Adrenalínový relax

viamka
19. okt 2007

😀

julova
16. dec 2007

sharlott - no povodny termin bol 1.1.2008...som si tak min. stredu kracala do beznej predporodnej poradne a odchadzala som vyšokovana s prijimacou spravou do nemocnice a s planovanym cisarskym 😅 ...takze ja mienim a pan Dr. Plank z Kramarov meni 😠 😀 ...ale uz sa tesime moc 😵 ..si vydychne konecne moj "podvozok" 🤐 ...a dakujem...to meno mam uz hadam od cias, kedy som vedela, ze deti nenosi bocian 😀...dlho ho mam vybrate...si uvedomujem aka som uz korcula stara 🤐...

no mozno aj moj sa este zagulati....si tak vravim, ze aj moj starsi brat sa na takeho "tatina" zmenil po tridsiatke, tak MM ma na to este pol roka 🙂...uvidime...

julova
16. dec 2007

hej, robila...ale ja som bola kancelarska krysa 😀

no prac. deformacia...uz to spravne napisem asi aj zo sna 😅 ...

sharlotta
16. dec 2007

No, ten moj sa zagulatil po tom, co sa vratil z Anglicka a po tej hroznej strave tam sa nevedel dojest nasho dobreho jedla a behom polroka pribral 15kg 😲 Ja som tiez po Anglicku pribrala, chvalabohu len 4kg, ale aj to je dost na mojich 158cm. 😕 Takze treba ho vyhnat do Anglicka, nech vie, co je dobre jedlo 😀 😀 😀 😀

julova
16. dec 2007

😀 😀...ale toho mojho je lahsie satit ak zivit 🤐 ...je ako kyselina...co ho nezje, to zje on, furt musi nieco zut 😀...tak neviem cim to je...asi mu tak spaluje...ale tak ako varianta v zalohe je to Anglicko dobry tip 😀 😀

sharlotta
16. dec 2007

No, ja som tam bola len mesiac a pol a posledny tyzden som uz nemohla nic zjest, zo vsetkeho ma natahovalo, bolel ma zaludok....Fuj, sladky chlieb, ako pocukrovany k tomu este aj gumovy, na to total slane maslo, fuj 😝 Ale mlieko tam mali dobre, aspon to som mohla. Prve, co som si kupila, hned ked som prisla z letiska bol chlieb, tlacenka a ocot, som myslela, ze sa stastim zblaaaaznim!

julova
16. dec 2007

ja som bola nejaky ten rok zasa v Moskve...oni zasa nemali vobec tatarsku omacku, langose...tresku...jaaaaj...to bolo vzdy prve, ked sme prisli na SVK...a horcicu co tam mali, tak taku,co mi sople az z paty vytiahla...takze kraaasne hot dog s nasou horcicou a tatarku a hranolky a langose so vsetkym a na to vedro tresky😝 😀 😀....zato chlieb tam mali uzasny...sa volal ze "kruglyj" - cierny gulaty chlieb a bol skvely...nedaleko sme mali priamo pekaren a tam aj hned v stanku predavali cerstve vyrobky..no nenormaaalny bol 🙂...ale doma je doma 😉

a kolace co tam mali...no des...take sladke, ze by sa Ti z toho zalepilo vsetko 🤐 ...vsetko take nejake na sposob ako nase laskonky a priserne sladke 😝

sharlotta
16. dec 2007

Jaaaj, tak aspon ten chlieb ste mali. Ja by som kludne prezila. Chlieb, zemiaky, kapusta(kysla) a polievky a som spokojna.

julova
16. dec 2007

hm...a kyslu kapustu nemali...vidis...to mi tiez chybalo...ale vzdy ked niekto letel domov, tak doniesol za vedro a sme si delili 😀

sharlotta
16. dec 2007

No, my sme si tak nechali "dovazat" pivo a bryndzu 😀 Stale sme tam pili Carlsberg a myslela som si, ze nie je zle, ale ked som po dlhom case ochutnala nase....to sa neda porovnat. Mne tam chybal normalny ocot a klobasa a salama.

julova
16. dec 2007

my sme tam mali tzv. Slovensky a aj Cesky dom...takze pivko bolooo 😉...a sem tam aj zabijackove hody...atd... 😀...ale aj tak zit natrvalo by som tam nevedela 🙂

sharlotta
16. dec 2007

No, v polskych obchodoch sa tiez dali kupit veci ako rozky a kysla kapusta, ale bolo to dost drahe. inak do Moskvy by som sa sla velmi rada pozriet. Je to tam pre turistov nebezpecne? Myslim, ked nevies do ktorych podnikov a stvrti radsej neist.

julova
16. dec 2007

ja ani neviem...v podstate zo zaciatku sme sa aj my bali vyjst vecer na ulicu...ale ja som pracovala a aj byvala na nasom Velvyslanectve, tak sme boli "chraneni"...ale aj asi rok a pol normalne v ruskom byte a baraku..a dalo sa...od vecera a celu noc je mesto plne mladych a zije to tam 🙂...ale ja som sa pohybovala v centre a blizkom okoli...sice sme tam boli aj v case cecenskych nepokojov a vtedy nam nasi uradnici neodporucali cestovat metrom alebo inou MHD, ked nemusime...lebo tam sem-tam buchol nejaky vagon 🤐 ...ale inak mi to tam take nebezpecne neprislo 🙂 a jednoznacne, ked budes mat prilezitost ist pozriet domoskvy, tak CHOD!...odporucam a minimalne na 2 tyzdne 😉

sharlotta
16. dec 2007

2 tyzdne na to az mat nebudem, ale strasne dlho sa uz chystam, az na to, ze letenky su dost drahe, ale je to jeden z mojich cestovatelskych snov. A chcela by som tam ist aj vecer "zit", je to drahe?

julova
16. dec 2007

tak to teda drahe je 😖...ale my sme chodili vacsinou na akcie co usporiadalo nase VV a to sme mali zadara...su tam podniky, kde bol len vstup 100,- USD 🤐 ...ale svoje si tam odzil moj brat...ten by vedel asi romany popisat 😀....ja az tak moc nie..ale nasli sa aj krcmicky, kde sa dalo...ae viem, ze on vedel na taketo ocne zabavky otrepat celu vyplatu niekolko stoviek dolarov 😅 🤐 ...ale sama by som bola zvedava, ake je to tam teraz...ja som tam bola v rokoch 1995-1999....a naposledy v roku 2004 na dovolenke....ale mam za to, ze FAKT ze Moskva je najdrahsie mesto na svete...aspon minuly rok bola....nie je len fraza 😖...

tilly
17. dec 2007

fííha, tu sa naadrenalínovalo

lara1znk
17. dec 2007

veru MOskva je poriadne draha, my sme tam boli asi pred 2 rokmi na predlzeny vikend, mali sme izbu s vyhladom na Kremel, no uzasna romantika, zima, vsetko zasnezene,
su tam fajn restiky, fajn podniky, este lepsie obchody ale tie ceny, no hroza, takze nakupov som sa radsej vzdala, no inak sme si to krasne uzili, rozhodne odporucam aj kosa je tam riadna, teda my sme boli v marci ale taku zimu som este nezazila

verulka
17. dec 2007

kocky, ja len podam hlasenie- vyzera to, ze cakame dalsieho chalana 😎

viamka
autor
17. dec 2007

verulka super! to je parada!!! ale rovnako by som satesila aj z baby!!! a ostatne spravy??? srdiecko, a zvysok cloveka??? vsetko ste popozerali??? jajaaaaaaaa, tak chalan! 🙂

tilly
17. dec 2007

jeeej, verul, super, tak to bude 3:1 😀

verulka
17. dec 2007

mne to bolo jedno, len este to musim oznamit ajke 😅 ta rata so segrou...Inak je vsetko ok, len mi prikazala spomalit 😀 no ale kedze v noci risko cely cas horuckoval cez 40 a spala som 3hodky, za chvilku prcham na skusku, tak spomalim az za 3 dni 😉
A este sme o tyzden vacsi uz dlho, takze termin vyzera skoro na 28.4., cize nakoniec to na toho 24.4.aj vyjde 😀
jaaaaj, ale som uplne mrtva, snad ma ten hore ma rad a aja dnes dostanem lahke otazky 😖

viamka
autor
17. dec 2007

dostanes take, aby ti sadli! a ked niektora sadne menej, ty vykorculujes! a navyse sa hovori: viac hlav viac vie! 😀 a ty mas nasepkavaca! ach, dalsie dieta, ktore skonci VŠ skor ako stihne zapis do MŠ 😀 velmi na teba myslim a drzim palecky!

tilly
17. dec 2007

verul, neboj, zvládaš a fakt sa trošku ukludni 😀 trošku aj oddychuj, veď bude to chlapčiatko hyperaktívne z teba 😀
jaaaj, ale múdre bude, bude z neho ekonóm, možno niekedy aj minister financií 😀
jaj nezabite ma, potom budete hovoriť, "tá tilly z mk ti to prorokovala, že raz budeš minister financií a ty teraz uškrť dôchodky, aby nemala z čoho žiť " 😀 😀 😀

viamka
autor
17. dec 2007

tilly ty si cislo!
ale na to nemusis byt vestica, aby si vedela, ze budu male nase dochodky!!!! 😀 😀 😀

viamka
autor
18. dec 2007

no verulka, marne hladam spravy zo skusky!!!! 😕

tilly
18. dec 2007

viamka, dobré foto 😀

verulka je asi ešte na skúške

verulka
18. dec 2007

verulka len nestiha net. Skuska je myslim v kapse 😀 jediny pruser su tri chore deti doma. Risko ma uz len 38 ale ajka s radkom tahaju 40tky ☹ tak sa bavime zabalmi a podobne...ale zajtra uz bude lepsie vsetkym a potom v pia budu zdravi- to len ozivili maminke posledne skuskove...

certica
18. dec 2007

verul, super aspon s tou skuskou. choroby nezavidim, do vianoc sa dufam date do poriadku
viamka, dlzim este tie recepty ja viem, uz aj po vianociach bude 😅 , no ale tiez akosi pomenej stiham. idem teraz robit slane toliariky

viamka
autor
18. dec 2007

verulka, moje deti sa opicia po tvojich! soplia, kaslu aleeeeeeeeeeee neteplotuju tak ako tvoje! ufuf zatial. aj expine su chore, pokial viem a fafa mala nieco podobne doma min. t. a ze o com bude adrenalin.......... no o soploch, ako inak!
ku skuske blahozelam! v piatok je posledna, ci predposledna?

a budete mat aj tento rok tie male svietnicky na stole??? ja som ti to videla na fotke a bola som z toho fakt paf, velmi romanticke mi to prislo......

no certi ako som uz pisala, mi stihame skor tie pravoslavne vianoce, takze kludne pis!!! a 4D kedy???

tilly vytes sa z foto, asi tam dlho nebude!!!! emjee zdravim 😀

dnes sme boli na stichy.... aj tak sa daju spestrit predvianocne pripravy 😉

certica
18. dec 2007

viamka, zajtra sme mali ist vecer na 4D, musim to zrusit. este aj rura sa mi pokazila, resp. nechapem preco sa neviem nastartovat, tak mozem vsetko slahnut do smet.kosa. dnes sa mi dari 🙄

viamka
autor
18. dec 2007

no super! pockaj kym maly zaspi, pouzi par sprostych slov a napchaj to na plechoch do mrazaku. mna to raz zachranilo......