Aké máte skúsenosti s biolampou?

lyzenka
5. nov 2006

ahojte,

chcela by som sa vas spytat, uvazujem nad kupou biolampy (zatial poznam len dve znacky).....a ci mate niektora z vas s "nejakou" skusenosti. Ci by ste mi to odobrili, ze aaano, kuuup si to, je to naozaj dobra vec, nebudes banovat.

Zatial dakujem. 😀

sylvia78
8. nov 2014

@vikuska12345 dakujem Vikuska,len vies nasa financna situacia mi velmi ani tento nepustil kupit,ale kupila som a som rada, zabralo a sople sa pustili a ubudaju klop klop klop. Ak sa nasa situacia zlepsi chcem kupit overenu,ale zatial nemam na vyber. Som rada,ze viem drobcovi nakupit co potrebuje. Vdaka

vikuska12345
19. nov 2014

@sylvia78 Ja viem, že je to drahé, ale pre zdravie dôležité!!.... a všetko sa dá vyriešiť 🙂 ... ja vám to viem ponúknuť aj na splátky...

babulka31
22. nov 2014

ahojte, viete mi poradit biolampu ktora bude okrem iného vhodna na liecenie bolestivých sliach,uponov, klbov, krizov , detského akne ?
Zatial zaujala BS303

dankoddddddd
16. dec 2014

Dobry den ja som sprostredkovatel lampy,mame aj vyhodne ceny pre ne,lampy su klinicky testovane,patria k najlepsim predajnym veciam momentalne,viac info na 0917793312

dankoddddddd
16. dec 2014

Dobry den ja som sprostredkovatel lampy,mame aj vyhodne ceny pre ne,lampy su klinicky testovane,,su jeden z najpredavanejscih veci momentalne,viac info na 0917 793 312

dankoddddddd
16. dec 2014

@sylvia78 Dobry den ja som sprostredkovatel lampy,mame aj vyhodne ceny pre ne,lampy su klinicky testovane,patria k najlepsim predajnym veciam momentalne,viac info na 0917793312

sylvia78
17. dec 2014

@dankoddddddd dakujem,uz sme ju kupili

meusicka
17. dec 2014

@babulka31 mame biostimul, sme s nou spokojny, momentalne si nou uvolnujem svalovu spazmua zabera, aj na detse akne sme odskusali, tiez zabera. aj proti bolesti hrdla, usi, zubov, a pod. odporucam

vjanicova
5. jan 2015

Dobrý deň! Ja mám biolampu od firmy Zepter...funkcia lampy je nepopierateľná!...ale,čo sa týka servisu,tak BOH ochraňuj!!Kým sa dopátrate kam tú lampu poslať,máte č.tel.ale tam to nikto neberie,hľadáte ďalej...servis je vlastne mimo SK,tu sa prístroje len zberajú,takže,zobrať volno a cestovať desiatky km do zberného miesta,v dnešnej dobe!!Okrem toho mám už 5 krát!!!!-tú istú závadu,chvíľu to vydrží a znova to isté,balík,na poštu,zisťovať kam to poslať,poistiť balík atd.o stratenom čase ani nehovorím.a aká je to závada??Obal ktorý drží lampu po kope je plastový a na konci má veľký závit k stojanu.A ten závit/šroub/ nevydrží tú váhu lampy a jednoducho praskne,zlomí sa,už mi aj lampa spadla na klienta,aj na zemi som ju ráno našla...no čo môžem robiť??možno napokon Markíza to vyrieši....???

snikol
12. feb 2015

Ahoj. Máte niekto skúsenosť s biolampou EIFA d514?? Ďakujem

123start
12. feb 2015

Ja veľmi dobré, používam na pleť na tvári a som veľmi spokojná. Naši to využívajú pri bolestiach kĺbov...

lucy717
20. feb 2015

Ak hľadáte spoľahlivú a kvalitnú lampu za rozumnú cenu, tak mne sa osvedčila značka Medilight s kolorterapiou. Servis majú tiež dobrý a hlavne bezplatný. Výhodou sú plastové filtre, ktoré sa nerozbijú, čo ocenia hlavne domácnosti s malými deťmi alebo pri častom používaní.

franco
21. feb 2015

Mám podobné skúsenosti s biolampou Medilight. Padla mi na zem, filter sa nerozbil, ale rozbila sa žiarovka a začal vrčať ventilátor. Poslala som to s malou dušičkou späť do e-shopu, kde som to kúpila (www.medilight.sk). O 2 týždne mi volali, že lampa je opravená, že vyzerá to tak, že evidentne padla, ale nechceli nič za opravu... Až som sa hanbila, že som sa nepriznala 😖

lucy717
23. feb 2015

@franco Stáva sa 🙂 Preto je v dnešnej dobe rozumné nehľadať vždy najnižšiu cenu výrobku ale aj prípadný servis alebo iné ,,bonusy" 🙂

switzerland
4. apr 2015

jednoznačne sa oplatí investovať do lampy zepter bioptron. nie je lacná ale je najlepšia a môže sa používať u detí aj u dospelých bez vedľajších účinkov. najlepší prístup, ceny a servi u tohto pána. odporúčam! 😎 : https://www.facebook.com/pages/Zepter-Poprad-Te...

sdawi
15. apr 2015

dobry den ... ak potrebujete hocijaku radu kolko svietit kde svietit alebo ako sa ku nej dostat myslim bioptron od zepteru rada zodpoviem nakazdu jednu otazkzu senkarovad@gmail.com

lucy717
25. máj 2015

Najlepšie sú spracované návody ako kde svietiť (akou farbou) v knihe Liečba polarizovaným svetlom. Mám ju doma a je tam vyše 100 chorôb s návodom ako ich liečiť biolampou (koľko minút svietiť, ako často....) Výborná pomôcka ak má doma niekto biolampu. Majú ju tu v e-shope http://www.medilight.sk/Kniha-Liecba-polarizova...

silviami
23. sep 2015

Dobrý deň, poprosím niekoho, kto má biolampu od Zepteru, stratili sme návod, požicali sme si od známej a aj ten som úspešne stratila. Je to tento, len tam boli presné minúty, kde a koľko svietiť. Bol by mi to niekto ochotný oskenovať a poslať? Ďakujem.

http://www.biolampy-zepter.sk/biolampy_bioptron...

audiencia
27. sep 2015

ahojte, aj my mame medilight, urcite cenovo ovela lepsie ako zepter. Boli sme sa pytat aj na bioptron od zepteru priamo v predajni a predavacky to tak velmi ospevovali az ma skor znechutili..potom zacali s tym ze oni su jedina znacka, ktora ma na toto certifikat. Pochybujem o tom, kedze existuju zdravotnicke pristroje, ktore sa pouz. v nemocniciach a ambulanciach ktore urcite nie su bez certifikatu. Ked som im o tom povedala ze aj ja sama som chodila na osetrenie pristrojom ktory nevyrobila firma zepter a bol ucinny, tak sklopili zrak- ze ved ano ale to uz su medicinske pristroje..medilight sme kupili cez internet, pytala som sa na infolinke na stranke kde som objednala, ake maju referencie na zepter a na ten medilight, tak povedala ze vyborne na obidva vyrobky. Medilight je madarske vyroby aj preto je lacnejsi, ze u zepteru sa plati len za znacku. Tak sme objednali medilight a absolutna spokojnost. A samozrejme ze ma aj certifikat 🙂

audiencia
27. sep 2015

Ake maju ohlasy na zepter a medilight som chcela napisat, nie referencie 🙂) na ohlasy od zakaznikov som sa ich pytala

hanculka
3. dec 2015

ak ma niekto zaujem o výrobky zepter, ozvite sa , mám niečo za polovicu ...

smoulingirl
4. dec 2015

Myslim, ze zepter bol s biolampami na trhu prvy, rodicia ju maju uz okolo 12 rokov a funguje ako nova. Fakt univerzalne pouzitie, poliecili sme s nou vselico aj choroby domacich milacikov.

papa63
1. máj 2016

Na uľahčenie zorientovania sa v téme doplním pár informácií.

Na začiatku XX. storočia získal Niels Ryberg Finsen (Dánsko) Nobelovu cenu za fyziológiu a medicínu "za jeho príspevok na liečenie chorôb, najmä lupus vulgaris, koncentrovaným svetelným žiarením, čím otvára novú cestu pre lekárske vedy".
Po zostrojení laseru v r.1960 sa zistilo, že má pozitívne i negatívne účinky na ľudský organizmus podľa intenzity. Domáce používanie bolo spojené s rizikami. V 80-tych rokoch vytvorila maďarská biofyzička Dr. Fenyõ technológiu úpravy svetla vychádzajúcu z vlastností lasera (polarizácia), ktorá je bezpečná pre domáce použitie.
Tento patent na svetelnú terapiu získala švajčiarska spoločnosť Zepter pod názvom Bioptron. Preto je v Európe i Amerike taká známa. Po uplynutí patentu v roku 2001 začali vyrábať a predávať prístroje založené na tomto princípe aj iní výrobcovia (Eifa, Activelight, Medilight, Biostimul atď.), ktorí ponúkajú porovnateľné riešenia sa výrazne nižšiu cenu. Aj pokrok v technológii umožnil medzičasom vznik biolámp s použitím vysokosvietivých LED (Biostimul).

Ako niekto uviedol vyššie, na účinok je potrebná polarizácia viac ako 80% a to všetky spomenuté značky dosahujú. Niektoré 90%, iné 95% alebo 99%.
Ak sa rozhodujete pre biolampu a máte na to, zvoľte si Zepter, stojí vyše tisícky (kufrík, s filtrami, inak okolo 600€), ak nemáte peňazí nazvyš, voľte Eifa D514 (do 200€, s filtrami), stredné ceny reprezentuje Biostimul s najvyššou deklarovanou účinnosťou a cenami okolo 300-400€ (bez filtrov).
Ak chcete využívať širšie možnosti terapie, voľte si prístroj aspoň s tromi filtrami (žltá, modrá, červená), prípadne kompletnou sadou 7 filtrov.

Nezabúdajte pri výbere na servis. Ak nie ste rodina, kde prístroj využijete spoločne min. 10x denne a svetelný zdroj so životnosťou aj 3000 hodín opotrebujete do pár rokov, biolampa vydrží veľmi dlho - bez problémov 15-20 rokov. Nemá sa v nej veľmi čo pokaziť, ak nepadne alebo ňou nenarazíte (aj preto majú viacerí skúsenosti s dlhou životnosťou Zepter-u - švajčiarska kvalita, najdlhšie na trhu, pomerne jednoduché zariadenie).
Vyberte si dodávateľa, ktorý má referencie alebo si vás pri osobnom rozhovore získa prístupom. Zavolajte mu a pýtajte sa na servis, záruku, spôsob reklamácie,... Viacerí sú ochotní všetko vybaviť v kontakte s výrobcom za vás. A spýtajte sa pre istotu, či je návod na používanie v slovenčine v cene, niektorí ho predávajú(!).
Aj najlacnejšia biolampa nie je malý rodinný výdavok - preto ho zvážte podobne ako keď kupujete chladničku. 🙂

petuskapetinka
2. máj 2016

Predam

tatiana1985
17. máj 2016

chcela by som ozivit tuto temu, nejake dalsie skusnosti po jej pouzivani? chcela by som to detom, postrehy/rady?vdaka

meusicka
17. máj 2016

@tatiana1985 ahoj, ja mam 3 deti a biolampu mozem len odporucat. mam tu od Biostimul a som max. spokona, je to male, lahko sa ovlada, cestuje vsade s nami.
niektory den som prave jednej mamine odporucala, kedze jej syncek mal hnisavy zapal uska. odpisala mi, ze malemu to naozaj pomohlo.
ja pouzivam odkedy sa nam narodili dvojicky, na bolesti uska, hrdla, drobne poranenia, ked ma seklo v krizoch, na bolesti zubov, na zapal... aj na akne. leicenie ran, mala si obila necht na prste, nahrievali sme, aby sa rychlejsie hojilo. pomaha pri bolestiach bruska. je tam velmi siroke spektrum moznosti pouzitia. ja mozem len a len odporucat.

tatiana1985
17. máj 2016

@meusicka moj problem je ze deti chytia nadchu a potom bum, kaslu ako tuberacky, hlieny, sadne na priedusky a kalamita :( tak nevem ci aj to spada do kompetencie tej lampy

meusicka
17. máj 2016

@tatiana1985 ale ano, urcite hej, pri kasli sa nahrieva krk z oboch stran a aj na hrudnicek sa da, pekne to hleiny uvolnuje, rozpusta. aj na prinosove dutiny, na celnu dutinu, pri soplikoch je to tiez velmi dobre, akurat sa nesmie zabudat, ze sa nema aplikovat kym trva horucka

papa63
17. máj 2016

@tatiana1985 Na to, co pises, staci aj kombinovane "horske slnko" v rezime IR (infracervene), nie UV. Napriklad take ako predava trochu vyssie Petuskapetinka...

V podstate su na trhu 3 druhy pristrojov, vsetky pomahaju. Podpora liecby nimi sa vola fototerapia.
Horske slnko je zdroj UV ziarenia - vyvolava zmeny najma v povrchovych vrstvach koze a podla toho sa aj pouziva. Horske slnka byvaju kombinovane aj s infralampami a tak je viac moznosti vyuzitia...
Infralampa (IR) existuje aj samostatne a pouziva sa na uvolnenie svalstva a tkaniva, da sa pouzit pri nadche a pod.
Biolampa pouziva polarizovane svetlo - zlepsuje obranne schopnosti organizmu, podla pouziteho filtra moze mat vsak aj ine ucinky (napr. modra likviduje MRSA a pod.)

IR ziarenie ide hlboko do podkozia, ma vyborne prehrievacie a uvolnujuce ucinky... meusicka strucne popisala, aj to nepouzivanie pri horucke je rozumne respektovat.
Pri detoch su dve nevyhody IR: 1) deti maju citlivejsiu pokozku a ziarenie ich "pali", maju tendenciu sa odtahovat, cim znizuju ucinnost (pamatam si z detstva vlastne reakcie 🙂), 2) tie neposednejsie sa mozu aj popalit na zdroji.
Najlepsie byt (podla povahy a veku) pri nich a dohliadnut na priebeh - palenie posudis dobre napr. nastavenim chrbta ruky (podobne ako pri skusani teploty vody novorodencom).
Biolampa velmi nehreje, tam prenika cervene svetlo pri pouziti cerveneho filtra do podkozia sice tiez, ale s inou intenzitou a trochu inym mechanizmom.

Ak chces kupit ako zdroj takehoto cieleneho tepla IR lampu - na nete je siiirokaaa ponuka.
Pozri pripadne tu temu "Na čo všetko používate infračervenú lampu?"

Kombinovany Petuskin pristroj je viac-vyuzitelny. V rezime UV sa da vynikajuco vyuzit aj na dezinfekciu priestoru, napr. ked deti alebo dospeli vela kaslu a miestnost je plna choroboplodnych zarodkov... Staci na 2-3 minuty nechat svietit v miestnosti pri plnom vykone v rezime UV a potom kratko vyvetrat - podobne sa dnes dezinfikuje vzduch v lekarnach.
Pozor, priame UV skodi niektorym kvetom...

ziza55
24. sep 2016

@alionuska prosim ta aku znacku bioptronovej lampy mas? dakujem