Aké auto pre začiatočníčku? Kde ho kúpiť?

lubka131
11. júl 2008

Potrebujem poradiť, aké auto si mám kúpiť. Len mesiac mám vodičák a chystám sa jazdiť. Určite na začiatok nejaké ojazdené a malé asi. Kde ho zohnať na nete alebo v autobazáre? Aké máte vy typy, začiatočníčky vodičky. Ďakujem.

zuz11
11. júl 2008

o nakupe v auta v autobazare viac tu:
Ako kupit bezpecne auto z bazaru? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Kradnute auto v bazare u autorizovaneho predajcu?? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja si robim teraz kondicne jazdy a planujem normalne jazdit na nasom aute co mame ( octavka )
ak mas strach zo soferovania tak kuk sem a dala som hned aj link na spolahlive rodinne auto, lebo podla mna auto pre zaciatocnikov je blbost.. ved ako dlho planujes zacinat? a co potom? vyjdes s bazaru s autom a mas o 10tisic akoby menej, lebo tie auta stracaju nenormalne na hodnote, podla mna su to vyhodene peniaze, treba hned zacat jazdit na com budes, aj ked my ideme kupit este jedno auto ale nie cez bazar ale znamy nosi zo zahranicia tak cez neho, ma super ceny a super vybavy
Strach zo šoférovania https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Spolehlivé rodinné auto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

petik77
11. júl 2008

Ahoj ja mam řidičak jen dva tydny a koupili jsme si škodu felicii ,ale je to děs je to upne jine než v autoškole,protože tam jsou nove auta a je to všechno jednodušší i to blbé otačení volantem u těch starších autech ten posilovač není . Tak doufam že že to zvladnu a myslím že raději si koupit jen starší to auto než se opravdu naučíme dobře jezdit.Znama před osmi lety se nauřila na staré škodovce a říkala že je to nejlepší.

motiilik
11. júl 2008

lubka 131 ja súhlasím so zuz11,aj ja keď som spravila vodičák,tak manžel mi dal do ruky naše auto(octavia combi)a hotovo,tiež si myslím,že už keď maš zaivestovať do auta,tak poriadne,veď si budeš dávať pozor....neoplatí sa Ti teraz kúpiť jedno a po pár mesiacov,keď sa už pomaly naučíš jaziť tip top,tak druhé,myslím si,že je to somarina...prajem veľa šťastia pri výbere auta.... 🙂

sakura77
11. júl 2008

ja by som bola radsej za nieco novsie,spolahlivejsie-stara skodovica bez airbagov a s brzdou "az na podlahe" to teda by som neodporucala zaciatocnikovi,hlavne ak budes vozit aj dieta a nehovorim o klime,v tychto "hicoch" bez klimy s babom v aute-hotova sauna!podla mna tak dvojrocne je celkom fajn,je este ok,a cena ide podstatne dole,niekedy aj o polovicu.

zuz23a
11. júl 2008

Keď som si prečítala názov témy, tak zo mňa vyhrklo: stará škodovka na tom nemáš čo pokaziť 😀 A hovorí sa, že kto vie na škodovke tak vie na všetkom. Ale je tiež pravda, že kôli tomu, že si začiatočníčka si nemusíš kupovať iné auto. Kúp si také, ktoré by si si kúpila aj keby si nebola začiatočníčka a hlavne čo najviac jazdi, aby si nadobudla prax a nezabudla naučené 🙂
Prajem vela šťastných kilometrov bez nehody 🙂

jabber
11. júl 2008

Já jsem po autoškole taky hned skočila do našeho - Focus combi - a teď už si ani neumím představit něco menšího 🙂 . Jinak kdybysme pořizovali druhé auto do domácnosti - jen pro mě - tak bych chtěla Fiat Punto 🙂, max 2 roky staré, žádnou rachotinu před rozsypáním. Ze zkušeností v naší rodině vím, že staré auto, které ti pořád někde chcípá nebo nechává, blbě řadí a já nevím co ještě - tě od ježdění tak akorát odradí 😉

mtsl
11. júl 2008

myslím že pre začiatočníka hlavne spoľahlivé auto nie nejakú rachotinu ale najdôležitejšia je prax, veľa veľa praxe na čomkoľvek.

gucz
11. júl 2008

ja som začínala po siedmich rokoch od vodičáku na Seate ibiza

martek
11. júl 2008

ja se naucila na stary dobry Stodvacitce 😀

krasuliak
11. júl 2008

no ak mozem odporucit z muzskeho pohladu urcite by som nekupoval starsie auto ako nie sme natolko bohaty aby sme kupovali lacne veci! 😉 A vzhladom na to ze zenam nejde cuvanie (tedaa nechcem zhadzovat zenske umenie soferovania ...) tak by som odporucil male auto s malym obsahom a malou spotrebou. Napr VW polo, alebo fiat punto ... 🙂

miruska32
11. júl 2008

Ja radím určite fabiu, super sa na nej jazdí a fakt je bezpečná, malá do mesta akurát, zmestí sa všadial..veľmi dobre sa mi na nej jazdí🙂

ada78
11. júl 2008

ja som zacinala na renaulte 21. velke to bolo ako nakladak, ale otec povedal, ze ked sa naucim na takom, tak s malym uz nebudem mat nikdy problem. 😉

tilly
11. júl 2008

ja som mala citroen saxo, super autíčko pre začiatočníčku, malinké, malá spotreba, blbé brzdy 😀, tak som sa naučila predvídať, len aby som nemusela brzdiť, fakt super 😀 ...

krasuliak, to je ženský problém, my nemáme parkovanie v krvi, bodaj by aj, keď nám stále vtĺkajú do hlavy, že toto ..................................... je 20 cm 😀

krasuliak
11. júl 2008

😀 😀 😀 a neni?? 😀 😀

aponchie
11. júl 2008

prvni auto bylo Fiat Tipo1,7 skvele auto..nasi zastavali nazor,ze mi zadnou plecku ala 120skodovka nedaji pac z toho je akorat krabicka na sardinky kdyz nekde tuknes..a pak uz sem mela same silne auta min 2L motory 😀

je fakt,ze ty rozjezdy a couvani jak pan pise nahore sou u zacatecnic trosku horsi takze lehce slapnout na 2litr je mazec.. 😀 doporucuji max do 1,4motor a kratkou karoserii

tweety22
11. júl 2008

tak mna ucili jazdit na octavii za melon (mala som ju pozicanu od rodicov) ale stale som mala strach, ze naburam, ze nieco pokaslem atd. tak som si kupila renault thaliu a na tom ficim o sto dusu aj po BA a ked obcas nieco trafim (este sa to nestalo) tak ma to aspon nebude az tak mrziet kedze to auto nie je az take drahe 😉 a na zaciatok uplne staci, u nas je hrozny problem zaparkovat takze som rada, ze mam lacnejsie auto, pokial by som mala vlastnu garaz a mensi strach, ze mi niekto klepne pri cuvani auto alebo rozbije v noci okno tak by som volila asi seat leon 🙂

abetka
12. júl 2008

mne manzel kupi Opel corsa a som max. spokjna. Male , spolahlive, sikovne, nizka spotreba. Spokojnaaaaaa som.

sakura77
12. júl 2008

a este uplne idealne su tie parkovacie senzory,tak to je fantazia pri cuvani 😅

kacka.va
12. júl 2008

já myslím, že pro začátečníka je dobrý jakýkoliv ojetý auto 🙂, aby o to člověk neměl strach. Jinak parkovací senzory bych nechtěla ani za nic, už jsem viděla auto nabourané jen kvůli tomu, že se řidič spoléhal na senzory, kterým se ovšem zrovna nechtělo fungovat, takže není nad vlastní oči. Parkovat se dá v pohodě, jen to chce cvik

susik77
13. júl 2008

Ahoj, ja som to riesila, potrebovala som si kupit firemne. Vybrala som si Toyotu corollu, vybava: 6 airbagov, parkovaci asistent, dalej mala ABS, protismykovy system. Moze bzt aj Toyota yaris-je mensia.Toyoty patria medzi najspolahlivejsie auta 😉

nobody
13. júl 2008

rx8

nobody
13. júl 2008

tak vážně teda
asi něco malýho ---- holt couvání asi zažitý nemáš ...

takže nějaká 1.2, 1.4 .... těžko říct co, ono všechny auta od 98 jsou v pohodě
a nakupovat ...to je kapitola sama pro sebe

aponchie
13. júl 2008

btw kolik financi do nej muzes vrazit??to je celkem rozhodujici 😉

nobody
13. júl 2008

apii ... honem na tv 😝

jo, hlavně nee škodovky (120 a podobně) .. něco s normální spojkou 🙂

kacerka
14. júl 2008

Tak já jsem se vyjezdila na favoritovi, poté R19, oktávce a jako první své auto jsem si koupila fungl nové Clio (teď mu je už sedm let), ale nikdy jsem s ním neměla problém a na ježdění pro ženskou je naprosto ideální - krátké, lehce ovladatelné. Teď už řídím zase Scenica a ten přechod mi ani nepřišel nějak drastický, ale už taky řídím 8 let velice aktivně - denně 😉

maruschka
14. júl 2008

VW Golf-super autíčko.Pohodlné jazdenie,parkovanie,výbava..Odporúčam 😉 😉 😉

kisska
14. júl 2008

jaaaj no ja sa priklanam skor k takemu autu, kde ti nebude luto, ked ho pri parkovani "trochu" tuknes, ked sa ti podari skrabanec a podobne. Ja som zacinala na draheho Skode 120 (nobody - ja som si musela rychlost vzdy "namiesat" 😉 , ale naucila som sa na nej aj pohynat do kopca bez rucnej brzdy - nefungovala 😉 )a na zaciatok je to vyborny ucitel. Ked sa naozaj naucis jazdit bez posilovaca, na manualnej prevodovke a ked auto nejde "same" tak potom uz naozaj mozes jazdit na comkolvek. Vytacaju ma autoskoly, ktore jazdia na medakoch a bavorakoch. Potom mlady "divoch" nevie co so sebou, ale etse nema skusenosti z roznych situacii na ceste. Ja som mala vodicak 3 dni, ked sme isli na dovolenku do chorvatska - 1100 km za 10 dni a polovicku som odsoferovala ja - aj v noci, aj v dazdi (madarske kruhace maju svoje caro 😉 )
maruschka - na to aby som ho oprela o garazovu stenu by mi ho bolo prilis luto 😎

cuchre
14. júl 2008

ahoj, my sme kupili peugeot 1007 s "automatikou", lebo jazdim an nom hlavne ja. vyzera malicky, ale vo vnutri je viac miesta ako v oktavke, len tym trpi kufor :( ale kocik sa tam vojde.ja nan nedam dopustit 🙂
kupovali sme v bazari a tym, ze to bolo povodne predvadzcie vozidlo, tak je v plnej vybave za polovicnu cenu a malo najazdenych len 12000km 🙂

nobody
15. júl 2008

kissko .... a míchalas asi dobře .. já nevím, já řídil škodovku 120 jednou nebo dvakrát v životě ... takže asi tak 😀

minitrouble
15. júl 2008

ja odporucam suzuki swift - perfektne auto pre zeny 😵 😵
a v kazdom pripade odporucam kupit radsej nove a dat poistit - stare aj dovezene su len problemy navyse 😉