Aké máte mesačné výdavky na psíka?

charlie555
17. okt 2012

Uvažujeme nad kúpou psíka Westíka, ale vôbec nemám predstavu ake su vydavky na takeho psika-jedlo, veterinar, poplatky...

nikolet_89
18. okt 2012

@charlie555 ahoj my mame prazskeho krysarika nieco ako ratlik, cize maly pes...ockovania su cca kazde 4 mesiace do tych 50eur sa zmestis...niekedy to je 17 inokedy 10 niekedy 45 lebo este nieco treba doockovat, alebo podobne, potom platis raz rocne za havina, my ho mamel nahlaseneho na starych rodicov, je tam zlava...voditko na psa takeho maleho je v cene od 10-25eur...miska pre psa 5eur, nahubok do 10eur...zradlo konzerva do 2eur granule do 10eur podla toho ake chces...konzerva nam vydrzi tak 3 dni granule 2 tyzdne...a stalo sa nam ze sme ho mali v nemocnici dni, lebo nam nieco vonku pojedol a to bol ucet na 350eur...

959touareg
18. okt 2012

vydavky na psa...ako pre koho, zavisi od toho, kolko do neho mienis investovat.....ci kupis kvalitne jedlo, oblecenie, dobrotky....
nas stoji nas psik veeelmi vela penazi, no ma sa ako v bavlnke. chodi kazde 2 tyzdne do kadernickeho salonu, kde ho okupu, vycesu, ma dlhokansku srst s ktorou by som si sama neporadila, treba ju aj osetrovat pripravkami, ostrihaju pazure, podstrihnu, vycistia oci, usi.....uz len jedna navsteva stoji vela a ked vypocitam 2x mesacne to absolvuje.....ani ja nechodim do kadernictva kazde 2 tyzdne. 🙂
no ale ked je to izbovy psik, musi byt predsa cistucky a pekne upraveny, nie ako hnoj.

boogina
18. okt 2012

@charlie555
no ja osobne mám tiež westíka, perfektný pes, kľudný 🙂
keď si ho zaobstaráš, tak poplatíš tie odčervenia a očkovania, čo už si ani nepamätám koľko stálo, kúpa vodítka, misiek, jednoducho základ...to treba rátať s investíciou, ale zas nie takou, že sa budeš chytať za hlavu....a čo nás stojí mesačne? niekedy ani euro...kúpiš granule, veľké balenie a máš ho aj na dva mesiace a dlhšie, ak nebudeš mať nejakého papkáča veľkého :D...westíkov treba dávať strihať, to chodíme tak raz za tri mesiace a stojí nás to 8 euri...každoročná daň za psa, čo neviem koľko je a závisí to aj od toho kam si ho nahlásiš, či doma, či na záhradu...sú tam cenové rozdiely....a potom už len to čo sa mu rozhodneš kupovať ty...a čo sa týka veterinára, tak k tomu ideš,keď to psík potrebuje a on už ti povie sumu....a samozrejme každoročné očkovanie a to je myslím 15 euri....ono to nie je také strašne s týmito malými psíkmi :D

adula3334
18. okt 2012

@charlie555 ahoj...my mame trpaslicieho pudlika... granulky kupujeme drahe a kvalitne+konzervy...a vychadza to tak cca 20eur mesacne..na ockovanie sa chodi 1xdo roka,co je 15eur,tabletky na odcervenie kazde 3 mesiace...to ta vyjde asi 3 eura...westici sa aj strihaju,u nas stoji strihanie 10eur,ale ja si striham sama...nie je to ziadna veda,a mna to aj bavi...dalej sa plati rocne dan,to je v kazdom meste ine...ja som z dediny a platime 4 eura...
to je asi tak vsetko..ak este sampon,ale to je minimalna polozka...
samozrejme prvotne naklady su drahsie...
a treba ratat aj s chorobou psika,vtedy si uz mvdr uctuju viac,ale pri spravnej starostlivosti a kvalitnej vyzive by nemalo nic hrozit...

dada1212
18. okt 2012

ako už písali baby vyššie, povinné je raz ročne daň za psa, koľko to stojí záleží od toho kde bývaš, napríklad na dedine býva aj 5€, vo veľkých mestách aj 70€. takisto je raz ročne povinné očkovanie proti besnote, to je okolo 15€.
potom tri až štyrikrát ročne tabletky na odčervenie, od 2 do 5€.
a strava záleží od toho, čím ho budeš chovať, ja som toho názoru, že treba kupovať radšej kvalitnejšie granule ako napríklad pro plan, eukanuba. lebo tie aspoň obsahujú to čo majú, odpad typu aro, coop a podobne za 5€ za 15 kg asi veľmi výživný nie je.
presná cena za granule za povedať nedá, lebo neviem aké veľké balenia budeš kupovať a kde, napríklad pro plan stoja v kamenných obchodoch niekedy aj 6€ za kilogram, ale v internetových obchodoch ako zoohit, zoofast kúpiš veľké balenie takých granúl v prepočte za okolo 3€ za kilogram.
ale pri veľkosti toho psíka to môže byť od 10 do 30€,

korenbaba
18. okt 2012

@nikolet_89 uf pekný učet z nemocnice...ale tak to chodí

korenbaba
18. okt 2012

@959touareg tak teda kolo vás tak víjde ??? aké je to rasa?

korenbaba
18. okt 2012

@charlie555 Tak my platíme dan za psa 16 eur, ale to len preto, že je na hlásený v rod. dome. Inak v meste by to bolo tuším 33 eur za rok. Raz za rok preventívky u zverolekára - očkovanie tam necháme okolo 50eur. Odčervenie aspon 3-krát za rok, ked máš dieta. A aj niečo proti blchám a klieštom - my dávame olejček každý mesiac a pol v sezonne jar-jesen. cena cca 8 eur za dávku.
Strava víjde podla toho kolko si určíš, že dáš za granule. Možu super kvalitné ale aj stred. Potom su tu rozne pamlsky, ktoré su podla mna strašne drahé. Ani dieta by som nedala 6 eur za baliček keksíkov. Ale také klasické piškoty su fajn 🙂 nakrmiš psa, aj dieta. Ak si ale myslíš, že ušetríš ak dáš "domácu" stravu, tak sa ti to vráti vo výdavkoch na veterinára. hnačky a pod. Strava pre psa, musí byt strava pre psa.
Trochu treba rátat s tým, že také štena niečo zničí 🙂 ale nemusí. Pri bežnom chode, myslím že pes nie je až taký luxus a dá sa to. Horšie je ked ochorie to sú výdavky, ktoré idu pekne do penaženky. A to vtedy nie je sradna ☹ Pred dvomi rokmi mal náš pes v jeden mesiac v zime zápal sluchovodu, z toho že mu napadal sneh do ucha- suma 40 eur za liečbu. O týžden si prepichol labu, ked stúpil do snehu pod ktorým bol nejaký drôt. Účet za 3 návštevy a ošetrenia 120 eur. Ked sa ti z ničoho nič vyskytne pred vianocami, je to neveselé.

vikca21
27. dec 2015

Ja este nemam psika ale chcela by som sa opýtať ze vraj sa platí za psa mesačne dakolko eur a vraj ze na dedine sa plati 7€ a v meste neviem a tak kto býva v takom mensiom meste a ma psa a plati zan tak nech mi napíše teras uz vam velmi dakujem 😀 😵

kajoma
27. dec 2015

Kazde mesto al.mestska cast ma vlastnu sadzbu dane za psa, takze sa opytaj na obecnom urade alebo pozri stranku ak vasa obec ma, u nas v petrzalke sa napr. plati dan tusim 33 eur rocne za mensieho psa, za vacsieho viac. Ale v mensich mestach to byva vraj menej

vikca21
27. dec 2015

Dakujem velmi 😵

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
2. feb 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

id eo to, čo do toho počitaš. Ak kupuješ nejake hračky, oblečenie ( teraz su aj moderní psi), granule, konzervy, očkovanie, navštevy veterinara,....

12romi34
3. mar 2019
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

rozne. Niekedy je to iba na stravu, inokedy sa mu kupi aj nejaka vyživa na klby, mame prehliadku u veterinara. je to rozne. Nikdy som to nejak extra nepočitala

zabka788
4. mar 2019
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

každy pes ma ine potreby. Niekto toho zje viac, niekto menej. Každe granule a konzervy stoja inač. Takže mesačne naklady na psa su naozaj rozne

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evellm
22. mar 2019

Ahoj, my máme labradora.
Ten základ ako misky, voditko a nejaké hračky nás vysli do 100e ale kúpiš aj lacnejšie.
Prve ockovania atď tak do 70e to si už ale presne nepamätám.
Potom sa dáva pes očkovať už len 1x za rok a to je cca 20e.
Ja kupujem každých 5 týždňov tabletku na blchy 8e, odcervenenie tuším kazde 3mesiace 4e
na kĺby aj na srsť kupujeme vitaminy 50e na cca 1.5-2m
a chodíme aj na výcvik 12e hodina 1x do týždňa
Granuleotom a konzervy davame kvalitné takže cca 12kg vrece okolo 56e a konzervy cca 35e -15ks plus nejaké dobrotky a hračky 🙂

gab_riella
20. apr 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

presn etak, želeži od rasy psa a od jeho potrieb. A myslim si, že sa to každy mesiac meni, nie je akoby paušalna čiastka

damoska
7. jún 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ale ak maš nejakeho maleho psa tipu čivava, alebo yorkšit, tak toho vela nezjedia, ani nepotrebuju

mareri
30. jún 2019

zaleži od toho akeho maš psa. Šteniatka a male plemena su menej naročne ako tie velke plemena

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz