Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

najjulinka
11. júl 2008

Ja som len jednu Kordulu videla osobne - synovcova spolužiačka v školke. A bola to taká malá nááádherná herečka... Je to germánske meno. Moj synovec chodil do školky vo Viedni, takže tam to bolo v pohode 😉

Jolanu ani ja nemusím... Inak naša suseda mi inak nepovie ako Jolka... 😠 Nechápem ako na to prišla... Keby že počula Julka a si myslela, že počuje Jolka, ale mna Julka nikto nevolá... A moj brat v puberte už nevedel čo jej povedať a jej povedal, ked sa na mna pýtala, že on žiadnu Jolku nepozná 😎 Ja ked to počujem, tak si spomeniem na pesničku z ruštiny "V lisu radilas jolačka, v lisu ana rasla. Zimoj i letam........" (azbukou sa tu pisat neda 😅 )

Meno tibor ani ja nemusím - inak sa tak volala moj nebohý dedo.

No a moj starý otec má brutál meno... teraz sa držte... krstné meno VILENIN - ako skratka od Vladimír Iljič LENIN 😖 😖 😖

xena22
11. júl 2008

Moj svagor ked sa mu narodila dcera,tak chodil po rodine s radostnikom,ze sa mu narodila dcera simona,po par poharikoch v dalsich rodinach uz hovoril ze simonia a kym prisiel k nam,tak to uz bola sidonia 😀 este ze ju nesiel zapisat na matriku on 😀

milhaus
11. júl 2008

a emanuel by som synovi tiež nedala
to je ako ten motyl z rozpravky

deina
11. júl 2008

Najjulink, Vilenin, no parada! 😅 Tak to som este nepocula.

majka35
11. júl 2008

no dnes som bola v potravinách a tam bola taká vyštafírovaná babka s vnučkou ... no a na tú vnučku volala: Chanel, nechaj to ... Chanelka/Šanelka/ ... nesmieš ... no možno jej dali meno coco chanel ... 😀 😀

najjulinka
11. júl 2008

Tak v tom prípade ešte zvolili lepšiu možnosč šanelka... no keby ju volali Kokoška alebo neviem ako také Coco zdrobneliť.... 😖 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monkula
11. júl 2008

julinka, že kokoška... 😀
Ja už som tu síce tieti dve mená spomínala, ale tie, čo to nečítali...
Dve sestričky, staršia Eustáchia Nika Neita a mladšia Xavéria Daisy Belgis 😅 😅
A prizvisko? Uhorka po anglicky + písmeno g 😅 😅

sylvie
12. júl 2008

monkula, tak to je 😝

neznasam, ked rodicia silou mocou chcu dat svojmu dietatu exoticke meno, ktore nie je bezne v nasich koncinach a potom tie deti maju cely zivot komplexy, lebo sa im napr. posmievaju v skole alebo sa za to meno hanbia..
najhorsie, ked je kombinacia takehoto mena z ciro slovenskym priezviskom ako napr. Chanel Kováčová, ešte keby mala niekoho z rodicov francuzov a volala by sa napr. Chanel Depardieu a pod., tak este budis.. 😉

a ten Vilenin, tak to je fakt sila.. to som este nepocula.. sa cudujem, ze to na matrike vobec zapisali..

ja som zase pocula ako muzske krstne meno Vitalis..

sasenka
12. júl 2008

Sylvie, nie Vitalij? To je aj ten ruxký box-majster Vitalij Klitško 😉
Inak presne toto čo ty aj ja som písala - u nas je Nancy a Vanessa Drábová 😀 😀 😀

najjulinka
12. júl 2008

Moj starý otec Vilenin sa narodil niekde pri Čiernom mori 😉 A myslím, že "osplavovať" akýmkoľvek spôsobom Lenina bolo vítané vtedy 😖 Inak priezvisko má nemecké 😉

monkula
12. júl 2008

moja prababka sa volala Genovéfa, aj je jmama sa volala Genovéfa... 😀

vesi
12. júl 2008

moje babky sa volali Gizela a Rozália 😀 😀

monkula
12. júl 2008

vesi, napíš aj tety, prosíííím 😀

vesi
12. júl 2008

matilda, gertruda, ingeborg a otec je walter 😀

najjulinka
12. júl 2008

monkula manželova babka sa tak volá tiež 😉 😀

janette4
12. júl 2008

baby moja kamoška čaká bábo a ak to bude dievčatko, tak rozmýšľa nad podľa mňa samými hroznými menami: Lakrécia , Zina a Vanda.Nepochybujem o tom, že o pár rokov sa jej spýta, prečo sa na ňu hnevala,keď jej dala také meno.

mracik
12. júl 2008

Vesi, Walter bolo moje najobľúbenejšie meno, keď som mala asi trinásť rokov, volala sa tak moja obľúbená postava z knihy, mala som ho nachystané pre prvého syna, no po čase ma to prešlo

mracik
12. júl 2008

janette, to je všetko uhol pohľadu, mne sa tie mená celkom páčia,hlavne Zina, aj keď Vanda trošku evokuje vadnú a Lakrécia pôsobí tak slzavo (ale asi len pre tých, čo trošku ovládajú latinu),
napríklad ja som medzi menami v tejto diskusii našla veľa mien, ktoré sa mi zdajú veľmi pekné, (napríklad to moje) 😀

sasenka
12. júl 2008

Moja dcera keby bola chlapec by sa volala Krištofko Robin - našťastie je to dievča 😀 lebo už ma to prešlo 😀 😀 😀

m311293
12. júl 2008

Mne vadí takový jména které nepasují k příjmění ( Lev Zajíček, Běla Černá) nebo která hezka řísvt zdrobněle. Nejsou škaredá ale nevím jak bych děclu říkala. Třeba Kryštof, Klaudie, Kristián, Timotej a takových je spousta.

najjulinka
12. júl 2008

Timotej je Timi 😉 To je ešte celkom milé.
Inak Wlter sa mi celkom páči, ale Valter už ani nie.. .To dvojité W robí svoje 😉

m311293
12. júl 2008

Mně se teřba víc líbí slovenský Viliam než český Vilém. Ale nejlepší je anglický William. Hodně zajímavé je Eduard. Jo a v česku je povolené jméno např. Ariel, Brandon, Žibřid, Chrudoš. Ve znojmě bydlí jedna malá Ashley

monkula
12. júl 2008

Žibřid 😀 😀 😀
My sme chceli Edwarda pre syna... ale máme chiarku 😀 😀

ella1
12. júl 2008

tak môj starý otec sa volal Vendelín 😝 a moja mama mama sa dlho hanbila za svoje meno štefánia.ale teraz býva v čechách a ked jej tam povedia štepánka,tak jej to je príjemnejšie.a odkedy sa dáva malým dievčatkám meno stephanie (stefani) tak sa jej to začalo páčiť 😀

ale ešte sa mi vyslovene napáčia madarské mená okrem vivien a anita,tie sú pekné.

majka35
12. júl 2008

ja som mala pradedka Nikolaja a uja mám Mirona ...
janette ... a nieje to náhodou Lukrécia? ... také meno dala kamoška svojej dcére ... no budiš ... 🙄

ella1
12. júl 2008

a kamoškina kamoška má muža aj syna Máron.ale vraj je to vincent,len im tak hovoria.
a už som tu asi spomínala našu jednu tetu,čo sa volala Perpetua 😝 😀

sylvie
12. júl 2008

sasenka, nie vola sa Vitalis 😉

deina
12. júl 2008

Aj ja mam babku Rozaliu, ale to meno sa mi celkom paci. Sice by som ho dietatu nikdy nedala, ale jej a jej veku sa hodi (ma 85 rokov). 🙂 Vtedy bolo asi popularne.

monkula
12. júl 2008

moje babky majú napodiv celkom normálne mená, jedna je Alžbeta, tá druhá bola Ludmila, dedvia Frentišek a Gustav, môj strýko je Marcel a mama šárka.. a vyslovene neznášala ,keĎ po nej stále jedna stará suseda kričala Šáro 😀
Tak keď ju so sestrou "škádlíme", tak je jpovieme Šáárooo, Šárenkoooo 😀

sasenka
12. júl 2008

tak u nas v otcovej rodine meju cely zoznam nepekných-mien, ale vtedy sa to dávalo: Hana, Mariena, Justýna, Vilma, Emília, Dušan, Štefan ... ale kedže tých ludí poznám a mam ich rada, na nich mi to nevadí 😉 JAj moj otec je Milan, mamina Emília, svokor je Pavol, svokra Marta ... no dieťaťu by som nedala ani jedno z tých mien 😝

Ale starká bola Mária a Paulína... to šlo, a strakí Ján a Augustín (volali ho Gusto)