Aká je vaša obľúbená rozprávka z detstva?

penny
18. mar 2009

Milé mamičky, ale aj ostaní uživatelia tohto fóra. Spomínate si na svoju obľúbenú rozprávku z detstva ? 😉
Ja som mala rada Dysneyovky(Kačerovo, Chip a dale), Včielku Maju, Arabelu, Tom a jerry, večerníčky(Bambuľka, o svetluškách, Káťa a škubánek, Macko Uško, Lienka Krasolienka, ), Cesta okolo sveta za 80 dní a jeden večeník, kde bolo také dievčatko a jej malý braček sa bál napríklad ohňa a ona mu poorozprávala, že aj ona sa bála ohňa a že jej strach sa premenil na ohńostroj. Ak niekto vie, tak napíšte.

adrianamickova
1. apr 2009

nedelne dopoludnie s danculom a Patou 🙂
lolek a bolek
spadla s oblakov...Majka z gurunu 😀
traja chrobaci
vcielka Maja
vecernicky...o jablckach renetka a jonatanka,
zlata brana....
no pockaj zajac 😀

lessy
5. apr 2009

káčerovo a teraz máme radi Arthura a Noddyho.

akejka
6. apr 2009

Tom a Jerry
Lolek a Bolek
Počkaj zajac
psík Rek

majussa3
6. apr 2009

no u mna jednoznacne vecernicek lochneske prisery a tiez flinstons, kacerovo, tom a jerry, bol raz jeden zivot, pehavy max a strasidla, bambulka, vcielka maja ferdo mravec, bob a bobek a jasne ze klasicke ceske rozpravky 🙂

mimozemstania
28. okt 2009

ahoj neviete mi pomoct? snazim sa si spomenut ako presne sa volala jedna rozpravka co bezala na Lune ....bola to kreslena rozpravka o mimozemstanoch a volalo sa to myslim blizke stretnutia druheho,tretieho?stvrtheho?...neviem akeho druhu......snazila som sa to hladat na internete ale pod tymto nazvom mi stale najde len nejaky film ktory stou rozpravkou nesuvisi dakujem

skuli
28. okt 2009

Určitě Jen počkej zajíci,z večerníčků Krkonošské pohádky a Broučci

sasiki
28. okt 2009

moja naj - Lolek a Bolek
za ňou ostatné - Bambuľka, Počkaj zajac, Bol raz jeden život a Gumkáči. 🙂

bubba
28. okt 2009

lietajuci stryko fedor,pampalini,smolkovia,gumkaci,pa a pi,macko usko,vila amalka,vcielka maja,goro biely pes,skippy,no pockaj zajac,tom a jerry,a mozno to nie je ozpravka,ale randall a hopkirk...

musko
29. okt 2009

No počkaj zajac, Bambuľka, Popoluška s Libuškou Šafránkovou a Spadla z oblakov 😵

kulimka
29. okt 2009

Spadla z oblakov, Chalupáři 😀 ,kniha- Malý Bobeš

schwarzovka
29. okt 2009

pingu 😵

marianka79
29. okt 2009

neviem či to tu niekto spomenul ale mala som rada seriál A je to- Pat a Mat moj syn to miluje a nekonečný príbeh tiež a mala som rada všetky roprávky čo dávali filmárik a filmuška a podte s nami

sasulec
29. okt 2009

Ja som najviac milovala vecernicek toho deduska a havina na zaciatku 😉

dsnadja
29. okt 2009

moja naj rozpravka bola Teta,Nekonečny pribeh,Perinbaba,Rakosniček,Kalimero,Barma-Papa-možno som to napisala nespravne....to boli tie farebne figurky ktore si vedeli meniť postavu,a velmi sa mi pačil americky film pre deti, bol to serial, tušim sa to volalo "Farma kde žijeme" bola to rodina a mali taku ryšavu dceru,potom druha im oslepla......

frisbee
29. okt 2009

už som si spomenula ...Kráľovstvo krivých zrkadiel 🙂

bubba
31. okt 2009

kuko a zlata brana

iris
31. okt 2009

Holky, pamatujete si čarodějnici-televizi Ednu a baculatou vílu Mavis 😉
Jinak miluju Tři oříšky pro Popelku , ale bylo by toho moc a moc - Krtečka, Včelí medvídky, Tip a Tap, Broučci...

ukmima
31. okt 2009

Emil z Lonembergu..rada by som si to este pozrela..."Kolnicka hej bum tralali..."

maxara
21. sep 2010

Ahojte kocurky,
prosim vas, viem, ze je to trosku odveci, ale hladam taku knizku, z ktorej mi mama recitovala riekanky na cislovky od 1 do 10. Knizka je tvrda ako leporelo, ale otvara sa ako normalna knizka.
Poznam basnicky od 4 do 9, ale zbytok si nepamatam ani ja ani nikto z nasej rodiny ☹
Volala sa nejako "DO DESAT" alebo "desat pomocnikov".. nazov presne neviem a preto to nikde nemozem najst a ani zohnat. Pozerala som aj v antikvariatoch. Poznate tu knizku prosim? Ak ano, dajte mi vediet, postacia mi zvysne basnicky.
Tu je uryvok
4 - nasa macka strakata, mala 4 macata, 1 malo biele brusko a to druhe cierne usko, a to tretie kradlo babke nite, a to stvrte? Uhadnite!
5 - 5 lopatiek na koliesku, klepka mlyncek piesen rezku, len si klepka 5 5 5, ani za svet nechce mliet
6 - 6 kuriciek, 6 druziciek ide na sobas. Kohut strnga ostrozkami, pipka, pierko mas?
7 - 7 trnov na agate, roztrhla si Ninka gate. A do tyzdna akurat, sedem krat
8 - Pod sem pavuk, pod sem, kolko noh mas? Osem. Aj ja by som tolko chcela, bezala bych ako strela.
9 - V lese luka pokosena, na nej 9 kopok sena. Devatorak, jelen z lesa, pri tej krajnej napasie sa.

cucoriedkacucoriedka
31. júl 2022

@penny leto s katkou

ivana11155
31. júl 2022

@penny Bambulka, Včielka Maja, Macko Uško, Pa a Pi, Vlk a zajac, Skippy, Max a Strašidlá, Arabela