Aká farba šiat sa hodí k týmto košeľám?

laptopka007
8. jún 2020

Ahojte poradite mi prosim vas aka farba sa hodi k tymto koselam?potrebujem si kupit saty a neviem ake. Modre mam uz doma tak nieco ine.
Ďakujem veľmi pekne

nafka0483
9. jún 2020

@777januska777 Slavnostnejsia kosela s kratkym rukavom je asi take spojenie ako horuci lad - proste kratky rukav a slavnost nejdu dokopy.

Ze je to slavnost deti - ok, ale ved rodicia su mu najblizsi ludia, to je rovnake akoby mal otec nevesty/zenicha koselu s kratkym rukavom, ved je to uplne mimo. Svojim oblecenim aj prejavim uctu tomu, kto slavi. A ano, dieta to nebude riesit, lebo pravidla slusneho spravania (co zahrna aj obliekanie, aj stolovanie atd) by mu mali vstepit prave rodicia.

Kosela s dlhym rukavom na slavnostnu prilezitost je pre mna taka automatika ako to, ze nevojdem do kostola v plavkach. Tam niet co riesit ci ano, ci nie.
Nerozhoduje o tom to, ze sa to kona v kostole a tam kratky rukav akcpetuju, ale to, ze je to slavnost a na slavnost sa patri mat dlhy rukav.

777januska777
9. jún 2020

@nafka0483 no chápem ako to myslíš, ale pre mňa to nie je také dôležité, keď viem, že by bolo horúco a manžel by sa potil a kvôli tomu by bol celú omšu nervózny. Radšej nech sa sústredí na omšu a sleduje ako jeho dieťa príjma Eucharistiu. Žena si na seba tak isto nedá niečo v čom sa nebude cítiť pohodlne, len z toho dôvodu, že sa to má alebo bude slávnostnejšie.

evica01
9. jún 2020

@777januska777 tak tenisky este manzelovi keby si dala. Aby sa sustredil a bol spokojny.
Chapes? Slavnost a kratky rukav nejdu k sebe.
@nafka0483 ti dobre pise. Tak to ma byt.
Jedine ak by si chlap postavil hlavu, ze v dlhej nejde a basta. Tak to uz zase chapem ja 🙂 Vtedy pomoze jedine kratky rukav a rezen 😁

nafka0483
9. jún 2020

@777januska777 V zivote su situacie, ked nejde o to, ci sa citime pohodlne, ale o to, ze sa nieco patri a ze sa tym vyjadruje ucta a vaznost situacie.
Ale ved ja ta tu nejdem presviedcat, ze nesmies tak urobit. Iba hovorim, ze sa to nepatri, nie je to slavnostne, ak napriek tomu tieto "pravidla" porusis, lebo dolezitejsie je manzelov pohodlie... a ano, aj zena si na seba da nieco v com sa neciti pohodlne, pokial si to vyzaduje bonton, protokol a pod.

Aj na maturity a statnice sa chodi v obleku, rovnako tak na formalne udalosti ma mat zena pancusky aj keby sa isla roztopit od tepla, atd atd... myslism, ze nemusim to dookola opakovat.

slnecnica82
9. jún 2020

Niekto to skrátka nepochopi a ide si svoje...tak ked ma chlap problem vydrzat chvilu v koseli s dlhým rukavom tak to nema v poriadku s nervami...a dana osoba nech mu da karovane nohavice, pasikavu koselu s tym ospevovanym kratkym rukavom a kvietkovanu kravatu .alebo aby to jeho nervy vydrzali tak rovno tricko bez rukavov, aby sa vobec nespotil...✌✌✌

bykaterina
9. jún 2020

@slnecnica82 a turistické boty k tomu 😂

slnecnica82
9. jún 2020

@bykaterina alebo sandále s ponozkami 🙈🙈

simca06022011
9. jún 2020

K týmto koseliam by som si nekúpila nič... A inak neviem, to je nutné sa pomaly na každú príležitosť ladit ku chlapovi? Mne je vždy fuk co si chlap dá 😂 aj v bodkovanej môže ísť. Ja si dám co sa mne hodí a paci😎

simca06022011
9. jún 2020

A k téme o vhodnosti košele... Môj chlap ma slávnostnú košeľu s krátkym rukávom, nie jednu - biele, béžové, krémové. .. Pod riadnym oblekom mu je to fuk a kravata na to vyzerá super, kostol a rôzne slavnostne záležitosti vybaví ved aj tak tam vždy stojí v saku... Ale tieto kosele vyzerajú ako nemocnična uniforma. Pochybujem ze sa k tomu aj kravata vhodná nájde.. a nohavice? Ehm...

beronsche
9. jún 2020

@simca06022011 nuz neviem, ak si da ku kratkemu rukavu kravatu, to je nieco ako ponozky v sandaloch.. ale ak si teda sako urcite nevyzlieka, tak ok. 🙂

bykaterina
9. jún 2020

@simca06022011 no práve preto vymysleli pre mužov doplnok manžetové gombíky aby aj oni mali šperk... a košeľa ma elegantné trcat z rukávov, aby sa aj zabránilo potenciu pri podšívke na saku na holú kožu.košeľa s krátkym rukávom patrí tak na golf alebo na pivo do mesta večer.ziadna polokošeľa nepatrí na taku udalosť ako svadba prijímanie prijímací pohovor atď..

nafka0483
10. jún 2020

@simca06022011 NEexistuje slavnostna kosela s kratkym rukavom - tie slova nejdu dokopy. Ako keby si povedala ze existuju sportove lodicky alebo pyzamo vhodne do divadla.
Ako uz napisala @bykaterina tak rukav kosele - manzeta ma jemne zo saka pretecat a ma byt vidno gombiky. Takze kratky rukav a sako sa moze ma prvy pohlad javit ok, ved to nevidno, ale je to cista gadzovina a vidno to.

mergimar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laptopka007
autor
10. jún 2020

@laptopka007 dakujem

laptopka007
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laptopka007
autor
10. jún 2020

behala som len tak po nete

gazpalm
10. jún 2020

@laptopka007 po prve kratka kosela je na takuto prilezitost neadekvatna ako aj na svadby, plesy, stuzkove. ...moj manzel by si to v zivote neobliekol ...normalne neskor vyhrnie rukavy...tiez by som kupila peknu bielu koselu, tym padom si mozes vyberat saty akej farby len chces ...teda osobne by som vyradila ciernu 🙂

taga
10. jún 2020

Ja sa tak zamyslam, o kolko viac sa spoti / resp je teplo muzovi v koseli s kratkym rukavom, na ktorom ma celu dobu sako, aby nebolo vidno kratky rukav oproti muzovi v koseli s dlhym rukavom. To fakt dlzka rukava sposobi taku extremnu horucavu, ze sa to neda vydrzat? A po druhe, v kostoloch zvykne byt prijemne chladno, na obed v restike / doma nech si da aj tricko, ked je mu to jedno...

laptopka007
autor
10. jún 2020

Ďakujem