Aké máte tipy, triky na zmiernenie PMS?

smejka
27. okt 2008

Ahojte. Kedze u mna je PMS dost vyrazny privitala by som vsetky rady ktore vam pomahaju zmiernit ttento kazdomesacny "stav".

asitka
27. okt 2008

asi mám dlhé vedenie...ale čo je PMS? 😀

monkula
27. okt 2008

Pred menštruačný syndróm 😀 😀 😀

asitka
27. okt 2008

mon...ešte, že ťa mám....tak ja ani neviem...ako mi príde....keby som veľmi nekrvácala...tak ani neviem, že ju mám...takže neviem poradiť ništ.. 😕 a miznem z tejto témy.... 😉

monkula
27. okt 2008

smejka, na kŕče pomáha majoránkový čaj, mňa brucho nenormáone bolievalo, až som prvý deň niekedy ani nešla do školy, ale po pôrode mi to zmizlo....
a aby si neboal nervózna, tak pi medovkový čaj, ten je dobrý na nervy... 😉

maryah
27. okt 2008

smejka, skus nejake zenske caje, ktore bezne kupis v lekarnach alebo v drogeriach alebo este skus nejake zenska kvapky, napr kvapky od valovica 😉

eva7780
27. okt 2008

mne pomahala alchemilka 😉

maryah
27. okt 2008

eva ano, ta je tiez super a este k tomu ju pijem na posilnenie maternice, ale tu prestavam pit tak 3 dni pred ovulkou 😉

smejka
autor
27. okt 2008

ja som mozno trosku ina..alchemilka nezabera....cviky mojzisovej mi skor navodili bolestivu MS-ku 😒 ..skor ma bera o energiu ten cas kym MS-ka dorazi...citim nervozitu bolestivost celeho tela..hlavne prsniky a krize 😕

katkaajurko
27. okt 2008

mne na PMS poradila moja dr. prírodné tabletky PRE-MS.... cajiky mi nezaberaju 🙂

smejka
autor
27. okt 2008

katka a tie ti zaberaju?dostat v lekarni?

briluxina
27. okt 2008

Smejka, ja beriem vit.E, a Magne B6 a musim uznat ze mi je ovela lepsie.Nemam nervove zachvaty ako pred tym ked som nic nebrala.Skoda ze som na to neprisla uz davno. 🙂

kotenko
27. okt 2008

mne caje nezaberali a po porode nejako ani nevnimam, ze mam MS. akurat tesne pred prvou kvapkou mam straasne navaly tepla a zimy, nejakych 5 hodiniek to trva, potom padnu prve kvapky a je to... pocas MS som viac unavena, inak nic takeho...

julia225
28. okt 2008

ja mam problem s PMS ale nie s bolestami, to prezijem, ale s naladami...od ovulacie do mrchy som ako selma divoka... 😠

katkaajurko
28. okt 2008

smejka ano v lekarnach to maju ale nie v kazdej - uz na mna raz aj pozerali.ze o com to hovorim 🙂 ale inak to vo vacsine mavaju a je to ozaj lepsie - to sa berie 14 dni a potom 14 dni nie dve tabletky rano a vecera a mam pocit ze zaberaju vcelku dost - ja som si aj "naordinovala " len polovicnu davku - teda len jednu denne - lebo som mala pocit ze som mala tak dobru naladu a chutilo mi papat viacej 🙂 trochu..ale nemuselo to s tym suvisiet..ale nalady co som mala predtym - NO HOROR to bol so mnou... a este som byvala jeden den - par dni pred MS strasne unavena - ale tak ako ked dojde choroba, totalne som nevladala... no hrozne stavy... a magne B6 papam aj ja z casu na cas...

smejka
autor
28. okt 2008

vdaka za tipy...musim nieco vyskusat....katka ja som na tom podobne....tiez sa citim pred ako by na mna isla silna chripka a boli ma cele telo 😒

kotenko
28. mar 2010

no tak od doby ako som prispela sa to velmi u mna zmenilo. vysadila som HAK a je to z mesiaca na mesia horsie a horsie. presne tyzden pred MS mam nafuknute brucho - maternicu asi tak na 5 mesiac tehotenstva, navaly tepla a zimy, toci sa mi hlava, pocit na vracanie... zvycajne to prejde po par hodinach, ale mam to pravidelne kazdy mesiac a dost ma vycerpava. a zabudla som, den pred MS mam migrenu jak hovado....
nejake volnopredajne lieky, alebo caje, alebo ja neviem.... ....nemate?

mirka414
30. aug 2010

ja idem v sobotu na gynekologiu tiez mam taketo stavy ked na mna ide menzes priberiem za dva dni aj 2kg a brucho no skoro na tehotenstvo v 6tom mesiaci tvar hrozna v tele strasne vela vody a moje nalady si odnasa cela rodina a za dva dni je vsetko okej kila idu dolu som mila tvar lepsia...som zvedava co mi gynekologicka poradi.

mirka414
8. dec 2010

dievcata mozno budem vediet trosku poradit k lekarovi som sa zatial este nedostala koli praci ale chystam sa to stihnut este tento rok 😖 ale mam novinku.tu u nas vo Svajciarsku je dostat jeden liek vola sa to PREMENS a teraz som ho testovala tri mesiace (tak som mala aj doporucovane z lekarne)a kupodivu to funguje su tu lieky na ako sa to povie slovensky 😒 Pflanze kvetina zelina 😀 skratka na bilinkovej baze (konecne ma to napadlo)je mi lepsie aj manzel zije 😀hlavne teraz ma dokaze vytocit lebo je 3dni v tyzdni doma a to mi len beha za zadkom a vkuse vola mirkaaaaa mirkaaa a do toho svokor dcerka deti takze niekedy skutocne explodujem.
dalej som si dnes zrovna dnes kupila dalsi produkt a to VITANGO tiez nieco na bilinkovej baze a hlavne proti stresu ale uvazujem ze to najprv skusim na manzelovi 😀ci to bude fungovat a potom to zacnem brat aj ja. 😀
@kotenko ako je tebe?

mirka414
8. dec 2010

tu je nieco o tom Vitango





Vyrobené z štandardizovaný extrakt ZS ® 1375 z Rhodiola rosea, Vitango ® je nový, prírodný produkt s jedinečnou dvojaký pôsobenie na psychické a fyzické prvky stresu. To vám poskytne aj vyrovnanosť a energie, aby lepšie vyrovnať so stresom.

Ako Vitango ® pôsobí?
Keď Vitango ® nižšiu úroveň stresových hormónov, ktoré užívate uvoľnené pod rovnakou množstvo stresu, zatiaľ čo súčasne energetický metabolizmus vo všetkých bunkách tela, je lepšie. Ako výsledok, Vitango ® vám pomôže lepšie sa zamerať na to podstatné vo zložené spôsobom, a zostať aktívny a produktívny, aj v stresujúcich podmienkach.

Prečo si vybrať Vitango ®?
Tento dvojaký akcie odlišuje Vitango ® od ostatných produktov, ktoré pracujú iba na nálade (a sú sedatívne skôr ako posilňujúci), alebo ma vyzdvihol výrobky, ktorépracovať iba na energiu. Vitango ® vám pomáha cítiť sa viac pod kontrolou a vyrovnanejšia, zatiaľ čo v rovnakej dobe využívajú oveľa sebavedomejšie a zmocniť výhľad.
Na rozdiel od niektorých zavedených chemických výrobkov, Vitango ® neznamená, že ste ospalí, je non-návykový, nemá interakcie s inými liekmi a je dobre znášaný.

Vitango ®: zaručená kvalita
Vitango ® obsahuje vysoko kvalitný štandardizovaný extrakt Rhodiola rosea ZS ® 1375. Vyrobené starostlivo kontrolovaných podmienok, bolo podrobené prísnej vyhodnotenie regulačných orgánov v oblasti bezpečnosti a farmaceutickej kvality. Vitango ® je tradičný rastlinný liek Dr Willmar Schwabe GmbH & Co KG, svetový líder v oblasti bylinné lieky.

space1
5. nov 2011

ahojte, musím sa vrátiť k tejto téme, lebo tiež som si pms prehadzovala z mesiaca na mesiac ako horúci zemiak a dúfala, že to prejde..no opak je pravdou a zdá sa mi , že je to horšie a horšie..pms sa u mňa prejavuje cca 10dní pred ms a to doslova nervovými záchvatmi, chudak mm vadí mi jeho spoločnosť no proste všetko..prídem si ako sopka, ktorá graduje a nakoniec dlho" pľuje zo seba" u tiež kadečo ..a najhoršie je ,že to neviem ani sa ovládať ..takže sa skúsim ešte raz opýtať ,čo vám zabralo najviac?okrem čajov tie sa neprinútim piť..vdaka

maroli
5. nov 2011

Ja som si za poslednych par mesiacov vsimla,ze sa s priatelom hadame prave v dobe ked to mam dostat.Nic ma neboli akurat som nervozna,jak pes.Odvtedy co som si to uvedomila sa snazim ovladat.A pijem tiez alchemilku,medovku.Myslim,ze mi to celkom pomaha.

eeerika.h
29. nov 2011

@smejka Ahoj, ja som mala tiež výrazný PMS, ale prejavy mi ustúpili, keď som sa dakde dočítala, že 1 týždeň pred menzesom je dobre užívať magnézium a B-komplex. Dávala som si denne ráno šumivé magnézium a po 1 tabletke B-komplexu .
Ale teraz som našla tiež jednu stránku, kde je viac rád, pozri sa a pokús sa vyskúšať a vybrať si podľa toho čo ti sadne najlepšie:
http://zena.atlas.sk/intimne-zdravie-horor-zvan...

veľa šťastia, ak by to nepomohlo skús zájsť za svojim gynekologom 🙂

smejka
autor
30. nov 2011

@eeerika.h dakujem 🙂
ja som na tuto temu uz aj zabudla 😉 ...to asi preto ze PMS sa skoro vytratil 🙂
mne pomohlo velmi na bolesti prs a pravidelnost MS pit aloe....uz rok odvtedy nemam s tymto problem...dokonca som po takmer 6 rokoch otehu...ale nedopadlo to dobre....mame anjelika 😔

eeerika.h
1. dec 2011

....to je mi ľúto ☹
nikdy neviem ako na takú ľudskú tragédiu zareagovať, je to pre mňa nepredstaviteľné /chvalabohu, že som to nezažila/, neviem ako to pán boh myslí, no možno mu je tam dobre a dáva na vás pozor 🙂