• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké máte skúsenosti s homeopatikami?

13. marca 2016 
galla, v nasom svete je strasne vela veci nevysvetlitelnych...a urcite sa nad nimi nezamyslame tak, ako nad homeopatiou. tak ma len napada, zamyslala si sa niekedy nad samotnym splodenim dietata....jeho vyvojom? z maleho nic sa stane clovek. dobre nie?
27. nov 2009 o 14:33  •  3 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ja ti Galla rozumiem.

Keď napríklad funguje modlitba, je to jednoducho niečo mimo vedy, niečo nadprirodzené a nebudem sa snažiť iných balamutiť, že je to normálny fyzický, chemický, biologický a pod. jav, len oni ešte týmto "vedeckým" zákonitostiam nerozumejú. Poviem čestne, že je to jednoducho prejav nadprirodzenej sily a hotovo.

Keď funguje homeopatia, prečo sa jej dnešní obhajcovia (nemyslím bežní užívatelia) snažia zabaliť ju do rúška vedy, vymýšlať "nové prírodné zákony" a pod., aby dokázali, že v podstate (fyzicky a chemicky) nič lieči?

Chápem, že väčšine je to jedno, hlavne že to funguje, ale sú aj takí, ktorým nie je jedno, prečo to funguje a to je napr. Galla alebo aj ja.
27. nov 2009 o 16:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
Ahojte, máte niekto skúsenosti s liekom Sédatif ? Moja staršia dcéra má problémy s nervozitou , chodíme aj k psychologičke, ale zatial homeo som s nou nepreberala. Až nedávno mi napadlo že by malej mohli tieto lieky pomôct. Riadim sa radami psychologa, nemám problém s tým ked mi povie že kde robím chybu v správaní, snažím sa držat toho čo mi poradí. No aj ona povedala že ta jej nervozita je skôr povahový rys, že tam nevidí nejaký problém z ktorého by nervozita mohla pramenit . Dá sa povedat že to máme v rodine, moj otec je velký nervák a alkoholik, babka bola chorobná histerka ... Ale malá sa s mojim otcom ani s babkou nikdy nestretla, takže to nieje otázka výchovy z tejto strany. Chcem navštívit aj nejakého homeopata ale rada bysom vedela, či niektorá z vás už používala tento liek.
Ďakujem
16. jún 2010 o 14:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj,konkretne tento liek nepoznam,ale kamaratke som odporucila liecbu homeopatiou u jej synceka-16-mesacneho,ktory bol nezvladatelny,bola u homeopatky,nasadila homeo,a pokial maly homeo bral,bol vyrazne kludnejsi..
a mojmu malemu - 17-mesacnemu -homeo pomaha od zaciatku prerezavania sa zubkov,az do teraz,ked berie ledum palustre proti postipaniu hmyzom..cize nam homeo zabera,neviem si totiz prestavit,zeby take male deti vedeli,co je to placebo efekt.. :wink:
skor by som ale isla k normalnej homeopatke,nech na zaklade vysetrenia stanovi aj povahovy rys-osobnost,a nastavi liecbu konkretne tvojej starsej dcere..tieto vseobecne homea predavane v lekarni maju v sebe vacsie mnozstvo latok,aby zabrali na co najviac ludi,preto by homeopatka vedela spravit cielenejsiu liecbu..
16. jún 2010 o 16:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte
neda mi nezapojit sa.
Mam velmi dobru kamaratku homeopatku, ktora sa tomu venuje 12 rokov velmi aktivne.
Je to homeopatka a co sa tyka homeopatik velmi velmi velmi opatrna.Proste nedava viac ako 1 liek naraz aj to iba jednu dve gulicky a uz vobec nie 5 guliek kazdu hodinu ako to tvrdia v lekarni.
ucite by som sama neexperimentovala s homeo lebo nemame na to dostatok informacii.
Nam homeopatia pomaha ale stale mame respekt ako pred akolkolvek liecbou. :wink:
16. jún 2010 o 18:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:
rada by som sa vas spytala na Vase dalsie nazory na homeopaticku liecbu...mam bolestivu ms, bolia ma vajecniky aj inokedy, niekedy nemozem ani vstat z postele, a v poslednom case ma zacali boliet aj prsia...gynekolog mi chcel predpisat antikoncepciu (ale ja by som aj babätko, ak by sa nahodou postastilo - tak by som zrusila svoje nadeje, jednak to nechcem brat) a tak mi teraz predpisal homeopat. kvapky na prsia...ma niekto podobnu skusenost ??
6. nov 2010 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte
citam tu vela od Vas ..reakcie na homeo...
mam problemy s mojimi 2,5 rocnymi dvojickami-chlapcami. od malicka nekludne deticky, strasne pohyblive,nervozne..vsetko je to dosledok jednak tehu, lezania v nemocnicina udrziavani a tiez porod a moje stresy ,rodinna nepohoda a pod. proste vsetko dokopy vnimaju drobci priliz zivo a citlivo. teraz sa to este zhorsilo odchodom manzela od nas....a my s malimi nevieme co uz....radila som sa s o vseobecnou, s neurologickou..nakoniec som pred sudom bola u detskej psychologicky a zaroven homeopatičky...a ta podla pozorovania navrhla najprv 3 mesacnu liecbu homeo...a potom az psych.r iesenie.vraj u malych deti by aj do 3 mesiacov mohlo nastat zlepsenie. priklad jej stacil ze 2,5rocne dieta napr. nedokaze prespat noc, celu noc kope v spani, vykrikuje a cez den je to niekedy na zufanie ako sa sprava jeden z nich napr. uplne ignoruju prikazy,pokyny, nepocuvaju na meno.....odvtedy ako chodia k muzovi a jeho"frajerke" vsetko co sa ucime ide pomaly alebo zufalo nejde....
mate niekto skusenosti aj takymto pripadom kombinacie homeo pripravkov na ukludnenie a zaroven upravu "latok" v tele aby bolo mozne pomoct takto detom????
vdaka. :unamused:
11. nov 2010 o 22:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@monaart ano, ja som chodila so synom k homeopatke a v niecom pomohla.
na bezne virozy a pod. som tiez pouzivala homeopatika....uspesne.
Monaart, nevola sa ta lekarka Sturova?
11. nov 2010 o 22:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@viamka
ahoj a ako sa volaprosim ta detska homeopatka?dakujem moc deni
8. dec 2010 o 12:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby, nejaky homeopat vo Zvolene? Chcela som poradit ohladom homeopatik pred a pocas porodu...
9. máj 2011 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo.htm Precitajte si tento clanok, nie som proti homeopatikam, ani za extremnu liecbu homeopatikmi... nahodou som sa k tomu dostala a velmi ma zaujal...teiz to povazujem za extrem, ale nieco na tom bude
3. aug 2011 o 11:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@altea to je ten nas pristup k inej ako konvencnej medicine. Vo Francuzsku sa ludia liecia homeopatiou uplne normalne. Konzultacie u homeopatov tam su hradene poistovnami tak asi to nie je len sarlatanstvo :slight_smile:.
2. feb 2012 o 13:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. chcela by som sa spýtať (ak ešte niekto v tejto téme je) či vám homeopatiká pomohli na herpes. mávam ho pravidelne každý mesiac, skúsila som všetky možné vyšetrenia, lekárov, lieky a injekcie, ale všetko zaberá len počas liečby, prípadne pár mesiacov po liečbe a potom sa to znova vráti do "starých koľají". ďakujem za každé info.
17. máj 2012 o 07:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pridam aj ja moje skusenosti... navstivila som pred rokmi klasickeho homeopata pre problemy s astmou (od narodenia) a s otehotnenim... je to aj humanny lekar takze vedel co ktora choroba znamena a mal odborny pristup... jednoznacne homeopatiu odporucam.. a pre odporcov a teorie typu je to len placebo efekt - homeopatia sa pouziva aj u zvierat (som vet. lek. a stretla som sa s homeopatiou aj na univerzite) a deti a u nich vyvolat placebo nie je mozne... ale nech si kazdy spravi nazor aky chce.... kto to trosku prestudoval, vie ze je to velmi zlozita liecba a hladat pre daneho cloveka jeho konkretny liek, ktory vylieci cele telo nie je jednoduche a vyzaduje trpezlivost ale prinasa vysledky.. nie ako symptomapticka liecba v obycajnej medicine - ktora lieci len priznaky a potlaca ich a nelieci chorobu samotnu - dozivotna zavislost na liekoch... som vet. lekarka a tiez vidim hlboke nedostatky v tom ako liecime dnesnych pacientov (ci uz zvieracich no najma ludskych :( )
2. aug 2012 o 20:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@lalitagopi ahoj možem sa opýtať kde si bola u homeopata?dakujem
27. apr 2014 o 23:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@altea
Pre Alteu a ostatné "dievčatá" spochybňujúce resp. pochybujúce o účinkoch Homeoptatie. Homeopatia využíva pri liečení prírodné suroviny, väčšinou z rastlinnej ríše, predovšetkým čerstvé rastliny,na rozdiel od Alopatickej - konvenčnej (západnej) medicíny, ktorá v drvivej väčšine používa v liečbe chémiu ! Je to na dlhšie vysvetľovanie, ale veľmi stručne - účinok homeopatického lieku tkvie v podnietení tela k tvorbe vlastných obranných látok. Homeopatiká sa podávajú v malých , skôr v minimálnych dávkach.Liečia príčinu ochorenia a tedaj aj jej následok (lieči psychické ako aj fyzické telo), kdežto alopatická medicína lieči vo väčšine prípadov len následok(príčiny) teda už len konkrétne prejavy choroby.
Homeopatická liečba je jednou z liečieb III. tisíročia - na princípe Holistickej medicíny, ktorá sa pri liečbe pozerá na človeka ako na celok - jednoty psyché a tela človeka.
Nuž teda samozrejme ,kto najviac spochybňuje homeopatiu ? Samozrejme, že konvenční lekári (a aj tzv. vedci). Kto vie ako v súčasnosti funguje zdravotníctvo a nie len u nás, tomu nie je potrebné vysvetľovať prečo títo lekári "vedecké kapacity" spochybňujú homeopatiu. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. dec 2014 o 13:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Necitala som vsetky prispevky, ale neda mi nezapoijt a zareagovat a popisat osobnu skusenost s homeopatiou. Vo VnT posobi lekar homeopat, no odbornik na slovo vzaty, a hlavne clovek, ktoremu som neskutocne vdacna. Nas syncek sa zacal 2 tyzdne pred vianocami min. roku neskutocne trapit so zubkami - stolickami. Urcite kazda matka ktora si tym presla, vie o com hovorim, cize to ako sa dietatko po nociach trapilo, nemusim rozpisovat. Samozrejme, ze dieta bolo komplet vysetrene u pediatra,a zaver : fenistil + nurofen na noc 4-5 dni. O dalsich 10 dni opat nepokoj a fenistil a nurofen znova. Po kratkom case zacali bolesti znova + pridali sa problemy so stolicou = zapchy a aby toho nebolo malo moje dietatko, neskutocny jedlik, mi odmietalo cokolvek zjest. Podotykam, ze nasa pediatricka, je velmi dobra a vyhladavana lekarka, znova fenistil a 5 ml. nurofen na noc. Dietatko ma 11 meiacov a posledny mesiac bolo nostop davkovane fenistil + nurofen. Tak som povedala DOST! Vyssie spomenuty lekar nam pripravil homeopaticky liek, denne sa uziva 1ml a po prvom uziti sa babtku ulavilo neskutocne a takto to je doteraz. Neprehanam, ano po prvom uziti !!!! Maly mi celkovo ozil a je z neho opat spokojne babatko. Nech ma nazor na homeopatiu kto chce aky chce, ale mojmu syncekovi nekutocne pomohla, a ako matka neskutocne sa trapiaceho dietatka som vdacna, ze nieco take existuje a ze nam to pomohlo. Ved co je vedcsia odmena,ako krasny detsky usmev, ci chichotavy smiech? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. jan 2015 o 13:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Homeopatia bola postavena na zaujimavej teorii.
Minulost:
Zakladatela cca pred 200 rokmi napadlo, ze ak mame napr bolave brucho, tak ziska z dostupnych prirodnych pristriedkov "jed", ktory by u nas vyvolal pri normalnom poziti rovnake priznaky. Takze vzal napr vytazok z muchotravky a nariedil ho napr 1:1000. Takto podane liecivo malo nabudit imunitny system (proti muchotravke a tym padom bolestiam brucha). Takto sa bez akehokolvek skusania objavili v almanachu dalsie a dalsie lieciva s predpokladanym ucinkom.

Sucastnost:
Kedze ludia su uz tak lenivy, ze im robi problem precitat si pribalovy letak a zlozenie a zarezonuje im iba to, ze zam je nejaky jed, tak sa pristupilo k riedeniu beznych prirodnych lieciv. Namiesto toho, aby clovek kupil harmancekovy caj, tak si kupi nariedene homeopatikum v pomere kvapky harmanceku v X bazenoch. Je to na mile vzdialene od hlavnrj idei. Na druhej strane uplne bezpecne pre vyrobcov.

Zaver:
homeopatia casom menila viackrat svoje principi a upravovala fungovanie na zaklade preferencie kupujucich a legislativy. Je ciastocne hradena v niektorych krajinach kvoli lobbingu, ma vdaka financiam zriadene rozne vzdelavacie institucie, ale neexistuje ziadna hodnoverna studia preukazujuca jej ucinok.
Napiste kludne nejake konkretne homeopatikum, ved pribalovy letak je volne dostupny a nezaberie to viac ako 5 min googlenia.
6. jún 2015 o 07:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@luc22 Homeopatia vznikla pred 200r. a opierala sa o vedecke poznatky z danej doby. Sorry ale za ten cas sa nic z toho nepotvrdilo skor naopak. To, ze sa kolo toho fabuluje a zavadzaju sa modernejsie frazy do kampane je len z dovodu zachovania silne vynosneho biznisu. (>600mil E cisty zisk za rok 2013 Boironu a bez akejkolvek garancie ci zodpovenosti = podnikatelsky sen).
12. okt 2015 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ma niekto skúsenosti s homeopatikami na zavraty
13. mar o 20:20  •  čaká bábätko, termín má v decembri 2012  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok