Adrenalínový relax

viamka
19. okt 2007

😀

certica
18. dec 2007

viamka, maly zaspi tak o polnoci, ale uz som sa odreagovala (placom) a do mrazaka ma napadlo to dat, len neviem, co to spravi, ked je v tom ceste aj smotana, v plnke syr a pod.

viamka
autor
18. dec 2007

jaaaaaaaaj, no to neviem..... ale vlastne ak mas plac, mrskni to tam, ved vyhodit to mozes vzdy!!!! a ako si na tom so susedmi? nepodkurili by ti? 😀 sorry, pokus o vtip...... no nemozes to hodit do truby im??? ja som mala na byte fajn susedu, raz piekla ona, raz ja..... tu na dome neviem, ci by som behala s plechom po ulici 😀

certica
18. dec 2007

no, nebudes prva - mangel mi tiez predhodil tento navrh 😅 , ale vzhladom k tomu, aky tu robim rev a hluk sa uz aj hahbim nejakeho suseda stretnut, nie este im do kuchyne zaparkovat 😀

certica
18. dec 2007

robim = robime... aby to nebolo len na mna 😲

viamka
autor
18. dec 2007

no ok, koniec dobrym napadom!!!! a k tomu hluku, pohopia o co ide, ked stretnu svojho prveho filipinca nazivo....... potom sa im vas panalek bude zdat ako sepot kvetin

pozdravujem manzela, ze je genialny (ved mna to napadlo ako DRUHUUUUUUUUUUUU) 😀

verulka
19. dec 2007

cafte, tak prave som sprchovala ajku 1,5hodky po paralene 39,5 🙄 zabal nevladzem dat sama...chalani su uz lepsie, ale paradne chrchlu. Viamka, posledna ma caka dnes o 4 😝 este som to ani nevidela...teda vcera som to citala,ale zaspala som...No snad si nieco pamatam z prednasok...
Svietnicky uz mame na stole 😉 len som chcela este jeden ist kupit babatku pod stromcek...
Certi, to neva, ak sa nedari...Ja mam byt fakt v uzasnom stave- vsade bodel, len riad umyvam...Vsak zajtra a piatok ma to caka 😒 a ani deti nemozem nahnat, kvoli tym teplotam...kocky, drzte mi aj dnes palce potom sa ozvem 😉

viamka
autor
19. dec 2007

verul jasne, ze drzime!!!

mne uz par ludi poradilo dat trosku cocacoli, vraj to stahuje teplotu 😅 . este som to neskusala, ale ke ani paralen nepomoze..... a striedas to? ibalginove / paracetamolove??? napr. paralen sirup a brufen sirup? kazde tri hodiny sa moze dat pri vysokych teplotach a davkovanie podla hmotnosti, nie veku..... poznas, nie?

verulka
19. dec 2007

striedam, ale bud zabere hned prve, alebo potom sa trapime...No sprcha pomohla a teraz mi uz princezna pekne spinka....
Nuz ale ja uz fakt nevladzem sa ucit 😝 citam a mam pocit ze po mongolsky...skusit poijdem ,snad sa zadari.....

fafa
19. dec 2007

Verul, ty lavou zadnou...ako ta poznam...
Viamka, ty co tu o takomto case?
Ja som dnes posledny krat v starej praci, tak robime "party".... 🙂

viamka
autor
19. dec 2007

11.00 party??? to ste asi fukali aj baloniky 😀 😀 😀 nie???? a neprezento ! keby si nahodov musela fukat jedenaj na trase NZ NR 😉
co sople??? uz mas decka ok??? a balicek si si uz bola zobrat???nie ze ti to na poste splesnivie!!! 😖
od zajtra upratujes a pecies??? haaaaaaaaaaa? uzi si 🙂

fafa
19. dec 2007

Tak tak...zajtra upratujem a peciem a dalsie tri dni rovnaky scenar...pre balicek ide mangel...dakovat budem vecer...sefko nam uz odisiel do nemecka, takze uroven moralky poklesla...a u nas sa v praci nepije...takze fukat mozem kludne... 😀

tilly
19. dec 2007

verulka, držím palce

baby, poraďte, vy máte také chorlavé deti, malému robili výter z nosa a má tam moraxelu alebo tak nejak sa to volá, tak teraz neviem, či mu mám dať predpísať ATB alebo nie,lebo MUDr. povedala, že keď extrémne nekašle a nemá zelené sople, že to netreba riešiť... ale zas, aby mu to tam nenarobilo šarapatu, no ja neviem, poraďte 😉 dík

viamka
autor
19. dec 2007

no ja nie som dokinka, ale moraxela je bacteria, s ktorou vacsina naroda funguje bez toho, aby mali sopel!!! takze: ak sopli a ma sopel bezfarebny, tak neriesit, ak zlty, tak pamykon alt. sulfacetamid = atb kvapky do nosa 4x 1 kv. do cisteho..... ak neteplotuje, cakat. ak kasle, tak zo soplov, nie z moraxely...... kasel je obranna reakcia DYCHACICH CIEST, PRI KTOROM SA OCISTUJU..... ulavit sa da sirupmi na rozpustanie hlienov - na volno bez receptu..... nase dieta by bolo bez atb 😉 drz sa

tilly
19. dec 2007

viamka, dííííík, si poklad, teraz dávame pamykon a sinupret a muž hovoril, že sa mu zdá, že sa to zlepšuje (on bol s malým cez deň)

inak, všetky deti z našej škôlky sú doma choré 😀 takže učiteľka má pred vianocami pokoj 😀

takže tú moraxelu môže mať v ňufáčiku už dlhšie ?

viamka
autor
19. dec 2007

akokolvek dlho a bez reakcie...... sucha sliznica a trochu drazdive prostredie = prach, nater farbou, smog alebo hocico ine to potom nastartuje. sliznica scervenie, scitlivie a prekrvi sa a sup, moraxelka sa ma ako svina v zite.... ako som pisala, nasi by s tymi priznakmi, co popisujes bili 100% bez atb! nakoneniec, vzdy ich pri zhorseni mozete nasadit!

tilly
19. dec 2007

ďakujem, suseda hovorila, že im na to doktorka nasadila pamykon, ktorý mu dávam, tak možno zaberie a ak nie, tak ako si písala, vždy sa mu môžu nasadiť ATB

certica
19. dec 2007

fafa, tu dnesnu party ti vcelku zavidim 😎 a co mas nove v plane, kam sa chystas zakotvit?

verul, daj vediet ako si dopadla a rychlo sa uzdravte, vobec nezavidim (pre zmnenu) a obdivujem, ja ako sa poznam by som sa urcite vykaslala na skusku a termin prelozila

viamka, ty by si mohla kludne posobit v oblasti mediciny. ozaj, ako dopadol ten pohovor? nemam ziadne info

u nas nic nove, akurat som zistila, ze mi tecie kolostrum 😲 . u vikiho som to mala az po porode

expertka8
19. dec 2007

...pre vas vsetkyx 😵 😵 😵
...mam vas rada 😵 😵 😵

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

certica
19. dec 2007

expi, dakujeme. cmuk 🙂

verulka
19. dec 2007

hellou damy, tak mam po vsetkom- teda dufam. Dnes to bolo peklo a ako som predpokladala, netusim ako som dopadla, ani odhad nemam..
krpci rovnako, ajke sme museli davt zabaly. Zajtra ideme k dr ta ksom zvedava.
Hmmm, pecenie nehrozi- mna to samu nebavi a pomocnici musia lezkat. Upratovania mam nad hlavu, ale to budem riesit az zajtra. Ja uz som navyknuta na delbu prace 😀
expi, dakujeme moc 😉 aj my teba mame veeelmi radi
certica, mne tesie uz tiez. Ono je fakt rozdiel medzi prvym a dalsim tehu 😉

verulka
20. dec 2007

halooo, kde ste? no moji krpci skoncili dvaja na atb, jediny risko to ustal..ale neva, krasne im zabrali a tak sa konecne tuto noc vyspime...prvy krat od nedele 😒

tilly
20. dec 2007

verulka, oddýchni si 😉 domčovi sa tiež zhoršuje stav 😠 asi tiež skončíme na tých atb, prvý krát... 😢

verulka
21. dec 2007

tilly, to ste az doteraz vydrzali 😕 Wow...krpci spali celu noc, bez teplot, hrdla uz nebolia. Som strasne happy, ze je im uz lepsie. Aspon sa mozem v klude pustit do upratovania 😀

certica
21. dec 2007

verul, super - si fakt sikulka. ja si pamatam, ze som skuskovala vzdy v januari, moc sa mi totiz nechcelo pred vianocami 😀 a super, ze atb zabrali.
viki predminulu noc pregrcal, ale inak nic, uz je dobre, tak to bolo len z jedla

tilly
21. dec 2007

no nakoniec to nie je také strašné, v noci trošku kašlal, ale teraz je OK, len neviem, či mu môžem dať mlieko, lebo už týždeň nepil mlieko, som sa bála zahlienenia...

inak sme spali do 10.45 dnes a to som ho musela budiť...

baby, to tu všetky máte vyšku? kurnik, to som jediná blbá, čo tu jednu nedokážem skončiť?

expertka8
21. dec 2007

...babule...uz dyxate vianocny kyslik???? 😅 😀 ...uz to mame za par 😀
...tilly...ja mam citak..ze na Tvoje promocie sa zide cely adrenalinovy relax...vsetci to tu s Tebou prezivame 😀
..verul...u Teba detto...cerveny diplom nevynimajuc 😀

verulka
21. dec 2007

expi, vsetky ste vitane, len aby som sa ja zucastnila a nemusela odbiehat kojit 😀
Tilly, ty sa uz do toho dokop a doklepnime to naraz 😉
a vianocny kyslik u nas este nie je, ale uz sa chystame...atmoska bude v nedelu...ale podarilo sa mi absolvovat dnes isty nab. "akt a tak si mozem Vianocne sviatky vychutnavat aj po duchovnej stranke intenzivnejsie 😉

certica
21. dec 2007

verul, sak hadam nakojim 😀
my tiez este ziadna extra atmoska, akurat kapustnica cerstvo navarena. a okrem rury mi uz asi dosluzila aj pracka 😅 🙄

verulka
21. dec 2007
tilly
21. dec 2007

baby, tak ak tú školu dokončím, tak urobíme poriadny adrenalínový žúr, pre decká zoženiem opatrovateľku a poriadne sa nadrb... ehm napijeme 😀 aj kojace, veď odsajete 😀

my tiež nemáme žiadnu atmošku, máme upratané, niečo aj napečené, darčeky prichystané, zajtra by som chcela urobiť stromček, kapor pláva vo vani...

ja som bola proti kaprovi vo vani, vaňu máme aj v záhradnom domčeku, kapor mohol v pohode plávať tam, ale muž chcel, aby sa domčo s kapríkom pohral...