Aké granule pre zlatého retrívera?

karolinka789
4. nov 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ahojte, náš synček nás ukecal na štvornohého kamaráta, tak sme si domov priniesli malé šteniatko. Tie, ktoré máte skúsenosti, aké granulky sú najlepšie pre zlatého retrievera? A kde ich nakupujete? Ďakujem za odpovede

viera27
4. nov 2015

fuuuha, si si uviazala na krk 😀 .
No, co sa tyka granuli, mali by ste pokracovat v tom, co mu daval predchadyajuci majitel. Ak to bol majitel dobry, urcite vam dal "vzorku". Prechadzat na inu znacku treba pomaly a postupne primiesavat, inak hrozia hnacky.
Predpokladam, ze chces krmit iba granulami. Teda musia byt kvalitne. Vyhni sa "supermarketovkam" typu Pedigree a podobne veci. Pozeraj na zlozenie rovnako ako u svojej stravy. Mne sa osvedcila Acana http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/acana-dog-pup...
Velmi dobre zlozenie, ma po nich krasnu srst. Inak v zoo obchodoch mavaju vzorky krmiv od vyrobcov, granule treba skusat. Nie kazde sadnu. A hlavne treba dodrziavat davkovanie, hoci havko bude vyzerat "hladne". Inak by tiez mohol zacat hnackovat. Pokial nechudne a ma peknu srst a pevne hovienka, vsetko je ako ma byt 😀.

dominika6
4. nov 2015

@karolinka789
My mame labradora retrivera a od malinka mu davame iba
Royal Canin Maxi Junior 15 kg

novana
4. nov 2015

@dominika6 Na nete je veľa negatívnych hodnotení na Royal Canin vyrobený v Poľsku. Posledný rok asi dovážame len z PL a tento nedoporučujú ani viacerí veterinárni lekári.

viera27
4. nov 2015

@novana presne tak. Toto som aj ja pocula. Royal Canin ma vsak vyhodu, ze vela veterinarov ho odporuca, lebo su k tomu "motivovani". Ale vraj to byvalo vyborne krmivo, pred polskom.... Teraz sa uz prepadlo vo vsetkych rebrickoch. Ta moja Acana zase naopak, ta vraj byvala na ..., ale teraz kompletne prekopali zlozenie.
@karolinka789 Vela ludi este dava Purinu Pro Plan a spokojnost. Davala by som Orijen, ale drahy je ze az. Tu je pekne forum k tomu http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=4&t=9284

bonaqa2013
4. nov 2015

my máme tiež psa - vlčiaka, ale také granule aké spomínate som ešte nepočula. to kde kupujete?

novana
4. nov 2015

@viera27 Acana a Purina Pro Plan sú OK. 🙂

viera27
5. nov 2015

@bonaqa2013 juuu, vlciacik. Ja mam belgickeho - malinois. Cez net kupujem. Pri velkych baleniach mas uz aj tak postovne zdarma, tak co sa budem oneee, po obchodoch trepat.

nyusika
5. nov 2015

acana, orijen, naturea

nyusika
5. nov 2015

a na margo toho, ze su drahe ano, su.

ale kto si mysli, ze vlastnit a starat sa o psa je lacne, tak nech si psa nekupuje 🙂
poxznam takých expertov, co krmia psa tak,z e mu nazhrnaju do misky to, co im zostalo z obeda, fuj.

viera27
5. nov 2015

@nyusika bohuzial aj to zhrnanie bude asi furt lepsie ako tesco granule 😀 . Da sa urcite vystravovat aj lacno a kvalitne. BARFovat a brat maso vo velkom, pripadne varit atd.
Orijen stale pozeram, ale aj ten pomer masa sa mi zda byt dost vysoky, nie kazdy hafan to znasa. Tak stale vaham. Spolu s cenou je to druhe minus. Ja skor rozmyslam spestrit mu to nejakou kvalitnou konzervou, Animonda, Taste of the wild a podobne. Ale az ked podrastie, este je stena nedajboh mu rozhasim travenie. Zatial mu aspon kazdy vikend robim hovazdi vyvar s riadnym kusiskom masa a zeleninou. Nech ma chlapec spestrenie 😀

Inak vcera som citala krasnu myslienku, nieco v tom style "Pes je sucastou urcitej casti vasho zivota. Ale vy ste pre neho cely jeho zivot. " A smutno mi prislo. Fakt psik nema nic ine, len nas. A zije len aby nam robil radost. A my sa mu casto za to odvdacujeme fakt hnusne. Retaz a zbytky a kopanec.

nyusika
5. nov 2015

@viera27 nic netreba spestrovat, to len my ludia furt spekulujeme so spestrovanim.
konzervy by som tiez nedavala.

maso urcirte nevarit, ziadne vyvary,, boze, ved to je pes.
ak, tak barf. to je najlepsie, co psovi mozes dat. surove maso + nejaka zelenina.
ale
budto mu to budes robit kazdy den nacerstvo, co zabera cas...alebo mas na to zvlast mraznicku. lebo si neviem predstavit, ako velku mraznicku by si musla mat, aby si tam vsetko toto pomestila.

viera27
5. nov 2015

@nyusika BARF nechcem, nad tym ani nerozmyslam. Mna by tiez dookola nebavilo zut stale to iste, preto mu ponuknem urcite aj zmenu, kvalitne konzervy, ked trosku vyrastie 😀 . Vyvar je fajn, lepsie sa ziviny uvolnia a ked sa tym zaleju granulky, paraaada. Ale hlavne tu hovadzinu z polievky, ta je fajn. Ma to na dve jedla z tyzdna a tesi sa ako blazon.

nyusika
5. nov 2015

@viera27 lernze ty nie si pes.
a ludia "v dobrej viere" castokrat tolko hluposti narobia.

vyvar je zly ! je soleny, koreneny, pes nema traviace ustrojenstovo prisposobene na travenie varenej stravy.
jasne, ze sa na to tesi, vies, kolko psov sa tesi na sunku ??

liebling98
5. nov 2015

@nyusika ja som to pochopila tak, že @viera27 mu robí vývar extra len preňho, nie že mu dáva zvyšky z nedeľnej polievky... Predpokladám, že to potom nekoreni a nesoli.

viera27
5. nov 2015

@nyusika pocuj, preco si myslis, ze vyvar je soleny a koreneny :D? Vsak vyvar je vyvarene maso a zelenina. Nic pridane 😀
psy sa bezne krmia varenym btw. Ja krmim 99% granulami, kolega 99% varenym a kolegyna 100% BARF. Vsetkym trom nam hafani nadherne prospievaju a vhodne priberaju. Je uuuplne jedno ako krmis, podstatne je krmit kvalitne a v pripade jednostrannej stravy doplnat ziviny.
Sunka. Moj kludne aj sunku dostane. Robim ju doma a z cisteho masa. Preco nie 😀 . Nesmies tak pausalizovat a trvat na svojom nazore. Je to len tvoj nazor, zmier sa s tym 😉 .

viera27
5. nov 2015

@liebling98 presne tak. U nas vyvar nejeme. A dokonca este aj ta hovadzina v nom je bio z domaceho chovu (sa mi pritrafilo, nie je to cielene, nie som az tak slahnuta) 😀

nyusika
5. nov 2015

pozrite, mne je uplne jedno, cim krmite vasich psov.

padla otazka, ako krmit, ja som napisala, co si myslim.
ked chcete, kludne im granule zahustujte ryzou, ako to robi najmenej 50 percent ludi, co poznam

dominika6
5. nov 2015

@novana
neviem ktorí ale v našom okolí veterinári odporúčajú iba tento

magmolatus
5. nov 2015

Začať by si mala tým čo dával povodný majiteľ, kupovať zo začiatku čímsi čo je pre šteniatka (majú ine zloženie). Značka zaleží aka mu bude pasovať.
Mi ked sme mali este maleho Jack Rusell Teriera zacinali sme s Royal Canin pre štence. Kedze moja matka nejak nerešpektovala čo sa má psovi dávať, psik maval problemy, grcal (Gastritida).... nejak potom sme sa odstahovali skusali sme kde co, jednu dobu som chodil kupovat granule a konzervy do Rakuska. Po nich sa nejak spabilizoval. Všetko ostatne mi inak vygrcal. Teraz je na tom fajn, kupujeme mu v Lidli tie zelene granule, tie mu chutia, srst ma nadhernu.
Treba na neho davat pozor co mu davate. Inak v Nitre je zvelolekaren, kde si mozes kupit granule normalne na gramaz a zistit co mu pasuje (Ak si pobliž).

novana
5. nov 2015

@dominika6 Veterinári vo Vašom okolí z Royal Caninu profitujú alebo zaspali dobu.

nyusika
5. nov 2015

@novana tiez som si vsimla, ze vacsina vetosov ich predava 🙂

viera27
5. nov 2015
dominika6
6. nov 2015

@novana
ja netvrdím že tie granule sú top nad všetkými,ale si nemyslím že sú horšie ako ked kúpim v tescu za 5,- 10kg...
nemám problém prejsť na iný typ,len vidím,že granule mu chutia,rastie pekne,stolicu má ok,je zdravý a nieje žiadny problém..
to kde sa vyrábajú neriešim,ak by som chcela pátrať ako detektív nad každou granulou u výrobcu,tak mi zdochne do týždňa..
je mi jedno či z toho niekto profituje,alebo zaspal dobu,ak mi dokážeš,že sú jasné prípady úmrtia psov od týchto granúl,vtedy ti dám za pravdu...

viera27
6. nov 2015

@dominika6
2007, velka kauza melaminu. Aj Royal Canin musel stahovat krmiva, dooost tych psikov dohavkalo a maciciek domnaukalo.
2013 - 60 mrtvych steniat a dalsi chovatelia sa hlasili. Nieco bolo s granulami pre dojciace sucky. RC sa sice nepriznal, ale zhodou okolnosti stiahol toto krmivo "pre vymenu obalu", ci ako to interpretovali 😀 .
tu su skusenosti chovatelov http://www.consumeraffairs.com/pets/royal_canin...

Ale inak s tebou suhlasim. Nie je to zle krmivo, urcite neporovnatelne s Tesco a podobne. Len chovatelia na supermarketovych krmivach asi neskumaju, od coho im havkaci kapu... Ale zase sa netvaria ako superpremiove krmivo za XY euracov a asi ani dodavatelia neprepisuju zlozenie MEAL - mucka na MEAT maso.

dominika6
6. nov 2015

@viera27
nemám problém kúpiť psíkovi to najdrahšie,ale ak sa chce aj to sa zakope pod čiernu zem...
ako vo všetkom,musí byť aj v krmivách negatívna reklama...
ak mi niekto viete poslať link na dokonalé krmivo,úplne bez jednej chyby,privítam to...

srenata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barca1205
20. nov 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Tiež poznám kopec ľudí, čo psíkov kŕmia zvyškami od obedov a vobec neriešia, či je to pre psíka vhodné alebo nie. Sú to chúďatká ☹

sonka345
24. nov 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Riešiť či sú granule drahé alebo nie. Psík niečo stojí. Ak na to nemáte, tak si ho nekupujte. Riešiť to potom zvyškami od obeda alebo lacnými nekvalitnými granulami je naozaj neodpovedné

lenatali
25. nov 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

@srenata v ZOODOMe nakupujem pre mojich psíkov aj ja. Ja som spokojná s krmivami ProPlan a myslím že aj moji miláčikovia 🙂

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz