Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

ella1
12. aug 2008

k tomu kazimírovi.aj my sme mali učiteľa s týmto menom a priezvisko mal guráň.no úžas 😝
ja som sa snažila vybrať meno,ktoré sa nedá povedať ,,škaredo"(aj ked kto chce,ten nájde)ako napr. zuzana-zuza a pod.
lebo veronike väčšinou hovoria veronika.akurát svokra jej chcela nika 😝 tak to som hned zatrhla.keby som chcela niku,tak dám meno nika.
jejke-vivien je super!budem nad ním uvažovať v budúcnosti 😉
ale zas nechápem,prečo dala anezena synčekovi meno daniel,ked sa jej nepáči,teda páčia sa jej len zdrobneniny.mne sa zas daniel páči viac ako danko 😉

a každé meno je pekné,ked sa povie pekne.

monkula
13. aug 2008

Kazimír je v napríklad v Plľsku také bežné meno ako u nás Ján
Jejke, kamarátka počúva asi Oasis, však? 😀
ella, k tý mzdrobneninám ,mám kamarátku, ktorá má tri deti, Nikola, Karin a ViKtor. .a tak ich aj oslovuje, teda NIkola je Nika, ale najviac sa mi páči, že malému hovorí Viktor, ak chce meno zdrobniť, pocie Vitkorko a mne sa to veeeeľmi páíči ,pretože keĎ počujem Viki, spomeniem si psa mojich rodičov... 😅 😅 😅

zuzulik
13. aug 2008

no ja tu nebudem konkretizovat, ktore meno sa mi nepaci, aby som sa niekoho nedotkla, nie je to podla mna "spravne" ,ale musim povedat, ze sa mi nepaci,ked sa davaju psom ludske mena ( obzvlast tu v Cechach, no hroza 🙄 😨 😔
napriklad nasi susedia maju nejake bojovne plemeno a vola sa Sara 🙄 , takze hoc sa mi toto meno paci,tak by som ho zrejme svojmu dietatu nedala, alebo sa musia susedia odstahovat 😀 😉 ....

monkula
13. aug 2008

zuzulik,vidíš, ako som sem už písala ,tak moja sestra mi raz volala z práce, že práve u nej bola nejaká pani a mala psa Chiaru... 😀
A raz som na ulici počula, ako stáel niekto kričí Monikaa, Monikaa, asi 5 minút som sa obzerala ,hľadala, kto to kričí a zrazu z kríkov vyšla pani z obrovskou dogou-.Monikou, tak som sa rozosmiala ,pani na mňa pozrela ako na blázna, tak jej vravím, ja tu vyzerám, kto na mňa kričí a to vy kričíte na psíka...Zasmiali sme sa už obe, pohladkala som Moniku po hlave a išli sme každá svojím smerom...

zuzulik
13. aug 2008

aj na mna minule skocil na trhu psik - jazvecik a jeho panicek ( stary dedko) na neho krici: Zuzano, zlez dolu 😀 😵 ............

monkula
13. aug 2008

a zliezla si? 😀 😀
Veď aj moji rodičie majú psa menom Viki... 😅 😅 😅
A sranda boal, že sused mal priateľku ,takú namyslenú kozu a voala sa Viktória a raz sa zase niesla dvorom ako páv a sestra kričala na psa Viki ,tak sa stáel obzerala ,že kto na ňu krásavicu volá a potkla sa a ruky namočila do pomyjí pre svine ,čo tam mali pripravené... 😀 😀 😀

zuzulik
13. aug 2008

tak aspon jej spadol "kohutik" 😀 😵 a vy ste mali srandu 🙂

monkula
13. aug 2008

tak, teda ju t oriadne ponížilo pretože ona mala rodičov vysokoškolsky vzdelaných a naši susedia sú obyčajní ľudia z dediny, on jazdí na traktore, a ona chodievala plieť burinu, tak sa k nim aj správala, ako mi neskôr povedala teta suseda... ale ľudia sú to skvelí.... poznám ich od malička ,vždy ma nachovala ,pofúkala bobo, keď som spadla 😵 😵 😵
A ani mi neprípomínaj, akú sme mali srandu.... 😀 😀 ja som to mala dobré, bola som na chodbe, ale sestra, tá sa chudera zadúšala od smiechu, vbehla dnu a tam sme sa rehotali ako bláznivé... 😀 😀 😀

melory
13. aug 2008

mne teraz znama oznamila, ze sa jej dcerka bude volat jasna - jasnenka...mile ze?

monkula
13. aug 2008

mel... to je ako Svetlanka, čiže Chiara 😀 😀 😀 😀

monkula
13. aug 2008

a minule Jarko zahlásil, že jeho dcérka bude Jasmínka... 😀

terina25
13. aug 2008

čo ma teraz napadá, tak asi Roland, Blanka, ,Kazimír,Zlatica, emília. Je ich dosť, nemám teraz kalendár, nespomeniem si. Ale ešte ma napadlo pankrác, servác, bonifác a žofia 😀

monkula
13. aug 2008

terina a vieš, že Žofia je Sofia? 😀 😀

terina25
13. aug 2008

tak to teraz prvý krát počujem. Žofia je žofia a Sofia -Sofia.Podľa mňa 😉

monkula
13. aug 2008

A Danielka je krajšie.... Sofia je na každom kroku 😅 😅
Aj mne s to páčilo ,ael už keď sa malinká narodila, tak so mnou ležala na ozbae maminka so Sofiou, a vedľa boli dve Sofie a sestričky na chodbe, katkaa, Dˇaľšia Sofia 😀 😀

zuzulik
13. aug 2008

presne tak Zofia je Sofia 😀 ( ako vyznam mena)

melory
13. aug 2008

terina25 to nic vraj aj stela je ester 😕

monkula
13. aug 2008

melory, hej?
Veď Klára, Svetlana a Lucia majú ten istá význam mena-Jasná, svetlá...

melory
13. aug 2008

asi to bude len vyznam rovnaky a nie meno.....

lienockaa
13. aug 2008

no ked uz sme pri psoch..suseda ma psa stelu..a moja sefka ma psa filipa..pritom obe mena su krasne, ale uz pre to, ze ich mam vo svojom blizkom okoli ako psie, by som ich nedala..my sme zviera s ludskym menom este nemali..kocuri sa volali aladin a peyrac..😀 a pes je ajax..

monkula
13. aug 2008

že peyrac 😀 😀 😀

melory
13. aug 2008

my sme mali tarantulu kleu 😵

lienockaa
13. aug 2008

monku-on bol chromy na jednu labku, tak preto peyrac..😀

monkula
13. aug 2008

ty kokso, tak top je nářez... 😀
my sme raz mali psíka, kúpili sme ho pred Tescom, tak bol Tessy 😀
A naša mačka má uši ako netopier, tak ma napadlo Batman, ale keďže je to mačka ,tak je Betty 😀 😀 😀

anezena
13. aug 2008

alla1_ citaj pozorne:

"deina, presne moj nazor. my volame nasho Danielka - danielko, danusko, danuso, dany.

ale neznasam ked prideme k svokrovcom a pride tam svagrina a ta mu hovori daniel - uz som jej to aj povedalal, ale dost tak jemno aby sa zase neurazila, ale asi to nepochopila. dokonca aj sbvoju 2 - rocnu dceru tak uci, aby mu hovorila Daniel. hruuuuuzaaa!
daniel je krasne meno, urcite ked bude velky, budem mu tak hvorit, ale teraz? ved je malinky! a Danko sa mi nepaci. blelleee "

mne sa meno daniel paci a velmi - ale nepaci sa mi ked malinkemu babtaku niekto povie daniel - je malinky a podla mna by sa im malo hovorit jemnejsie. napisala som, ked bude vacsi budeme mu hovorit daniel. a nepacia sa mi len zdrobneniny.

ella1
13. aug 2008

anezena.ved čítam 😉
ale nechápem prečo ťa hnevá ked ho volajú daniel.ved sa tak predsa volá 😅
nie je to škaredo.

anezena
13. aug 2008

ella ja viem, ze to nie je skaredo. ale ja neviem - mne to pripada take tvrde, ked je to take malinke, nevinne. ani to neviem opisat, jednoducho je to len pocit. kasli na to 😉

monkula
13. aug 2008

ane, ja ťa rozumiem... náš Jarko strašne ťažko nesie, keď mu učiteľka v škôlke hovorila Jaro....

anezena
13. aug 2008

dik monkula,
a tiez mu nehovorite Jaroslav, nie? 😉

zukab
13. aug 2008

nepoviem konkretne mena, ktore sa mi nepacia, lebo z nejakeho dovodu su v poslednej dobe relativne oblubene, ale vo vseobecnosti sa mi, ani neviem preco, nepacia talianske mena.
pre talianov v poriadku, ale so slovenskym priezviskom mi to znie hrozne.
to uz naozaj radsej kevin lakatos z lunika 9 😀