Aká je vaša obľúbená rozprávka z detstva?

penny
18. mar 2009

Milé mamičky, ale aj ostaní uživatelia tohto fóra. Spomínate si na svoju obľúbenú rozprávku z detstva ? 😉
Ja som mala rada Dysneyovky(Kačerovo, Chip a dale), Včielku Maju, Arabelu, Tom a jerry, večerníčky(Bambuľka, o svetluškách, Káťa a škubánek, Macko Uško, Lienka Krasolienka, ), Cesta okolo sveta za 80 dní a jeden večeník, kde bolo také dievčatko a jej malý braček sa bál napríklad ohňa a ona mu poorozprávala, že aj ona sa bála ohňa a že jej strach sa premenil na ohńostroj. Ak niekto vie, tak napíšte.

melory
19. mar 2009

norik tu si nepamatam, bude to inym rocnikom? 😵 😵 😵

roasha
20. mar 2009

"Pehavý Max a strašidlá" 😅 😉 🙂

norik1
20. mar 2009

tak tak, potom to zostrihali do filmu "Teta". Jakubiskove dielo, darinka rolincova tam spievala uvodnu pesnicku "Anjelik moj kde lietas"...

Klara, ponukni mi svoje pery... 😀 😀 😀

...ale je pravda ze to sme uz boli väcsie, nie uplne deti... ale ja som bola na rozpravkach zavisla 😀 😀

janulle22
20. mar 2009

bob a bobek,cip a dejl,mach a sebestova,gumidci,kacer donald,letajici medvidci,zelva ninja...

vecernicky- takovi ti letajici psi ted nevim nazev, rakosnicek,kremilek a vochomurka.

pozdeji-at ziji duchove, bylo nas 5, kacenka a strasidla...

jeste budu vzpominat...

anaxamon
20. mar 2009

dedko vecernicek

matko a kubko
😀

bol raz jeden zivot

jabber
20. mar 2009

janulle - myslíš Tip a Tap? 🙂 se strýčkem Fidem? 😀

zdenallicka
20. mar 2009

Petka s hvezdickou, At ziji duchove, Freonovy duch, vsechny mozne hrane pohadky od Popelky, pres Sipkove Ruzenky, Princezny se zlatou hvezdou az po Honza malem kralem, dale pak Jaja a Paja, Jen pockej zajici, Raosnicek, Kremilek, Mala carodejnice, Kata a Skubanek, Staflik a Spagetka....

Dnesni vecernicky (se zviratky - prasatka, vlcata, vydry) me nebavi...

Nezamrzla jsem v detstvi - pohadky miluju dodnes... 😵 😵 😵

liviky
20. mar 2009

klasika...stýček fido,bob a bobek a víla amálka....později kid a balů,kačerov a disney pohádky jako sněhurka atd....moje holky ted raději shreka,příběh hraček,příšerky s.r.o.,roboti atd.........no holt doba de kupředu co s tím naděláme 😅 😀 .....no a já si na těchto pohádkách ujíždím i teď jako třeba vesmírní opičáci nebo pan včelka atd! 😀

jabber
20. mar 2009

liviky - tos mi teď připomněla synovce a neteře - ty zbožňujou mořský panny (H20), minule jsem na to s nima koukala a teda větší hovadinu jsem už dlouho neviděla 😀

penny
autor
20. mar 2009

Mne sa ešte páčil Alf, Škaredé kačiatko . Ale nie od Andersona. Tam bol taký ružový tvor s klobúkom a lesným zvieratkám rozprával o tom kačiatku. A medzi tými zvieratkami bolo aj taká žabiatko, či čo, a a malo cumlík.
Potom ešte Lesní kamaráti 🙂

veronikahel
21. mar 2009

naše slovenské, ale asi najviac tučniak pingu http://www.youtube.com/results?search_type=&sea...

janulle22
21. mar 2009

jabber - jj to presne myslim ... dobrou noc stricku fido... 😀 😀

krasuliak
21. mar 2009

pa a pi 😀 😀

mirrinka
21. mar 2009

ja som mala zo všetkých rozprávok najradšej dedka večerníčka (aj ked to bol len úvod pred nejakou rozprávkou),ale vždy sme s bratom čakali na to,či havko pôjde do domčeka,alebo ostane vonku 😀 🙂

krasuliak
21. mar 2009

mirrinka presne teraz si to vystihla!!!! 😀 😀 😀 a sme smutili ked ho nehal vonku spat 😝 😝

eva7780
21. mar 2009

macko uško 🙂
a teraz si rada kuknem flinstonovcov 😉 aj ked vek na to už nemám 😀

z.ubrienka
21. mar 2009

Pat a MAt, Vcielka Maja,Macko uško 😀

krasuliak
21. mar 2009

ozaj a videli ste polskeho pat a mat??? 😀 😀 😀

z.ubrienka
21. mar 2009

krasuliak
polskeho pat a mata nie.. je snad na nom niecom zvlastne? 😀

krasuliak
21. mar 2009
jabber
21. mar 2009

A ještě Smolíkova rodina, jsem si vzpomněla 🙂

kristtin
22. mar 2009

pozrite si online rozpravky na

http://www.videorozpravky.sk/

lenny22
23. mar 2009

Pepek Námorník a lunapark, ktorý býval na tv Luna, Bambuľka, Macko Uško.

lenny22
23. mar 2009

a ten rozprávkový titanik.

hiha
23. mar 2009

Perinbaba,Teta,Macko Uško,Pa a Pi 😀

monky1
26. mar 2009

ja som tiez milovala Bambulku a Macka Uska - darmo, to je stara klasika a na tom aj teraz ficime 😀

....ale tiez mi beha mraz po chrbte, ked si spomeniem na Filmarika a Filmusku - uz roky sa snazim spomenut si na uvodnu melodiu 😀 😀 😀

...a Meduska, ktora mala taku velku hlavu, co na zaciatku otvorila okeniece a vykukla z domceka ...a na konci sa tam spievalo nieco ako Sada slnko poza hory, prestalo uz hriat, prestali sa biele kvietky na nebicko smiat, stichla voda v potoku, caka nocku hlboku, podte domov chrobaciky, pojdeme uz spat - pamatate sa?

...a este taka kreslena o chlapcekovi a dievcatku, kt. mali taku bielu ovecku - melodiu si pamatam, ale nazov nie

tiez Tri sviste, Zabco a zabinka, Balanel a Miaunel

https://www.youtube.com/watch?v=s_F2IVgjasc
muffy
27. mar 2009

Mam rad apokemon, narto a spidermana. A aj pa a pi

jancia
27. mar 2009

mne sa paci(l) Rakosnicek 😵

suki
27. mar 2009

Včelka Mája 😀
Pat a Mat 😀
Princové jsou na draka
Zlatovláska
Dívka na koštěti...ale asi bych tu byla do zítřka, takže vlastně úplně všechny pěkný pohádky...sleduju pořád a každou neděli odpoledne 😀

mata2
27. mar 2009

Chip a Dale
Ariel-mala morska vila
Kacerovo
Smolkovia