Aké budeme mať finančné výhody, ak sa vezmeme?

alesb
9. nov 2007

Prosim Vas o radu: s priatelkou zijeme spolu 6 rokov,cakame dietatko, nikde nepracuje, trvaly pobyt ma u mna, ja pracujem, zarabam dobre, ale vela splacam, hypoteka na byt a pod.. Chcem sa opytat, ake su vyhody a nevyhody FINANCNE keby sme sa teraz vzali?

aleachim
2. mar 2010

Mě tohle spekulování, co výjde lépe příjde směšné. Prostě se chceme vzít a vezmeme se, nebo se vzít nechceme a nevezmeme se a nevymýšlím jak, co nejlépe podojit stát 😝 .

rimmel
2. mar 2010

no co ja viem...kebyze som s nejakym muzom 10 rokov a mame dve deti a odrazu si povieme ah co tak sa zobrat..ale zistime ze tym stratime love tak do toho nejdem 😝 to si rovno mozem zmenit meno na jeho a hotovo, na vztahu to naozaj ak je uprimny nic nezmeni.

aleachim
2. mar 2010

rimm, moc nechápu? 😕

mircka
2. mar 2010

Ahojky, taky žiji se svým partnerem jen tak na hromádce už nějaký ten rok. 🙂 Čekáme spolu druhé dítko. První má příjmení po něm. Svatbu spíše odmítám já (partner by byl pro). Zkrátka nemám "důvod" a potřebu. To, že mě k někomu váží hluboké city přeci neznamená, že mi doma musí ležet papír z matriky. Žijeme šťastně a spokojeně a počítáme spolu do budoucna. Manželství podle mne nedává v žádném případě jistotu, že spolu budeme až do smrti (každé druhé manželství se rozvádí), partner (manžel) mě nebude podvádět (nebo já jeho), týrat anebo že v případě rozchodu zůstanu bez prostředků. V manželství je společné jmění manželů, my místo toho máme podílové spoluvlastnictví. 🙂 U lékaře napíši jeho jméno jako nejbližší osoby. Dědictví se dá také ošetřit... Když přijde krize, tak v podstatě jedno, zda jsem vdaná nebo svobodná. Muselo by se vše řešit tak jako tak.
V případě, že dva lidé žijí v partnerském vztahu, tak je na ně hleděno jako na manžele (co se týče dávek apod.). Na to, aby svobodná matka dostala více prostředků, musí žít sama. Takto to dělala kamarádka, jejíž partner měl schválně trvalé bydliště jinde. Rozhodně bych se na vztah nedívala skrze peníze (když už, tak to bylo výhodné v době společného zdanění manželů 🙂)) ).
Pokud se vezmeme, tak ve 4 - my a svědkové. Nikdo víc. Už teď vidím potíže se svou matkou, která (na jednu stranu ji chápu, ale musí pochopit i ona mne) touží po tom, abych byla v bílých šatech a polovina místních drben mě okukovala a ona si mohla pobečet na mé svatbě.

brumdinka
2. mar 2010

souhlas s rimmel a mirckou 🙂

moravanka - já byla hodně dlouho "svobodná" matka - brali sme se když bylo malýmu 5 a půl a od státu sem navíc nedostala ani korunu a to jednoduše proto, že dnes se z důvodu, že pomalu polovina národa spolu žije na psí knížku 😀 nebere to zda jste nebo nejste manželé, ale to zda spolu sdílíte nebo nesdílíte jednu domácnost - my ji od seznámení sdíleli a to i když sem měla původně ještě trvalé bydliště u rodičů - takže smolena 😀

aleachim
2. mar 2010

jsně, že papír nic nezmění. Po svatbě se mě ptala známá, jestli se něco změnilo, jestli je to nějak lepší. No, jasně že ne. Pořád stejné, pořád si užíváme jeden druhého a jelikož jsme spolu už žili předtím než jsme se vzali, tak opravdu k žádné změně nedošlo. Od dob, kdy lidé spolu mohou žít, i když se nevezmou, tak je svatba jen mejdan pro přátelé, kde nevěsta je hvězda večera. Nic víc, nic míň.

Měla jsem ale pocit, že zakladatel řeší vzít či nevzít, zda to je finančně výhodné nebo ne.

lilly21
2. mar 2010

myslim, ze zakladatel to uz ma za 2,5 roka vyriesene 🙂

silvia.t
2. mar 2010

lilly si zabila 😀 😀 😀

lilly21
2. mar 2010

😉

moravanka
3. mar 2010

ja jsem zastance snatku.
s prvnim manzelem jsme jeste nebyli vziti, na co, jen jsme spolu zili. a on mel nehodu a byl v komatu. kdyz jsem prisla do nemocnice a chtela za nim, nepustili me, jen rodinu.
totalne jsem z toho byla paf!

meandra
3. mar 2010

Je pravda, že v takových nenadálých situacích je ten papír důležitý. Všechno se dá ošetřit jinak, dědictví, společné jmění atd, ale život přináší i situace, kdy to všechno nestačí. Také jsem zastáncem svatby, protože pokud sepíšu závěť, budu mít smlouvu na majetek a já nevím na co všechno ještě, pak už jsem tak papírově k partnerovi stejně "připoutaná", že nevidím důvod, proč nebýt připoutaná svatbou. Je to přeci stejně tak závazek jako nějaké smlouvy.

konoupek
3. mar 2010

Tak mě se svatba nikdy nezdála důležitá a u toho i zůstanu 😉 .

A doufám,že zakladatelka to vše vyřešila ke své spokojenosti.

brumdinka
3. mar 2010

meandra, moravanka - ale tohle neni o papíru, ale spíš o lidech, o tom jak jsou doktoři vstřícní - moji rodiče se nikdy nevzali a ani už se ted´v důchodu nevezmou 😀 a když měl táta infarkt, tak mamku k němu normálně jako jeho dlouholetou družku pustili - takže timhletim bych neargumentovala 🙂

meandra
4. mar 2010

To je pravda, že je to o lidech, ale je fakt, že jako manželce se ti tohle stát nemůže, kdežto jako parnerka jsi závislá právě na tom, na jaké lidi narazíš. Já zase nesouhlasím s docela častou argumentací, že manželství je zbytečný závazek,který pak ztěžuje rozchod, že vše jde zaopatřit smluvně, závětí atd. A to snad nejsou závazky, které případný rozchod komplikují ? 😉

rimmel
4. mar 2010

ja som vseobecne za svadbu, je to pre mna dolezite. no chapem ze su ludia pre kt.je to vyslovene iba papier a respektujem ich nazor, kazdy to citime nejak inak.

aleachim
4. mar 2010

sňatek je pro mnohé vyústění lásky, kdy si chtějí před zákonem říct, že spolu počítají do budoucna. Pro mnohé je to ale jen kus papíru, který k ničemu nepotřebují. Tato skupina často argumentuje tím, že vše se dá upravit smluvně. No, a teď mi vysvětlete v čem je rozdíl, mít papír na manželství, na základě, kterého jsou všechny vztahy řešeny zákonem nebo mít několik papírů, které řeší každou danou oblast??

Jsou to závazky tak jako tak, takže v tom žádný rozdíl nevidím. Když dojde k rozchodu/rozvodu tak se stejně všechno musí řešit a když se ti dva nedohodnou, tak se budou muset stejně soudit. V tomhle se ten rozídl opravdu už úplně setřel.

Osobně já jsem se vdávat chtěla, ne proto, abych si někoho pojistila, protože stejně tak se se mnou může rozvést jako rozejít, ale protože jsme chtěli všem našim kamarádům vykřičet, že se milujeme a chceme být spolu.

mamutka
4. mar 2010

mne je jedno ako si to kto zariadi, podstatny je uprimny vztah, ale na spoluziti bez svadby s detmi by mi vadilo, ak sa mi deti volali inak ako ja alebo manzel....proste mi to pride hodne divne.
jasne ze papier vztah neposilni, ale ak je niekto tak proti papieru z matriky, musi pocas zivota zhanat ovela viac papierov, aby spoluzitie bez svadby dokladoval po uradoch a riesil este aj dedicstvo a tak.
aj tak kazdeho vec, ale pozerat sa na to cez prachy, ze co sa mi viac oplati, tak to je fakt pakaren....nepoviem, keby treli biedu ludia a potrebovali na prezitie dajaku tu vyssiu almuznu, ale spekulacie, aby bolo na lepsiu dovolenku a tak, to je trapne. aj takych som poznala, co sa rozviedli, pritom stale spolu zili, len aby stat lepsie osklbali, oplatilo sa im to......

aleachim
4. mar 2010

mamutka, souhlas!!!

rimmel
4. mar 2010

mamutka ved si zena vzdymoze ist zmenit priezvisko 😉

brumdinka
4. mar 2010

meandra - vždycky záleží na lidech, i když seš manželka 😉

mamutka - ale no tak, co je na tom divnýho, že maj děti jiný příjmení - takovejch rodin je třeba z rozvedených rodičů, s novými partnery atpod..... ale souhlasim s tebou, že důležitej je upřímnej vztah a vůbec nezáleží na tom, zda s papírem nebo bez 😉

aleachim
4. mar 2010

rim, ono tuším se změnou příjmení to není tak jednoduché, to je snad lepší ta svadba.

mamutka
4. mar 2010

rimmel, a nema to potom jedno? 😀 ked mam stat na urade koli zmene mena, to sa radsej zideme styria, ci aj viaceri, ak chcem hosti a urobime si zur s krycim menom svadba 😀

rimmel
4. mar 2010

jaj no to neviem ako to v cechach je, tu v uk to neni problem, znama to tak spravila ked si ju otec jej deti nechcel zobrat 😀 😀

enilora
6. mar 2010

Svadba je prežitok.Velmi veľa párov čo poznám boli bez"papiera" šťastnejší.Som síce vydatá no nikdy viac by som také čosi neurobila.Všemožne sa od tohto kroku snažím odhovoriť všetkých mojich známych ktorí žijú spolu šťastne niekolko rokov aj bez papiera..veď načo to zbytočne kaziť. 🙂

rimmel
6. mar 2010

enilora len preto ze ty si mala zlu skusenost neznamena ze iny par musi mat....co preboha svadba na vztahu zmeni??? absolutne nic. 😉

moravanka
6. mar 2010

enilora, u nas je to presne opacne. svatbu doporucuji! 😉

enilora
6. mar 2010

Ale ste sa do mňa obuli 🙂 neviem síce ako dlho ste vydaté vy ale ja 10r a teda viem čo píšem..To čo všetko svadba vo vsťahu mení by sa dali popísať niekolko stranové prílohy.
Čítala som si v inej tému podobnú diskusiu a čuduj sa svete nie som sama s takýmto názorom. 🙂
Netvrdím že nemože byť šťastné manželstvo...samozrejme može a to hlavne vtedy keď je manžel často v práci,najlepšie ak je niekde dlhodobo,alebo ak je doma len-sem tam tak raz-dva krát za mesiac 🙂 😝 a v tomto mi dali tiež zapravdu skúsené kočky s inej témy ktoré majú už zopár manželských rokov za sebou ...zhodli sme sa viaceré na tom že keď majú doma manžela dlhšie tak ledva čakajú kým vyypadne do práce...Nech to vám vädčinou čerstvým manželkám znie akokolvek kruto no taká je realita...tvrdia to nie len ženy ale aj chlapi. 🙂 bohužial
No ale nič to nikde nie je napísané že práve vaše manželstvo nemože byť aj po niekolkých rokoch šťastné..možete tvoriť tých mizivých pár percent spokojných ...veľa šťastia 🙂 🙂

rimmel
6. mar 2010

no ok enilora ale este si nevysvetlila ako svadba toto nejak zmeni, ako tym, ze sa nevydam, toto nezazijem?? 😝 svadba je oslava manzelstva, den, kde si nahlas povieme ako sa lubime pred nasou rodinou..

byvat spolu mozu aj nevydate pary a predstav si, manzelia, nemanzelia, problemy maju take iste, vztahy take iste, svadba nic nemeni.

rimmel
6. mar 2010

ja som zase opakom..cim castejsie je muz v praci, tym menej clovek komunikuje a vytvara si samotny svet pre seba, cim castejsie je doma, tym ho mozu viac zdielat, naladit sa na rovnaku vlnu, naucit sa so sebou zit, stat sa jednym....

ale nehovorim ze maju spolu byt 24/7 ze ano, ale s tym co pises, i ked niesom vydata tak dlho ako ty, nesuhlasim a citim z tvojho prispevku iba to, ze ste obaja ako manzelia zlyhali, spravili ste chyby, ktore dnes vela parov robi.

enilora
6. mar 2010

Vysvetlím len v skratke ten rozdiel
-keď s niekym len žijem ..nie je moj obaja sa musia snažiť byť,milí,vážiť si jeden druhého,premyslieť si čo poviem,aby sa ten druhý nepobral a neodišiel.Síce je tu možnosť rozvodu ..no pozor nato že kým sa niekto rozvedie sto krát si to premyslí napr. ak by ti tvoj priateľ napr dal fackul okamžite ho opustíš ak máš rozum ak by to urobil manžel dáš vášmu manželstvu šancu nebudeš sa predsa pre jednu facku rozvádzať..a takto by sa dalo pokračovať.Ak však nie je vydatá/ženatý čo mu bráni zbaliť sa a odísť..NIČ.A toto nie je moj výmysel tak isto kočky v inej téme napísali ako ich manželia fackujú a oni im stále dávajú ďalšie šance ...keby spolu len žili hneď po prvej facke by od takéhoto chlapa odišli...
Lúbiť sa dá aj bez papiera aj s ním je to každého osobný názor nech sa každý zariadi po svojom tak aby bol spokojný. 🙂 veď o to v živote ide.Tak ako napísala v tejto téme jedna baba dieťaťu je jedno či sú rodičia manželmi alebo nie ide o to aby bolo šťastné a nijaký manželský zäzok šťastie nezaručí.
Dúfam že som vydajachtivé kočky svojim pesimizmom neodradila no taká je realita keď opadne svadobný ošial a nastúpi stereotyp bežných dní.Vtedy sa stáva že velká láska sa mení na priateľstvo a s toho sa po rokoch stáva zvyk. 🙂