Aké budeme mať finančné výhody, ak sa vezmeme?

alesb
9. nov 2007

Prosim Vas o radu: s priatelkou zijeme spolu 6 rokov,cakame dietatko, nikde nepracuje, trvaly pobyt ma u mna, ja pracujem, zarabam dobre, ale vela splacam, hypoteka na byt a pod.. Chcem sa opytat, ake su vyhody a nevyhody FINANCNE keby sme sa teraz vzali?

rimmel
6. mar 2010

ha ha ha ha ha....naozaj odveci nazor a veru skoda ze takto ty a asi aj vela inych zien rozmysla, ze ked ma muz zbije, premyslim si rozvod a kebyze je to frajer utekam....fakt sa v tomto velmi mylis a to z oboch stran.

ved kolko zien, nevydatych sa tychto tipkov co ich biju aj tak drzia..ale to je uz tema o inom.

kto sa chce rozviest, rozvedie sa!

a ak su v nemanzelskom vztahu deti, tym viac je tento vztah rovny manzelskemu ak aj tam maju deti.

a ako hovoris, ani nepodpisanie manz.zmluvy stastie nezaruci!!!

zaujimalo by ma ako by si reagovala, ake nazory by si mala kebyze mas vydarenemanzelstvo 😝

rimmel
6. mar 2010

opakujem, svadba je iba verenje prehlasenie lasky... tiez existuje predmanzelska zmluva aby to ti, co veria v manzelstvo menej, boli "chraneni" a bolo im lahsie sa rozviest ako ty hovoris...ale aj tak cely tvoj nazor smrdi neg.skusenostou cize to chapem. no skor by si mala vinit seba a muza a nie manzelsky zvazok 😉

enilora
6. mar 2010

ja mám svoj názor a ty svoj...
Tak ma napadá otázka čo je podla teba vydarené manželstvo..???

moravanka
6. mar 2010

enilora,vydarene manzelstvi je podle me asi to, co podle tebe vydareny vztah bez oddaciho listu. tak si to preber.

rimmel
6. mar 2010

😀 😀

vydarene manzelstvo? je ked su obaja manzelia stastni, su si oporou, najlepsimi kamaratmi a vzdy budu.

a toto, ci mas oddaci list alebo nie, od neho nezavisi.

cize trepat ze manzelstvo je cesta ku koncu je fakt odveci a znova hovorim ze takto rozmyslat mozu ibaludia s nevydarenym manzelstvom, ktori si neuvedomia ze chyba nieje v sobasi, sobasnom liste, ale v nich.

brumdinka
7. mar 2010

enilora - ale no tak, to o čem píšeš vůbec nemá nic společnýho s tim zda jste nebo nejste manželé 😅 😀 😀 😀

hele já osobně žila s mym mužem 10 let bez svatby a skoro 6 let z toho i s naším synem, loni sme se vzali a nezměnilo se vůbec nic - náš vztah je pořád stejně kvalitní jako předtim; pořád jsou chvíle kdy je třebna protivnej nebo se chci věnovat sama sobě nebo jen já a Jiřík a nemůžu se dočkat až vypadne z baráku aspon na chvíli 😀 😀 a naopak jsou chvíle kdy se nemůžu dočkat až příde z práce a někam vyrazíme spolu 🙂 - prostě když s někym žiješ, tak je to normální, že není možné bejt spolu 24/7 - to byste se zahlušili a neni na tom nic špatnýho 😉

a věř tomu, že kdyby mě zbil tak odejdu z domu ihned svatba nesvatba 🙂 a když někdo chce odejít, tak to prostě udělá a nějakej papír mu v tom vážně nezabrání 😀

a ještě něco souhlas s moravankou - enilora,vydařené manželství je podle mě asi to, co podle tebe vydařený vztah bez oddacího listu. tak si to přeber 😉

p.s. - a mimochodem my osobně jsme si udělali manželskou smlouvu mezi sebou na zúžení majetku do budoucna a to čistě z toho důvodu, že já bych ráda do budoucna podnikala a nerada bych, aby mé případné dluhy ohrozili celou rodinu + když se mi třeba manža zblázní (což nepředpokládám, ale ze zkušenosti mé kamarádky člověk nikdy neví 😀) a vezme si úvěr, kterej nebude moct splácet, tak exekutor půjde jenom po něm né po celé rodině atpod........... má to prostě spoustu výhod a pro rejpalky tady ne brmku rozhodně to není o tom, že bysme si nedůvěřovali, nebo se neměli rádi atpod..... jak se mi tu občas na brms podsouvá, jen když se o této možnosti zmíním 😀

filipal
7. mar 2010

Eni, konecne ta vidim! 🙂 to je dobre znamenie! 😵 😵 😵

kocky, zbytocne sa hadate, kazdemu vyhovuje nieco ine. ja som si napriklad po prvom rozvode myslela, ze sa uz v zivote nevydam. nechcela som o tom ani pocut. ale ked som po rokoch stretla velmi dobreho muza a jemu zalezalo na oficialnom sobasi, dokonca v kostole, tak som suhlasila. ale takisto, by mi vyhovovalo s nim zit bez papierov....v niektorych krajinach, napriklad vo Svedsku je sobasnost velmi nizka. v katolickych krajinach zase vysoka. ale neovplyvnuje to stastie parov. ja si myslim, ze ako sme ludia rozdielni, tak nam aj kazdemu nieco ine vyhovuje.
zeny su vacsinou za sobas, muzov treba zase vacsinou dotlacit 😝 😀 ale nie je to pravidlo.
zeny sa niekedy citia ponizene a nestastne, ked si ich muz nechce vziat....
takze jednotne riesenie neexistuje.

enilora
7. mar 2010

Ahoj Fili 🙂 🙂
trošku som sa včera zapojila do debaty...ale mám veľmi "zlé" názory na šťastné manželstvo takže velmi som neuspela.No pramení to s mojej skúsenosti,ktorá vieš aká je ☹

Nech si každý urobí ako uzná za vhodné ak chce nech sa vydá alebo ožení ak nie tak nie, podstatné sú v partnerstve iné veci nie papier.Ako povedala jedna moja známa ktorá je 2x rozvedená a teraz už 5r len tak žije s priateľom"ak niekto niekoho chce bude ho chcieť aj bez papiera alebo aj s ním od toho to vobec nezávisí" 🙂

filipal
7. mar 2010

Eni 🙂 , ale coby neuspel tvoj nazor! ved pre kazdeho je lepsie nieco ine....
existuju taki chlapi, ktori sa spravaju presne ako opisujes, ze kym nemaju papier su fajn a po svatbe sa zmenia.
beru svoje manzelky ako majetok, prestanu ich zvadzat, vazit si ich a pod. v takom pripade je urcite lepsie zit bez sobasu. (aj ked ja by som takeho chlapa nechcela, lebo nieco to o nom hovori). ale zase je utopia mysliet si, ze vsetci muzi su idealni.... 😉

filipal
7. mar 2010

neexistuje dobry alebo zly nazor.....su to LEN nazory.

janka1874
7. mar 2010

nečítala som celú vašu tému ale vyjadrím sa len k tomu že predmanželská zmluva u nás oficiálne ešte stále nie je schválená právnik Vám ju síce napíše ale pri rozvode sa ľahko dá spochybniť takže na to by som moc nespoliehala jedine si hneď po sobášu urobiť BSM (bezpodielové spoluvlastnístvo manželov) to znamená v preklade vy sporiadanie si podielov vlastníctva ale na to sa dlhšie čaká

ale ináč je to celé vec názoru a vec dvoch ako to cítia

manželstvo kôli deťom je dobré akurát tak pre deti ak by sa náhodou niečo jednému z manželov stalo tak deti dostanú finančnú pomoc od štátu čo je na zváženie v terajšom uponáhľanom živote

brumdinka
7. mar 2010

janka - nevím jak to máte na Slovensku, ale tady u nás to zmákne notář během půl hodiny za cca 4 tisíce korun😀 - my takovou smlouvu máme (poepsali sme jí tenhle pátek) - jedná se o zúžení společného jmění manželů do budoucna, tj.vpodstatě jde o to, že co si kdo v budoucnu koupí je jen jeho a nejde to do společného jmění to samé s dluhama, takže když by se můj manža nedejbože zbláznil 😀, vzal si třeba velkou půjčku na podnikání a měl dluhy, tak exekutor půjde jen po něm, díky této smlouvě už nemůže na mně jako manželku a tím pádem je rodina z obliga 🙂 a do SJM to jde jen v tom případě pokud se na tom konkrétně domluvíme, že chceme např. tu a tu nemovitost do spol.jmění.

janka1874
7. mar 2010

brumdinka no tu na SK ešte stále nie je uzákonené aj keď o tom už roky hovoria ale na to čo píšeš je u nás to BSM dobré

jabluncanka
9. mar 2010

Brumdinka,

tak to nemáš pravdu = zrovna nedávno to bylo v TV = exekutora zúžené jmění ale vůbec nezajímá a pokud se potřebuje zahojit,tak Ti majetek obstaví tak jako tak...Právě proto,že jste manželé...

brumdinka
9. mar 2010

jablunka - ale no tak, já mám info přímo od notáře, kterej se tim léta zabývá než někde z televize 😀

exekutor na tebe v tomhle případě vážně nemůže, musí brát ohled na manželskou smlouvu a na zúžení majetku, prostě kdybych si ted´ koupila byt a manžel začal mít dluhy, tak na ten můj byt nesmí exekutor sáhnout a ten dluh musí uspokojit pouze z majetku manžela !

ten případ co popisuješ ty může jen pokud tato smlouva neni, nebo pokud se někdo pokusí zúžit majetek až po tom co dluh vznikl - pak je to snaha o utajování nebo vyhýbání se uspokojení dluhu a pak ano, pak může.

zkus si o tom více přečíst, např.v právu z 23.ledna 2010 je to dost dobře vysvětleno 😉

brumdinka
9. mar 2010

p.s. - jablunka a pokud ho to nezajímá, tak porušuje zákon a to bych se sakra ozvala 😠

jabluncanka
9. mar 2010

Brumdinka,

v tom pořadu bylo,že si napřed zúžili společné jmění,pak si paní koupila byt a časem se rozvedli...ale ještě i po zúžení SJM chlap nadělal dluhy a paní obstavili veškerý majetek...Když se na to ptali advokáta na kameru,tak řekl,že je to standartní postup a nikdo to exekutorovi nemůže zakázat a jediné řešení je vylučovací žaloba.
Problém je v tom,že než dojde k projednávání,může být nařízen exekuční prodej...

Ta paní se velice natrápila než dostala svůj majetek zase zpět...A upřímně říkala,že se bojí,aby na ni nevypadl ze skříně další kostlivec...

brumdinka
9. mar 2010

jablunka - ale tohle je blbost, to jedině tam musel být ten dluh už před tím zúžením - prostě málo informací v tom pořadu; exekuror na to sáhnout nemůže - pokud je srozuměn s tím, že je odděleno jmění a na vlastnickém listu k bytu je uveden jen jeden z manželů, stejně tak na katastru - a pokud to udělal tak jednal protizákonně a tim pádem bych ho dala k soudu 😠 - nebyl ten pořad právě o tom, že exekutoři často překračují své pravomoci 😅

jabluncanka
9. mar 2010

Brumdinka,

dokonce ani smlouva o majetkovém vypořádání po rozvodu a jasné vymezení dluhů,které komu patří,Tě neochrání před exekutorem...Prostě si to ulehčují...

pokud jde o konkrétní případ,ptala se ta poškozená paní,jak je možné,že jí na byt dali exekuci,když je psaný výhradně na ni a vyjmutý ze SJM a katastr řekl,že není povinen zkoumat rozhodnutí exekutora...Hledala jsem to v TV archivu,ale ještě to tam není...vysílali to cca 14 dní zpět...

moravanka
9. mar 2010

bohuzel se takove veci stavaji. clovek si vsechno zajisti, pojisti, a pak udelaji na soude nebo exekutori chybu a clovek je ne vlastni vinou v pr...i. a pak si musi vsechno vyrizovat a obihat, jeste si i pravnika platit.

jabluncanka
9. mar 2010

jj...já taky za bývalého manžela platila nedávno exekuci,abych nepřišla o byt pořízený po rozvodu...celkem 40.000,-Kč!!! Nikdy ty peníze nedostanu zpět... ☹ 😠

brumdinka
9. mar 2010

holky, ale tohle je případ pro černý ovce, tohle si prostě ze zákona dovolit nemůže 😠

financialgranthome
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bon12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz