Aká je norma váhy dieťatka pri narodení?

nikollette
17. jan 2009

Chcem sa opýtať, čo je norma, od akej váhy babatka??? Pocula som uz rozne nazory, ze ked je to pod 3kila, je to málo, zle sa to vypipláva, stará sa o to, a inde som zase pocula, ze uplne stačí aj tych 2300-2400gramov.. Máte nejaké skúsenosti??? Ci su deti okolo 2400gramov, slabšie, chorlavejšie, ako tie co maju nad tri kila.. díky za názory 🙂

eji
17. jan 2009

od 2500 je norma

nikollette
autor
17. jan 2009

Hm, aj mne sa tak zdá..Aj ked viem že je to individulane, ze 2000gramove babatko, moze byt zdravucke a silne ako buk, a 4000gramove, zase naopak.. ale chcela som vediet taky priemer, celkovo asi od akej vahy, sa to nepovazuje za malo 😉
Eji, ty mas kolko rockov?? Taka mladucka vyzeras, a uz velke mimčo 🙂

maca793
17. jan 2009

ja som mala dvojčatá jedno 2200g a druhé 2500g a dnes sú s nich krásne slečny, piplať som ich vôbec nemusela, od narodenia vypadali ako normálne deti, vôbec neboli slabé, ani chorľavejšie.
tretia sa narodila ako 3kg, čiže norma.
a ty budeš mať dieťatko s nižšou váhou?

vieruna
19. jan 2009

moj prvy sa narodil ako 4050 g, prvy krat bol chory ked mal dva. Dvojicky sa narodili 2460 a 2550. A chori boli tot nedavno. Ale tazko povedat. Myslim ze neboli chori preto, ze sa narodili s takou porodnou vahou, ale preto, ze sme boli doma komplet vsetci chori a dokonca ked som rodila, tak som mala anginu. Prvy syn nemal sancu ochoret, lebo som ho strazila jak skoro kazde prvorodene 😀

nikollette
autor
19. jan 2009

Ale u dvojičiek a viac deti, trojičiek, či tal, je nižšia váha normalna, to je logické.. nemyslela som take deti, akle co sa narodia jedno.. u dvojičiek a viac si vahu nad 2500g, ani neviem predstavit... 🙂

tunylyk
19. jan 2009

môj malý mal 2870g,rastie ako z vody vôbec nevidieť,rozdiely medzi inými deťmi a kamoškin sa narodil 2200g bude mať onedlho rok a je to jedno šikovné bezproblemove šidlo,menšie detičky zvyknú viac sledovať,no radšej sledovať ako zanedbať 😉

terezicka
20. jan 2009

Moja Lucka mala pri narodení váhu 2670g, z nemocky sme odchádzali s váhou 2540g a všetko je úplne v poriadku, nič nám nie je, je veľmi aktívna, v kuse s ňou šije, neleží vôbec v kľude lebo nevydrží. Už teraz keď je na brušku tak dvíha nožičky a riťku do lozenia, takže menšia váha dieťatka je podľa mňa v pohode

luciauk
20. jan 2009

nicolette, ideál je 2500-4000g. menšie deti ani nepustia z pôrodnice a u väčších robia cukrovkové testy. s tým mám skúsenosť zasa ja. mám plno kamarátok, ktorých deti mali pôrodnú hmotnosť 2700-2800g a v pol roku boli rovnako šunčičkové ako tie väčšie. myslím, že tá náchylnosť na choroby a podobne sa týka detí ovela menších. a k tým dvojičkám. kamarátka rodila rovnako ako ja, v apríli, po termíne a dievčatká mali 3300 a 3100g. klobúk dole 🙂

gergi7
20. jan 2009

nikollete, mensia vaha babatka je dnes upne normalna. kamoska rodila v 36tt, malá mala 2300. bola OK a na 4 den ich pustili domov. ak je babatko ok nie je potrebne ho tam nechavat dlhsiu dobu, ved to nazbiera na seba 🙂
a vobec si to nespajaj s tym ,ze ked ma babo malu porodnu vahu, za je aj nachylnejsie na chorobby 😉

nikollette
autor
20. jan 2009

Mnesa zda tiez ze ak ma babo, od 2500g, nie je to nic strasne.. len stale ked som u lekara nezabudne pripomenut, že je to menšie, na dany týžden tehotenstva.. aj ked ten uvedeny týžden je velmi otazny, nakolko som nevedela udat presne posledny menzes 😅 aj vam to vravieval uz lekar dopredu ze to bude mensie, teda mat napriklad pod 3kg, alebo nieco take?? 😨

greguska
20. jan 2009

nikollete, náš maťko mal pôrodnú váhu 2760 g, a vôbec to na ňom nie je vidieť, že by bol menší alebo chudší. nie je podstatné koľko detičky vážia, len nech sú zdravé.
s tou váhou podľa ultrazvuku ti poviem asi toľko, že mne povedali pár hodín pred pôrodom, že dieťa má okolo 3500 g.
keďže nevieš udať posledný menzes, môže sa lekár vo výpočtoch trochu mýliť, ale tiež je každé bábo iné. mne teda tiež vychádzalo na poradniach, že je bábo o týždeň aj dva menšie, ale to bolo tak v polovici tehotenstva, potom sa už k tomu nevyjadroval. a maťko sa narodil 3 dni pred termínom.

petka_s
22. jan 2009

nasa malicka mala 2800 lenze sa narodila po termine asi 8 dni,
a hned schudla na 2570,
doktorka mi povedala ze je zdrava,ale ze taketo deti ako je liliana nazyvaju hypotronicke..
ze nezodpovedaju vahou na tyzden narodenia..
ale je zdrava a krasne vela papa-taka pijavicka malicka,
tak je vsetko ok 🙂 😉

alusha
22. jan 2009

aj mne vraveli, ze bude mensie, este tyzden pred porodom, ze ma 3100 a mal 4070, ked sa narodil 😲 ja uz tym ich vypoctom velmi neverim 😀

ajuscha
22. jan 2009

ahojte, môj syn mal pôrodnú hmotnosť 2110 g, schudol na 2000 g, boli sme asi 3 týždne na JIS-ke, kým nepribral, bolo tam veľa, veľa malých detičiek, aj také 490 gramové, ale vtedy, keď sme tam boli my, malo už 3 mesiace, samozrejme, stále malinké, ale váha niečo cez kilo. Detičky, ktoré majú nízku pôrodnú váhu mávajú problémy s dýchaním a hlavne s očkami...ale to také, čo majú pôrodnú váhu pod 2000 g. Musíme chodiť pravidelne na prehliadky do ambulancie pre deti s perinatálnym rizikom....dcérka sa narodila 2660 gramová, schudla na 2500 g, ale ona mohla ísť po 4 dňoch domov...čo sa týka tej nízkej pôrodnej hmotnosti, veľa záleží, či je dieťatko donosené alebo nie, môj malý sa narodil v 38 týždni, teda v termíne ale váha bola zlá...nefunkčná placenta...

petka_s
22. jan 2009

ja sa cudujem,preco moja bola taka mala a po termine,ked prietoky,mala vzdy vynikajuce..?

ajuscha
22. jan 2009

niekedy sú prietoky v poriadku a na konci tehotenstva sa zistí, že placenta prestala fungovať skôr ako mala....to bol môj prípad....malý bol od 7 mesiaca v brušku vyživovaný ani nie na polovicu....ale tiež mi nikto nevysvetlil, či sa tomu nedalo zabrániť...a potom keď to zistili, hystéria....rýchlo do nemocnice, sledovačka, v kuse 9 hodín na pásoch...ani vycikať ma nepustili....ale to sa malý na druhý deň narodil...našťastie, lebo už hrozilo odumretie....

luciauk
22. jan 2009

petka, môže to mať nejakú príčinu, ako píše ajuscha, ale ani nemusí. možno máš úzku panvu a je ti biologicky dané mať menšie deti. ale aj s tými výpočtami sa môžu mýliť. 😒

keď sa už spomínalo to meranie, tak mne tiež merali posledné mimi, vraj je priveľký a potom vraj len 4kg a narodil sa o pár dní s 4615 gramami. je to len približné 😉

nikollette, neboj, ak sa ti narodí také 2,5 kilové žabiatko, tak máš aspoň výhodu, že ťa nebude bolieť chrbát ako mňa 🙂 hlavne, že ste ok 😉

miriamkac
22. jan 2009

Caute tak ja sa pridam, mala sa narodila s vahou 2900g, doktori ma sledovali, lebo som nizsia (cca 150cm 😝 ) a kedze im vaha vysla do 3500g tak som rodila spontanne, keby bola vacsia, idem cisarskym. No a dvojicky su kapitola sama o sebe ako sa tu pisalo. Boli donosene do 38tt ukoncene cisarskym s vahami 2500 a 2450g 😀

moni83
23. jan 2009

Ahojte prva dcera mala pri narodeni 4000g a druha 4660g pricom pri nej som v osmom mesiaci mala odhad okolo 2500g🙂. Obom sa po narodeni robili testy na cukor tak ako aj mne ale vsetko polo v poriadku. 🙂.

moko123
30. júl 2009

ked možem obnovit tuto temu:::
mne sa maly narodil s váhou 1600g sice schudol na 1300G ale domov sme išli s váhou 2200 nakolko sam papkal a na váhe mi pribudalo čiže ked dietatko prospieva je možnost skoršieho prepustenia ako u váhy 2500g
a čo sa týka tych chorôb vobec nezaleži natom aka pôrodná váha je ale aké je konkretne dieta nachylne napriklad maly nebyval vôbec často chory a nikto by nepovedal aku mal pôrodnu váhu nemá žiadne známky nedonosenosti,,,,

teraz mi tiež hrozí rodit predčasne už velmi dlho aj som ležala som otvorena a dnes mi povedali že pôrodne cesty su plne pripravene len sa neako nespušta dnes aj merali a váha je ževraj 2546g čomu neviem či mam verit keby tak bolo bolo by super ja som menšia takže počitam s tym že babulka bude menšia tiež čoho sa trošku bojim aby sme nemuseli ostavat v nemocnici dlhšie nakolko menšie babenka pomalšie papkaju ason tie prve dni

iank všetkych držim palčeky nech su detičky zdravučke čo tam po váhe nemože byt každy obrovsky dobrého vela nebyva tak sa to hovoriii..... 😉 😉 😉

biba12
31. júl 2009

normalna vaha je 2500g.

sophie1981
31. júl 2009

ahoj, moja sa narodilav 35tt ako 2500 g, 45cm, schudla na 2300g...donosena vaha je od 2500d, dlzka od 46cm.......domov nas pustili "az" po 8 dnoch, lebo mala zltacku a nechcela papat..prelozili nas na nedonosene...ale rozbehla sa a v prepustacej sprave uz mala pisane 2450g.....aj som sa pravdupoveiac aj citila bezpecnejsie v nemocnici, aj ked domov to taha.....teraz mame skor 5 mesiacov a 6,5kg.... 😉 ...

malinkymilacik
1. dec 2009

ahojte prosím vás chcem sa spýtať , že keď sa bábäatko narodí v 7. mesiaci a váži 1400g ale je zdravé, aku ma asi šancu na prežitie...

nanika
1. dec 2009

malinkymilacik, myslim, ze dost velku 🙂

veronikapp
1. dec 2009

malinkymilacik ak je zdrave tak sa neboj. Bude v nemocnici, pravdepodobne na nedonoseneckom oddeleni, az kym nenaberie hmotnost. U nas v PP drzia take deticky v nemocnici kym nemaju 2500g ale ak je naozaj vsetko v poriadku tak pustaju aj skor. 🙂

Inak normalna porodna hmotnost je 2500g- 3500g.

manika77
1. dec 2009

malinkymilacik u nas v nemocke pustaju od 2200 g domov...
a k tej vahe..teraz sa rodia malicke deti..mne sa maly narodil mal 4300 g a vsetci hykali ze aky velky...a pritom dakedy sa rodili okolo pat kil a bol to norlmal... 🙂

bbtina
3. sep 2011

Ahojte,skusim to trosku obnovit. Neviete cca pri akej vahe,ked je dietatko s nizsou porodnou hmotnostou ok pustaju teraz domov

elephant
3. sep 2011

@bbtina No, ja mám za to, že pri opúšťaní pôrodnice by malo mať aspoň tých 2500g, a zároveň tam musí byť rastúca váhová krivka. Ale keď sa sesternici narodili dvojčatá, boli trošku menšie, ale pustili ich, pretože práve už priberali.

elephant
3. sep 2011

@bbtina A gratulujem k čerstvým bábätkám! 😀

bbtina
3. sep 2011

@elephant prosim ta a nevies v kolkom tt sa jej narodili a teda pri akej vahe ich pustili?...toto je dokonca obdobne🙂 o nieco taketo mi islo