Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

rita185
20. aug 2010

dosť mi táto téma pripomína jeden vtip... Príde pán Jozef Hovno na úrad, že si chce zmeniť meno. Pracovníčka sa ho teda spýta aké by malo byť jeho nové meno. Pán jej pohotovo odpovie, chcel by som sa volať Ján Hovno 😀 😀 😀

ena
20. aug 2010

vacsina mien je OK, pokial ich ostatni nespotvoria odveci zdrobneninami alebo takymi tutuli-mutuli odvodeninami.. a pokial nespoja meno a priezvisko, co nejdu velmi dokopy 🙂

penny13
21. aug 2010

@ena - súhlasím. A Takto som myslela aj môj príspevok. Načo moju malú volať Gabrielka, keď Gabika je kratšie a krajšie?

mimi278
30. aug 2010

@barbis
och boze!! preco som asi pisala,ze nechcem nikoho urazit??? 😉 to,ze zahranicne mena davaju rodicia s nizsou inteligenciou je dokazane (vid romskych obcanov) to ale neznamena,ze to je pravidlo!!!! ak sa zahranicne meno hodi k priezvisku, tak ziadny problem (aj mne sa ich paci kopa)..statistiky hovoria skor o rodicoch s nizsim IQ, ktori nemaju problem vybrat take zahranicne meno, ktore sa VOBEC nehodi k priezvisku, znie smiesne atd (a to je o inteligencii).
Skuste nebrat niektore veci osobne a neurazat..ako celebrita sa teda vobec necitim..akurat sa snazim brat svoje meno s humorom..
Okrem toho Natalia a Alexander su v slovenskom kalendari,nie? takze to su slovenske mena..ak by sme sa zamyslali nad povodom,tak tazko najdeme par s tym slovenskym..

mimi278
30. aug 2010

@henikav
precitaj si koment pre barbis 🙂

ellise
30. aug 2010

docela drsné je Tristanko ( bez urážky)

evinkal
8. mar 2011

Bbenky,keď tak keckáte o menách,napadlo ma švagriná mala na zš spolužiaka a volá sa Samuel Vražda-vraveli mu samovražda😀 😀

katecameron
8. mar 2011

@evinkal 😀 😀 😀 dobre

evinkal
8. mar 2011

@katecameron jeho rodičia boli asi humoristi a vraj študoval,alebo študuje medicínu.dlho som ho nevidela....

ivett1
8. mar 2011

@evinkal No, ja som v nejakom ženskom časopise čítala článok, ktorý napísal psychiater doc. Ľ. Vražda 🙂 ...žeby bol jeho príbuzný?...

evinkal
8. mar 2011

@ivett1 😀 to neviem...ale to je sranda,no neviem či by som šla s deťmi k mudr. vraždovi☹,Inak mamina mala gyndu Hildegardu Hrabalovú

ivett1
8. mar 2011

@evinkal 😀 😀

evinkal
8. mar 2011

@ivett1 inak niektoré mená ú fakt prča 😀 naša susedka si dla na úrade prepísať priezvisko,keďže to už zákon povoluje.Mala priezvisko-nadávku☹jej muž bol juhoslovan/

maggie2
8. mar 2011

@evinkal náhodou mne sa meno Hildegard páči 😠 , aspoň pre stredoeurópana je to meno v pohode. Naopak mená vytvorené zo zdrobnenín ako Mandy, Nancy, Connie sú síce v pohode ale znejú tak nasládlo, žuvačkovo, lolitkovsky.

evinkal
8. mar 2011

@maggie2 ono to Hildegarda je v pohode..len to tak vyznie pre malé dieťa dosť tvrdo☹.Svokor napr.stále nadáva na meno Alexandra 😢

silvia07
8. mar 2011

a uz mame na Slovensku aj Onura 🙂 ...... Lakatoša

maggie2
8. mar 2011

@evinkal mne to vôbec nevyznieva tvrdo, ani pre dieťa. Znie to solídne. Na rozdiel od tých cukríčkových mien 😉

maggie2
8. mar 2011

@silvia07 veď ako inak 😉 musí byť 😉 , naši spoluobčania sú jasní trendsetteri 😀

evinkal
8. mar 2011

@maggie2 😉 jasne,každému sa páči čosi iné 😉
@silvia07 aj šeherezáda je a tiež dakde z východu

silvia07
8. mar 2011

@evinkal
@maggie2
idu s dobou 😀 ...ale aj tak ma doteraz najviac zaujal Sandokan Baláž 😀

maggie2
8. mar 2011

@silvia07 Sandokan Baláž je nič. Ja stále žasnem nad genialitou spojenia mena a priezviska Cerruti Stojka 😀

silvia07
8. mar 2011

@maggie2 😀 😀

syslica
15. mar 2011

@juja Náhodou, to je veľmi pekné meno 🙂 . Asi nenapíšem nič nové, ale Scholastika, by som dcérku rozhodne nenazvala (a to som pri výbere mien dosť konzervatívna)... no a nedostatok súdnosti niektorých rodičov pri kombinácii typicky slovenského priezviska so zahraničným menom sa tu už tiež spomínal.... napr taký Sedrik Červienka (fakt Sedrik, dokonca ani Cedric nie!)

katushka16
15. mar 2011

ja neznášam keď má niekto napr.Lauru a volá ju Laurika,keď som čakala staršiu dcérku,tak sme jej chceli dať meno Liliana ale moja svokra,že Lilika... no otras,vtedy som to meno rýchlo zavrhla a nakoniec sme sa rozhodli pre Terezu,nepáčilo sa mi Terézia,jak stará babka a neznášam keď jej niekdo povie Terka:( :( no a pri druhej som chcela Sofiu ale keďže Sofia je už všade,tak som chcela pekné a málo používané meno,nakoniec sme vybrali Valentínku

lussy23
15. mar 2011

Nikto nemôže za svoje meno, ani nikoho neodcudzujem, každému sa páči niečo iné. Meno, ktoré sa mi nepáči je Hugo. Nemám nič proti tomu menu, ale mne pripadá také pre psa skôr, Alebo Filoména, Alfonz,

jarunka111
16. mar 2011

@katushka16 my máme Šimona, keďže to nevie ešte povedať, tak sme vytvorili meno MIMI 😉 a svokra ho volá Mimik 😠 😠 😠 😖 toto nenávidím!!!!! Je mi v podstate jedno ako iní ľudia volajú iné deti, ale keď ide o moje, tak.....
Inak tvoje holky majú pekné mená, a tiež sa mi páči, keď sa povie Terezka 🙂 a nie Terka 😖
A mne píska v ušiach, keď počujem o Sebastiánoch 😖

lumimi
29. mar 2011

my mme psa HUga a odkedy sme ho tak pomenovali tak je tolko detí s týmto menom.... podla mna krásne je to meno ktorému sa dá v slovenčine urobit pekná zdrobnenina. nepáčia sa mi zahraničé lebo to znie hrozostrasne : napr: Sunnynka - hroza, potom ludia čo daju zahraničné meno mali by používat tak aby znelo dobre.
A aj slovenským menám sa daju urobit zaujímavé zdrobneniny a prezývky, mala som kamaratku Zuzanu a všetci ju volaju Zana - Zany celkom originálne mi to príde.

trixie7
1. aug 2011

mne sa strasne nepacia mena stella, aneta, anna, elena a take stare slovenske mena a chlapcenske jan, jozef, matus kamil

terrs
3. aug 2011

Viktória, Vanesa, Sofia, Stela, Ella, Emma u dievčat a Samuel, Kristián a všetky verzie od Christophera cez Christiana až po Cristiana, a vlastne všetky tie teraz veľmi rozšírené na Slovensku sa mi riadne zhnusili..

mancherie
10. mar 2012

Zara,Lara a Mia tie fakt nemusím a Samuel,David,Sebastian u chalanov 😎