Aké meno sa vám páči najmenej?

huma3
4. apr 2008

nechcem nikoho urazat alebo znehodnocovat dake mena len cisto nazory. ved je tema ake mena sa pacia tak moze byt aj opak 🙂

majka35
10. júl 2008

Kamoška ma Kristiána a volá ho Kristy ... 🙄

sasenka
10. júl 2008

take starosvetské Milan (aj ked sa tak volá moj tatinko 🙂 - tak na nom mi neva) Dušan, Štefan, Jano, Palo...
zo ženských Božena, Ružena , Blažena, Vilma, Justýna, Marta...

A pri tých moderných sa mi nepáči, ak da niekto meno Christine a volá ju potom Kika. A nepáči sa mi Jessica, Nancy a pod. - hlavne ak za tým následuje rýdzo slovenské priezvisko 😝

xena22
10. júl 2008

z chlapcenskych nikdy Rudolf,z dievcenskych Bozena 😀

gucz
10. júl 2008

nikdy Jozef, Rudolf, Roman a dievčenské Gertrúda, Hortenzia a podobné

asitka
10. júl 2008

chlapčenské...Bartolomej, či Ferdinand, či Keofáš 😀 a dievčenských Božena, Vlasta, Cecília.... 😀

dorotaw
10. júl 2008

dievcenske Leila,Pelegrina,Serafina,chlapcenske Rudolf,Karol,Adolf 😲

najjulinka
10. júl 2008

Mne sa síce meno Kristián páči,a le v živote by som ho dieťaťu nedala, lebo sa nedá nijak pekne inak Kristianovi povedať... Presne s tým som mala problém pri tom našom,a el vyriešili to za mna, lebo už reagoval na Kiko, tak mu to ostalo 😒 A ja Kika lubim aj ked je Kiko 😀 😀 😀
Meno Kristína sa mi zas páči, lebo Kristínka mi znie pekne 😉 Kika nie. Ale Kristianko ani Kiko sa mi nepáči.

vroni
10. júl 2008

Ja nemusím Jozefov (mám jedného doma 😀 ) a na Slovenksu Nicolasov, Denisov, Renéov a podobne. Z dievčenských bytostne neznášam Sophie (neviem prečo) a nemusím ani Rebeccy, Emy a Vanessy. Moje meno mi dlho liezlo na nervy, lebo jednak bolo dlhé a jednak si každý blbec považoval za povinnosť k z neho vynechávať (Veronika) Dodnes neznášam ten "skrátený" tvar, ale ani na neho nereagujem a medzičasom som sa zmierila s tým, ako sa volám.

najjulinka
10. júl 2008

Jáááj a ja Rudolf tiež nemusím.. .Súdruh Schuster sa mi hned zjaví pred očami.. .fuuuj... A tak ma napadá, že meno Irena nie je o nič lepšie 😖
Pri mene Karol mám podobný problém ako pri mene Kristián - páči sa mi len oficiálny tvar, žiedne zdrobneliny a pod. Ale meno Karol znie tak Královský, takže sa mi aj páči, len fakt mám problém s tým, že krajšie ako Karol sa nedá Karolovi povedať 😉 (Manžela mám Karola) 😀

najjulinka
10. júl 2008

Jáj a ešte s ami nepáči Pamela 😝

emogeon
10. júl 2008

jáááj tych viac ako tych sympatickych, z chlapcenskych urcite nie Rudolf,Jozef,Pavol,Adolf,Boris,Dusan
a babskych Anna, Cecilia,Maria,Gertruda,Dusana,

malena
10. júl 2008

som rada, že meno Izabela som tu našla iba jedinký krát 🙂 , moja dcérka sa tak volá, páči sa mi, že sa s ním dá pekne pohrať a kombinovať:
- Izabelka
- Izabel
- Izka
- Izu - zu
- Izinka
- Izulka
Ked na nu volám, tak poväčšine Izi

Zo začiatku bolo moje okolie z neho dosť paf 😕 , môj otec dokonca chodil po dedine a rozprával, že má vnučku Elizabeth, moja mama ho prijímala najťažšie,...lenže ja som nechcela dať ani príliš otrepané meno, ani nejaké super exotické, ani nejaké "usadlé",
meno Izabela sa mi páčilo dávno predtým, znelo mi vždy tak vznešene, a veľmi sa hodí ku môjmu priezvisku, ktoré nie je typický slovenské, skôr české, ako bývalá ministerka školstva v CR,

napokon si všetci zvykli, už si nikto ani nevie predstaviť pre moje slniečko nejaké iné meno, takže napriek dosť velľkým pochybnostiam som teraz celkom spokojná 🙂

najjulinka
10. júl 2008

Nikola a Izabela sú pre mňa "domovácke" mená... Ked sme pri Izabele.. .Tak sa mi nepáči ani Nikola... Aj ked v mladších ročníkoch v domovoch letia Vanesy, Rebeky 😀 😀 😀

malena
10. júl 2008

počkaj domovácke, to akože v detských domovoch ?

monkula
10. júl 2008

malena, hej... 😅

najjulinka
10. júl 2008

malena presne 😉

Inak by ste neverili aké chalnské meno nám viedlo na pobyte náhradných rodín - DÁVID 😉 Dávidov bolo najviac a z dievčenských bola spomýnaná NIKOLA 😉 Ale Dávid bol proste favorit.

malena
10. júl 2008

tááááááák to ma nakoplo,... iné je povedať páči, nepáči, ale nie s takým opovrhnutím, že domovácke, tak to je prinajmenšom arogantné !
No a pravdaže dánsky královský pár dal svojej nedávno narodenej dcérke meno Isabelle, no možno ju plánujú dať do destkého domova.

malena
10. júl 2008

najjulinka, nemrkaj na mna, si ma nas....la 😠 😠 😠 😠 😠

najjulinka
10. júl 2008

No to nie je arogantne... Akože v domovoch sa vyskytujú vselijaké mená... Dokonca aj Júlie... Ale proste niekedy niekotré vedú... Proste asi podľa seriálov alebo neviem podla čoho, lebo nemám prehlad podla čoho to vyberajú... Ale je fakt, že sú isté mená ktoré vedú v domovoch... Nie je na tom nič arogantné...

najjulinka
10. júl 2008

Moje deti sú tiež domovácke a nie je to s nejakým opovrhnutím ale fakt... A čo?

malena
10. júl 2008

tak mi povedz koľko krát sa vyskytuje meno Izabela,...moja sesternica pracuje v destkom domove, žiadne také tam nemajú,
...nepáčia sa mi také nálepky "domovácke", vyznieva to tak poukazujúco: "aha, oni, deti bez rodičov, domováci..." aj tak sa verejnosť krivo pozerá na tieto detičky, a ešte im tak hovoriť , chápeš, čo chcem povedať?

michalag
10. júl 2008

My sme dali nasmu meno, ktore bolo vtedy dost pouzivane, ale nam sa pacilo uz davno predtym.
Mne sa nepaci s dievcenskych Rozalia, Julia, Vlasta a s chlapcenskych Prokop, Jozef, Kristian, Ondrej, Kornel, Matus, Dusan

Ale kazdemu sa paci nieco ine a vobec mi nevadi ked niekto da take meno, kedze druhym sa nemusi pacit akurat to co sa paci mne 😉
najjulinka, "domovacke" vyznelo to trochu blbo, nemyslis?

malena, suhlasim 😉

sylverka
10. júl 2008

Francka

ella1
10. júl 2008

,,môjho" frederika tiež niekto nazval,že to je meno za trest 😅 čo už.mne sa páči dávno a ak bude syn,tak si ho vybojujem.V škandinávii veľmi obľúbené meno a dokonca dánsky princ sa tak volá! 😉

malena
10. júl 2008

Inak, viete čo môže byť pri mene dôležité? Intonácia:

žila som určitý čas vo Francúzsku, volám sa Hana, ale oni h nevyslovujú, a tak ma volali Anna, ale ako to vyznelo!!!!!!!!!!!!! Nádherne, zdôraznovali tam tie dve n a ten tón!!!!!!
A pravdaže nijako nesklonovali, bola som len Anna, znelo naozaj krásne a každé ich oslovenie ma zahrialo pri srdci,....
....ten tón..... 😵 😵 😵

najjulinka
10. júl 2008

Malena: s menom Izabela som sa stretla pri starších deťoch v domove - puberta až dospelé - vtedy bolo IN medzi domovákmi. Tak zhruba rovesníčky mojej sestry a tá bude mať 19 a trošku mladšie dievčatá...

Ale ak by sa dalsie dieta, ktoré si vezmeme volalo Izabela, tak to na lubení nič nemení... Len som to proste skonstatovala... A aj keby sa volalo Ružena, Božena, Irena, Rudolf, Dezider a neviem aké mená, ktoré nemusím.. .Dokonca aj Žaneta keby bola, tak ju budem lubiť...

A teraz ked si mi s tým menom Izabela dala chrobáka do hlavy, tak som ešte Izabelu mimo z domova žiadnu nestretla - viem zhoda náhod, ale proste Nikoly som strela aj mimo domova 😉 Inak ešte o jednej malej Izabelke viem - má 4 ročky a je z domova tiež. Takže aj menšie Izabelky sa ešte nájdu kde tu...

najjulinka
10. júl 2008

a este malena "domovácke" nie je nálepka.. .To tak poukazujúco berú len tí čo klopia zraky aj pred slovom "cigán" a pod. Ten kto ich bere že sú tu, tak s tým nemá problém... Vieš je to tak ako ked puberťaci sá celí začervenajú ked povieš kuracie prsia,a le my dospeláci na takých prsiach kuracich ozaj nič čudné nevidíme ani nepočujeme 😉

najjulinka
10. júl 2008

sorry admin - možeš vymazať - odbočila som od témy 😅 😖

malena
10. júl 2008

Uznávam, že je to dosť ľúbivé a farebné meno, ale jedno je isté, že nie je, okrem iného otrepané....

Napriek tomu, že som tzv. riaditeľka vápenky, mám v sebe ohnivú cigánsku krv a tak by u mna meno typu Zuzanka neuspelo.

Ale pozor, nie že by nebolo meno Zuzanka pekné, naopak, znie nežne a milo, a navyše cestujete "von" a hned ste Suzanna, ako v tej nádhernej pesničke. A navyše poznám jedno úžasné, krásne, inteligentné, múdre a vtipné dievča Zuzku, a hned sa vám aj to meno zdá byť úžasné. A o tom to je.....

irenkat
10. júl 2008

ked som bola mladsia neznasala som svoje meno, ale teraz sa mi paci, aj ked je pravda ze by som ho nedala svojmu dietatku...
paci sa mi aj preto ze ziadnu Irenu okrem mojej starkej ani nepoznam 😉
a nepaci sa mi meno erik, erika, katarina, jozef... nevravim ze su skarede len mne sa nepacia no inemu sa mozu pacit najviac na svete 🙂 a zas tie co sa pacia mne (jakub, natalia) sa nemusia pacit inym 🙂