Aké je externé štúdium VŠ ekonómie v Čadci?

lulufon
27. dec 2007

VŠ ekonómie,manaž.a verejnej správy v Čadci externe. Chcem sa spýtať, ktoré študujete na tejto výške, je to myslím súkromná vysoká škola v Bratislave, ale externe sa dá študovať skoro po celom Slovensku. Počula som, že sa tam platí dosť vysoké školné ale že profáci a skúšky su úplne v pohode. Je to pravda? Študovala som techniku, ale veľmi mi to nešlo, a potom som otehotnela a už som sa do školy nevrátila. Myslím, si, že v dnešnej dobe bez nejakého toho titulu, je si prácu nájsť ťažko, alebo pokiaľ nemáte nejaké tie konexie.

pacna
28. dec 2007

ahoj lulufon ja teda neštudujem ale som rada že je tu niekto z Čadce.

babulina
28. dec 2007

lulufon neber to v zlom ale studovat iba pre titul a vybrat si skolu podla ci su su profaci v pohode neni asi najlepsie, ale kazdeho osobna vec
takymto pristupom to clovek daleko nedotiahne, kazdy si urobi skolu taku zlozitu ako sam chce, bud to mozes preflakat a nejako prejst alebo sediet nad skriptami a inou odbornou literaturou od rana do vecera, alebo pracovat popri skole vo svojom buducou odbore, moznosti je viac, drzim ti vsak palce v studiu 🙂

petrusk
28. dec 2007

ahoj lulufon ja som v prvom rocniku na tejto skole a nieco som uz zazila. Skolne je 31700 sk na rok, museli sme ho zaplatit do zapisu. Prvy semester mame za sebou a zatial jednu skusku, aj ked sme robili dve, ale jednu sme v podstate nemali robit, takze zbytocne. No a teraz mame skuskove tak ze buducu sobotu mame prvu a potom kazdy piatok alebo sobotu dalsiu. dokopy 4 skusky a jednu seminarku. Nie to az tak hrozne tazka skola, ale tym ze sme si zaplatili tolko penazi, tak sme si urcite nezaplatili skusky, niektore su narocne a uvidim ako ich porobim. Tato skola nepatri k tym velmi lahkym. ak by si chcela nejake blizsie info daj vediet.

emjee
31. máj 2009

aleka • Včera o 18:59
milé mamičky, potrebovala by som poradiť. rozmýšľam nad štúdium - II. stupeň - Verejná správa na Vysokej škole ekonómie a manažmentu - pobočka v Čadci. študujete tu niektorá? aké sú vaše názory, pocity z tejto školy? ďakujem !!!!!!!!

layla • snž • Včera o 19:02
aleka, ja studujem v BA, o tyzden mam statnice , takze este moc toho neviem o druhom stupni

soanpe
31. máj 2009

Ahoj, taky nestuduju, ale narodila jsem se v Čadci a na Staškov jezdím za rodinou 🙂

zuzka1.
31. máj 2009

lulufon ja chodim na tuto skolu, iks zlate moravce a never tomu, ze skusky alebo profaci su v pohode a pokial ta ekonomia, ekonomika, manazment, danovnictvo a podobnei vobec nebavia budes sa trapit.

urcite to nie je tak, ze platim tak mam. Skolne je cca 32tisic na rok, co nie je vela.

layla
31. máj 2009

zuzka1 a v ktorom si rocniku?

aleka
31. máj 2009

a študuje sa aj nejaký jazyk?

layla - a ideš študovať aj ďalej?

layla
31. máj 2009

aleka ano idem na magisterske. studuje sa anglictina, ale mozes sa dat kludne k zaciatocnikom 😎

aleka
31. máj 2009

z ruštíny a angličtiny mám štátnice 😀 a študovala som aj nemčinu a francúštinu, tak som si myslela že od jazykov budem mať konečne pokoj 😀 ale je aj v magisterskom jazyk? lebo keď som pozerala do rozvrhu tak tam sa nespomínal 😅 ale sa chcem zbaviť jazykov však 😖

držím palce na štátnice 😉 máš toho veľa??

layla
31. máj 2009

nie na magisterskom nie je 😉 nie je toho vela, len ja som taka, ze sa vsetko ucim na poslednu chvilu, ale hadam to zvladnem... 40 otazok viem, este 60 😅 otazky su rozdelene na tri bloky - prvy:vseobecna ek.teoria,podnikove hospodarstvo, financie a mena; druhy:financny,personalny a normalny manazment, marketing; treti: verejna sprava.

aleka
31. máj 2009

no tak to si šikulka, to zvládneš. a nemala by si sa náhodou teraz učiť 😅 ale nie. treba sa aj odreagovať však 😉

layla
31. máj 2009

mam hodinku pauzu na oddych 😎 nech sa mi to ulezi v hlave. mne osobne sa aj tak lepsie uci v noci od tej deviatej az do rana 😀 vtedy mi to lepsie pali...

zuzka1.
31. máj 2009

layla ja som druhacka.
Co hovoris na statnicwe a otazky,?podla mna ok. kamoska mi to poslala. si na dennom???
na dennom v BA je aj kamoska od nas zo ZM!

aj vy ste museli uz v druhaku odovzdavat 2 kapitoly bakalarky,?

layla
31. máj 2009

zuzka kazdy vravel ze prve dve kapitoly, ale aj tak sa tie kapitoly v tretom rocniku uplne zmenili 😝 je to len formalita, aby si mala nejake kredity.

zuzka1.
1. jún 2009

layla a si na dennom??ci externe??

urcite formalita, ved to predsa enmoze precitat!!a pokial nemame skolitela, chapes

janunulieka
5. sep 2009

čaute, ak niekto uvažuje ísť na VSEMVS - verte mi radšej si vyberte inú školu, platíte hromadu peňazí a oni Vás beru za nič, nieste pre nich, ako študent - ale ako zdroj peňazí - ved není to jednoduché študovať na takejto škole - a ešte najlepšie ked vám nietko stratí písomku - ako sa to stalo v mojom prípade a potom telefonovať - aby ste nemuseli ísť na iný termín a aby sa všetko dalo do poriadku - a pri štátniciach to tiež není sranda, hlavne ked vás kúšajú sami starí ved tam ani není iný vek ako od tých 50 rokov a vyššie ako zatial podľa mojích zdrojov je tak osoba, ktorá má 75 rokov, pýtam sa - čo tam ešte robí a takých je tam habadej - som rada, že som zoštátnicovala a už viacej o tejto škole nechcem počuť - stačí ked som im za 3 roky platila po 32 tisíc korún za jeden rok a teraz na magisterské žiadajú 40 tisíc korún - a ked nemáte takúto školu - treba platiť necelých 4 tis. korún - za kurz - táto škola bola omyl v mojom živote - zobrala mi strašne veľa rokov - ľutujem, že som tam šla - inak je tam strašne príjemná osoba - tá vie poriadne zničiť človeka je to doc. Nináčová - ked nemáte spravenú skúšku - tak nepočítajte, že príde za Vami po Slovensku na IKSka -ale prídete k nej na školu do BA - a inak východniari máte smolu - lebo neznáša východniarov - takýto majú prístup - chvalabohu, že som skončila a vďaka nim si dávam rok pauzu - lebo som znechuteá z takejto školy ako bola táto - dávajte si na túto školu pozor a radšej si vyberte inú ak sa dá - a nebudte ich zdrojom príjmov - oni sa majú dobre a iné ich nič nezaujíma tak len toľko k tejto škole

nesrine33
6. dec 2009

ahojte ste tu niekto štvrták na všemvs - posunutý ročník - teraz zimný semester

lutkica
28. jún 2010

Ahojte, nie je tu niekto zo 4 ročníka iné IKS ako BA a má za sebou skúšku s Ninačovou finančný manažment FM?
prosím o akúkoľvek info ohladom skúšky, lebo urobilo iba 10 študentov. To je u nej samozrejme, už teraz mam strach z tej skúšky. dakujem velmi pekne

tinaa
5. aug 2010

ahojte, najde sa niekto kto zacina 1. rocnik, odbor verejna sprava, externe v BA? Rada by som niekoho spoznala vopred 🙂

enya22k
11. sep 2010

ahojteee...neviete ako by som sa dostala k vypracovanym statnicovym otazkam???🙂)))idme do tretieho rocnika...mam len zoznam....🙂)kujemmmm:poslem mail,,keby nahodou... 😎

cirkas
27. sep 2010

ahoj, bola som prave prijata na vsemvs iks cadca,som z velkeho rovneho. 2.10. mame ako prvaci prvu konzultaciu, nastupuje niekto z okolia bytče do tohto ročnika?

cirkas
27. sep 2010

@cirkas no jo volam sas albin a som z kotesovej

mariettka27
7. jan 2011

ahojte baby,študujem na tejto škole tiež(2.roč)....skúšky nie sú žiadna malina ako si niekto myslí,tak to bolo možno na začiatku,keď škola začala fungovať....ak by sa našiel niekto z iného iks,rada si budem vymieňať infošky prípadne materiály...pekný večer 😉

mariettka27
12. jan 2011

niekto z iného strediska ako CA sa tu nájde? 😕 potešilo by 😉

mgurnak
27. jan 2011

ahojte, ja mam akurat pred sebou prihlasku na tuto skolu..tiez pojdem asi do cadce(som zo ziliny), ale ani trencin by nemusel byt zly, aspon co sa tyka spojenia, ci?viete mi este dat nejake blizsie info? len tak, pre zaujimavost a tak...

hanna555
2. feb 2011

Ahojte, ja som na tejto škole práve absolvovala prvý semester 1roč.Bc. IKS TN. Dlho som sa rozhodovala, či ísť alebo neísť na túto školu, nič som o nej nevedela a nikoho som z nej nepoznala. Myslím, že som sa rozhodla správne, je pravda, že je to veľa peňazí, no do štúdia sa oplatí investovať... Veď si skúste zistiť kolko stojí školné s poplatkami na iných školách a skúste si to rozmeniť na drobné (mesačne), pravdou je aj to, že skúšky nedostanete za pekné oči, ale keď si vezmete do úvahy, že študujete ekomómiu ani sa nedá nič iné čakať.... Máme v ročníku aj budúce a aj už mamičky s malími deťmi, ja sama mám 1,5 ročné dieťa, pracujem a starám sa o rodinu, nie som dokonca ani čerstvý absolvent SŠ... Som zástancom hesla: Všetko sá dá zvládnuť keď človek naozaj chce!!!! A to nemám ani podporu s manželovej strany 🙂 Takže dámy smelo...

mgurnak
24. feb 2011

ahoj hanna...a dala si sa na studium manazmentu alebo verejnej spravy?

hanna555
7. mar 2011

@mgurnak ahoj.... dala som sa na manažment...

mgurnak
7. mar 2011

@hanna...aj ja som chcela manazment, ale ma odradilo to, ze sa zatial da studovat len Bc, tak vypisujem prihlasku na verejnu spravu...hadam to zvladneme...ale nejaky velky rozdiel v predmetoch som tam nenasla... 😉