Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

babula90
4. feb 2010

hadassah, náhodou Šarlota alebo Lota je celkom zaujímavé a volá sa tak bíbika mojej malej 😀 😀 😀 😀
Vikina je otrasné a súhlasím, tak ako volajú rodičia, tak sa prispôsobia aj iní.. ja nemám rada, ked malej hovoria Lejka 😕 😠 To je ako Lajka. 😀

langkofel
4. feb 2010

Ja sa volam Danka, serie ma to od kedy som si to zacala uvedomovat...no som rada ze nie som Dana, to mi pripada ako nadavka, tak isto Jana... To by som svojmu dietatu nedala, ale Daniela sa mi zda pekne. Dievcenskych je viac co nemusim Bozena, Irena, Marta...(dufam ze sa nikoho nedotknem)

A chlapcenske Frantisek (dufam ze brat a otec nechodia na konika 😀 😀 😀)

spevacka
4. feb 2010

hadassa, ja poznám tiež jednu Šarlotu a má dcéru...Melissu 😉

dsnadja
5. feb 2010

ja som Marcela a vždy som ho(meno) nenavidela,ale teraz sa mi už pači, je nas malo....dcerku mam Dominiku to vybral mangel ja viem že ich je vela ale hodi sa jej...a malu volame Lola,(a ona si niekedy povie že je lolita) to sa mi vždy pačilo,akurat ma serie čo som si predtym ako som porodila ani nevšimla,že väčšinou v nevestincoch(vo filmoch)sa vola bordel mama lola alebo gina,a okolo pedofilie sa tiež často vyskytuje to meno 😢 ,sestra ma synčeka Dezidera(po otcovi a po jeho otcovi 😅 )tiež sa nam to nejako extra nepačilo, ale zvykli sme si,je to predsa ich syn, je zlatučky a lubkame ho,a mangelova sestra ma Lauru je tiež milunka,je to naša krstna dcera.všetky mena su pekne,všetky ine...inak ja tiež nenavidim kombinaciu zahraničneho brazilsko telenoveloveho mena so slovenskym priezviskom....tiež vo vedlajšom panelaku maju esmeraldu,a v okoli kymberli...

janca704
5. feb 2010

No som sa nasmiala na niektorych menach 😀 😀 😀
Ked sme vyberali meno pre dieta (este sme nevedeli pohlavie), tak z chlapcenskych pripadali do uvahy max 3 s ohladom na priezvisko, ale uprimne, vela chlapcenskych sa mi nepaci 😝 (Erik, Igor, Ondrej, Sebastian, František, Gustáv, Denis, a potom skupina mien ako Severin, Arnold, Baltazar, Ignac, Izidor a pod, to snad ani nikto uz nedava 😅 ). Dievcenskych sa mi paci straaaasne vela, aj zahranicnych, no kovli priezvisku nepripadaju do uvahy. Ale nepomenovala by som svoje dieta Izabela, Jozefina (moja mama 😅 , tiez to meno neznasa 😝 ), Marta, Margita, Magda. A ani Leu by som nedala 😒

O komoleninach mien - to je snad uz ina tema. Nasmu malemu mali na zaciatku ludia tendenciu hovorit "Dado", tak na to som alergicka, alebo Davidenko 😠

lussy23
5. feb 2010

Mne sa meno Šarlota či Arthur(spomínali ste) náhodou páčia. Mená ako Félix, Hugo a Nonifác sú pekné, ale radšej by so mtka nazvala psa alebo mačku. Dieťa nie.
U mňa to je tak, že pri niektorých menách sa mi páči len ich zdrobnenina. Napríklad Samko, Miška, Viki, Terezka. Ale plné znenie už nie ☹

mukky
5. feb 2010

huma3

pancake
5. feb 2010

mukky 😀 😉

ollski
5. feb 2010

😀 😀 😀 fakt dobra tema 🙂)
dievcenske sa mi nepaci Kristinka!!! ale to mam spojene s istou osobou, tak asi preto som na to meno alergicka a jezi asa mi chlpy....ale ani Sofinka a Vanesinka, co ja viem....???
no a z chlapcenskych vsetky prave oblubene konciace na -án: Damián, Krististián, Sebastián, Adrián 😝 a Denis a kooooopa dalsich tych nemouzitelnych mien v kalendari ako Demeter ai. 😉 a este Dobroslav a take...brrr

lyongirl
5. feb 2010

baby smejem sa s vami 😀
ja len k priezvisku, môj kamoš sa volá Strašifták, aspoň sa mi zdá, že tam má to F a nie V
my sme mená tiež vyberali k priezvisku, máme ho zahraničné, chcela som krátke mená, ale pri druhom sa mi to nejako nepodarilo, lebo sme mali veľkú dilemu a vačšina sa nikomu nepáčila a ak bolo krátke ako napr. Adam, tak ho niekto z rodiny už mal, tak je menší po MM
no a mená ťažko hodnotiť, lebo každý má iný vkus, to čo sa páči mne sa nemusí páčiť vám, tak konkrétne nejdem ani menovať 😉

claudee
5. feb 2010

moja prababka sa volala Ida 🙂 neviem sa rozhodnúť, či sa mi to meno páči alebo nie .. každopádne má niečo do seba..

monuska_9
5. feb 2010

Ja zas nevidim nic smiesne na tom ak sa aj spoji zahranicne meno so slovenskym priezviskom, ak to nieje nejaky extrem

Napr. nevidim rozdiel medzi Stanislava Nováková alebo Gréta Nováková ( co su echt slovenske mena) a Vanesa Nováková alebo napr Ela Nováková

Nic na popukanie na tom nevidim a to zmysel pre humor teda mam 😉

mukky
5. feb 2010

♦pan♦ neviem či si pochopila moj príspevok,huma3 je zakladatelka tejto "peknej" témy 😀 😀 tak jej meno sa mi nepáči najviac 😀

ollski
5. feb 2010

monu, Novakova je skor ceske priezvisko, no ja ked som bola v porodnici a bola som tam dost dlho, mi niektore spojenia prisli dost komicke. ku ciro slovenskym priezvyskam, Mrvicka, Hruskova sa mne exoticke meno nehodi, ale je to samozrejme len a len vec vkusu a mamicky. Ku neutralnemu priezvisku Novak sa hodi hocico 😉
existuju urcite pravidla meno-priezvisko, ale vsetko zavisi len a len od mamicky, akymi meno obdari svoje babo 😉
moja prababka sa volala Petronela, strasne zvlastne meno mi to pride, nie v zlom...ma taku zvlastnu moc pre mna osobre, aj meno Petrana...take tajomne

monuska_9
5. feb 2010

ja som pouzila priklad novakova lebo som si precitala aspon tri prispevky ze k slovenskemu prizvisku novak sa zahranicne meno nehodi 😉 ....dokonca aj take nieco neviem uz ci to bolo presne tak napisane ale bolo to typu ( predstavte si taky Kevin Novak a smajlik 😝)...no ja v tom nic hrozostrasne nevidim
a myslim ze keby sa moje dieta malo volat mrkvicka pouvazujem skor nad zmenou priezviska nez mena 😀

nikollette
5. feb 2010

Mne sa nepáči marcel 😅

ollski
5. feb 2010

monu, to asi ano 😀 mala som na vyske profku, kt sa vola Gizela Pošvova, a chodili sme sa ku nej zapisovat na skusku zo zoologie,,,chuda teta vsetci sa jej menu smiali 😝 niektore priezviska su teta hold "blbe" pre nositela, asi si musi clovek zvyknut, ked s tym zije od narodenia...!? tak in to mozno ani nedojde 🤐
a v skole ucitelku Gertrudu...to my vzdy prislo take dake rakuske, alebo ake 😉

nebbia
26. feb 2010

My sme mali v skole Bertu. Bola preto vsetkym naposmech.Inak som za klasicke mena.Z chlapcenskych sa mi nepaci Jozef-zdrobnenina Jozko mi nejde do ucha.

lussy23
26. feb 2010

Ja nemám rada, keď zdrobňujú zahraničné mená. Angelička, Benjaminko, Sebko,

monkula
26. feb 2010

lussy, pozeráš veľa panelák..
ollski, men je skôr ľúto manžela pani pošvovej, taký Ferko pošva 😀

vika159123
19. mar 2010

Mne osobne sa nepáči z dievčenských Nikola,Sandra a potom také staršie ako Eleonóra,Iveta,Kamila,Aurélia...a potom tie úplne že staré ako Drahomíra,Blažena,Viola a podobné by mali už aj zmazať z kalendárov 😝 😝 Z chlapčenských moc nemusím: Roman,Pavol,Jozef,Igor,Pankrác,Servác,Bonifác,Alojz,Alfréd,Milan,Ondrej,Zoltán... 😀 😀 Nič proti tým čo sa takto volajú prípadne ich detičky či príbuzní....nechcela som nikoho uraziť to je len môj názor.. 🙂

lalia21
27. mar 2010

ahojte-no mne sa nepačia tie "klasické" stare mena pre dnešne deti-Jozef,Ján,Martin,Lukaš,František...a z dievčenských sa mi nepačia Kamila-Kamil,Jana,Anna a podobne stare mená..vec vkusu.
A páčia sa mi Nikolasko,Laurika,Lara.

hivetka
27. mar 2010

Nic v zlom dievcata, ale mna to velmi irituje ked pocujem Nikolasko, ked uz tak nech ho volaju normalne Nikolas (alebo nejaka skratka ako Nik napr.), ako sa aj vyjadrila lussy23 predo mnou aj mne sa nepaci ked sa zdrobnuju zahranicne mena a snazia ich zoslovenstit. Inac kazde meno ma nieco v sebe pekne aj nepekne, co sa paci mne, nemusi sa druhemu, vsak take mena ako Zuzanka, Katka, Alzbetka tak krasne zneju, urcite lepsie ako Rebecka, aj ked samotne meno Rebeka je podla mna pekne. Takze hlavne nesnazit sa menit zahranicne meno slovenskou zdrobneninou, ale vybrat si radcsej slovenske meno, mame ich dost peknych 😉. Ja osobne som dala synovi meno, ktore sa rovnako vyslovuje na Slovensku aj v zahranici, pretoze zijeme v cudzine, aby mu ho tam nekomolili a aby bolo aj pre nasich lahko zapamatatelne a vyslovujuce.

dada1212
27. mar 2010

Mám stejný názor ako hivetka.
Napríklad ani Sebastián nie je škaredé meno, ale ak počujem Sebko, Sebo, mám dosť.... 😒

poki10
29. mar 2010

ja mam husiu kozu z mien jozef, anna, magdalena, jan, fuj...

dada, ja to iste, dcera bude viktoria, no mam hrozu z toho, ze by jej niekto povedal viktorka. otras...proste aj pekne mena sa daju zhovadit

markiza
29. mar 2010

poki, kde beries istotu, ze viktoria je pekne meno? 🤐 😀
nechapem, ako mozes napisat to a to meno je fuj... ved to ze sa ti nepaci este neznamena, ze sa nepaci nikomu... prepac, ale nedalo mi... a to sa moje deti volaju uplne inak 😀

poki10
30. mar 2010

ja len hovorim ze kazde meno sa da zhovadit...mne sa meno viktoria paci, ale keby jej niekto hovoril viktorka tak ma asi trafi slak, to bola reakcia na vyssie uvedene prispevky...no toto je tema, ktore mena sa vam pacia najmenej, tak som si to sem dovolila napisat, ktore mena sa mne osobne nepacia.

kikus_skate
13. apr 2010

ja viem to je hroza 🙂 :-!
ako im to leti zrazu na to presly

kikus_skate
13. apr 2010

🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖

gabika_83
13. apr 2010

Dobra tema 😀 Takisto sa nechcem nikoho dotknut, ale niektore mena fakt nemusim, napr. Julko, Lacko, Norbi,Rudolf, Vojtech, Ludovit, Imrich, Tibor, bleeeee, normalne som si predstavila ze babatko Tiborko - no otras 😖 A z dievcenskych tak Irena, Nadezda, Vlasta, Blazena, Stanislava, Marcela...Len moj osobny nazor! A z tych modernych sa mi fakt nepaci Sebastian, poznam par neprijemnych nositelov tohto mena, takze sa mi zhnusilo.