Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

zuzana76
16. júl 2008

Celestín bol aj moj zemepisar, mal super hlasky, ked vstupil do triedy, tak jeho prva veta znela - kto si zvere v líščej diere? a my sme odpovedali, 2.E 😀 , uz zomrel ☹

lekno
16. júl 2008

Zuzi, najlepší si dala ten koniec 😀

horallka
16. júl 2008

Mne sa veľmi nepáči meno Nikola- nuž čo je to za meno Nikola- obyčajná Miluláša je to a nie Nikola.
A z chlapčenských Paľo, Jožo, Dušo

monkula
16. júl 2008

že mikuláša 😀 😀 😀

horallka
16. júl 2008

monkula fakt. Nikola je po slovensky Miluláša.

lekno
16. júl 2008

A ja som sa narodila na Jozefa a každý do mamy rýpal, že prečo mi nedala také meno 😠 Ešteže sa včas spamätala 😅

monkula
16. júl 2008

lekno, akože by si bola Jozef? 😀 😀 😀 😀 Dodka, Dodinka, Pepinka... 😝 😝 😀 😀

horallka
16. júl 2008

alebo Jožina 😀

lekno
16. júl 2008

Jožina 😠 Alebo Pipina? 😀
Ale najlepšie na tom bolo, že môjmu tatovi ma zapísali do občianskeho, ako syna 😠

horallka
16. júl 2008

A to už ako lekno, vysvetli. 😉

monkula
16. júl 2008

ale to by si musela mať pipíka... 😀

horallka
16. júl 2008

Buď bol nametený tationo alebo úradníci. 🙂

lekno
16. júl 2008

No to by som aj ja rada vedela 😠 Normálne tam mal že: syn Miroslav atď.
A pred pár rokmi, keď som maródovala, tak som bola na kontrolu u dokiny a prišla mi domov kontrola zo zrav. poisťovne. Medzi dvermi som si našla lístok a na ňom bolo: Miroslav ... na búchanie a zvonenie neotváral. Dostavte sa prosím v ten a ten deň u svojho ošetrujúceho lekára. Tak ja chorá s teplotami som musela ísť k doktorke znova. A pritom tá brzda, čo prišla na kontrolu, už bola viac krát u nás kôli svokre a vždy som jej otvárala ja. Neviem, či som jej pripadala ako mužatka 😠 Veď nevyzerám ako Máziková. Alebo áno? 😀

lekno
16. júl 2008

Monkula, pozerala som sa, zatiaľ bez pipíka 😀

horallka
16. júl 2008

Nie lekno, nevyzeráš- dokonca vyzeráš ako veľmi pekná žena - a tri deti...
A prečo sa ešte aj po rokoch mýlia- že Miroslav? Hm?
Ešte ťa stále niekde evidujú ako chlapa? Táto úradnícka mašinéria - je..l to pes.

monkula
16. júl 2008

to až príde rotaňa, ta požičia... 😀
pozrela som fotky, nevyzeráš ako Máziková... oná má fúzy, ty nie... 😀

lekno
16. júl 2008

Horali, asi fakt len vyzerám 😀
Monky, používam depilačný krém, nééé 😀 😀

horallka
16. júl 2008

Aako to potom tatino vysvetlil, že nie Miroslav ale miroslava?

monkula
16. júl 2008

tak pošli aj jej ,nech zhodí bajúze... 😀 😀

horallka
16. júl 2008

monkula- ty si zradila nočné sovičky

lekno
16. júl 2008

Horali, potom mu konečne skončila platnosť OP, takže v tých nových sa to už nezapisuje 😀
Mony 😀 Jej by už ani ryťák nepomohol 😀

lekno
16. júl 2008

Jéééžiš! Ryžák som myslela! Už nevidím 😀 😀 😀

monkula
16. júl 2008

a ja tu hútam aký ryťák 😀
Doobre bambuľka, megyek aludni = idem spať... 😀 😀

lekno
19. júl 2008

Spíte či prázdninujete? 🙂

danielala
20. júl 2008

Baby, nemyslíte, že by si minimálne polovica slovenského meninového kalendára mala aktualizovať😠 ? Veď kto už dnes dáva mená ako Ignác, Ambróz, Arpád, Beňadik, Ctibor, Dezider (teda vynímajúc rómsku populáciu), Gašpar, Gertrúda, Gejza, Pravoslav, Medard, Prokop, Tichomír, Vavrinec,...atď.,atď. 😕 , proste je tam kopa zastaralých mien, teda aspoň my sme mali veľký problém vybrať meno zo slovenského kalendára, ak sme chceli, aby dieťa slávilo meniny.

Nemalo by sa to aktualizovať - ak sa v poslednom dvadsaťročí nejaké meno v matrike vôbec nevyskytlo, tak radšej podopĺňať Liliany, Sofie, Saskie, Vanessky, Svenov, Loly,... - proste všetko, čo sa dnes "nosí"?? Ja viem, že možno ide o udržanie mien čisto slovenského pôvodu, ale v slovenskom mennom kalendári sú aj tak vačšinou poslovenčené zahraničné mená, alebo aj čisto ruské Ilja, Nadežda, Sergej,...

bluff
20. júl 2008

ale ved k mnohym menam sa viazu pranostiky napriklad... to naozaj by si ich chcela z kalendara vyhodit? 😕 a dat tam nieco ako Vanessu...? 😲 alebo "sven".. to je meno? 😅

xena22
20. júl 2008

ALe ved oni to aktualizuju a obcas cosi prihodia,ale stale je to malo.Napr moja neter Simona ked sa narodila,tak slavila meniny podla ceskeho kalendara a teraz uz v kalendari je...tak isto aj ine mena ako spominana nikola neboila v kalendari a uz je,,,,len im to trva roky kym zbadaju,ze je na svete tristotisic nikol 😀

A ked im uz je luto vyhodit tie starodavne mena,tak nevadi,nech si ich tam nechaju,ale mohli by pridat k tym menam aj ine,,,ved uz nie je rarita,ze v jeden den maju meniny viacere mena...

A mozno je to cele staromodne mat meno v kalendari 😀 ved su krajiny,kde to neexistuje a mena si hladaju v specialnych knihach a nie v kaledaroch a uz vobec meniny neoslavuju,ja som tu v irsku mala problem vysvetlit im co su vlastne meniny 😉

etuska
20. júl 2008

xeni "name day!,viem ze napr. vo Svajciarsku ich maju

danielala
20. júl 2008

Bluf, áno, radšej by som bola, keby napr. miesto Želmíry bola tvoja Zara 😉 .

bluff
20. júl 2008

🙂 daniela to ma tesi
ako pisala xena, mena sa prihadzuju... len neviem aky dlhy je to proces, lebo tieto nove mena tam stale nie su.. tak to by sa mohlo rychlejsie aktualizovat. 😉 mozno keby sme zili na slovensku, tak by zare bolo luto, ze nema meniny ako ostatni 😕 aj ked z jej generacie je uz v kalendari naozaj malokto.