Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

magda22
12. aug 2008

tak tak..mne to pride trochu neinteligentne...

monkula
12. aug 2008

anezena, magda....
Moja dcérka je Chiara a IQ mám 125, čiže normálny priemer, takže čo to tu splietaš o neinteligencii? Čo to s tým má spoločné? takže každý, kto má Chiaru, vanessu alebo neviem ktoré meno Ti ešte vadí je sprostý?
Prepáč, ael trošku blbý názor..
A len pre Tvoje info, naše priezvisko žiadne mäkčene nemá, tiež mám trošku súdnosti a nedám meno Chiara k priezvisku Nováková...
Tak poprosím ,trošku premýšľajte, čo píšete....
To som mala dať meno Viktorka alebo Simonka len preto ,aby sa ľudia nemuseli trápiť nad tým, ak éstrašné meno sme malej dali?

anezena
12. aug 2008

monkula, co sa urazas
ja nic o neinteligencii nesplietam. iba som vyjadrila svoj nazor

a vobec som nepovedala, ze rodic ktory da take meno, je sprosty, tak laskavo neprekrucaj. ani magda to nepovedala
a vobec ma nezaujima ci tvoje priezvisko makcene ma alebo nema, mam to v pazi

je to tvoja vec, ja som len povedala, ze Chiara ci Kiara sa mi nepaci a take meno by som v zivote dietatu nedala.

a laskavo neurazaj nase nazory - ja som tiez nepovedala ze si blba alebo ze mas blby nazor ked si dala take meno alebo hocikto iny.

tato tema ma nazov ake meno sa vam paci najmenej. tak sa tu ludia vyjadruju co sa im nepaci. tak ich nechaj a povedz aj ty ake meno sa ti nepaci a hotovo

monkula
12. aug 2008

nie?
anezena • 1d • Dnes o 12:40

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš presne magada - nathaniel - ani neviem ako sa to pise, alebo kiara, ci chiara - ci ako - ved to je hrozne. moj manzel ked prisiel pre rodny list na matriku - panicka pozrrela na meno a povedala: "konecne normalne meno"
magda22 • 1d • Dnes o 12:51

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš tak tak..mne to pride trochu neinteligentne...

To nie je o urážaní... už viacero báb napísalo, že sa im meno Chiara nepáči.... ale ako dobre vidíš vyššie, magda napísala, citujem: tak tak..mne to príde trochu neinteligentne...
tak to ma urazilo....

anezena
12. aug 2008

monkula, ved som napisala, ze je to hrozne - nie sproste, tak prosim ta citaj pozorne

a ok - prepac - ja som si neprecitala magdinu vetu, lebo bola na konci predchadzajucej stranym - to o tej inteligencii. myslim, ze to nie je o inteligencii

monkula
12. aug 2008

neinteligentne, to je krajšie pre slovo sprosté... 🙄 🙄 🙄
ane, v pohode, mňa urazilo to o neinteligencii...
veľa ľuďom sa to meno nepáči, vrátane mojej mamy.... 😖 😖 😖 ale malej pristane, veď kuk album...
A je krásne, keď sa osloví.. Alaaaaa 😀 😀

magda22
12. aug 2008

velmi jej pristane 😀

anezena
12. aug 2008

monkula, som rada, ze sa nehnevas - ja som ta nechcela urazit ani ti nijak ublizit. prepac. ok, idem kuk. a este by ma zaujimalo, preco ste dali take meno? je to podla niekoho alebo ako?

mas pravdu, sekne jej to meno 😉

pocuj, tie tvoje deturence maju neskutocne kraaasne velke ocka, ale totalne 😀 krasni sul, hlavne tie fotecky s tymi strapatymi vlasmi 😀

teuflerin
12. aug 2008

Ahojte...tak ja nemam vyslovene meno, ktore by sa mi nepacilo....alet ak napriklad niektori ludia v mojom okoli maju problemy s tym ze chcem dat dievcatkam meno Rebeka alebo Laura, a tiez nemusim mena ktore sa spajaju s niekym koho nemam rada,....a asi by osm nedala meno typu bozena, jarmila, a podobne..tieto mena moc nemusim

monkula
12. aug 2008

tak som rada ,že sme si to vydiskutovali... 😎 😎 😎
Jaaj, strapaté vlasy.... nech ju akokoľvek učešem, stále je takáto strapatá... chvíľku ich má krásne a ochvíľku ich má zase strapaté, kučeravé, už som to vzdala 😀 😀
Nie, nedostala meno podľa nikoho.. mne sa meno páčilo už bstrašne dávno, hádam od 14-tich rokov.... aj MM, i keĎ ten stále sníval o kristínke, tak sme to skĺbili ,aby bol baran celý, aj vlk sýty a vzniklo Chiara Christine...
A môj okáň mal byť Marco.. ale končí sa nám priezvisko na -ko, tak sme necheli..ale a kby sa pritrafil ešte jeden, dala by osm mu to meno, lebo aj jarko sa predstavuje ako jarko ...ko, takže je to šumafuk 😀 😀

monkula
12. aug 2008

teuflerin, na okolie kašli, aj ja som kašľala 😀
I keď, pravdu povediac, mne sa ani jedno meno z týchto dvoch nepáči.. Laura, neviem, neznášam zdrobneninu-Laurika 😝 a Rebeka?
To mi pripomenie, ako moja nebohá babka vždy hovorievala na nepríjemné ženy stará Rebeka 😀 😀

lienockaa
12. aug 2008

no..nezabite ma, ale ja som synovi dala meno Ondrej a nevolam ho zdrobneninou, iba obcas mu poviem Ondrejko..nerada by som, aby si na nejaku zdrobneninu zvykli cudzi ludia, ak budu pocut na ulici, ze ho nou volam..ja jednoducho chcem, aby bol pre vsetkych uz od detstva Ondrej, nie nijaky Ondriško, ani Ondráško, ani nic podobne..ale nechcem nikoho urazit, tak ma neukamenujte.. 😉 mne dost prekaza, ze ono sa tie zdrobneniny na toho cloveka nalepia az do dospelosti a nevie sa ich potom zbavit..
pacilo sa nam meno David, ale znami svojho volaju Dadko a uz ho tak vola cela dedina..a prave toto sme my nechceli.. 😉

monkula
12. aug 2008

lienockaa, Ondrej je pekné meno ,také slovenské, írečité...
A hej, s tými zdrobneninami máš pravdu, náš sused je Ladislav a ako jedináčika mu vždy hovorievali Lacika a aj teraz ho tak volajú, hoci má 28 rokov, je tučný ako prasa, ženatý a má dieťa... a jeho mama a aj moja, aj sestra naňho stále, že Lacika 😅 😅 😅

lienockaa
12. aug 2008

monkula-dakujem..my sme vyberali aj k priezvisku, tiez irecitemu..😀 mne cudzie mena nevadia, ked sa hodia k priezvisku..moje krstniatka su Ellie a Mick..hehe..a hodi sa im to, aj ked si na zaciatku zvykala cela rodina..ale nemaju irecite priezvisko, dievcatko je dokonca bez -ova na konci, takze v pohode..

monkula
12. aug 2008

aj moaj svokra je bez -ova 😎

marse
12. aug 2008

tato tema je podla mna ako past na oko 😀 lebo kazdemu sa paci ine meno, to co sa jednej nepaci druhej zato ano a uzje tu problem.
podla mna ked sa niekomu nepaci nejake meno, tak by ho ale nemal nejako velmi kritizovat lebo pre maminu ktora ma dietatko s takym menom je to urazka.

v nasom okoli boli tiez trapne narazky ze ake meno som dala dievcatam a tak, odpoved jednoducha take ake sa mi paci 😉

a ostatnym je do toho suma fuk 😅

melory
12. aug 2008

marse to je aj moj nazor....tak isto ako v teme nevera 🤐

no vies aka je tu niekedy sranda? ta urazena sa aj ozve...tomu ved...a kazdej v pohode je to jedno ako aj tebe...lebo jej sa tie mena pacia a basta.

teraz kamoska rozmysla nad menom omar 🙂

bibinka
12. aug 2008

melory- však Omarov na Slovensku treba 😀 😀 😀

melory
12. aug 2008

Omar Sharif za mladych cias bol fesaaak.

monkula
12. aug 2008

melory ,ja som sa urazila nie preto, lebo niekto napísal, že meno Chiara sa jej nepáči ,ael preto ,lebo bolo napsíané, že je to neiteligentné..

A aj MM chcel pri Chiarke Omara 😲 😲 😲

stvura
12. aug 2008

Fiha, no to su meniska...nebudu s tym mat chudak deti problemy?
Mala som spoluziacku Fatimu ktora svojich rodicov preklinala celu zakladnu a strednu skolu {potom sa odhodlala k zmene mena aj jedneho aj druheho}, no u nej bolo meno odovodnene tym ze jej otec bol Juhoslovan. Davat detom cudzie mena ktore sa nehodia s priezviskom....nemam z toho dobry pocit.

monkula
12. aug 2008

meno moje jdcérky s k priezvisku hodí.... 😖 😖 😖
a nie je chudák 😠 😠

ja osm mala na ZŠ spolužiačky, ich otec bol Arab, takžie staršia boal Semira, a dvojičk, jedna boal tiež Fatima a druhá Hajnala, to je maĎarský ekvivalent mena Zora....
A Fatima, to vám boal ináááá kočka.... Snedá pleť, modré očiská, vlnité vlasy, ako vystrihnutá z rozprávky Tisíc a jedna noc a keď som ju po základke stretla aj s naušnicou v nose, waw 😉 😉

A keĎ je reč o priezviskách, priezviskom sa volai Ahmed-Othman 😉

melory
12. aug 2008

zalezi ci aj bude ako chudacik vyzerat !!! ak nie tak sa jednoducho hodi.....

stvura
12. aug 2008

Baby, ved toto je diskusne forum a ide o vyslovenie nazoru!
Pokial vas nazor ineho uraza alebo ho neviete "vstrebat" tak nie je vhodne prispievat...

Vacsina ludi tu pise neosobne, tak to treba tak i citat a nie si brat vsetko vztahovacne na seba.
Slovensky kalendar obsahuje mena ktore su u nas veky vekov zauzivane a urcite v blizkej dobe prejde zmenami, lebo coraz viac mien sa dostava do obehu ktore v nom nie su a niektore uz nie su ani popularne.

Tak ako sa jedna kocka vyssie vyjadrila, kazdy ma vlastny nazor a hotovo. Jeden da madarske meno, jeden anglicke...je to jedno. Aj keby sa vas syn volal ku prikladu Marmite Nagy, vy a on s tym budete zit a ked sa mu to nebude pacit si jednoducho v osemnastke zmeni meno na Arpad aby sa mu hodilo...

monkula
12. aug 2008

stvura, mňa Tvoj názor neuráža, len prosím, nepíš, že deti s takýmito menami sú chudáci a podobne, to am uráža..
Moja dcérka je osobnosť a js takýmto hrozným menom... Je svojská, tvrdohlavá a je naše svetlo, ako hovorí jej meno Chiara_ svetlá, jasná....

leishmania
12. aug 2008

mne sa nepaci ze sa tu hovori o menach ake su skarede, ze deti s takymi menami su chudaci,ze rebeky su protivne, atd... ziadnej to nepadne dobre ked ma jej dietatko akurat take meno...

monkula
12. aug 2008

leish, vĎaka..aspoň niekto ma pochopil....
Dobre, idem za mojou chuderkou, kričí na mňa z vane....

leishmania
12. aug 2008

ja by som tuto temu osobne zavrela, nevidim ziaden prospech, akurat sa moze nejaka maminka po tom zle citit ked si tu precita nieco "pekne"

monkula
12. aug 2008

leish, vidíš, ja jediná som si otvorila papuľu, ak ovždy a mne sa dostane výčitok ,a knevydýcham nemám prispievať...a že niektoré, teda ja berú všetk oveľmi osobne....
Nič to....

jejke
12. aug 2008

Ja som nechcela nikoho urazit,tak verim, ze Veroniky, Moniky ani Zdenky sa nehnevaju,
ani ja sa nehnevam/za toho Teodora, magda 😉 ak je menej frekventovane naznamena ze nema v sebe cosi krasne/
Co vravite na Brada a Angelinu:Vivienne Marcheline a Knox Léon?
Mne sa slovenska skratena verzia Vivien paci velmi prevelmi,to chlapcenske meno je prilis francuzske
, ja viem 😅 ved tam rodili 😀
Mozno ten trend davat zahranicne mena pochadza z filmov a z putovania Slovakov po svete,
mam doma na Slovensku kamaratku ktora nikde nebola jej deticky:Noel a Liam, aj so slovenskym priezviskom zneju nadherne, teda je to otazka vkusu, mne zneju nadherne 😎