Aká je po novom minimálna výška výživného?

lucifukball
22. okt 2008

Dnes som volala s bývalou môjho bývalého 😀 a mi dala chrobáka do hlavy. Ževraj je po novom minimálne výživné 1800,- no ja som si myslela že len 640. Ževraj jej to poradila na socialke, neviete o tom niečo?

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciar79
23. okt 2008

výživné má byť 30% zo životného minima. a to je teraz 5390.To je 1617. Ja som si teraz podala žiadosť o zvýšenie tak som zvedavá....Ale na súde aj tak závisí od sudkyne je na nej ako posúdi výšku výživného.

luciar79
23. okt 2008

toto som našla:
Zákon určil minimálnu výšku výživného tak, že každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30 % zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona.

Na dieťa je životné minimum 2460. takže asi to nebude tých 1617 ale len 738. ☹

lucifukball
autor
23. okt 2008

luciar79, mne sa do zdalo hned divné tá suma, no nič, aj tak mám problém dostať od neho 1500mesačne a nie ešte nejakých 2000,- 😀 , chudák ten by si to asi hodil, dve deti, každé s inou...a ešte koľko ich bude, ten bude len na výživné robiť 😀

mirica
23. okt 2008

no keď sa to tak vezme , pravdu máte obe aj luciar79 aj lucifuk- teda bývalá bývalého........luciar v tom ako sa vyratáva minimálne výživné - to je to pod ktoré sa nesmie ísť , ani keby nič nezarábal.....no a tá bývalá v tom , že tých 1800 je suma , krorú bežne prizná súd v dnešnej dobe (donedávna to bolo cca1500,- skk) - samozrejme ak otec pracuje a má normálny príjem .....ak má príjem vyšší prizná aj viac......ale súd väčšinou neprizná viac než požaduje matka - preto treba žiadať vždy viac...

maca793
25. okt 2008

min. výživné je niečo cez 700,-sk a nie 1800,-sk. to by hádam potešila každú rozvedenú mamičku

expertka8
28. okt 2008

...1.800,-SKK????...to ktory "Andersen" vypustil takuto perlu??? 😅 😀

betka1
28. okt 2008

prave vcera som pozerala poslednu Lamparen a tam sa spominalo minimalne vyzivne. Tak som si to znovu nasla a hovori sa tam, ze aktualne je minimalne vyzivne 738 SK alebo 24.50 Euro. Je tam pribeh o mame, ktora dostava vyzivne z Ameriky 178,-Sk mesacne: http://video.markiza.sk/tv-archiv/lamparen pod videom si vyberte druhu cast.

vika34
3. nov 2008

kočky ja som pred 11 rokmi žiadala od bývalého 35OOskk s tým že som bola na materskej a to bol nezamestaný a priznali mi 2000 skk,tak žiadajte od tých chlapov viac peňazí,ved čo to je 18OO korún v dnešnej dobe?

vivien742
11. dec 2008

koľko vám platia exmanželia na dieťa študujúce na vysokej škole? Je tu taká mamička, alebo pozná niekoho takého?

alexandra
12. dec 2008

vivien hlavne to uz platia detom, nie ich matkam, kedze su deti plnolete.

vivien742
12. dec 2008

alexandra to mi je jasné, veď aj o zvýšenie žiada dcéra a nie ja, len som chcela mať približnú predstavu

alexandra
14. dec 2008

Takze, minimum je 738 a maximum neobmadzene 😀 zalezi to od sudcu, pomerov otca, Vasich pomerov, dcerinych nakladov a milion dalsich veci..

arieska
15. dec 2008

čo by som dala za to, keby som mala aspoň tých 738 Sk ☹

alexandra
16. dec 2008

arieska to je zakonne minimum, ak Ti ho neplati, mozes to riesit inou cestou..