Aká je najlepšia banka na poskytovanie vkladov?

mitinka
8. aug 2007

baby viete poradit ktora banka ma najlepsie uroky a najlepsie vypracovany terminovy vklad??viem ze do VUBky sa da vloziz 1000sk mesacne najmenej ale dalej som nezistovala a teraz by som chcela od vas radu diky moc

poleva
9. aug 2007

tatra banka...ja si myslím

musko
9. aug 2007

súhlasím s polevou - stabilná, má tradíciu a sú slušní. radil mi ju moj finančný poradca....

katmi
9. aug 2007

ja tu budem asi zatial jedina proti TB,ale ja tuto banku nenavidim..je to podla mna najotrasnejsia banka aku som kedy mala..kolegovci mali TB a prednedavnom si ju zrusili..mali snou velke problemy..ale to je samozrejme moj nazor..
ja mam VUB a SLSP..

ingrovka
9. aug 2007

Proc chcete terminovyny vklad?? Je spousta vynosnejsich moznosti. Myslim si ze pro miminko je idealni uzavrit stav.sporeni na vysokou CC a sporit klidne i do plnoletosti miminka. A pak... dej se vule bozi 🙂 Mate statni podporu, krasny urok... Jedina nevyhoda je ze penize nejsou po ruce, ale pokud sporime pro miminko, tak by mely byt jeho 🙂 A hlavni je ze me nikdo nenuti davat penize mesicne... kdyz mam.. dam a kdyz ne tak ne..

katmi
9. aug 2007

ingrovka - ja si tiez myslim,ze to je lepsie riesenie..

alex21
9. aug 2007

ingrovka úplny súhlas. Akurát s tým rozdielom že su aj produkty pre deti kde pri určitej cielovej sume je zaroven aj poistenie dietata. Alebo je kopec iných možností ako sa dá stavebné sporenie využívat čo najlepšie.
ak niekto chce kludne poradím 😉 a nerobím v stavebnej sporitelni aby sa niekto nezlakol 😉

milhaus
9. aug 2007

ja nemam dobre skusenosti s CSOB

julova
9. aug 2007

ja som roky spokojna so SLSP a tiez by som odporucila nejaky "setriaci" produkt...banky ich teraz ponukaju dost a ako spominala alex, je tam aj poistenie drobceka.... 😉

emjee
11. aug 2007

mitinka ak to chces pre dietatko existuje vela takychto detskych produktov spojenych nar. aj s poistenim
ak to chces pre seba - odporucam ing konto - uroky ako na terminovom, ale vyberas kedy potrebujes a to vsetko zadarmo (zalozenie, vedenie, zrusenie uctu, pohyby na ucte zadarmo) 😉

lilu18
7. sep 2008

Ahojte...pozeram,teda dobre stara tema 🙂 ale skusme ju znova obnovit,ved teraz banky davaju celkom nove uroky.Kocky ,piste,kto ma dobre aj zle skusenosti,poradte kt. banka dava naj urok 🙂

lencici
7. sep 2008

tak ja som dala malu poistiť a na tu poistku jej aj šporíme.

waitinka7
7. sep 2008

teraz bezi v telke reklama, ze VUB dava 9% úrok pri terminovanom vklade s viazanostou na 2 roky. Min. vklad je myslim 3000 Sk. Zda sa mi to celkom vyhodne.

emjee
7. sep 2008

waitinka a TB dava 4,5% rocne - nie je to to iste? 😀 ja len, ze ta reklama od VUBky sa mi zda trosku zavadzajuca, lebo tie 2 roky tam uz nikto nevnima 😝 ide o to, ze ten urok je 9% ale na dva roky!

halaska22
7. sep 2008

a nie je to tak ze urok je na 2 roky 9% ale potom to stiahnu na nejakych 3%? 😝

emjee
7. sep 2008

nie halaska pozri si urokove sadzby na ich stranke:

1M 3M 6M 12M 18M 24M
1000 000 3,00 3,20 3,30 4,20 4,50 4,50

emjee
7. sep 2008

nejde mi to sem skopirovat cele, ale pri 24 mesiacoch viazanosti je urokova sadzba rocne vzdy 4,5% nezavisle od vysky vkladu

halaska22
7. sep 2008

ahaaaaaa 🙂

emjee
7. sep 2008

a to si vela ludi neuvedomi 😅 cize je to v podstate zavadzajuce

halaska22
7. sep 2008

ja sa v tom az tak nevyznam a tiez rozmyslam ze kam dat peniaze aby sme dostali nejake dobre uroky. co takto tie nejake investicke spolocnozti alebo ako sa to vola ako napr. ING? neviete o tych nieco?

emjee
7. sep 2008

o ing som pisala tot o par riadkov vyssie 😉

halaska22
7. sep 2008

prepac akosi mi to uslo ked som narychlo citala. mama ma jedneho znameho co robi v ing tak sa ho budem musiet na to poriadne poopytovat lebo nema ani sajnu ako to chodi. diky emjee

zuzzanocka
7. sep 2008

ahojte, teraz sa banky budu predhanat, bojovat o klienta, kedze vela ludi ma peniaze v "ponozkach" a musia ich niekde dat. emjee ma pravdu, VUB v podstate zavadza ludi. vzdy si treba overit, kolko dava banka p.a. cize rocne. vub da za 2 roky 9%, cize to je 4,5 % rocne. tolko dava momentalne aj tatra banka, ale tam sa viazu peniaze iba na rok, po roku mozte vyberat. vo vub az po 2 rokoch. pozor na institucie a banky ktore ponukaju vysoke %! viac ako dava NBS Vam nikto nemoze! dat. potom je to uz podvod, alebo fondy, a tie su rizikove. ja sa v tom velmi nevyznam, ale tusim plati, cim vacsi vynos, tym vacsie riziko. teraz vysla otp so 4,66%, ale pozor, je to podmienene tusim tym, ze si tam musite zalozit este nejaky balik sluzieb, ci co, nestihla som si to este pozriet, inak davaju 4,55. takze to je teraz tusim najviac na trhu. ale ja by som s investovanim mozno este pockala. treba to mat ulozene niekde, kde su slusne uroky a odkial sa to da vybrat a v pripade ze bude dobra ponuka vlozit..

zuzzanocka
7. sep 2008

a este k stavebnemu sporeniu: niekde pisali, ze stavebne sa uz velmi neoplati, tam tiez nahanaju klientov vysokymi urokmi, ale treba poriadne citat, malymi pismenkami je tam nikde napisane ze bud tie % su len prvy rok a podobne. je tam sice vyhodna statna premia, ale ak ju chcete ziskat, musite vlozit rocne dost penazi, nie kazdy na to ma. pozor este na poplatky! a statnu premiu 12,5%. ta sa pocita len! z ročného vkladu, najviac vsak v sume 66,39 eur, čo predstavuje pri konverznom kurze sumu 2000.

lilu18
8. sep 2008

takze naj su TB a OTP?

ma niekt. slusny urok aj kratkodobejsie? napr.na 3m?

waitinka7
8. sep 2008

Baby, ale predsa ziadna banka neudava urokove percenta na dva roky, tych 9% je ročná sadzba p.a., ale akurát s tým, že musíš byť zaviazaná na 2 roky...Aspon ja tomu tak rozumiem. Teda momentalne je to lepsie ako TB alebo ktorákoľvek iná. Neviem.

lilu18
8. sep 2008

ozaaaj? 😕

waitinka7
9. sep 2008

Tak ja neviem teda, treba sa ist asi opytat osobne, lebo v reklame je to podane tak salamunsky...

filipa
9. sep 2008

urcite 9% p.a. sadzba vo VUB nie je rocna!!! p.a. znamena per annum, teda VUB dava rocne 4,5%. len podmienky su asi take, ze ide o viazanost na 2 roky. takze, ako tu niekto pisal, su aj banky, ktore poskytuju taketo zhodnotenie na obdobie viazanosti 1 roka. treba to vediet spravne citat...

lilu18
9. sep 2008

prave preto,ze nie kazda to vie spravne citat je otvorena tato tema 😵

filipa
9. sep 2008

myslela som, ze otazka bola polozena inak...v ktorej banke su "najlepsie" uroky a terminovany vklad...ale kazdy nech si cita, ako vie...