by lepšie, keby chodil viki len na pol dňa? lebo predsa, keď tam spinká, tak tie bacilky tam lietajú, decká si kašlú rovno do tvárí a pod... kamoška takto stiahla malého, chodí len na pol dňa a je o polovicu menej chorý, on je strašne náchylný a do škôlky chodí od roka, čiže imunita totálne v háji, ale aspoň troška jej to pomohlo... trojročné dieťa potrebuje kolektív, veď ti doma s bábom zakrpatie...

ja mám našťastie robotu takú, že šéfom som si sama teda šéfujeme si s otcom sami a on samozrejme hneď vie, že je malý chorý a keď súrne potrebujem byť v práci, tak (ako teraz pondelok a utorok) je s malým muž, len ten ho zas vláči po miestach, kde on potrebuje vybavovať, ale kým sú to len sople

certica
1. okt 2008

tilly, ved on chodi len na pol dna. uvidim, co spravim. potom dam vediet a dik. teraz musim prchat

tilly
1. okt 2008

jaaaj, neviem, ale myslím, že tými soplami si musí prejsť každé dieťa... len chúďa to malé... a sranda, že kojíš, je taký velký a aj tak náchylný 😠

verulka
1. okt 2008

certi, rozhodne by som navstivila imunologicku 😉 ta ho v pripade potreby nastavi na liecbu a je po probleme 😉 teda ak je tay oslabeny ako tvrdi dr...ten slovnicek je skvely napad 😉
pokial je vikos v skolke rad, tak by som ho tam davala 😉 podla mna je otras nechat si doma ditko, ktore ma nad 3roky a kolektiv vyslovene vyhladava..
okrem toho, cochvilka to podla mna prejde. Nabehnite na oscillo alebo nieco podobne, nieco na podporu imunity( teda ak nepojdes k odborniokovi)
ako ja som bola dma s 3 detmi, lebo ajku mi vyhodili zo skolky( to mala 4r) a boli sme veeela chori a iked do skolky nechodili...a ked zacali ,tak to zvladli super s minimom chorob( ale na liecbe) to je vsade teraz- mhd, obchod, cokolvek 😉
sukr. skolka je v pohodke riesenim, lebo tam zvyknu davat vacsi pozor na deti. ale zase tie prasulky 😝
ja by som este skusila vydrzat 😉 a fakt s nejakou podporou...
certi, vrele diky za veci ,prave som chcela zhanat body s dlh. rukavom 😀

viamka
autor
4. okt 2008

no a teraz ešte na porovnanie názor matky hysterky - dieťa po chorobe je slabučké a imunita otrasená, tak nie ono vláči choroby a je nosič, ale ono je ten chudáčik, čo je ohrozené a na 90 % niečo päť chytí ......... 😖
môj postoj - vrátane nášho chorého synka bol a je ten, že pokiaľ nehrozia ATB = CRP to porieši okamžite, pokiaľ je dýchanie čisté, treba vydržať. treba podporiť príjem vitamínov, tekutín a čerstvej stravy. imunita sa týmto buduje, neničí. navrhujem prieplachy nosa po každom spánku, max. to odsopluje a prečisťuje = debakterizuje sliynicu, nas to zbavilo rodinných soplov. vikinko je už na to dosť veľký ........toto sa týka VIKIHO
Čo sa týka Maťka, nie je novorodenec, a tvoje mliečko ho chráni, o tom niet pochýb. sople odsávať, zvlhčovať v noci vzduch, denne chodiť von ak nie sú teploty, vetrať a kojiť a kojiť a kojiť. nič múdrejšie sa asi ani v dohľadnom čase nevymyslí. Máva Maťko ATB???
odstaviť vikiho zo skolky je blbost, to iste dovlecies z nakupneho centra, z materskeho centra aj od babky.

drzim palce, nenechaj sa zvyklat, si super mama. divne je len to, ze ti vsetky radime priblizne to iste ..........

certica
4. okt 2008

na skok...hooop! 😀
pockam si bud. tyzden na vyter a hlavne svoju doktorku, lebo tato zastupujuca mi pripadala svojim pristupom dost divna, uz len ten sice kludny, ale podla mna trochu ironicky a premudrely ton... aj ked muz mi furt hovori, ze si zas nieco namyslam (asi tu ironiu 😀 ).
viamka, chalani ATB nemali, ani teploty, len nekonecne dlhotrvajuce sople a kasle. martinovi doteraz este nic nebolo, dokonca nemal vobec predtym ani minimalne sopliky, co viki prakticky maval uz od prichodu z porodnice.

martinov vyter dopadol vcelku v norme, nos ok, v hrdle stafylokok, ale vraj ho je preliecovat zbytocne (tyzden mal len pamykon na vytieranie nosa), ked nesposobuje nijak zavazny priebeh choroby. predpokladam, ze viki bude mat presne to iste.

dik babule, musim prchat...v duchu hesla: kojit, kojit, kojit 😀

tilly
4. okt 2008

my máme sople skoro stále, ale našťastie priesvitné, nehusté a nie tak veľa, takže pohodka...

mne sa zdá, že domčo ide vo vývoji strašne naspäť, to čo vedel pred týždňom, už nevie... občas sa pociká, dokonca sa aj pokakal... gate, ponožky, topánky, pančušky si obliekal v pohode, zrazu to nevie, alebo sa mu nechce... ja už fakt neviem, čo s ním, zdá sa mi, ako keby na neho išlo obdobie vzdoru, ale na to je už trošku starý, nie?

verulka
4. okt 2008

tilly, tak to je uz vazne...na 100% sa nieco stalo v skolke- teda aspon ja si to myslim...takze nie na 100%, nech nevyzeram ako premudrela 😀 teraz vazne: ako su natom ostatne deti? nevidis v satni rano, ze by boli viacere deti take? takyto brutalny regres nie je fakt ok..ja by som: skusila z neho vytiahnut, co sa stalo, resp. deje...ak nic, tak by som sla spizovat okolo skolky- ci na neho niektora ucka neziape vonku alebo tak...ak nic, tak sla za psychoskou 😉 rozhodne mi to pride ako reakcia na velmi zly zazitok a preto sa ta snazi presvedcit, e skolkanie..a kedze uz aj predtym chodil( tusim) tak myslim ,ze to nie je nezrelostou...ale treba to riesit, drzte sa 😉

tilly
6. okt 2008

už predtým chodil do minikolektívu, potom k opatrovateľke s jedným chlapcom (teraz spolu chodia do škôlky)...
učiteľky sú skvelé, deti nosia na rukách, keď plačú... vraj dala domča na hanbu, keď robil zle, ale to spomenul len raz, vlastne odvtedy moc nechce chodiť do škôlky, že by ho to tak vzalo? ja doma na neho ziapem dosť často, takže ziapanie on berie ako srandu, skôr postaviť ho na hanbu ho mohlo zobrať... dnes ráno išiel pekne, pekne sa pozdravil a išiel, tak uvidím, čo mi dnes povedia...

ale v poslednej dobe je fakt strašný, furt reve, všetko mi robí napriek, zatiaľ to trvá len nejaké tie dva tri týždne, tak to beriem s rezervou, ale ak to bude takto pokračovať, tak neviem... asi za tou psychoškou skočím, ale kam?

certica
6. okt 2008

tilly, a ten domcov kamos uz chodi do skolky? ucitelky si sa skusala spytat?
ja viem, ze zrejme uplne odveci, ale ma napadlo, ci to nemoze nejak suvisiet s tym, ze sa tesil na surodenca... nic, to je fakt blbost.
viki je tiez taky divny, ale ja to beriem, ze ma zase nejake zo svojich obdobi. ono stale nieco je, len v roznej miere a prejavoch. tiez sa asi pred tyzdnom pocural mame uz pred vchodom do brany domov, ako keby nemohol povedat skor, ved normalne sme vonku, ked bolo treba, cikavali. mozno to chcel vydrzat domov a neodhadol, neviem, ale vcera takisto si dost cvrkol a ani nam nepovedal, zistili sme to az doma. nechapem

tilly
6. okt 2008

čerti neviem, on len minule zahlásil, že toto bude pre bábo... on je trošku mimo toho, neviem, ako mu mám vysvetliť, že bábo nebude, veď o pol roka sa začneme zas snažiť, tak snáď bábo bude 😀

certica
6. okt 2008

tilly jasne, on to este nechape, ani nema pojem o case, takze to je v pohode

tilly
6. okt 2008

ja neviem, je ako z divých vajec, strašne vyvádza, niekedy bol taký utiahnutý, poslušnučký, teraz strašne vyvádza, dnes vylizoval psiu cikaničku... náš pes ocikal rozvádzač a on to chcel vylízať, ja som najprv nechápala, myslela som, že to len tak hrá, zostala som úplne obarená, vôbec som nevedela zareagovať... už fakt neviem, čo s ním, evidentne priťahuje pozornosť, ale málo lásky nemá, kurnik, šak by som mu modré z neba zniesla, je to moje jediné dieťa... 😢
neviem, že by sa cítil tou škôlkou odstrčený? ale spáva s nami v posteli (teda nie priamo s nami, ale má postel pri nás a keď je mu clivo, tak príde...) neodstrukujeme ho...

fakt neviem...

verulka
6. okt 2008

tilly, ta hanba moze urobit vela..treba sa opytat ucky..no a on teraz bude skusat co a ako..moji to susaju dodnes 😅
inak pra ema napadla uplna blbost- Riska pred 2,5r bozkaala spoluziacka na dvore a ucitelka ich videla askaredo sa na neho pozrela- teda to bol pocit riska..no doma mi plakvala, nechcel chodit o skolky, dokonca ochorel 😕 a on sa bal, z esa ucka na neho hneva, ze ho to devcatko bozkavalo..po dlhej dobe konecne pochopil, ze sa nehneva( mimochodom ucitelka ich ani nezaregistrovala, takze to iba tak vnimal) ...no ale odvtedy nema frajerku a ani ju mat nebude 😅 to len na poukazanie ako mozu deti vnimat veci 😉

tilly
8. okt 2008

oni su taki citlivi 😀 ale on je neznesitelny hlavne, ked sme vsetci traja spolu, lebo vie, ze sa so starym nevieme na nicom dohodnut, on je tvrdohlavy 😝

verulka
25. okt 2008

no konecne som nas nasla 🙄 ako s anam dari?
tilly, ako v skolke?
viamka, fafa, expi?
o certici viem, kedze som ju obstastnovala svojou pritomnostou v piatok...ma aj fotky 😀
jo a dnes vykukol 1.zub, tak mam paniku, ze ako budem kojit...no tak popiste, co je nove u vas..ci asúpon zijete a taaaak 😀

tilly
25. okt 2008

ahoj verul, v škôlke dobre, úplne super, malý je v pohode, len sa mi začal pocikávať... oni majú dosť suchý vzduch v škôlke, veľa kúria, tak veľa pije a potom nestíha dobiehať na záchod, ale každý deň majú 5 detí pocikaných, tak v tom nie je sám