Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

zuzana76
16. júl 2008

mne sa zase snivalo, ked som este ani nevedela ze som tehu, ze krstime dieta- nase a dame mu meno Livia, tak som bola 100 percentne ista, ze to bude dievcatko, aj som celej rodine povedala, ze urcite baba, ze to bolo znamenie ten sen a narodil sa mi chlapcek 😀

zuzana76
16. júl 2008

ale teda tehotenstvo som si vysnivala, to som mohla byt taktyzden tehotna, este mi ani MS nemeskala

zuzana76
16. júl 2008

a v tom sne sa mi snivalo este s jednou kamaratkou, ze ona bola na tom krste, a poslala som jej hned na druhy den sms, ze som mala nadherny sen v noci a tu sms som mala dlho odlozenu v mobile, az do krstu maleho Patrika

zuzana76
16. júl 2008

a co vravite na meno Anastazia? Staska sa mi nepaci, Anastazia je lepsie, mojej sestre sa dost pacilo, ale nakoniec daju malu nataliu, je to sice kazda druha tu na Sk, ale v spanielsku nie je asi az take popularne

melory
16. júl 2008

anastazia je pekne, take tajomne, no muz pozna daku vysinutu stazku tak nedovolil.... 😨

m311293
16. júl 2008

želmíra mi připmína puding Želka , pamatujete si na něj ?

m311293
16. júl 2008

manželka mého šéfa se jmenuje Bohdana

zuzana76
16. júl 2008

a este mi meno Anastazia teraz znechutila ta afera s tou skolou, co je vraj nejaka sekta nejakych privrzencov Anastazie tu na slovensku, ta anastazia je nejaka ruska

mracik
16. júl 2008

zuzana, tá Anastazia je fiktívna postava z románov A. Megreho,
ono to vlastne nie je sekta, sú to stúpenci permakultrúry, aj keď sú možno trochu extrémni, neviem
mne sa práve pre túto Anastáziu to meno páči 🙂

halienka
16. júl 2008

Ja som počula, že tí ľudia ju (Anastáziu) berú ako skutočnú bytosť, a tak som si pre zaujímavosť jednu knihu prečítala. To čo o nej a jej živote písal bolo kapánek uhnuté, ale inak myšlienka tej permakultúry sa mi páči. Hneď by som šla žiť na takú usadlosť kde sa všetko riadi prírodou a všetko je prirodzené a žiadne pesticídy, všetky produkty doslova a do písmena BIO 🙂 Ale to som mimo tému, dúfam že ma nezmažú. Inak mne sa nepáči meno Cecília 😝 dúfam že som sa nikoho nedotkla

zuzana76
16. júl 2008

mracik, ja som ani neskumala kto to je, len sa mi to zdalo dost fanaticke ucenie, podla toho co som pocula v spravach

zuzana76
16. júl 2008

ach jo Cecilie 😀 hned si spomeniem na Slunce, seno,...

pd900bo
16. júl 2008

Annastazia sa preberala v spravax? sorry je to mimo temu ale som sokovana.. to sa jej musia riadne bat 😀 😀
ta skola je paradna alternativa hned by som tam dieta dala len keby nebola tak daleko

pd900bo
16. júl 2008

ceciliu mame kozicku 😅 😅

zuzana76
16. júl 2008

noz kazdy podla gusta, ja by som tam zase svoje dieta nedala a preberalo sa to pretoze nedodrzuju osnovy a vychovno-vzdelavacie ciele

pd900bo
16. júl 2008

zuzana 76 neda mi nereagovat.. co je prosim ta na dnesnyx osnovax a vyxovno vzdelavacix cielox dobre????? 😅

halienka
16. júl 2008

pd900bo, tak dúfam, že sa tvoja kozenka na mňa nehnevá 😀
zuzi, to je také diskutabilné ohladom toho vzdelávania, na jednej strane sa mi páči myšlienka, že deti idú svojim vlastným tempom a tie pomalšie sa necítia blbo ako v tých klasických školách len preto, že nestíhajú tempo, alebo preto že na niektoré predmety nemajú nadanie. Zas na druhej strane, celý systém je postavený na klasickom vzdelávaní a takéto deti môžu mať neskôr problém zamestnať sa, keď nebudú mať dajmetomu štátom uznané výsledky, maturitu atď.

pd900bo
16. júl 2008

ani mne sa nepaci meno cecilia no ale ta kozenka tak vyzera.. ako cila tak sme ju tak pomenovali

zuzana76
16. júl 2008

pd, jasne ze treba reformu, ale treba dodrziavat aj nieco co bude vsetky skoly spajat a nie ze niekto si vymysli nejaku alternativnu skolu a bude do deti hustit bludy / tymto nehovorim, ze vsetky alternativne skoly su zle, nie, mali by byt aj alternativne skoly, ale musi byt aj poriadok, ale to je na dlho, nebudem sa rozpisovat, lebo to do tejto temy nepatri/

zuzana76
16. júl 2008

halienka ved o to ide, ja som ucitelka a citala som dost o alternativnych skolach, o Anastazii nie, lebo ma to vobec nezaujalo a teda velebit nejaku fiktivnu hrdinku z romanu mi nepride spravne, ved to si moze kazdy vymysliet nejakeho hrdinu napr. Harryho Pottera a teraz hura, urobme nejaku skolu na zaklade tejto knihy, ale hovorim, aj alternativne skoly musia mat koncepciu a zapadat do systemu vyucovania

zuzana76
16. júl 2008

a uz nebudem reagovat lebo po 1. nechcem sa hadat a po 2. do tejto temy to nepatri

halienka
16. júl 2008

Zuzi, veď sa nehádame, teda aspoń dúfam 😉 Ja myslím, že každý má právo mať svoj názor a môžme o ňom diskutovať dajmetomu, ale hádať sa a presviedčať, to je blbosť, bo to sa taký dotyčný potom stavia do role "najmúdrejšieho" a nikto z nás taký nie je. Tak môžme len diskutovať, ale teda zrovna v tejto téme nie, takže tiež už len posledná vec: Máš pravdu, niektoré veci, musia byť dodržiavané na všetkých školách a alternatíva môže byť typu: športová škola, alebo škola zameraná na jazyky, alebo na umenie atď., čo sa týka akéhokolvek náboženstva, som proti, lebo o tom by si mal človek rozhodovať sám keď dospeje a nie nejakým smerom smerovať deti, ktoré to ešte nevedia posúdiť a všetko hlcú ako pravdu svätú. Ale to je samozrejme tiež len môj názor a dúfam, že ma zaň nikto nezbije. Ale alternatívna škola, kde sa deti stravujú Bio-výrobkami by sa mi móóóc lúbila 😀 tak zatial papa 🙂

najjulinka
16. júl 2008

Cevília je fuj.. .Ale ked si spomeniem na pesnicku od Simon & Garfunkla 😉 Tak by aj mohlo byť... 😀 😀 😀 😀

xena22
16. júl 2008

Ked som prvy krat otehotnela a nemala som este vymyslene mena a nevedela som co to bude,tak som si vymyslela pre neho aspon taky nick,ze "rudko" 😀 ,ale nakoniec bol samko,pri druhom som si vymyslela nick "tadeas" (s makcenom a dlznom),zdalo sa mi to tiez take komicke a skarede meno a maximalne nepripustne meno ako rudko,ale postupom casu som si na to zvykla az sa mi to zapacilo a nakoniec som mu aj take meno dala 😀

melory
16. júl 2008

mne by sa ta skola pacila uz len preto, ze hugo je alergik na mliecne veci, ale predtavte si, ze BIO moze ako jedine... 😵 😵 😵

m311293
16. júl 2008

je to mimo témy ale myslém že škola i rodina by měli hlavně naučit děti touze po vědění

bluebell12sr
16. júl 2008

no citam vase prispevky citam, mne sa meno Anastassia /Anastazia/ veeeelmi veeeelmi pacilo, bolo to jedine meno, ktore som pre dievcatko mala.... /ale bol to syn/,len teraz po tych prispevkoch... 😕 o sektach, nejakemu uceniu... 🙄 , ok... Anastazia teda z listu pre buduceho potomka definitivne vypadla... 😖

zuzana76
16. júl 2008

mne sa tadeas paci, my sme mali pracovny nazov pre nasho krpca Marcel, to sa mi velmi nepaci

gio
16. júl 2008

...moja mama je Anastazia,ale to meno sa mi vobec nepaci.

lekno
16. júl 2008

Môj tato sa volá Ľudovít a keď bol malý, tak ho jeho brat volal Lajoš alebo Lajko 😅 No hrúza 😀
Kamarátka má kocúra Huga a u susedov majú psa, ktorého volajú Vendo 🙂
Kedysi som mala staršiu kolegyňu a tá mala syna Celestína a doma ho volali Teľo 😀 No mne to pripadalo ako teľa 😅