Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

trixi
21. júl 2008

ahojte, mne sa dlhe roky nepacilo moje krstne meno - Beatrix, strasne som sa ako dieta hnevala na rodicov, ze mi dali take meno. Casto som musela vysvetlovat preco mam take meno a co to vlastne znamena. Za socializmu nebolo zvykom davat netradicne mena. A casto ma kvoli mojmu menu v skole vyvolavali odpovedat, pretoze ucitelov a profakov to meno zaujalo. Dnes sa mi moje meno paci a nemenila by som ho. Pozornost som tiez vzbudzovala v Holandsku, kde neverili, ze nejaka baba zo Slovenska ma meno ako ich kralovna. Ale to bolo prijemne, vsade mi velmi radi vysli v ustrety.

Z chlapcenskych mien sa mi nepaci Hubert - moji znami nedavno pomenovali tak svojho syna. Im sa to meno paci. Proti vkusu ziadny disputat.

mirrinka
21. júl 2008

mne sa nepáči meno Rudolf,ale to je len môj názor,tak sa na mňa nehnevajte,milí Rudkovia 🙂

deina
22. júl 2008

Aky slovansky kalendar to spominate?

melory
22. júl 2008

deana taky kde je na kazdy datum ine meno ako v klasickom, tie zslovanske mena ostavaju ako je dusan, ludmila a podobne a ine sa zmenili na povodne, ktore sa casom vymenili.

pd900bo
23. júl 2008

deina ten kalendar je predkrestansky pohansky..

deina
23. júl 2008

Ale odkial ho mate? Z internetu alebo sa da normalne kupit?

pd900bo
23. júl 2008

ja ho momentalne na tento rok nemam ale bola som u cloveka na lazox kt. ho ozivil

tu je na neho link ale kalendar soim tam nenasla mozno sa da v redakcii objednat neviem

www.ved.sk

deina
24. júl 2008

Dakujem. 🙂

siwike25
24. júl 2008

ako bez uražky,dufam že sa nikoho sa nedotknem ale mne sa nepačia vobec slovenske mena 😅 .Sorry to je moj nazor

aly
24. júl 2008

Nič si z toho nerobte ja som počula o niekom kto dal svojmu synovi meno Arnold, a priezvisko? HALUŠKA, fakt nevymyšlam si 😀

zuzu25
24. júl 2008

tiez nerada sudim ludi podla mena,ale vela krat sa my stalo ze ludia s rovnakym menom neboli vzdy 😢 ok! isto by som nedala meno Klaudia,Dasa,Boris,Fero...

deina
25. júl 2008

Moj manzel takto nemusi Moniky - akosi vsetky, ktore pozna, su divne. 😅 Ale to bude nahoda, neverim tomu, zeby meno malo az taky vplyv na osobnost cloveka.

mirrinka
25. júl 2008

no,ja tomu práveže verím 🙂

melory
27. júl 2008

tiez verim, ze meno ovplyvni cloveka...
ale verim aj tomu, ze ine nedostane a vzdy sa cloveku velmi hodi jeho vlastne.

noc25
28. júl 2008

ahojte mne sa nepaci napriklad Rafael,Dionyz,Pavel,Vaclav...alebo Lesana,Alica,Barbora sorry ak som urazila,nechcela som

orinka
28. júl 2008

Meno a vplyv na osobnosť? 😕 A ja som si vždy myslela, že osobnosť človeka, jeho povaha sú ovplyvnené dedičnosťou, výchovou a prostredím 😅 Myslím si, že meno nemá vplyv na osobnosť človeka, skôr má vplyv na jeho detstvo a budúcnosť... 😉 Takže ak dáte dieťaťu meno Rafael Hugo Buchtička 😉 tak sa vám v dospelosti určite poďakuje 😉 aj za detstvo.... takže skôr podľa tohto treba dávať mená a nie podľa toho, že chcem mať z dievčatka raz v budúcnosti plodnú maminu, lebo túžim po veľkom množstve vnúčatok, tak jej dám meno Eva 😉 (toto neberte doslovne... len príklad 😀)...

pd900bo
29. júl 2008

orinka urcite je povaha cloveka ovplyvnena dedicnostou a prostredim ale.. vsetko ma svoje vibracie.. takze vibracia mena urcite na cloveka posobi.. myslim tym aj meno aj priezvisko..

s tyx mien co si tu ppopisala mi fakt nie je jasne co si tym myslela.. najprv napises exotiku Rafael a potom klasiku Eva a ani jedno nie je podla teba ok 😕

orinka
30. júl 2008

Rafael bolo príkladom mena, ktoré by som dieťaťu nedala, lebo by som nechcela, aby sa deti vysmievali... Eva bola príklad na to, či meno ovplyvňuje alebo neovplyvňuje povahu človeka 😉 stačí pozorne čítať.... 😝

najjulinka
30. júl 2008

Fíha Eva máva vela detí????
No moja mamka je Eva... 5 ich porodila a potom si vzali naši ešte z domova... A rátala s tým, že každé z jeje 5 detí bude mať 5 detí a ona bude robiť letné tábory pre vnúčatá... A zatial my deti nejak neplníme plán 😀 😀 😀

orinka
30. júl 2008

😖 Eva znamená "matka žijúcich".... dávala som to ako príklad toho, že je blbosť, aby meno ovplyvňovalo povahu, osobnosť človeka.... takže ak dáte dievčaťu meno Eva, neznamená to, že bude "matkou žijúcich" - plodnou 😉 🙄

lessia21
30. júl 2008

mne osobne sa nepacia mena, ktore s priezviskom vyznievaju trapne a posmesne. napr. Blanka Pretrhnuta, Bojana Bojazliva, a tiez mena, pri ktorych je meno podobne priezvisku...napr. Adam Adamovič, Michaela Michalova, Marko Markovič...(tychto poznam)....

jejke
31. júl 2008

Ahojky
niekto sa tu pýtal ci poznáme niekoho s menom Kazimir?
Áno náš sused doma na Slovensku sa tak volal a aj jeho syn a vnuk
mne sa táto tradícia-odovzdávanie mena po otcovi-matke -starých rodičoch absolútne
hnusí...
Keď má niekto otca Bartolomeja Slivku? aaaaaaaach nie!
Stačí že po ňom syn zdedil priezvisko, nie?
Nepáči sa Kevin, a nepáči sa mi že je toto meno v slovenskom kalendári,
nemám rada mená Monika Erika, Lenka, Blanka Zdenka, Vierka , Dianka, div nie 😀 "Casablanca"

Naopak silné mená z iných krajín ako talianske Chiara, ruské Nina, verím že Vás môže ovplyvníť ak Vás niekto volá zdrobnelinou/Ty chúďatko ☹ / alebo celým menom, preto ja volám svoje deti celým menom
Teodor, žiaden Tejko ani Teo ani Teodorko prosím... 😉

martina2007
12. aug 2008

no ja by som nedala Robert

monkula
12. aug 2008

jejke, akou zdronelinou, to som nepochopila... 😕
a teda mňa by ne´mal nikto rád... Volámsa Monika, syn sa volá po otcovi a dcéra je Chiara... 😔 😔

deina
12. aug 2008

Mne je divne, ked rodicia nevolaju svoje deti zdrobnene. Neviem si predstavit, ze by som mojho maleho Misula volala Michal. 😅 Ked bude velky, tak potom mozno.

magda22
12. aug 2008

no teda jejke mne sa Bartolomej Slivka paci stokrat viac ako nejaky Teodor, aspon je to poeticke, ale Teodor??? 😖

anezena
12. aug 2008

deina, presne moj nazor. my volame nasho Danielka - danielko, danusko, danuso, dany.

ale neznasam ked prideme k svokrovcom a pride tam svagrina a ta mu hovori daniel - uz som jej to aj povedalal, ale dost tak jemno aby sa zase neurazila, ale asi to nepochopila. dokonca aj sbvoju 2 - rocnu dceru tak uci, aby mu hovorila Daniel. hruuuuuzaaa!
daniel je krasne meno, urcite ked bude velky, budem mu tak hvorit, ale teraz? ved je malinky! a Danko sa mi nepaci. blelleee

nepaci sa mi ekd davaju mena podla nejakych filmovych hrdinoch.

a napr. Nataniel - to kde zobrali take meno.

a co ste tu pisali, ze nejake mena a ludia s tymi menami su doivni - tak suphlasim. vsetky Jany co poznam, okrem nasej p. dr. - zlata zena, tak vsetky ostatne su "divne" - nic v zlom, iba moja skusenost. takze toto meno uplne neznasam. a tiez vladimir - moj tato je vlado a ten ma na to tiez svoj nazor - vsetci vladovia su "psychopati" - to tvdri on 😀 nakuknite do historie a tusim to aj tak je 😀

ja poznam Magdu Magdovu - a to sa mi paci. 😀

a Lucie - su zevraj blaznive - v takom detskom slova zmysle, moooc zive a tak - tie co ppoznam, to teda su, aj segra 😀 takze Lucia meno by som radsej nedala 😀

magda22
12. aug 2008

a vobec, uz davno som tu chcela napisat, ze mne sa nepaci tento hlupy trend davat slovenskym detom zahranicne mena, s tymi slovenskymi priezviskami to znie uplne smiesne, nebudem tu menovat, nechcem ani nikoho urazat, len som chcela vyjadrit svoj nazor

magda22
12. aug 2008

anezena Nathaniel napriklad.. 😀
ale Magdou Magdovou by som nechcela byt.. 😵

anezena
12. aug 2008

presne magada - nathaniel - ani neviem ako sa to pise, alebo kiara, ci chiara - ci ako - ved to je hrozne. moj manzel ked prisiel pre rodny list na matriku - panicka pozrrela na meno a povedala: "konecne normalne meno" 😀