Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

tamarka
28. nov 2008

a aby som nezabudla, pravidelne jej to meno niekto skomolí a je z nej Elulália, Elália a pod..

maria1610
28. nov 2008

Niekedy sa nám aj úplne normálne mená nemusia páčiť len kôli tomu, že sa nám spájajú s niečím alebo niekým nepríjemným. Ja som vždy bola presvedčená, že keď budem mať syna bude to Samko - no a keď som s tým vyrukovala - môj muž mi povedal: veď na všetkých dverách v hypermarketoch je napísané "otevíra samo" a tým to bolo zmietnuté zo stola. Druhá varianta bol Matej - ale v ich kraji sa "matej" hovorí prasačiemu žalúdku pri zabíjačke. ☹ Takže máme Matúša a Filipa.

lyongirl
28. nov 2008

my sme tiež vyberali mená, aby sa nedalo škaredo povedať a či sa niekomu páčia, alebo nie.... mám to na háku...
treba sa nad tým baby povzniesť, to že sa nepáči niekomu meno, ktoré sa vám páči vôbec nič neznamená....koľko ľudí,toľko chutí.....

slaviq81
28. nov 2008

Arpad 😝

kvixa
28. nov 2008

Klement- to mi k takemu novorodencovi nejde 😖

zuza80
28. nov 2008

Jana 😖

nobody
28. nov 2008

mně se nelíbí všechny a zároveň se mi líbí všechny
akorát Arnošť, Hubert ..to mi moc do pucu nejde...

Katka je krásný jméno, jak tu kdosi vzpomněl
ale je to čistě o těch lidech, který znáte ..a podle toho se odvíjí i ta chuť/nechuť 😀

wladka
28. nov 2008

albin 😲

wladka
28. nov 2008

akurat ho mame na navsteve 😀 inak by ma to meno nenapadlo 😀

ankam
28. nov 2008

wladka ja poznam jedneho albina ale je taky blby ako to meno 😀

3558
28. nov 2008

albin je typ cloveka bez pigentu,nie? to uz je aj meno??
ja osobne nemam proti ziadnemu menu nic, akurat ma obcas mrzi ked baby davaju svojim detom mena ako z telenovely, alebo kadejake zahranicne. mame na slovensku vela peknych mien, len si staci vybrat. ist na matriku a vypytat si zoznam mien a hotovo. 😉 😉 😉

ikke
28. nov 2008

albin je odjakziva aj meno, mimochodom, jeden slavny slovensky maliar sa volal albin brunovsky... 😉

zuzana76
28. nov 2008

na albina brunovskeho som myslela aj ja, ktovie co inspirovalo jeho rodicov dat mu taketo meno, alebo napr Svetozar, Svatopluk a podobne

majacska
28. nov 2008

mne sa len to nepaci ked daju niektori mena svojim detom zo serialov. napriklad je u nas taky chlap v meste, ktory sa vola Winettou. To by som v zivote nedala svojim detom. A ked isiel Dallas v telke, tak kazdej druhej dali meno Samanta alebo Pamela.

veronika13
28. nov 2008

Hortenzia, Radúz, Nadežda.... a to som len prelistovala tri týždne kalendára 😖 😀

marorlinko
28. nov 2008

u mna su to bezna mena,ktore ma kazdy 3clovek a to napr pavol, jano pod.

pd900bo
28. nov 2008

v minulosti sa meno albin albina davalo dost casto..hm asi bolo moderne.. aj my sme mali v rodine albinku ale dnes by mala aj 100ROKOV, a ja si zvyknem vsimat mena na nahrobnych kamenoch .. albinov je tam pomerne dost preto viem ze je to stare meno

zuzana76
28. nov 2008

tak nadezda sa mi celkom paci, teda nie ze by som sa chystala dat toto meno dcere ale Naďa je pekne

pd aj ja si vsimam mena na nahrobnych kamenoch

my mame suseda Vratka a to meno mi pripomina rozpravku, taku jednu slovesku, uz neviem ako sa volala , tusim Vratko a plavcik, ci Plavcik vratko? 😀

macika78
28. nov 2008

Helena

majcik
28. nov 2008

Mne osobne sa az tak nepaci (hlavne z praktickeho hladiska), ked sa davaju detom mena po rodicoch .. Velmi sa mi paci meno Peter, ale kedze sa tak vola moj manzel, este pred svadbou som ho varovala, ze ziadny malo Petko nebude ... tak mame maleho Patka 🙂

zuzana76
28. nov 2008

jej majcik, aj ja mam manzela Petra a mame maleho Patka 😀 😀 😀

zuzana76
28. nov 2008

a rozmyslam, ze druhy bude asi Dominik az sa zadari, ale to musim najskor prehovorit manzela, jemu sa toto meno az tak nepaci, ale mne sa dost hodia tie mena Patrik a Dominik

majcik
28. nov 2008

Zuzana - no to je sranda 😀 Tiez si nechcela mat "maleho" Peta a "velkeho" Peta alebo "mladeho" Peta a "stareho" Peta?
Strasne sa mi paci aj dievcenske meno "Petra", ale po narodeni Patka som sa zmierila s tym, ze Petra uz nebude ... to by bolo moc prekombinovane - Peto, Pato, Peta...

zuzana76
28. nov 2008

u nas aj svokor je Peter, muz Peter a manzelov dedko bol Pavol, tak to by bolo uz straaaaaaaaaaaasne vela Petrov a Pavlov, Petra pre dievca sa mi tiez pacila kedysi, je to pekne meno, ale tiez uz nehrozi - Paťko a Peťka, pre dievca mame vybrate Olivia , no a pre chlapca sme dlho nevedeli ani pri Patkovi, najskor mal byt Oliver, ale uz som sa zriekla tohto mena, kedze chcem dievcatko Olivia, no a ak bude druhy chlapcek, tak najnovsie sa mi velmi zapacik Dominik

zuzana76
28. nov 2008

a vidim v albume, ze aj tvoj Patko je krasny modrooky chlapcek

majcik
28. nov 2008

Aj moj brat je Peter, takze to by uz bolo fakt dost neprehladne.

Dominik je pekne meno ... nie sice moj top, ale v pohodke ... da sa.

zuzana76
28. nov 2008

no ani moj top to nebol, ale strasne sa mi hodi k menu Patrik, neviem, mne sa paci ked aj mena surodencov su z rovnakeho sudka, napr, ked niekto da dcere meno Katka a druhej Vanessa, tak sa mi to zda cudne, ze jednej take klasicke meno a druhej extravagantne, no a Patrik a Dominik sa mi zdaju akoby " z jednej kategorie" 😀 😀

zuzana76
28. nov 2008

s chlapcenskymi menami mam riadny problem, proste nevedela som najst meno ani pre Patka a teraz som spokojna, ze sme mu dobre vybrali, hodi sa mu to

resp, co sa pacilo mne, nepacilo sa muzovi a naopak, ved ale este uvidime ci nejake druhe babo bude a co to bude

majcik
28. nov 2008

Ja som si tiez pozerala Tvoj album, mas krasneho Patka...

Zatial ma ocka do modra, uvidime, co bude dalej..

Inac, tiez suhlasim s nazorom, ze krstne meno je vhodne dobre skombinovat s priezviskom, inac vznikaju niekedy zvlastne kombinacie, napr. Rafael Rafaj, Lev Necesany, Izabela Pazitkova, Samuel Repa, Jan Janci a podobne.

zuzana76
28. nov 2008

ano, suhlasim, nam aj preizvisko zacina na P, ale Patrik P.... sa velmi hodi