Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

zuzana76
12. júl 2008

aj ja som mala babku Rozaliu a po spanielsky Rosalia sa mi to celkom paci, aj meno Emilia sa mi paci, take vznesene mi pripada. Pacia sa mi aj mena Anna, Maria, hoci sa davali kedysi viac a nosi ich generacia tych skor narodenych ale podla mna su to nadcasove mena.

A ten Vincent, po slovensky sa mi to vobec nepaci a hlavne ak mu niekto povie Vinco, ale po spanileksy sa to pise Vicente a cita sa to Visente a to sa mi paci, aj po francuzsky ako tu uz niekto pisal vyslovuje sa Vensan, aj to sa mi paci

mirka
12. júl 2008

mne sa nepáči Annamária, Bianka, Chiara (čítam to Čiara), Kevin, Nikolas, Maxim, Xavier

z tých, čo sú v kalendári, tých je veľa, ktoré sa mi vôbec nepáčia, ale sú to určite normálnejšie mená, ktoré sa hodia k slovenským priezviskám. Proti netradičným menám detí, ktoré žijú v zahraničí nemám nič.Keď rodičia vyberajú meno, mali by si to napísať s priezviskom a tiež porozmýšľať, že tá ich maličká nádherná napr. Bianka raz bude aj stará a vtedy to znie úplne čudne 😒

napr. Eliška, toto meno sa mi vždy priam hnusilo, takisto ako Šárka, ale teraz, ako sa deti s týmto menom objavujú, sa mi začínajú celkom páčiť 🙂

monkula
12. júl 2008

a ešte ma napadlo zopár mien mien ,ktroré sa mi nie že nepáčia, ale no, ja by som ich proste nedala, pretože mi nie sú po vôli
Laura, jakub, Filip, mám známu, tá má syna Filipa a hovorí mu Pilina 🙄 🙄 , Richard, Nikolas, dávid, lukáš...

ilijanka
12. júl 2008

Pankrác, Servác, Bonifác, Arpád, Adolf- nechcem nikoho uraziť, ale v dnešnej dobe sa už hádam také mená ani nedávajú 😀 😀

zuzana76
12. júl 2008

tak mne sa zase meno Xavier paci, lebo po spanileksy sa cita Chavier, a tiez sa mi pacia aj ich mena ako Jaime/ citaj Chaime/, Jesús / Chesús/, Jorge / Chorche/ pacia sa mi lebo zacinaju netradicne pre nas slovakov na Ch

a co hovorite na meno Jesús, co je vlastne po slovensky Ježiš, no a v spanilesky hovoriacich krajinach sa bezne pouziva a je to dost pouzivane meno, nedokazem si predstavit, ze by sa u nas nejake dieta volalo Ježiš

osobne by som samozrejme tu na Slovensku xaviera, jorgeho, ani jaimeho nedala s mojim slovenskym priezviskom

monkula
12. júl 2008

jesús je v španielsku asi také obvyklé, ako u nás Ján.. ja by som ho nedala ,pretože by sa mu ľudia vysmievali...

Dobre idem spinkať za mojou Čiarkou 😀 😠

sasenka
13. júl 2008

Jorge = Juraj 😵 Krásne meno, moj manželík sa tak volá, cmuk

monkula
13. júl 2008

a ešte ma napadlo, zase opäť 😀 , keĎ som písaal tú lauru, že neznášam hlavne jej zdrobneninu-Laurika 😝
A ešte meno Nina, pretože vždy si spomeniem na svoju bývalú strašne premúdrelú spolužiačku, ktroá sa tak volala, bola hroznááá, najmúdrejšia, najinteligentnejšia, a keĎ som ju po rokoch stretla v autobuse, tak študovala na vysokej škole pedagogiku, bolal staršie ako ja asi o 5 rokov a začala ma v tom buse skúšať z pravopisu... pomoc...

liana
13. júl 2008

mne sa veľmi nepáčia také mená ako gašpar, Hubert, metod, Adolf, Pankrac, Servac, Bonifac ... to si neviem predstaviť že by som dala dieťaťu.

ale take normal mena sa mi nepačia... Jozef, Božena, Jana (nič proti Jankám, ale mám jednu takú nepriateľku 😀 ), ani Veronika moc nemusím a uý vôbec nie Soňa (nepriateľky 2 😀 ).

digysa
13. júl 2008

Toto je ale blba miestnost....len tak pre priklad na tejto strane:

mirka pise, ze neznasa CHiaru, ktorej meno ma dcera monkuly
naopak monkula pise, ze neznasa Lauru, ktorej meno ma dcera mirky...

No pokial to nie su vymyslene mena ako napr: Taniqua, Saquina, Jamaja...a nie cernoske "idiotiny", mne sa paci kazde meno....
Jedine na co by som prihliadala , aby to nebolo exoticke meno k slovansekmu priezvisku a naopak...to sa jednoducho nehodi.

tommino
13. júl 2008

Prilejem aj ja olej do ohna.... Nech sa na mna nikto neurazi, ale jednoducho je mi proti srsti mena typu Ellisa Sophie a podobne kydy .... ako keby sme nemali dost peknych slovenskych/ceskych mien. Naco sa hrat na nieco co nie sme. Ved aj Slovaci dokazu mat nejaku hrdost a nie sa stale po niekom opicit....

zuzana76
13. júl 2008

tommino nemyslim ze je to opicenie sa, teda podla toho ako u koho, mozno niekto chce byt nobl, alebo nieco viac ako ini a preto vymysla exoticke mena, ale ja osobne by som slovanske mena ako Svatopluk, Svetozar, Ctibor, Vratko, a potom roznych - slavov nikdy nedala, proste sa mi nepacia

tommino
13. júl 2008

nehovorim o menach ako Svatopluk a pod, ale takto mena ako Matej, Jakub a podobne ... podla mna mame vela krasnych mien. Ale zase kazdeho vec, ak chce niekto mat doma Esmeraldu 😀 kludne nech sa paci. .. ale mali by mysliet aj nato dieta, lebo ono s tym menom bude zit cely zivot 😖

zuzana76
13. júl 2008

no esmeralda, winnetou, rosalinda a podobne vykvety snad pocut len u romskej mensiny, nie?

mne sa napriklad meno Sofia paci, urcite viac ako nasa Žofia, ktorej potom hovoria Žofa, ale nedala by som ju, pretoze ich je velmi vela.

ale velmi nemusim Nicolasa, ale ani Mikuláša, napriklad tiez nasa terezia sa mi velmi nepaci, a hlavne ked jej hovoria Terka, ale Teresa sa mi paci ovela viac, podla mna ide o to, ako to komu lepsie zneje

mracik
13. júl 2008

Tommino, Jakub a Matej nie sú slovenské mená, majú len slovenský tvar. Inak mne sa v poslednej dobe čoraz viac páčia slovanské mená, ktoré som predtým moc nemusela. Napríklad kamoška ma Jaroslavku a Radoslavka, je to roztomilé a tie mená majú aj zmysel. Môj ďalší syn bude mať teda pravdepodobne slovanské meno 😀

zuzana76
13. júl 2008

tommino myslel asi mena v slovenskom kalendari, mne tie " nase" pripadaju velmi dlhe, mozno este Slavomira, Slavka, radovan, na tieto by som sa mozno este dala " ukecat" 🙂

mirka
13. júl 2008

no ja som ani nevedela, že monkula má Chiaru 😅 nejako tieto pasy nesledujem 😅 tu ide len o mená, nie o deti, ktoré tie mená majú a ani o rodičov, veď nech si každý dá čo sa mu páči. Tak ako my Lauru. 😝 A už vôbec nemám nič proti Monkuli 😕

najjulinka
13. júl 2008

Sasenka: aj mne sa meno Juraj celkom páči 😉 Mojej mamke sa velmi páčilo, ale teta mala Jurka, tak mamka už Jurka nemala.

Tommino: Vieš tu na konovi nie sú len čistokrvní slováci 😀 😀 😀 Ja mám priezviska 2 - jedno po manželovi poliakovi maďarské a druhé po mojom ockovi nemecké 😀 😀 😀
Takže ked sme pri tých netradičných menách, tak ak budeme mať syna, tak druhé krstné meno bude mať nemecké meno Lorenz (lebo Lorenzová je moje rodné priezvisko) 😉

Slovanské mená majú tiež niečo do seba, ale napr. v jednom decáku robili sestry vychoška a jedna sa volala Bohuslava a druhá Bohumila, ta to mi fakt pripadá ako na hlavu ked im rodičia obom dali také "božské" mená 😖 😖 😖 Ale celkom sa mi kedysi páčili Jaroslav, Jaroslava, Miroslav, Miroslava 😉 Viac sa mi páčili mená končiace na "slav(a)" ako na "mil(a)" ...
Inak mne sa páči, ked sa surodenci volajú na jedno písmenko (tak sa to aj mojej mamke páči) 😀

majka35
13. júl 2008

a už je to tu ... 😀 😀 😀

zuzana76
13. júl 2008

majka co je tu? 😕

inak kedysi v Mexiku , este v 30 rokoch 20 storocia, zila jedna ceska Miroslava, bola to herecka, velmi pekna, teda mexicanom sa velmi pacila a bola velmi oblubena a obsadzovana a dnes sa tak volaju mnohe dievcata- mexicanky, takze nieco podbne funguje aj v inych krajinach, nielen na slovensku, ze mena sa davaju po hviezdach strieborneho platna 😀

deina
13. júl 2008

Mne sa slovanske mena tiez pacia, napr Ludmila je velmi pekne, take trosku staromodne, ale posobi milo. 🙂 Ale nie velmi sa tieto mena hodia k nasmu priezvisku. 😖

Co take meno Mojtech? Tiez slovanske. 🙂 Sice by som ho synovi nedala, ale je zaujimave, zvlastne.

adrika1
13. júl 2008

ja nie som zastancom toho, aby rodicia davali mena po sebe. teda synovi po otcovi, dcere po matke. nemam samozrejme nic proti tomu, dokonca som sa manzela pri vyberani mien pytala, ci by chcel dat svvoje meno synovi. tajne som ale dufala, ze povie nie 😉 vola sa Attila. nastastie nesuhlasil a navyse mame dievca 😵 takze pohroma zazehnana.
mne sa tiez v poslednej dobe zacali pacit take "stare" mena ako Helena, Margita, Regina, Anna. menej sa mi pacia prudko moderne ako sofia, lara, lea...nejako som si na ne zatial nezvykla.
pri chlapcenskych je to u mna take jednoznacne...uz roky sa mi paci meno andrej (andy) a vsetky ostatne su pri nom take nejake vyblednute 😉

julia225
13. júl 2008

mne sa nepacia mena, ktore sa nehodia danemu dietatu...
my sme mali s priatelom vybrate Abigail a Desiree a rozhodli sme sa ze ju pomenuujeme podla toho, co sa nam bude k nej hodit... a tym sa budem riadit aj pri dalsom babenku...
a v podstate podla mna je to kazdeho vec, ake meno da...hlavne ze sa im paci... 🙂

lekno
13. júl 2008

Hovorí sa, že každé meno je pekné, keď sa pekne povie 😉
Mne sa tiež nepáčia všelijaké mená, ako asi každému. Ale najviac sa mi nepáčia Dušan a Dušana.
A pred pár rokmi jedni mladí rodičia dali svojmu malému meno Severín. No neviem ako by som ho volala. Severko? 😅
Jej, ja som moderná v Mexiku? 😀 Aspoň niekde 😀 😀

leishmania
13. júl 2008

ze prudko modeerne meno Lea 😀 😀 to je meno stare ako maticka zem 😀 😀

hirondelle
13. júl 2008

Suhlasim s Leishmaniou 😉
Leish,ze 1 dieta-24 r....nevyzeras na to 😉 😀 ?Pekny vecer

mexx
14. júl 2008

K tomu Severinovi - poznam rodinu, mlady manzelsky par, mamicke sa to meno velmi pacilo (osobne som to dodnes nepochopila) 😅 - ked sa im narodil syn, dala mu teda meno Severin, takze maly sa teraz pretlka svetom s menom Severín Papučka. 😅 A uplne ma zabilo, ked nejaka kamoska tejto mamicky ostala jej vyberom absolutne unesena a to meno sa jej tak strasne pacilo, ze ho dala aj ona svojmu synovi. 😀 Takze na svet pribudol dalsi drobec s menom Severín Odrážka. 😅 Ale v beznom zivote oboch malych oslovuju "Sevko"... 🙂

Mne babka hovorila, ze kedysi mali na dedine takeho farara, co deti odmietal pokrstit menom, ake mu vybrali rodicia, ale krstil zasadne menom, ktore bolo v kalendari v den narodenia dietata. Takze ak ste sa narodili na Anastaziu, boli ste Anastazia, bez debaty. V pripade, ze sa chlapec narodil na dievcenske meno alebo naopak, tak sa robila opacna varianta - napriklad dievca na Stefana bola Stefania alebo naopak, ak to neslo (pri menach, ktore nemaju opacny variant) sa davalo bude najblizsie mozne meno pred dnom narodenia alebo po nom. No a kedze vtedy bolo tak, ze deti krstili vsetci, lebo nepokrstene by ho len tak nenechali, a pan farar bol autorita, tak si to niektore deti dobre odskakali... 😅 V takomto pripade by som sa ja volala Eugenia, co by som teda nerada...moja segra by bola Lea, ta uz je celkom spokojna... 😉

mirka
14. júl 2008

a ešte sa mi nepáči, keď Sebastiana volajú Sebo, alebo Bastian 😖

mexx, s tým farárom nič moc 😀 tak ako so Severínom 😅

mracik
14. júl 2008

Mexx, tak u mňa by to bolo v pohode, lebo by mi ostalo moje meno, mám totiž meniny a narodeniny naraz
Inak môj ocko má tiež so svojím menom zaujímavé príhody. Raz mu napríklad prišiel list, kde bolo napísané len MUDr. Metod , bez adresy a bez priezviska, no keby mal nejaké klasické meno, tak mu nepríde
alebo ešte zo školy, jedna spolužiačka sa ho pýtala: Viem, že ťa prezývajú Metod, ale ako sa voláš?

lyongirl
14. júl 2008

No meno Lea je fakt staré, ale krásne, volá sa tak moja sestra 😀
Mne sa slovenské mená páčia, teda nie všetky, ale takého Jakubka, Šimonka, Martinka a pod. má skoro každý a ako sa tu písalo, meno treba prispôsobiť hlavne priezvisku. A ak je priezvisko zahraničné, tak prečo nedať také aj meno? Veď kopa zahraničných mien je len obmena sovenského: Sofia - Žofia, Ester - Stela, Šimon - Simon, Ján - John a ešte kopa iných......