Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

bibione
31. jan 2010

teda....co sa vam na Nicolasovi tak nepaci 😀 ...mne sa nepacilo ziadne slovenske meno...po tatovi nehrozilo,v rodine to kazdy odsuhlasil a k priezvisku sa perfektne hodi...inac by som ho nedala..to by smiesne vyznelo...sofii je s prepacenim plna r...samuelov detto...emma atd...ale nemam vyhrady...len ta sofia ma irituje 😝

leishmania
31. jan 2010

mna ziadne mena nejak neirituju (ved rodicia povacsinou chcu pre deti to najlepsie) ak to nie je Madona, Servac a podobne perly, kde tie deti sa naozaj nebudu citit prijemne pri predstavovani

diddi
31. jan 2010

slovo,mne sa zas nepacia tradicne...a preto mame Ellu a Miu 😵

babatko88
31. jan 2010

každé meno má svoj pôvab... súhlasím s viacerými názormi, čo tu kolujú, ale prečo meno trošku neprispôsobiť aj priezvisku? mnohým sa to zdá byť blbosť, ale si uvedomte, že Maťko Klingáčik a Ferko Mrkvička je krajšie ako Peter Klingáčik a Leonard Mrkvička.... príklad 😉
mňa by len strašne zaujímalo, ako sa volajú vaše deti, teda tých báb, čo v profile mená detí neuvádzajú... sa za ne hanbíte??? alebo prečo ich tam nemáte???určite viete, ktorých sa to týka...

ja napríklad neznášam typické (ako u nás hovoríme sedlácke) slovenské mená ako je Ján, Jozef alebo Mária a tie úplne chúďence deti, ked sa musí volať niekto Servác a tak podobne

lujza123
31. jan 2010

Bruno, Moric, Frantisek, Ferdinant, Stefania, Jozefina, Olga

A tie ingliš nejms ako Džesika, Bendžamin atd...a hlavne ich slovak veržn ako Džesička, Kevko,Džejkobko, Lízka, Matildička, Sebko, ....oridžinl mena su pekne ale .....ked ich maju deti Slovakov ktory ziju v zahranici ok ale u Nas? HMMM

Domacky Servac bude asi Serko.....

marianka79
31. jan 2010

ja som mala učitela čo sa volal Metod no tak to by som určite dietatu nedala ale takých je viacej mohli by niektoré vzmazat z kalendára ale nevidím nič zlé na jozefovi a márii kamoška dala malému meno RONALDO ako ten footbalista 😖

rajcina
1. feb 2010

neviem ci je to pravda ale v jednej obci zl.klasy to vraj fici sandokanmi esmeraladami J.R. atd - chudence male
a co ja mam oblubene oliver a pes jednej herecky sa tak vola no co uz
pocula som uz aj o menach ako kunikunda a telesfor - hotova katastrofa a este artur to je des vzdy ma napadne artur nemotornik

mamutka
1. feb 2010

artur nemotornik ma tiez napada, ale toho ja mozem 😀

mamutka
1. feb 2010

inak z trochu ineho sudka, ked sa niekto vola Felix Stastny, to uz je ake terno.....felix po lat. je stastny, tak to uz musi byt aky happy man 😎
Servas ked niekoho nasere tak po nom zahucia - Sero pod sem............och len to tym detom nerobte ludia 😅

miluska.h
1. feb 2010

mamutka 😀 😀 😀

dai
1. feb 2010

neviem, som sa na zaklade tejto temy zamyslela a zistila som ze mena citim podla ich nositela...
napr. ako dietatu sa mi pacilo strasne meno veronika, potom som jednu spoznala a odvtedy sa mi toto meno nepaci 😒
a tak je to so vsetkymi menami... tiez mam nazor ze meno by sa malo hodit k priezvisku... pokial sa paci rodicom tak na nom nevidim nic skarede. pokial sa mena vyslovuju s laskou, tak su vsetky krasne...
tradicne mena - to je tiez stat sama o sebe, su stereotypne a vela ludi ich ma, ale nemozem povedat zeby nieco nemali do seba - Maria je nadherne meno, a nie je slovenske ako to tu napr. babatko napisala - meno maria je pomaly v kazdej krajine, detto Jan v roznych podobach, juraj a podobne...s tymito menami nemam absolutne problem akurat su tuctove.
ja inak poznam jedneho felixa - v pohode chalan , po prvom soku z mena som si rychlo zvykla a vobec mi nepride divne... inak hodi sa mu k priezvisku 😉

blau
1. feb 2010

a tu (at) je Felix kazdy druhy.
Dai- suhlasim.

Mamutka, No ten servac...to je ako, o diete...
Ser- vác alebo Zer- mín. Tie mena sa mi tiez nepa.. 😉

mywiel
1. feb 2010

No tak ja Mariu neznesiem nemozem ani pocut, ale to len pretoze som jednu Mariu taku tapu poznala. 🙄 A Felix tiez nie to je ako reklama na jedlo pre macky. 😝

dadulaa
1. feb 2010

ja poznám jedného, čo sa volá Vitold 😝

sjuzi
1. feb 2010

Ja poznám jednu mamičku, čo má Mojmíra a volá ho Mojko... 😵 Ale celkom je to zlaté... ale ja by som malému také meno nedala... 😅

mamutka
1. feb 2010

inak mne raz volal pan Strasivtak............ale dokazala som sa chovat slusne a rehlit az ked som zlozila. no stalo ma to hodne sil 😀 nech mi odpusti kazdy nositel toho priezviska, za to nik nemoze

spevacka
1. feb 2010

babatko88, sedláka nerobí meno, ale jeho správanie...podľa mňa. Aj ten najronaldovatejší Džejson môže byť sedlák ako vyšitý...a väčšinou to tak aj býva
slovo, u nás sú... 😀

spevacka
1. feb 2010

ale zas nie som apriori proti "moderným" menám Ella a Mia boli aj u nás vo výbere...

frida330
1. feb 2010

Ella a Mia su pekne 😵

ianitka
1. feb 2010

Lujza 😀 😀 😀 😀 😀 😀

oprskavam monitor, ze "dzejkobko" 😀

babula90
1. feb 2010

my sme mali Emmu ako jedny z prvých, v pôrodnci na mna kukali, že Emma? 😕 že aké starosvetské 😀 a potom sa s nimi roztrhlo vrece ☹ mená pre naše baby sme zladili ku priezvisku.
Náhodou Lujza sa mi veľmi páči, je to originálne, kamoška má Lujzu, aj keď aj pes na našej ulici je Lujza 😕
Ale nepáči sa mi, keď povedia dieťaťu REBEČKA 😝 , Rebeka je krásne, ale Rebečka to je niečo otrasné. 🤐

lussy23
2. feb 2010

Jozefína a Hugo- to sa mi zdá skär ako pre psa.

frida330
2. feb 2010

U nas v okoli je pes Hugo 😀

ianitka
2. feb 2010

babula - Lujza bolo oslovenie lujzy123 😀

inak lujza meno, moze byt 🙂

claudee
2. feb 2010

ja poznám zajaca Huga 😀

bambi09
2. feb 2010

my sme mali škrečkov Emila a Miloška 😀 😀 😀
ale už nemáme,nech im je zem ľahká 😔

marianka79
2. feb 2010

😀 moj kolega je Hubert

hadassah
3. feb 2010

Ahojte.tak pridám aj ja svojím dielom. Ja som mala spolužiačku, ktorá sa volala Šarlota. Učiteľka sa jej s ľútosťou v hlase spýtala, "dieťa úbohé a ako sa volá tvoja maminka?" A ona, že... Narcisa 😀 😀 😀
Ja mám strašnú dilemu, aké meno dať dieťaťu, jedinou podmienkou je, aby sa z toho nedala spraviť skomolenina, zdrobnelina alebo iná prezývka. Ale zase na druhej strane, všimla som si, že tak ako rodičia volajú svoje dieťa, tak ich bude volať aj okolie. Napríklad suseda má Viktóriu, nikdy jej inak nepovedala, žiadne Vikina ani nič podobné a ak malo ostatné príbuzenstvo tendencie volať ju prezývkou, alebo skratkou, tak ich opravili a malá je proste Viktória a hotovo.

ivanka85
3. feb 2010

marianka79: moj manzel je Hubert

ninkaa89
4. feb 2010

ja tiez nemozem citit meno René, mne sa to strasne nepaci, tym samozrejme nechcem nikoho urazit 🤐