Aké máte skúsenosti s homeopatikami?

mauka
7. máj 2007

Mate niekto pozitivnu skusenost?
Ak ano,tak ako dlho vam asi trvalo,kym sa prejavil ucinok homeopatik?

murcos
27. nov 2009

galla, v nasom svete je strasne vela veci nevysvetlitelnych...a urcite sa nad nimi nezamyslame tak, ako nad homeopatiou. tak ma len napada, zamyslala si sa niekedy nad samotnym splodenim dietata....jeho vyvojom? z maleho nic sa stane clovek. dobre nie?

jaron
27. nov 2009

Ja ti Galla rozumiem.

Keď napríklad funguje modlitba, je to jednoducho niečo mimo vedy, niečo nadprirodzené a nebudem sa snažiť iných balamutiť, že je to normálny fyzický, chemický, biologický a pod. jav, len oni ešte týmto "vedeckým" zákonitostiam nerozumejú. Poviem čestne, že je to jednoducho prejav nadprirodzenej sily a hotovo.

Keď funguje homeopatia, prečo sa jej dnešní obhajcovia (nemyslím bežní užívatelia) snažia zabaliť ju do rúška vedy, vymýšlať "nové prírodné zákony" a pod., aby dokázali, že v podstate (fyzicky a chemicky) nič lieči?

Chápem, že väčšine je to jedno, hlavne že to funguje, ale sú aj takí, ktorým nie je jedno, prečo to funguje a to je napr. Galla alebo aj ja.

aandyna
16. jún 2010

Ahojte, máte niekto skúsenosti s liekom Sédatif ? Moja staršia dcéra má problémy s nervozitou , chodíme aj k psychologičke, ale zatial homeo som s nou nepreberala. Až nedávno mi napadlo že by malej mohli tieto lieky pomôct. Riadim sa radami psychologa, nemám problém s tým ked mi povie že kde robím chybu v správaní, snažím sa držat toho čo mi poradí. No aj ona povedala že ta jej nervozita je skôr povahový rys, že tam nevidí nejaký problém z ktorého by nervozita mohla pramenit . Dá sa povedat že to máme v rodine, moj otec je velký nervák a alkoholik, babka bola chorobná histerka ... Ale malá sa s mojim otcom ani s babkou nikdy nestretla, takže to nieje otázka výchovy z tejto strany. Chcem navštívit aj nejakého homeopata ale rada bysom vedela, či niektorá z vás už používala tento liek.
Ďakujem

cora73
16. jún 2010

ahoj,konkretne tento liek nepoznam,ale kamaratke som odporucila liecbu homeopatiou u jej synceka-16-mesacneho,ktory bol nezvladatelny,bola u homeopatky,nasadila homeo,a pokial maly homeo bral,bol vyrazne kludnejsi..
a mojmu malemu - 17-mesacnemu -homeo pomaha od zaciatku prerezavania sa zubkov,az do teraz,ked berie ledum palustre proti postipaniu hmyzom..cize nam homeo zabera,neviem si totiz prestavit,zeby take male deti vedeli,co je to placebo efekt.. 😉
skor by som ale isla k normalnej homeopatke,nech na zaklade vysetrenia stanovi aj povahovy rys-osobnost,a nastavi liecbu konkretne tvojej starsej dcere..tieto vseobecne homea predavane v lekarni maju v sebe vacsie mnozstvo latok,aby zabrali na co najviac ludi,preto by homeopatka vedela spravit cielenejsiu liecbu..

skolara
16. jún 2010

ahojte
neda mi nezapojit sa.
Mam velmi dobru kamaratku homeopatku, ktora sa tomu venuje 12 rokov velmi aktivne.
Je to homeopatka a co sa tyka homeopatik velmi velmi velmi opatrna.Proste nedava viac ako 1 liek naraz aj to iba jednu dve gulicky a uz vobec nie 5 guliek kazdu hodinu ako to tvrdia v lekarni.
ucite by som sama neexperimentovala s homeo lebo nemame na to dostatok informacii.
Nam homeopatia pomaha ale stale mame respekt ako pred akolkolvek liecbou. 😉

p3tra11
6. nov 2010

ahojte 🙂
rada by som sa vas spytala na Vase dalsie nazory na homeopaticku liecbu...mam bolestivu ms, bolia ma vajecniky aj inokedy, niekedy nemozem ani vstat z postele, a v poslednom case ma zacali boliet aj prsia...gynekolog mi chcel predpisat antikoncepciu (ale ja by som aj babätko, ak by sa nahodou postastilo - tak by som zrusila svoje nadeje, jednak to nechcem brat) a tak mi teraz predpisal homeopat. kvapky na prsia...ma niekto podobnu skusenost ??

monaart
11. nov 2010

ahojte
citam tu vela od Vas ..reakcie na homeo...
mam problemy s mojimi 2,5 rocnymi dvojickami-chlapcami. od malicka nekludne deticky, strasne pohyblive,nervozne..vsetko je to dosledok jednak tehu, lezania v nemocnicina udrziavani a tiez porod a moje stresy ,rodinna nepohoda a pod. proste vsetko dokopy vnimaju drobci priliz zivo a citlivo. teraz sa to este zhorsilo odchodom manzela od nas....a my s malimi nevieme co uz....radila som sa s o vseobecnou, s neurologickou..nakoniec som pred sudom bola u detskej psychologicky a zaroven homeopatičky...a ta podla pozorovania navrhla najprv 3 mesacnu liecbu homeo...a potom az psych.r iesenie.vraj u malych deti by aj do 3 mesiacov mohlo nastat zlepsenie. priklad jej stacil ze 2,5rocne dieta napr. nedokaze prespat noc, celu noc kope v spani, vykrikuje a cez den je to niekedy na zufanie ako sa sprava jeden z nich napr. uplne ignoruju prikazy,pokyny, nepocuvaju na meno.....odvtedy ako chodia k muzovi a jeho"frajerke" vsetko co sa ucime ide pomaly alebo zufalo nejde....
mate niekto skusenosti aj takymto pripadom kombinacie homeo pripravkov na ukludnenie a zaroven upravu "latok" v tele aby bolo mozne pomoct takto detom????
vdaka. 😒

filipal
11. nov 2010

@monaart ano, ja som chodila so synom k homeopatke a v niecom pomohla.
na bezne virozy a pod. som tiez pouzivala homeopatika....uspesne.
Monaart, nevola sa ta lekarka Sturova?

denisach
8. dec 2010

@viamka
ahoj a ako sa volaprosim ta detska homeopatka?dakujem moc deni

romanecka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka.neu
3. aug 2011

http://www.modlitba.sk/htm/svedectva/zlo/homeo.htm Precitajte si tento clanok, nie som proti homeopatikam, ani za extremnu liecbu homeopatikmi... nahodou som sa k tomu dostala a velmi ma zaujal...teiz to povazujem za extrem, ale nieco na tom bude

poussin
2. feb 2012

@altea to je ten nas pristup k inej ako konvencnej medicine. Vo Francuzsku sa ludia liecia homeopatiou uplne normalne. Konzultacie u homeopatov tam su hradene poistovnami tak asi to nie je len sarlatanstvo 🙂.

silvik1
17. máj 2012

ahojte. chcela by som sa spýtať (ak ešte niekto v tejto téme je) či vám homeopatiká pomohli na herpes. mávam ho pravidelne každý mesiac, skúsila som všetky možné vyšetrenia, lekárov, lieky a injekcie, ale všetko zaberá len počas liečby, prípadne pár mesiacov po liečbe a potom sa to znova vráti do "starých koľají". ďakujem za každé info.

martina.hedmegova
2. aug 2012

pridam aj ja moje skusenosti... navstivila som pred rokmi klasickeho homeopata pre problemy s astmou (od narodenia) a s otehotnenim... je to aj humanny lekar takze vedel co ktora choroba znamena a mal odborny pristup... jednoznacne homeopatiu odporucam.. a pre odporcov a teorie typu je to len placebo efekt - homeopatia sa pouziva aj u zvierat (som vet. lek. a stretla som sa s homeopatiou aj na univerzite) a deti a u nich vyvolat placebo nie je mozne... ale nech si kazdy spravi nazor aky chce.... kto to trosku prestudoval, vie ze je to velmi zlozita liecba a hladat pre daneho cloveka jeho konkretny liek, ktory vylieci cele telo nie je jednoduche a vyzaduje trpezlivost ale prinasa vysledky.. nie ako symptomapticka liecba v obycajnej medicine - ktora lieci len priznaky a potlaca ich a nelieci chorobu samotnu - dozivotna zavislost na liekoch... som vet. lekarka a tiez vidim hlboke nedostatky v tom ako liecime dnesnych pacientov (ci uz zvieracich no najma ludskych :( )

belusa
27. apr 2014

@lalitagopi ahoj možem sa opýtať kde si bola u homeopata?dakujem

7ivanhoe7
28. dec 2014

@altea
Pre Alteu a ostatné "dievčatá" spochybňujúce resp. pochybujúce o účinkoch Homeoptatie. Homeopatia využíva pri liečení prírodné suroviny, väčšinou z rastlinnej ríše, predovšetkým čerstvé rastliny,na rozdiel od Alopatickej - konvenčnej (západnej) medicíny, ktorá v drvivej väčšine používa v liečbe chémiu ! Je to na dlhšie vysvetľovanie, ale veľmi stručne - účinok homeopatického lieku tkvie v podnietení tela k tvorbe vlastných obranných látok. Homeopatiká sa podávajú v malých , skôr v minimálnych dávkach.Liečia príčinu ochorenia a tedaj aj jej následok (lieči psychické ako aj fyzické telo), kdežto alopatická medicína lieči vo väčšine prípadov len následok(príčiny) teda už len konkrétne prejavy choroby.
Homeopatická liečba je jednou z liečieb III. tisíročia - na princípe Holistickej medicíny, ktorá sa pri liečbe pozerá na človeka ako na celok - jednoty psyché a tela človeka.
Nuž teda samozrejme ,kto najviac spochybňuje homeopatiu ? Samozrejme, že konvenční lekári (a aj tzv. vedci). Kto vie ako v súčasnosti funguje zdravotníctvo a nie len u nás, tomu nie je potrebné vysvetľovať prečo títo lekári "vedecké kapacity" spochybňujú homeopatiu. 🙂 🙂 🙂

ladynocka
30. jan 2015

Necitala som vsetky prispevky, ale neda mi nezapoijt a zareagovat a popisat osobnu skusenost s homeopatiou. Vo VnT posobi lekar homeopat, no odbornik na slovo vzaty, a hlavne clovek, ktoremu som neskutocne vdacna. Nas syncek sa zacal 2 tyzdne pred vianocami min. roku neskutocne trapit so zubkami - stolickami. Urcite kazda matka ktora si tym presla, vie o com hovorim, cize to ako sa dietatko po nociach trapilo, nemusim rozpisovat. Samozrejme, ze dieta bolo komplet vysetrene u pediatra,a zaver : fenistil + nurofen na noc 4-5 dni. O dalsich 10 dni opat nepokoj a fenistil a nurofen znova. Po kratkom case zacali bolesti znova + pridali sa problemy so stolicou = zapchy a aby toho nebolo malo moje dietatko, neskutocny jedlik, mi odmietalo cokolvek zjest. Podotykam, ze nasa pediatricka, je velmi dobra a vyhladavana lekarka, znova fenistil a 5 ml. nurofen na noc. Dietatko ma 11 meiacov a posledny mesiac bolo nostop davkovane fenistil + nurofen. Tak som povedala DOST! Vyssie spomenuty lekar nam pripravil homeopaticky liek, denne sa uziva 1ml a po prvom uziti sa babtku ulavilo neskutocne a takto to je doteraz. Neprehanam, ano po prvom uziti !!!! Maly mi celkovo ozil a je z neho opat spokojne babatko. Nech ma nazor na homeopatiu kto chce aky chce, ale mojmu syncekovi nekutocne pomohla, a ako matka neskutocne sa trapiaceho dietatka som vdacna, ze nieco take existuje a ze nam to pomohlo. Ved co je vedcsia odmena,ako krasny detsky usmev, ci chichotavy smiech? 🙂 🙂 🙂

edko22
6. jún 2015

Homeopatia bola postavena na zaujimavej teorii.
Minulost:
Zakladatela cca pred 200 rokmi napadlo, ze ak mame napr bolave brucho, tak ziska z dostupnych prirodnych pristriedkov "jed", ktory by u nas vyvolal pri normalnom poziti rovnake priznaky. Takze vzal napr vytazok z muchotravky a nariedil ho napr 1:1000. Takto podane liecivo malo nabudit imunitny system (proti muchotravke a tym padom bolestiam brucha). Takto sa bez akehokolvek skusania objavili v almanachu dalsie a dalsie lieciva s predpokladanym ucinkom.

Sucastnost:
Kedze ludia su uz tak lenivy, ze im robi problem precitat si pribalovy letak a zlozenie a zarezonuje im iba to, ze zam je nejaky jed, tak sa pristupilo k riedeniu beznych prirodnych lieciv. Namiesto toho, aby clovek kupil harmancekovy caj, tak si kupi nariedene homeopatikum v pomere kvapky harmanceku v X bazenoch. Je to na mile vzdialene od hlavnrj idei. Na druhej strane uplne bezpecne pre vyrobcov.

Zaver:
homeopatia casom menila viackrat svoje principi a upravovala fungovanie na zaklade preferencie kupujucich a legislativy. Je ciastocne hradena v niektorych krajinach kvoli lobbingu, ma vdaka financiam zriadene rozne vzdelavacie institucie, ale neexistuje ziadna hodnoverna studia preukazujuca jej ucinok.
Napiste kludne nejake konkretne homeopatikum, ved pribalovy letak je volne dostupny a nezaberie to viac ako 5 min googlenia.

edko22
12. okt 2015

@luc22 Homeopatia vznikla pred 200r. a opierala sa o vedecke poznatky z danej doby. Sorry ale za ten cas sa nic z toho nepotvrdilo skor naopak. To, ze sa kolo toho fabuluje a zavadzaju sa modernejsie frazy do kampane je len z dovodu zachovania silne vynosneho biznisu. (>600mil E cisty zisk za rok 2013 Boironu a bez akejkolvek garancie ci zodpovenosti = podnikatelsky sen).

mia002
13. mar 2016

ma niekto skúsenosti s homeopatikami na zavraty

lulu_lu
16. feb 2017

@viamka dobrý deň, nepamätáte si ako sa volali tie kvapky do nosa?

lucylka25
18. feb 2017

Ahojte, ja som homeopat, ak by ste mali zaujem poradit, je tu skupinka Homeopatia pre celu rodinu. https://www.modrykonik.sk/group/1985/

bevab
10. mar 2017

Ahojte, poradite mi nejakeho dobreho lekara homeopata v Bratislave ? Dakujem pekne

lucylka25
10. mar 2017

www.komorahomeopatov.sk Zoznam homeopatov. Doporučujem vyberať jedine odtiaľto. Homeopati musia mat za sebou 4 ročne štúdium a naďalej sa vzdelávať min. 2x ročne na zahraničných seminároch + každý rok musia vykazovať publikačnú alebo prednáškovú činnosť.

maria3434
22. nov 2019

Ja osobne som bola v Homeoclinic v Bratislave a pomohli mi z mojim chronickým zdravotným problémom. Ano homeopatia zaberá len niekedy treba aj trpezlivosť pri už závažnejsom zdravotnom probléme