Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

penelope10
14. júl 2008

sevko je pekne 🙂
ono asi dolezitejie ako meno vyzneje spolu s priezviskom... a ked ma niekto rydzo sloveske priezvisko, dost blbo pri nom vyzneje akekolvej cudzie meno.

A co taky HUGO? 😀 ci Zachariáš ? (poznam jedneho zachariás SRALIK 😖 )

melory
14. júl 2008

lyonogirl ani vo sne by ma nenapadlo ze ester a stela su jedno a to iste meno...ved ester je zidovske meno a stella je v preklade hviezda....???
hovorim preto, ze stelku mam doma. zistovala som si co to o mene, ale s ester to veru nic nema spolocne.

inak tato tema je dost odveci...hned sa mohla volat podme sa urazat!

peneople10 hugo??? v pohode...dari sa mu...rastie ako z vody a je velmi sikovny 😀 totizto mna zaujalo hugo boss...a uz to bolo doriesene.

mracik
14. júl 2008

melory, kľud, ja som si tu našla komplet celú rodinu, vrátane mňa 😀
dokonca keby som hľadala meno pre dieťa asi by som tu zavítala, toľko pekných mien tu padlo 😉
inak, najviac mien tu píšu baby, ktoré nemajú deti, alebo majú v pase syn, dcéra, anjelik a pod.

melory
14. júl 2008

😀 😀
mracik ano je to tak...ked si chcem pozriet ich mena niesu...ja tiez nema...aby ma neodsuvali na druhu kolaj za huga a stelu...nebudem pisat priezvisko no garantujem, ze sa velmi hodia tieto mena k nemu...nieje totizto slovenske. kludna som...to sa neboj...len mi je smutno, ked to citam...vies pride mi to, ze zachvilu tu bude...nepacia sa mi na dietati zelene oci, biela plet a podobne...ludia ved sme rovnocenny a meno neznamena pre mna nic, pokial ten clovek ma dobre srdce moze sa volat aj cecilia a budem si ju vazit. o to viac ma mrzi, ze sa tu omielaju detske mena 😔 ...asi tak!

lyongirl
14. júl 2008

melory, veru Ester a Stela je to isté a máš pravdu, znamená to "hviezda"
Ester je starozákonné meno z hebrejčiny Estér a viem to preto, že meno Stela sa mi páči a takisto viem, že ty máš Stelu, ale nechcela som ťa nijako uraziť, ani sa nikoho dotknúť, neviem, možno môj príspevok tak vyznel, ale nemala som to v úmysle.

mracik, nepíšem sem preto, že mám v pase anjelik. Kľudne by som sem meno môjho dieťaťa dala, aj jeho fotky a pod veci, ale keďže viem, akí ľudia tu na MK dokážu byť, neriskujem. Mám zlé skúsenosti.

Môj príspevok mal byť mojím názorom a nemala som pocit, že niekoho urážam, to že nedám meno také, aké má každý neznamená, že niekoho urážam a že sa mi nepáči. Že som dala zrovna mená aké majú vaše deti - no, nepozerám po pasoch a nemienim nikoho urážať.
A to, že sa niekomu nepáčia mená aké majú vaše deti, prečo to beriete hneď ako urážku, veď koľko ľudí, toľko názorov.

melory
14. júl 2008

lyongirl tak to som z toho paf...pisem, ze ma ani vo sne nenapadlo...mna si sa nedotkla...to ze reagujem neznamena ze som urazena 😀 takze moja suseda co ma malu ester ma meno mojej malej/ alebo moja jej? sranda....nie???

lyongirl
14. júl 2008

no ja som sa tak dočítala v knižke o menách....keď som o tom zisťovala, dokonca, neviem, či poznáš trochu telenovely 😀 , ale v telenovele Macocha bola jedna "Hviezda", preložili to meno tak do slovenčiny a na lodi na ktorej sa vydávala bolo jej meno, asi nejak po mexicky, alebo aká telenovela to bola a bolo tam niečo ako Estrela

mracik
14. júl 2008

lyon, ale veď ja sa neurážam, len konštatujem 😉 mne sa náhodou táto téma páči, je to celkom sranda, už padli všetci moji starí rodičia, rodičia, ja s bratom a všetky naše deti (je ich sedem) 😀

melory
14. júl 2008

telenovely nepozeram a vlastne nic, lebo nemam televiziu...
a preco sa mi nepaci tato tema? lebo z nej nic optimisticke nejde...nepaci, nedala,nehodi...vsetko take ne,ne,ne...a preto sa mi NEpaci
mne sa pacia optimisticke veci, 😵 a ako pise mracik, je tu kopa krasnych mien o ktorych som ani nevedela.
niektore mena aj mne udru do oci, ale ked meno par krat poviem, pozriem dieta v albume dako sa s tym stotoznim a nemozem povedat ze je skarede. tiez som sama prispela s nazorom, ze mne nesedia muzske mena pozenstele...dusana, vladimira a podobne...no casom zistujem ako som sa mylila.

lyongirl
14. júl 2008

mrzí ma, že som v príspevku použila zrovna mená vašich detí, ale to neznamená, že sa mi nepáčia 😉
tiež som len konštatovala, že mená, čo má veľa detí, ako napr. Martin, Šimon a pod. nemusím
no a meno môjho drobca sa tiež veľa ľuďom nepáči, ale má slovenskú obmenu a máme zahraničné priezvisko, takže asi tak a zas tak zahraničné ho nemá.... 😀

melory
14. júl 2008

nik sa neuraza...
lyon, je to tak, su to take modne hity...tiez mam sama take meno co vtedy letelo... 😵 preto ho skoro nik nevie a som proste mel.
v davnych dobach boli tiez mena hitom a tiez sa "nosili" zo zahranicia a tu sa "udomacnovali"...teraz nam pridu uz ako nase slovenske. celkovo slovenska mentalita nema rada nove veci.

zuzana76
14. júl 2008

hviezda po spanielsky je estrella a podobne meno mame aj tu, poznam jednu Hviezdoslavu,

penelope10
14. júl 2008

Melory... Hugo je kamos 🙂 velmi zlaty... Mne sa to meno velmi paci 😵 len opat taky Hugo Motyka.... 😒
Len ked som to povedala minule tak sa vsetci smiali ze ake smiesne 😠

tato tema je fajn kedsa rozhodujes ake meno das babu.. aspon zistis ake su reakcie...a vseobecne na slovesnku plati ze to co nie je davove je cudne...napr. taku Luciu by v r. 1965 nikto nedal... spajala sa nimi totiz bosorka 😀 😀
Zasa teraz letia zidovske mena, nech si kazdy nazve svoje dieta ako chce 🙂 napokon nie meno robi osobnost ale opacne. ja osobne ani saru, ani ester nemusim.
vELMI SA mi pacila Sofia, meno by som vsak svojej dcere nedala, kedze sa tak uz vola kazda druhá ☹

Inak pocula som minule taky ftipek,, ze isti japonsky nazelia cheôi at synovi meno "@" (teda zavinác) 😀 😀 tak tomu uz hovorim fakt sila 😎

zuzana76
14. júl 2008

nechcem teraz vyblafnut nejaku sprostost, ale mne sa tiez nezda ze Ester je Stela, idem to zistit, Ester je tusim nasa Alexandra, lebo som mala jednu spoluziacku na ZS, prestahovala sa do izraela s rodinou, volala sa Alexandra a ked raz prisla na navstevu na Sk tak mi vravela,z e tam je Ester

zuzana76
14. júl 2008

ani ja na tejto teme nevidim nic zle a tiez som tu nasla takmer celu moju rodinu - Zuzana, Peter, pavol, Rozalia, Rudolf, atd...a tiez sa mi niektore mena pozdavali a myslim si, ze ak ju clovek nevnima negativisticky, ale len ako nazory ludi, lebo je to vec vkusu, kazdemu sa nieco paci a nepaci, nie je clovek, ktoremu by sa pacilo vsetko alebo nepacilo vsetko, tak je celkom fajn citat tieto nazory

najjulinka
14. júl 2008

Ja som sa narodila na Alenu 😉 😀 Ja som s menom Júlia veeeeeeeeeeeeeeeelmi spokojná 😉 🙂

A mne sa ešte páči meno Johan (Johann), lebo od neho idú obe odvodeniny či smerom k menu Jan, či Hanz 😉 Takže mi príde také medzinárodnejšie... 😀 😀 😀

Hugo je sranda meno. Mne príde milé 😅
Zachariáš je zvláštne, ale v pohode...

Inak sranda by bolo mať kombináciu mien, že syna menom Severin a dcera by sa volala Eta alebo nejak tak... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana76
14. júl 2008

nasla som nieco o ester

http://babynamesworld.parentsconnect.com/meanin...

a je to perzsky a je to hviezda, tak to som nevedela, ale skusim zistit este nieco viac

zuzana76
14. júl 2008

http://www.babyhold.com/list/Spanish_Baby_Names...

vsade pisu ze je to Star teda hviezda

orinka
14. júl 2008

Hugo je síce sranda meno 😀, len neviem, či by to tak srandovne bral aj tvoj syn 😎

zuzana76
14. júl 2008

alexandra zase pochadza od mena Alexander a to je obranca, takze nic spolocne s ester, tak neviem preco sa tato kamaratka volala Ester, mozno prijala ine meno

mracik
14. júl 2008

inak aj Lucia má našu verziu - Svetlana
ja som tiež s mojím menom úplne stotožnená, len neznášam niektoré prezývky - na Silvu sa ani neobzriem, jeden kamarát z Mexika ma volal Ciruella - to bolo zlaté
musí byť blbé, ked niekto nemá rád svoje meno, väčšinou to však nie je menom, ale sebavedomím dotyčného. Poznala som chalana, ktorý sa dal premenovať z Petra na Tomáša, lebo to meno sa mu nepáčilo 😕

mexx
14. júl 2008

No baby, aj mna ste zmotali tou Stelou a Ester, ze je to to iste... 🙂 Tak som googlila a zistila som, ze obidve mena znamenaju "Hviezda", len Ester ma hebrejsky povod (ako kralovna Ester) a Stela je meno latinske. Podobat sa mozu preto, ze inou formou Stely je Estele... 🙂 Ale pacia sa mi obidve, pre moju potencialnu buducu dceru ich urcite budem mat v zozname top. 😉

No a pri Hugovi ste mi pripomenuli moju tetu, jej sa to strasne paci. Ja som povedala, ze skarede nie je, ale zrejme by som ho svojmu synovi nedala, aspon teda som nad tym zatial nerozmyslala, takze mi to pripada take zvlastne...a ona ma zacala presviedcat, ze by som veru mala svojho syna pomenovat Hugo, lebo Hugo Magula je podla nej uzasna kombinacia... 😀 😀 😀 😉

lyongirl
14. júl 2008

O tej Ester a Stele som tiež googlila a všade mi dalo, že je to "to isté" 😉 , ináč by som to tu netvrdila 😀 😉

zuzana76
14. júl 2008

mracik ciruela je slivka 🙂 vtipny kamarat, mna volaju Susana Banana 😀

mne sa kedysi nepacilo meno olívia, kvoli tej manzelke pepka namornika, ale teraz sa mi velmi paci uz niekolko rokov a mam ho vybrate pre moje dievcatko az nejake niekedy bude, ja dufam,ze bude 😵

lyongirl
14. júl 2008

a Lucia sa mi veľmi páči, keď sme čakali bábo, tak sme nevedeli vybrať dievčenské a ja som povedala, že keď nevyberieme, bude to Lucia, lebo tým menom človek nič nepokazí, príde mi také neutrálne a pekné...

zuzana76
14. júl 2008

a Olivia sa nam hodi aj velmi k priezvisku aj v nom mame -ia- 🙂 len ked by sa vydala, tak uz by sa aj tak volala inac 🙂

a este ked sme pri tych vyznamoch, tak mne sa velmi pacia spanielske mena Luz-svetlo , Luzmaria, Paz- pokoj

Lucia je moja sestra a ked som to raz hovorila kamoskinej babke, ze ako sa vola, tak ta 80 rocna starenka len skrikla - Fuj ake skarede meno 😀

penelope10
14. júl 2008

hugo magula?
... take lubozvucne 😵 😵

gio
14. júl 2008

mne sa nepacia- Sofia,Stela,Lubica,Marta,Magda,Johana,Genoveva-Jenula , Dominika, Kristina,Zdena,...

najjulinka
14. júl 2008

Hugo by som ani ja nedala... Ale preto, že ja sledujem začiatočné písmenka... A s manželom už máme vybraté dievčatá na "K" po ňom a chlapci na "J" po mne 😉 😀 😀 😀
Hugo Magula k sebe celkom ide 😉

Lucia je podla mna fajn meno - dá sa jej povedať pekne aj škaredo, pasuje aj na bábätko Lucinku aj na ženu v rokoch Luciu 😉 😀 😀 😀 Pasuje aj na chudú peknú kočku a aj na fajnu buchtu 😀 😀 😀
Ja som jeden večer pred spaním povedala manželovi, ked sme chceli bábo z domova, že si viem predstaviť že nám dajú ružovú perinku a voláme ju Lucinka 😀 😀 😀 No a o týždeň mi okrem dvoch chlapcov ponúkli ejdinú bábiku Lucinku a obaja sme boli hotoví... Manžel ju ani nevidel a básnil o nej 😀 😀 😀
Inak moja najstaršia sestra je tiež Lucia 😉

Bratranec teraz bude mať Olíviu 😀

julia225
14. júl 2008

moja sesternica dala synovi meno Zachariáš s priezviskom Zachar...