Air France let 447

jasumat
1. jún 2009

Aj keď to ešte nikto nepotvrdil, ale s najväčšou pravdepodobnosťou došlo k veľkej tragédii. Chcem touto cestou vyjadriť sústrasť každému, kto čakal na niekoho blízkeho z tohto letu.

vroni
5. jún 2009

felicia, to je veeeeeeeeelmi nepravdepodobne (s tym bleskom), je to niekde medzi zazrakom a nemoznym.... (pravdepodobnost hlboko pod 0,001 promile)
Ak telefon pod vodou nevedia lokalizovat, nemoze ani zvonit. Takze mi znie pravdepodobnejsie, ze je v cudzich rukach nez par v lietadle. To by bolo tych telefonov zvonilo viac. Zaradujem to skor do kategorie novinarska honba za senzaciou nez skutocna informacia.

ankam
5. jún 2009

a kde vobec ste nabrali ze zvonili telefony???ja som o tom vobec nepocula

diddi
5. jún 2009

keby to bol teroristicky utok,tak uz sa davno teror.skupina prihlasi....pod vodou by v ziadnom pripade tel.nefungoval....s tym telefonom to bolo na topkach a na aktualitach

vroni
5. jún 2009

Ja som to citala na sme.sk. Jeden telefon, nie telefonY.

ankam
5. jún 2009

asi nemali o com pisat

erikasadek
5. jún 2009

diddi, neviem ti povedat , ja pozeram prave hlavne spravy tu vo francuzsku a oficialne miesta , ako aj vlada zacina , privilegovat tuto , alternativu , je to velka zahada pre odbornikov pretoze ,udaje ake davali sondy na lietadle su zmecujuce...

a tu v francuzsku nikto nikdo nehovoril o telefone.. takze ma to zaraza..
zato niektore rodiny pozostalych uz odisli na miesto kde nasli , trosky ktore sa ukazali ako prave..

mozno by ste mali vediet ze tu , v fr hned na letisku , boli vsetci, hned zobrani , pod specialnu jednutku psychologov , aby im hned pomohli psychicky...

vroni
5. jún 2009

Tu je to s tym telefonom:

Britský denník Sun v utorok priniesol vyjadrenie manželky jedného z pasažierov lietadla spoločnosti Air France. Žena tvrdí, že mobil jej muža je stále dostupný a zvoní.

Britka Patricia Coakleyová tiež uviedla, že jej manžel pôvodne touto linkou nemal letieť, no jeho dva predtým naplánované lety zrušili. Ako povedala, zvoniaci mobil pre ňu predstavuje nádej, že jej muž je stále nažive, a to aj napriek tvrdeniam odborníkov, ktorí považujú šance pasažierov na prežitie za mizivé.

Experti zároveň tvrdia, že možnosť dostupnosti mobilného telefónu ktoréhokoľvek z pasažierov sa rovná nule.

Problémom je aj lokalizácia pomocou moderných systémov, ako je GPS (satelitný navigačný systém používaný na zistenie presnej pozície), ten však nedokáže spod hladiny vyslať signál. Zatiaľ čo pátracie akcie po stratenom lietadle stále neprinášajú žiadny výsledok, leteckí analytici sa zhodujú v tom, že všetko sa muselo stať veľmi rýchlo a s katastrofálnymi dôsledkami. Svoje tvrdenia opierajú o fakt, že stroj nestihol zaslať ani núdzový signál vysielaný na medzinárodnej frekvencii.

diddi
5. jún 2009

ja si myslim,ze lietadlo ked malo problemy a zmizlo z radarov,tak pilot to otocil spat k pobreziu-tam je sanca prezit pri pade cize aj ked padlo,tak experti ho hladaju na nespravnom mieste...mozno je niekde rozpadnute v kopcoch,lenze neviem ako funguju cierne skrinky,ci nevysielaju nejaky signal

erikasadek
5. jún 2009

diddi vysiela, 30 dni.... lahko lokalizovana, je ked je na povrchu , tazko ked vo vode...

diddi
5. jún 2009

cize ked je lietadlo spadnute na zemi,tak ho hned a lahko najdu...co zachytava ten signal?...satelit?....tak zial bude na dne oceana....lenze nechapem,ze nenasli ziadne ludske pozostatky....boze,zraloky tam maju hostinu

erikasadek
5. jún 2009

didi neviem ti presne povedat system presny , len s toho ako to vysvetlovali v telke pred 3 dnami , ako to chodi.... kontargo je 30 dni , vysielania signalu... akym sposobom to uz velmi sa nehovori.. mozno bezpecnostne opatrenia.. ktovie...

ak tu fr povedia nieco nove tak napisem, viem len tolko ze dnes je velmi zle pocasie a tym padom musia zvatsit , oblast hladania..

sumienka2525
5. jún 2009

vroni: To som aj ja videla alebo citala niekde s tym telefonom ze zvonil .

diddi
5. jún 2009

erika daj vediet,lebo tu nedavaju nic...este pozeram cnn,ale nic nove....ja stale dufam,ze aspon niekto prezil,ak by padli na zem

ankam
5. jún 2009

didi ved asi koli tym zralokom nenasli nic....

trixi
5. jún 2009

caute, moj brat letel na tej linke nedavno a hovoril, ze skutocne lietadlo letelo cez dost silne turbulencie. Cez take ake on pri cestovani este nezazil. A to uz bol vsade.
Mozno sa to lietadlo stratilo ako Oceanic v seriali "Lost" a su na nejakom ostrove.Ale to je len fikcia, a realita je ina. Bohuzial. ☹

erikasadek
5. jún 2009

jasne kde inde najdes , najlepsie info, ako tu , v fr..... dam... 😉

snezienocka
5. jún 2009

Air France jet: Debris spotted in the Atlantic Oceanhttp
://

https://www.youtube.com/watch?v=z-ZTxSCSjpA


tu je to o tej zene co zvonil ten telefon jej manzelovi

ankam
5. jún 2009

ja sa uz zacinam bat....je to zahadne 😖

diddi
6. jún 2009

erika,je nieco nove?....u nas len dali spravu,ze tam ide fr.jadrova ponorka

erikasadek
6. jún 2009

didi ahoj j asom sa prave zobudila, este som ani telku nazapla.. 😀 zato konika ano.. 😀

ponorku tam uz oslali davno.... a hlavne specialnu ponorku na velke hlbky ktora by bola schopna ist do velkych hlbok ....

idem zapnut telku... hned ti poviem co je nove ak je...
dnes je u nas zase obama, takze to bude tesne s informaciami..

erikasadek
6. jún 2009

takze nic nove, hladanie je na nule... jedine co maju ako info tak to su tie 24 informaci ktore vyslalo automaticky lietadlo

pockaj prave vysla , urgent sprava.. nemecky satelit , zaznamenal , neake trosky na mori zatial nic len toto takze viac budu hovorit tak za 5 minut... ozvem sa,

mirka414
6. jún 2009

ja som sa pred chvilou rozpravala s jednym svajciarskym pilotom a on vravel,ze medzi pilotmi sa povrava,ze je moznost,ze lietadlo sa zrazilo (popripade moznoze aj nieco zostrelilo) s nejakym inym lietadlom moznoze vojenskym a ze niektorym vyhovuje,ze sa cierne skrinky mozno nikdy nenajdu a dovody ostanu utajene 😖 a este ze nejake pre tuto moznost vravia aj tie ulomky z niecoho co sa naslo a myslelo,ze su to ostatky z tohto lietadla 😖 ...kazdopadne je to zahada.ale aspon vravel,ze smrt nastala velmi rychlo,ze to bola sekundova zalezitost.aspon tomu chcem verit a v to dufat..

dididi30
6. jún 2009

ahojte, teda ja sa tu docivam riadne infosky o tom, ani nemusim ist na oficialnu stranku 😎 😵 😀
len tak dalej 😉

erikasadek
6. jún 2009

http://www.google.com/hostednews/afp/article/AL... PRElozte si, ak mozte mne sa neda;;;;;

v skratk enasli dve tela, muzske, a niekolko veci , ktore patrili pasazierom + sedadlo cak asa na konfirmaciu air france ci sedi cislo..

erikasadek
6. jún 2009

tela nasli 69 km od miesta kde lietadlo sa hlasilo posledne..

felicia1
6. jún 2009

s tym bleskom sa to ale podvrdzuje stale viac a viac,ja som uz viac a viac presvedcena o tom,ze uderil do nich blesk aj ked malo nejakych 28 neviem coho,alebo mohlo dojst k vybuchu na palube z dovodu turbulencie,no vsetko sa to stalo rychlo,u nas vsetko novinary nafukuju a taktiez aj u vas erika,verim len tomu co povie priamo kompetentny clovek

ja som dnes citala ze rodine nasich slovakov dali nejaku sancu ze by to mohli prezit,neviete o co ide?

mirka414
6. jún 2009

dididi30 odomna(ak si narazala na tu teoriu co som pisala)to boli len dohady pilotov o com sa bavili medzi sebou.mne sa ten rozhovor velmi pozdaval a bolo to poucne s cim vsetkym musia piloti ratat a co vsetko sa udeje.chcela som sa len podelit o jednu moznu teoriu. 😔

chloequest
6. jún 2009

Ahojte,at uz to bylo jakkoliv,mela jsem do posledniho momentu nadeji,ze se stane zazrak a najde se nekdo zivy....
Stejne je to vsechno podivne...kdo vi,co za tou havarii je...je mnoho veci,ktere se lide vubec nikdy nedozvi...Zhruba pred 20 lety spadlo zahadne italske letadlo v severni Africe,uplne se to ututlalo...a az dnes vychazi najevo,ze to letadlo bylo sestrelene....

A nebo je to uplne jednoduche,ze to proste byla souhra spatnych nahod...vada letadla,spatne pocasi,chyba pilota...

Nicmene za tri tydny letim tim stejnym typem letadla dost dalekou cestu,take do rovnikovych bourkovych oblasti....tak stale zvazuji,ze to zrusim...Jakou mam jistotu,ze to neni technicky problem letadel a ze ho ten dopravce odstrani a nebo si na nej da pozor?

Ach jo,je to takova loterie.... 😖